Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Generał Sikorski
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.onet.pl/1778691,11,item.html">http://wiadomosci.onet.pl/1778691,11,item.html</a><!-- m --> - co o tym sądzicie?
Zbrozło napisał(a):co o tym sądzicie?
Sądzę, że dobrze się dzieje.
Chciałbym jednak by za tym "A", zostało powiedziane "B", by faktycznie doszło do ekshumacji i by opinia publiczna poznała wyniki tej ekspertyzy. A potem w zależności od jej wyników - by Brytyjczycy również odkryli karty...

Ale coś mi mówi, że to tylko marzenia...
To może bardzo negatywnie wpłynąć na wizerunek Polski w świecie, a zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Wink
Simon napisał(a):Brytyjczycy również odkryli karty...
+
Chyba nie sądzisz, że Brytyjczycy wyciągną "specjalnie dla Polski" wszystkie swoje brudy na wierzch?
Zbrozło napisał(a):Chyba nie sądzisz, że Brytyjczycy wyciągną "specjalnie dla Polski" wszystkie swoje brudy na wierzch?
Przyjacielu, Ty czytasz co piszę?
Po pierwsze - nie mówimy o WSZYSTKICH brudach.
Po drugie piszę wyraźnie:
$imon napisał(a):to tylko marzenia...
W świetle powyższego odpowiedź na Twoje pytanie padła, zanim je zdążyłeś zadać.
Smile

[ Dodano: 28 Czerwiec 2008, 14:13 ]
Szymon napisał(a):To może bardzo negatywnie wpłynąć na wizerunek Polski w świecie, a zwłaszcza w Wielkiej Brytanii.
ZWŁASZCZA Wielkiej Brytanii. Big Grin
Dlatego jestem pewien, że nie poznamy prawdy o śmierci Sikorskiego.
Simon napisał(a):ZWŁASZCZA Wielkiej Brytanii. Big Grin
eee tam. mamy tam silne lobby robotnicze Wink
TVN chyba szykuje film na rocznicę śmierci...
Może być całkiem ciekawy Smile

Pozdrawiam
Z.
Simon napisał(a):Dlatego jestem pewien, że nie poznamy prawdy o śmierci Sikorskiego.
Też się tego obawiam! A temat jest bardzo ciekawy...
Tyle, że tu może mieć wpływ osób, które też myślą, że tak za 30 lat...

"Historio, historia, tania z ciebie dziewka,
miała być canzona, a jest stara śpiewka"...
gosiafar napisał(a):że tak za 30 lat...
ale czemu trzydzieści? Smile Wg obietnic rządu brytyjskiego sprawa może wypłynąć znacznie wcześniej.. Otóż ciekawą sprawą był fakt, że Brytyjczycy utajnili wszelkie akta o Sikorskim na 75 lat. W tym roku mija więc termin. Nie jestem pewna, ale rok temu bodajże będąc na spotkaniu z B.Wołoszańskim wspominał on, że akta mają być jednak tajne aż do 2050roku. Jeśliby Brytyjczycy mieli czyste ręce w tej sprawie- po co ten cały cyrk z aktami?
Wartało by się też przyjrzeć archiwom rosyjskim... ale to już raczej mało realna sprawa.
Poza tym są niejako przesłanki, że na Wawelu wcale Sikorski nie leży... Sprowadzone do Polski w 1993 roku ciało nie zostało zbadane przez żadnego specjalistę.
Ogólnie rzecz ujmując jest tyle pytań, poczynając od tego- kto, za co, jak, kiedy i gdzie dokładnie, bo jak się okazuje, Sikorski mógł zginąć nie w samolocie, ale kilka dni przed...
Sama ciekawych odsyłam tu- jeden z moich ulubionych portali Smile <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.historycy.org/index.php?showtopic=2041&st=45">http://www.historycy.org/index.php?showtopic=2041&st=45</a><!-- m -->
zamocik_23 napisał(a):ale czemu trzydzieści? Smile Wg obietnic rządu brytyjskiego sprawa może wypłynąć znacznie wcześniej.. Otóż ciekawą sprawą był fakt, że Brytyjczycy utajnili wszelkie akta o Sikorskim na 75 lat. W tym roku mija więc termin. Nie jestem pewna, ale rok temu bodajże będąc na spotkaniu z B.Wołoszańskim wspominał on, że akta mają być jednak tajne aż do 2050roku. Jeśliby Brytyjczycy mieli czyste ręce w tej sprawie- po co ten cały cyrk z aktami?
Bo niektórzy tak się tu wypowiadali...
Takich zagadek z historii jest o wiele więcej... A Wołoszańskiego... raczej spisz na straty!
Niestety! Do d...y to wszystko!
gosiafar napisał(a):A Wołoszańskiego... raczej spisz na straty!

Cóż.. poczynania Anglików raczej potwierdzają jego słowa. Nie był on prorokiem w tej kwestii tylko potwierdzał informacje i przekazywał je dalej.
Zeratul napisał(a):TVN chyba szykuje film na rocznicę śmierci...
Może być całkiem ciekawy Smile
Tak, jego autorem jest Dariusz Baliszewski, a premiera telewizyjna w przyszłym roku.
Swoją drogą bardzo ciekawa sprawa - od jakiegoś czasu, coraz więcej naprawdę interesujących filmów dokumentalnych, realizuje nie publiczna TVP, a komercyjna TVN! I TVN fantastycznie zwłaszcza od strony technicznej, robi te filmy. Wspomnieć wystarczy choćby kapitalną serię 'Wielkie ucieczki', dokument o Zacharskim, czy wreszcie ostatni głośny tytuł 'Trzech kumpli'. moim zdaniem dzieje się głównie tak dlatego, że taka TVN ma dużo nowocześniejsze zaplecze techniczne, chętna jest do wykładania pieniędzy na tego typu produkcje, gdyż przygotowuje je oraz reklamuje w sposób bardzo sprawny i interesujący, co jednocześnie przyciąga reklamodawców. Emituje te filmy w bardzo dobrych czasach antenowych, ponadto jak wspomniał w jednym z wywiadów na temat przygotowywanego przez niego wspomnianego filmu o gen.Sikorskim, TVN ma przede wszystkim młodych, chętnych do pracy, chętnych do zgłębiania historycznej wiedzy ludzi. I to chyba największy atut stacji Waltera.
Krótko mówiąc - da się emitować ciekawe filmy dokumentalno-historyczne w dobrym czasie, profesjonalnie zrealizowane i jeszcze na tym zarobić? Da się! Myślę, że TVP powinna mocno ten fakt przemyśleć, bo nie zdziwię się jak niedługo w TVNie będziemy oglądać 'Teatr Telewizji'! Smile
Kuba Mędrzycki napisał(a):Tak, jego autorem jest Dariusz Baliszewski, a premiera telewizyjna w przyszłym roku.
To nie będzie pierwszy materiał Baliszewskiego na ten temat, podejmowali go też inni np. Wołoszański.
Nie spodziewam się też jakiegoś przełomu po tym nowym dokumencie. Dopóki nie ekshumuje się Sikorskiego (jeśli to w ogóle Sikorski tam spoczywa) i póki angole nie puszczą pary z gęby - raczej nie posuniemy się naprzód w wyjaśnieniach.
Jeszcze jedna rzecz a propos TVN. Znalazł sie taki mądry, który zaaprobował kasę na te reportaże. Bo czy w TVP nie znalazłby się nikt młody o zainteresowaniach historycznych ?
Wydaje mi się, że problemem jest zaakceptowanie takich pomysłów przez Radę Programową, czy co tam teraz jest w TVP.
Simon napisał(a):Dopóki nie ekshumuje się Sikorskiego
Słyszałam dziś informacje, że Sąd Najwyższy nie zgodził się na ekshumacje :/
A skąd masz taką informację?
tmach napisał(a):Bo czy w TVP nie znalazłby się nikt młody o zainteresowaniach historycznych ?
Pewnie by się i znalazł, tylko napotkał(by) na mnóstwo kłód w postaci kasy, zaplecza technicznego no i przede wszystkim... tematu filmu! W TVP 'wierchuszka' trzęsłaby tyłkami na myśl o filmie o Zacharskim czy Wałęsie. W tym drugim wypadku, owszem wyprodukowała dokument, w którym wypowiada się jeden(!) esbek potwierdzający, że LW przyjmował korzyści materialne za rzekome donosy. To właśnie wyprodukowała TVP. Smile I właśnie różnica między taką TVN a TVP polega na tym, że w tej pierwszej nikt nie musi zastanawiać się czy komuś nie nadepnie na odcisk - jeśli przedstawi ciekawy projekt, po prostu telewizja go zrealizuje nie zastanawiając się czy ktoś kogoś odgórnie wywali czy nie. To ta właśnie niezależność kusi i przyciąga młodych twórców.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.onet.pl/1781243,11,item.html">http://wiadomosci.onet.pl/1781243,11,item.html</a><!-- m --> - No to już nie ma przeszkód.
Podobna tematyka.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.onet.pl/1816422,12,item.html">http://wiadomosci.onet.pl/1816422,12,item.html</a><!-- m --> - Jakoś mi się w to nie chce wierzyć.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.onet.pl/1821541,11,item.html">http://wiadomosci.onet.pl/1821541,11,item.html</a><!-- m --> - Davies o sprawie.
Jeszcze niestety nie przeczytałem ( Sad ), ale wygląda ciekawie, choć obrazoburcze i zapewne drażniące
<!-- m --><a class="postlink" href="http://grudqowy.salon24.pl/69386,index.html">http://grudqowy.salon24.pl/69386,index.html</a><!-- m -->
Jutro go wyciągną z grobu.
Jedno mnie tylko zastanawia: jak sprawdzą, czy w grobie leży ciało naczelnego wodza, a nie kogoś bardzo podobnego? (bo Anglicy mają możliwości dokonania morderstwa doskonałego)
Zbrozło napisał(a):jak sprawdzą, czy w grobie leży ciało naczelnego wodza, a nie kogoś bardzo podobnego?
Jak to ciało? Tam coś jeszcze w ogóle leży? Przecież to są szczątki! Z nich zostaną pobrane próbki do badań, których wyniki mają być znane za około miesiąc.
Swoją drogą, jestem bardzo ciekaw tego filmu, który przygotowuje TVN24 o Sikorskim. Już nie raz pokazali, że robienie dokumentów wychodzi im fantastycznie, więc i tym razem myślę, można się spodziewać dobrej roboty.
Kuba Mędrzycki napisał(a):Przecież to są szczątki!
Kuba, uwierz, że ja jestem istotą (czasami, bo czasami, ale jednak) myślącą. Wiem, że ciało po 60 latach się rozłoży i zostaną z niego tylko szczątki.
Przecież wiesz, że to była przenośnia.

Jak wiecie, już wydobyto jego ciało i przewieziono do zakładu MS:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.onet.pl/2681,1868923,trumna_z_cialem_gen_sikorskiego_dotarla_na_miejsce_badan,wydarzenie_lokalne.html">http://wiadomosci.onet.pl/2681,1868923, ... kalne.html</a><!-- m -->

Kilka zdjęc onetowskich:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.onet.pl/110003,21,0,pokaz.html">http://wiadomosci.onet.pl/110003,21,0,pokaz.html</a><!-- m -->

Kurtyka uzasadnia całą tę akcję:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://tygodnik.onet.pl/35,0,17584,sledztwo_wimieniu_polski,artykul.html">http://tygodnik.onet.pl/35,0,17584,sled ... tykul.html</a><!-- m -->

Oponuje mu w gw pan z UG:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wyborcza.pl/1,88975,5986037,Ta_ekshumacja_to_profanacja.html">http://wyborcza.pl/1,88975,5986037,Ta_e ... nacja.html</a><!-- m -->
Zbrozło napisał(a):Kuba, uwierz, że ja jestem istotą (czasami, bo czasami, ale jednak) myślącą
Wiem to, Janku! Wink Toteż dlatego byłe nieco zaskoczony Twoją wypowiedzią i przyznam, że nie odebrałem przenośni tym razem. Cieszę się jednak, że już wszystko sobie wyjaśniliśmy. Smile
Zbrozło napisał(a):Kilka zdjęc onetowskich:
Swoją drogą, dzisiaj gdzieś też czytałem, że ciało generała pomimo upływu lat, zachowane jest w dość dobrym stanie dzięki warunkom w jakich spoczywa. To chociażby widać po stanie trumny.
Kuba Mędrzycki napisał(a):Swoją drogą, dzisiaj gdzieś też czytałem, że ciało generała pomimo upływu lat, zachowane jest w dość dobrym stanie dzięki warunkom w jakich spoczywa.
No, krypty kościelne mają świetny mikroklimat.

Jak byłem młody, to czytałem w jednym pisemku, że ciało św. Andrzeja Boboli po (chyba) 45 latach od męczeńskiej śmierci zostało nietknięte.

Ale to tak a propos.
Kuba Mędrzycki napisał(a):Cieszę się jednak, że już wszystko sobie wyjaśniliśmy. Smile
Mnie również jest miło Smile)
Zbrozło napisał(a):Jak byłem młody
W tym momencie obrażasz niektórych użytkowników. Big Grin
Kuba Mędrzycki napisał(a):W tym momencie obrażasz niektórych użytkowników. Big Grin
Przecież nie liczy się ile kto ma lat, ale jak się kto czuje Wink
Zbrozło napisał(a):Przecież nie liczy się ile kto ma lat, ale jak się kto czuje Wink
A, no to w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak wyrazić współczucie. Wink

Dobra, koniec pierdzielenia.
Kuba Mędrzycki napisał(a):To chociażby widać po stanie trumny.
Przecież trumna ma dopiero 15 lat... Czy mi się coś pomyliło?
edit/
A więcej zdjęć jest u źródła: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/245/8458/Podniesienie_sarkofagu_fotorelacja.html">http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/245/845 ... lacja.html</a><!-- m -->
Stron: 1 2