Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: OT z Folk-singer Kaczmarski
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Apolinary napisał(a):cel, który właśnie wyjawił - prowadzoną przez siebie wojnę
Dość popularna metafora ostatnimi czasy...
No nic - nie uważam się za osobą szczególnie szeroką i interdyscyplinarną, więc postaram się więcej Ci wątku nie zaśmiecać.
Alek napisał(a):No nic - nie uważam się za osobą szczególnie szeroką i interdyscyplinarną, więc postaram się więcej Ci wątku nie zaśmiecać.
Ja też nie uważam się za osobę szczególnie szeroką i interdyscyplinarną, więc możesz śmiało zaśmiecać, zwłaszcza że to ja założyłem wątek. Nie czujmy się onieśmieleni szerokością i interdyscyplinarnością niektórych dyskutantów, forum jest demokratyczne, więc my-maluczcy też mamy prawo do wypowiedzi. Smile
Apolinary napisał(a):Dość już tu padło przykrych słów z obu stron.
hmmm, jeszcze w takim razie nie widziałeś tu przykrych słów... Wink
Owszem, tylko jeżeli temat ma się sprowadzać do cytatów z Kopalińskiego, to nie ma to sensu. Pamiętam jak Jacek dworował sobie z jednego z jego ówczesnych znajomych, że "sprawdził u Kopalińskiego".
Dobra znajomość rozmaitych terminów jest oczywiście pożyteczna (czytać Kopalińskiego należy - zwłaszcza, jeśli danych słów nie ma się w naturalnym, czynnym słowniku), ale - jak słusznie zauważyłeś - to za mało, by ciekawie porozmawiać. Poklikać w Internecie każdy może sobie na własny rachunek.
Luter napisał(a):być może się i nie uważasz (choć wątpię), ale jak możesz starasz się wszystkim nam tu udowodnić jakim jesteś erudytą i jakie masz szerokie horyzonty.

hmmm...
Luter napisał(a):Gdyby już jednak stosować tę zasadę, to po pierwsze - Ty powinieneś milczeć, bo przecież w gruncie rzeczy na niczym się nie znasz; potrafisz jedynie nieudolnie udawać erudytę, robiąc przy okazji rażące błędy ortograficzne
Big Grin

A dauriego należy prosić, aby nie wdawał się w impertynencje i zaczepki Lutra. Prośba motywowana jest tylko i wyłącznie dobrem samego dauriego. Są bowiem pewne rzeczy, w które nie powinno się wchodzić - za cholerę nie chcą się potem odkleić.
Niektórzy tę prawdę zrozumieli szybko - mnie samemu zajęło to znacznie więcej czasu, niestety.

pozdrawiam i wracam do Obozu ;P
Paweł Konopacki napisał(a):mnie samemu zajęło to znacznie więcej czasu
Jak widać, wciąż jeszcze nie wystarczająco dużo. Big Grin
Kuba Mędrzycki napisał(a):Jak widać, wciąż jeszcze nie wystarczająco dużo.
Wystarczająco.
Tutaj tylko dzielę się tylko swoim skromnym doświadczeniem z osobami, które szanuję. Przykro by było, aby osoba wartościowa dla Forum, szanowana, kulturalna, posiadająca sporą wiedzę - postać, jaką jest dauri, uwikłała się w to, co np. mnie samemu oraz paru innym uyżtkownikom przyniosło wyłącznie szkodę.
Z drugiej strony, dauri mądry chłop jest, więc pewnie będzie wiedział, co robić.
dauri napisał(a):Pewnie zasięgnę specjalistycznej porady.
Rozumiem! Niestety w tej sprawie nie mogę Ci pomóc - sam bowiem potrzebuję takowej porady. Gnany udzieloną mi dawno temu wskazówką także Twojego, jak się okazuje, krytyka, udałem sie do kilku gabinetów. Niestety wszędzie odprawiono mnie z kwitkiem (opiewającym zresztą na dość wysoką kwotę, co zmusiło mnie do wżenienia się w schedę po Patronie). Długi co prawda spłaciłem kradzionym ZAiKSem, ale moralnie pogrążyłem się jeszcze bardziej.
Paweł Konopacki napisał(a):Długi co prawda spłaciłem kradzionym ZAiKSem
Dobrze, że zdążyłeś jeszcze przed bankructwem rzeczonego ZAIKS-u:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://di.com.pl/news/20997,1,0,GW_ZAiKS_bankrutem.html">http://di.com.pl/news/20997,1,0,GW_ZAiKS_bankrutem.html</a><!-- m -->
Paweł Konopacki napisał(a):sam bowiem potrzebuję takowej porady
Jeżeli znajdę kogoś sensownego z niewygórowanym honorarium - dam znać. Może dla dwóch da się wynegocjować jakiś opust?
dauri napisał(a):
Luter napisał(a):A co do meritum - zgadzam się oczywiście z Polkiem w stu procentach
Dzięki Lutrze za rozwianie naszych wątpliwości. Skoro w omawianej przez nas kwestii wypowiedział się niekwestionowany autorytet, jakim jesteś - to nie pozostaje nam nic innego, jak przybranie postawy opisanej w jednej z najbardziej folkowych piosenek Mistrza:
Cytat:Położymy płasko uszy,
Pysk na kłódkę, ogon w ruch.
a mi w szczególności odszczekanie wszystkiego, co napisałem w tym wątku. Od tej pory będziemy wszyscy wiedzieli, że piosenki Jacka Kaczmarskiego należy zaliczać do gatunku folk.
Oczywiście, przyczepiasz się do tego, że Luter nie sprecyzował, o którą część wypowiedzi Polka mu chodziło. Wiesz doskonale, że nie o kwestię folkową konkretnie w Jego wypowiedzi chodziło.
No, ale to tylko potwierdza słowa jakie w Twoim kierunku wycelował Luter.
Paweł Konopacki napisał(a):Długi co prawda spłaciłem kradzionym ZAiKSem
Łomatko...
dauri napisał(a):Może dla dwóch da się wynegocjować jakiś upust?
Jak przejrzeć archiwum Forum to okazuje się, że możnaby już zmontować kilkuosobową ekipę zakompleksionych, nadętych forumowych pseudoerudytów - bufonów.
Terapia grupowa wychodzi taniej.
Kuba Mędrzycki napisał(a):Wiesz doskonale, że nie o kwestię folkową konkretnie w Jego wypowiedzi chodziło.
Myślę, że Luter jest osobą inteligentną i wie się, co to znaczy "meritum", a także ma rozeznanie w tym, że wątek merytoryczny tego forum dotyczy ew. przynależności Kaczmara do gatunku folk. Ale może się mylę. Proszę więc Lutra o wyjaśnienie, czy zgadza się w 100% z Apolinarym w kwestiach kaczmarologiczno-folkowych, a jeżeli nie - to z którymi się zgadza, z którymi nie, i dlaczego.
Paweł Konopacki napisał(a):Jak przejrzeć archiwum Forum to okazuje się, że możnaby już zmontować kilkuosobową ekipę zakompleksionych, nadętych forumowych pseudoerudytów - bufonów. Terapia grupowa wychodzi taniej.
No to spróbujmy zmontować grupę według wypróbowanej procedury:
1. Dauri
2. Paweł Konopacki
Kuba Mędrzycki napisał(a):Wiesz doskonale, że nie o kwestię folkową konkretnie w Jego wypowiedzi chodziło.
Otoż to, dauri! Co prawda jesteś człowiekiem słabego charakteru, marnej osobowości, drobnym lizusem konopaciowego obozu, autorem pseudointeligenckich pierdów, zakompleksionym prawie erudytą potrafiącym jedynie męczyć internetowe wyszukiwarki (wstydziłbyś się - żadna z nich nie ma nawet osiemnastu lat), zawistnikiem nadużywającym danej mu pseudowładzy, ale jednak...jednak pewne rzeczy wiesz! Nawet Ty wiesz doskonale!
Zatem raz chociaż, raz jeden bądź szczery i przyznaj, że wiesz świetnie!
dauri napisał(a):1. Dauri
2. Paweł Konopacki
a można z osobami towarzyszącymi? Bo jakby coś, to mam jedną kandydaturę: chodzący kompleks, osobe nie potrafiącą się określić, grzejącego się w blasku cudzej sławy ignoranta i agresywnego pasożyta. Tylko nie wiem, czy będzie umiała wypełnić wniosek o udział w zajęciach, bo polszczyzna jest jej równie obca, jak pojęcie przyzwoitości.
Paweł Konopacki napisał(a):Zatem raz chociaż, raz jeden bądź szczery i przyznaj, że wiesz świetnie!
No niestety... Przyznaję, że zazwyczaj czytam w myślach Lutra jak w książce, co pozwala mi w sposób wyjątkowo przebiegły piętnować jego wypowiedzi, nie stroniąc jednocześnie od chęci przypodobania się wiadomemu obozowi. Ale akurat tym razem chyba nie wyszło. Może z powodu podeszłego wieku, co niedawno zauważył uż. Kuba Mędrzycki. Chyba potrzebuję też porady geriatrycznej, ale niestety na Ciebie nie mogę tu liczyć. Sad
Paweł Konopacki napisał(a):a można z osobami towarzyszącymi?
No pewnie! The more, the merrier! (to taki popis pseudoerudycji).

[ Dodano: 10 Czerwiec 2008, 01:35 ]
Paweł Konopacki napisał(a):Tylko nie wiem, czy będzie umiała wypełnić wniosek o udział w zajęciach, bo polszczyzna jest jej równie obca, jak pojęcie przyzwoitości.
Mogę spróbować pomóc, ale uprzedzam, że robię rażące błędy ortograficzne. Ale może nasz forumowy autorytet zgodzi się je poprawić (za drobną opłatą np. ze środków od ZAIKS-u). Pozostaje kwestia przyzwoitości.
dauri napisał(a):Proszę więc Lutra o wyjaśnienie, czy zgadza się w 100% z Apolinarym w kwestiach kaczmarologiczno-folkowych, a jeżeli nie - to z którymi się zgadza, z którymi nie, i dlaczego.
O! Jeśli dzięki temu wrócimy do sporu właściwego, to jestem za Wink
Chyba, że już się Wam znudził. Ja jeszcze ze 2 posty na ten temat może wytrzymam Smile
dauri napisał(a):No pewnie! The more, the merrier! (to taki popis pseudoerudycji).
Wybacz, ale nie rozumiem. Możesz dać jakiegoś linka do słownika - np. wyrazów obcych Kopalińskiego?
dauri napisał(a):Pozostaje kwestia przyzwoitości.
Ale to już nie nam ją rozstrzygać!
Apolinary napisał(a):O! Jeśli dzięki temu wrócimy do sporu właściwego, to jestem za Wink
Kiedyś pewnie tak, ale skoro:
Apolinary napisał(a):Ja jeszcze ze 2 posty na ten temat może wytrzymam Smile
to nie wiem, czy doczekasz! Wink

Chyba, że ktoś z litościwych moderatorów przeniesie temat poboczny do HP!
Witaj w klubie! Wink
gosiafar napisał(a):Kiedyś pewnie tak, ale skoro:
Apolinary napisał(a):Ja jeszcze ze 2 posty na ten temat może wytrzymam Smile
to nie wiem, czy doczekasz! Wink
Chodzi mi o posty na temat folkowo-kaczmarowy. Te pozostałe możemy po prostu przeczekać. Być może długo to potrwa, przecież nawet jeśli panowie już się wybawili, to jutro wstanie Luter Big Grin. Mam nadzieję, że uda mu się również zapodać boczkiem jakiś wtręcik merytoryczny.
Apolinary napisał(a):Mam nadzieję, że uda mu się również zapodać boczkiem jakiś wtręcik merytoryczny.
To przeczekujmy! Bo jak coś wtrącisz merytorycznego - dopóki nie nastąpi spokój - i tak wyląduje w HP! Smile