Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: motyw wędrówki - prezentacja maturalna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Temat mojej prezentacji brzmi (mniej więcej) "motyw wędrówki w literaturze omów na przykładach" początkowo moja prezentacja miała wyglądać całkiem inaczej (nie będę pisał jak bo po co?) ale dowiedziawszy się że kilka osób z klasy ma ten sam temat postanowiłem zaprezentować go w sposób trochę bardziej oryginalny i sięgnąć do utworów pana Jacka Kaczmarskiego...

obraz prezentacyji mam już mniej więcej w głowie... Posłużę się utworami:
- "Przejście Polaków przez Morze Czewrone"
- "Głupi Jasio"
- "Wędrówka z cieniem"
(pierwsze pytanie- nie za mało?)

Interpretacje tychże wierszy znajduje się na forum ale moja szanowna pani polonistka mówi że w bibliografii należy podać teksty "naukowe" a to forum nijak nie chce uznać za naukowe (olaboga), i dlatego ku uciesze jej samej i szanownej komisji z którą niechybnie będę miał do czynienia w maju muszę wypisać owe naukowe teksty którymi rzekomo się posłużę... No i czy możecie mi jakieś "naukowe" teksty polecić?
Aha i szablon mojej prezentacji też zamieszczę... A nóż będzie ktoś miał jakieś celne i trafne uwagiBig Grin
1 Wstęp
a) motyw wędrówki- jakieś tam wyjaśnienie
b) przedstawiony po łebkach życiorys poety
2 Pierwszy utwór (kolejność jeszcze nieustalona)
a) interpretacja, kontekst historyczny (jeżeli takowy był) tam jakieś cytaty się
powrzuca itp
b) co autor powiedział o utworze (te fragmenty wypowiedzi chyba też musiałbym
uwzględnić w bibliografii)
c) coś ode mnie
3 Drugi utwór podobnie jak wyżej i następne podobnie
5(?) Zakończenie i wnioski.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
mr_white_ napisał(a):No i czy możecie mi jakieś "naukowe" teksty polecić?
Ja w bibliografii napisałem "Jacek Kaczmarski w świecie tekstów".
mr_white_ napisał(a):(te fragmenty wypowiedzi chyba też musiałbym uwzględnić w bibliografii)
Zdaje się, że na stronie wszystko co potrzebne do tego jest Smile

A jak utworów Ci za mało (tzn. piętnastu minut nie pogadasz), to możesz dorzucić drogę do piekła ( epitafium dla W.Wysockiego Wink )
Ale z tego co wiem to niemożliwe jest dostać tą książkę... Czy ktoś mógłby mnie poratować skanami dotyczącymi podanych przeze mnie wierszy albo przynajmniej numerami stron na których się znajdują?
mr_white_ napisał(a):motyw wędrówki w literaturze omów na przykładach
powtórzę: MOTYW WęDRóWKI W LITERATURZE... a nie motyw wędrówki w poezji Jacka Kaczmarskiego.
jeśli literaturę zawęzisz do samego JK, to gwarantuję, że nie będzie to ocenione najwyżej (chyba, że masz polonistkę - kaczmarofilkę) . ja bym mimo wszystko zrobił przegląd przez epoki lub pokazał te ciekawsze motywy wędrówki różnych autorów.
Jakoś wybitnie nie zależi mi na tym żeby zostać ocenionym na 20 punktów ponieważ jakoś matury ustnej z polskiego nigdzie nie liczą... Jednak polonistka rzekła że gdybym zawęził temat do tezy to by to przeszło.