Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: IV Przegląd Twórczości JK w Kazimierzy Wielkiej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Znalezione:
Cytat:Tylko do czwartku, 6 grudnia, przyjmowane będą zgłoszenia udziału w IV Przeglądzie Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Kazimierzy Wielkiej.
W festiwalu poświęconym legendarnemu bardowi Solidarności mogą uczestniczyć uczniowie gimnazjów (klasy drugie i trzecie) oraz szkół średnich. Młodzi artyści prezentować się będą w dwóch kategoriach: poezji i piosenki. Informacje i zgłoszenia: telefon 041-352-12-01. Przegląd odbędzie się 13 grudnia w sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury – o godzinie 11 przesłuchania konkursowe, zaś o 17 koncert finałowy, z udziałem laureatów.
Ciekawym gdzie to, co to, kto to... Ktoś wie?
pkosela napisał(a):Ciekawym gdzie to, co to, kto to... Ktoś wie?
Kazimierza Wielka... Za Krakowem w oklicach Wodzisławia... rzut beretem... Big Grin

[ Dodano: 3 Grudzień 2007, 21:15 ]
Z Kazimierzą coś mi się poplątało... Jest między Kielcami a Krakowem, za Skalbmierzem... Smile
pkosela napisał(a):kto to... Ktoś wie?
Co prawda info o pierwszej edycji:
Cytat:Dnia 12 grudnia 2004 roku w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbył się I Przegląd twórczości Jacka Kaczmarskiego. Inicjatorem i pomysłodawcą przeglądu był Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka pan Jarosław Miszczyk. Patronat honorowy nad przeglądem objął Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka pan Adam Bodzioch oraz Przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" – pan Waldemar Bartosz.
( <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kazimierzawielka.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=42&artykul=191&akcja=artykul">http://www.kazimierzawielka.pl/asp/pl_s ... ja=artykul</a><!-- m --> )
ale nie sądzę, by zaszły wielkie zmiany - to jakaś oddolna inicjatywa lokalna Smile
Fajnie widzieć, że jest ktoś oprócz "nas" (forum, listy, "środowiska", Fundacji), kto też "nie chce pozwolić, żeby ogień zgasł" Big Grin
(i to już IV edycja :] )

Pozdrawiam
Zeratul
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/art...ktualnosci napisał(a):Ponidzie w hołdzie bardowi Solidarności. Główne nagrody przeglądu zdobyły Natalia Nocoń i Agnieszka Pęska.
"Chodźcie z nami, dziś nie biją - dziś spogląda na nas Bóg - co milijon to milijon - niech truchleje Bóg” - kultowa "Pieśń o hufcu” była mottem tegorocznego IV Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Kazimierzy Wielkiej.
To pierwszy w regionie świętokrzyskim projekt poświęcony legendarnemu bardowi Solidarności.
Imprezę zorganizowano 13 grudnia, w dniu wprowadzenia w Polsce - w 1981 roku - stanu wojennego. Przed południem, w sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury odbyły się przesłuchania konkursowe.
Czytaj więcej w jutrzejszym "Echu Dnia".
Normalnie kryminał w odcinkach Wink
pkosela zacytował napisał(a):kultowa "Pieśń o hufcu”
Pieśń o hufcu jest kultową? Od kiedy? Wink