Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Żydzi, żydzi, wstawajcie, płonie...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
"Ortodoksyjni żydowscy studenci podpalili w mieście Or Jehuda setki egzemplarzy Nowego Testamentu - podała agencja AP.
Zastępca burmistrza zamieszkanego przez ok. 30 tys. ludzi miasta Or Jehuda w środkowym Izraelu Uzi Aharon powiedział, że niedawno działali tam chrześcijańscy misjonarze, którzy rozdawali Nowy Testament i inne materiały.
Ponieważ mieszkańcy skarżyli się na tę akcję, Aharon wyjaśnił, że w zeszły czwartek objechał okolicę samochodem z megafonem i zaapelował o zwrot materiałów. Zbierali je, chodząc od drzwi do drzwi, studenci szkoły religijnej.
Książki i materiały złożono na stosie i podpalono na placu niedaleko synagogi - dodał.
Według wtorkowego wydania izraelskiego dziennika "Maariw" w paleniu uczestniczyły setki żydowskich studentów. Tymczasem Aharon powiedział AP, że obecnych było kilka osób, a jego samego tam nie było.
Aharon podkreślił, że żałuje, iż książki spalono. Powołał się jednak na "nakaz" palenia materiałów nakłaniających żydów do zmiany wiary.
Z pewnością nie potępiam palenia książek. Potępiam tych, którzy je rozdawali - zaznaczył Aharon. "

<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,wid,9974724,wiadomosc.html?ticaid=15ed8">http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,wid,99 ... caid=15ed8</a><!-- m -->
Aj, jaki by się gewałt podniósł, gdyby spalono Talmud lub Torę :/
<!-- m --><a class="postlink" href="http://pl.youtube.com/watch?v=WgNjErSnDJs">http://pl.youtube.com/watch?v=WgNjErSnDJs</a><!-- m --> - w tle muzyka Kaczmarskiego.
No patrz, ten sam cytat mi się skojarzył.