Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Polski - matura ustna "Obraz ojczyzny w twórczości JK&q
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Jako, że jutro mam egzamin ustny z polskiego a tematem mojej prezentacji jest "Obraz ojczyzny w twórczości JK" zastanawiałem się, jakie możliwe pytania otrzymam od komisji. Z utwórow Kaczmarskiego wybrałem Bajka, Krajobraz po uczcie, Dobre rady Pana Ojca, Rechot Słowackiego i Według Gombrowicza - narodu obnażanie. Domyślam się, że jednym z możliwych pytań będzie "Czy Kaczmarski zawsze negatywnie oceniał Polaków". Chciałbym się zapytać o wasze zdanie, wasze typy co do pytań, i może jakie wy byście zadali pytanie będąc na miejscu polonistów z komisji.
pozdrawiam
Zapraszam m.in. tutaj: http://www.kaczmarski.art.pl/forum/viewtopic.php?t=6275 Smile
A te pytania, niestety, nie są zazwyczaj zbyt ambitne (choć, rzecz jasna, wszystko zależy od komisji). 90% to "Czemu wybrałeś ten temat?" Wink
Zwykle nie pytają o nic, ponadto co masz w prezentacji - chyba, że widzą, że jesteś pasjonatem i można sobie z Tobą porozmawiać Smile)
Jeśli nie masz tego wyjaśnionego/rozwiniętego zbytnio w prezentacji, mogą zapytać w jaki sposób Kaczmarski nawiązywał do wybranych zdarzeń/tekstów kultury. I o funkcję danych odniesień.
Jeśli jednak komisja nie leci "po łebkach", to naprawdę - możliwych pytań do zadania jest pełno, trudno nawet "gdybać" Smile (w życiu bym się nie spodziewała, że realizując temat "Literackie i malarskie inspiracje w twórczości JK" komisja spyta mnie o deizm :])
Jeśli wiesz o czym mówisz, interesujesz się danym tematem, znasz kilka podstawowych pojęć, umiesz "ładnie i składnie" formułować myśli - to Cię nie zagną Big Grin