Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Jacek Kaczmarski o świadomości Polaków po roku 1989
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Rozdział ten jest autorstwa p. Małgorzaty Liseckiej z Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu
i zamieszczam go na gorące prośby niektórych Forumowiczów. Mam nadzieję, że skan będzie czytelny. I - zwracajcie uwagę na poszczególne numery, bo są trochę pomieszane. Smile

<!-- m --><a class="postlink" href="http://mallorn.ii.uj.edu.pl/kaczmarski/szymon_podwin/public/GOSIAFAR/">http://mallorn.ii.uj.edu.pl/kaczmarski/ ... /GOSIAFAR/</a><!-- m -->
Dzięki wielkie! Będzie co z rana czytać (bo już wzrokowo nie wyrabiam, po dniu spędzonym przed kompem nad prezentacją). Skany w miarę czytelne (trochę nie widać przypisów, ale wystarczy odrobinę "przybliżyć" i wytężyć wzrok, a wszystko jest do odszyfrowania).

I piwo za podzielenie się zdobyczą Wink
Wielkie dzieki, Pani Dobrodziko Big Grin

Wzruszylem sie, odkrywszy ze w odnosnikach powoluja sie na tutejsza Witryne. A wiec jednak przydaje sie, w odroznieniu od niektorych pyskowek na forum.

Zasylam uklony, caluje raczki i nozki.
TN
Przeczytawszy Smile

Jak widać "JK w świecie tekstów" Gajdy to nie tylko obowiązkowa pozycja w bibliografii maturzystów (opracowujących temat jakkolwiek związany z twórczością Kaczmarskiego). A i Źródło wciąż bije... równie często się przewija. Obie dostępne jedynie za "grube miliony" (albo w ogóle niedostępne).
thomas.neverny napisał(a):Wzruszylem sie, odkrywszy ze w odnosnikach powoluja sie na tutejsza Witryne. A wiec jednak przydaje sie, w odroznieniu od niektorych pyskowek na forum.
Pozostaje więc tylko cieszyć się, że za materiały umieszczone na stronie płacić nie trzeba, i że w ogóle takowe istnieją. A że to "przydatna skarbnica" rękami i nogami poświadczam - pewnie nie tylko ja.
thomas.neverny napisał(a):Wzruszylem sie, odkrywszy ze w odnosnikach powoluja sie na tutejsza Witryne.
Ja nie aż tak bardzo gdy zobaczyłem, że autorka z P. Bratkowskiego zrobiła Białkowskiego przytaczając wywiad Stan wojenny trwa całe życie z 1992 Wink .
Świetna robota Gosiu! Gdybyś mogła podać jeszcze wydawnictwo i rok wydania tej pozycji byłoby super. Z czasem doda się do książek i prac naukowych Smile .
lodbrok napisał(a):Gdybyś mogła podać jeszcze wydawnictwo i rok wydania tej pozycji byłoby super.
Jest na okładce, choć może mało widoczne! Smile
Wydawnictwo Uniwersytety Mikołaja Kopernika, Toruń 2007.
Książka pod redakcją Aleksandra Główczewskiego i Macieja Wróblewskiego.

Szkoda, że nie zeskanowałam spisu treści, dla tegorocznych maturzystów może nieco zbyt późno, ale przyszłoroczni pewnie coś znajdą dla siebie... Big Grin
Staram się już od jakiegoś czasu o uzyskanie zgody redaktorów tomu (gdyż autorki już mam) na umieszczenie tekstu na stronie. Pani Małgorzata jest doktorantką w Instytucie Literatury Polskiej UMK i napisała kilka artykułów dotyczących Jacka (m.in. o motywie lustra w jego twórczości). Za jakiś czas te artykuły powinny zasilić nasz zbiór. "Ku chwale zasobu" Smile