Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: "Tunel" w Warszawie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
5 listopada 2007, godz.19:00
Sala Koncertowa Polskiego Radia S-1 (czyli Studio im. Lutosławskiego), Warszawa

"TUNEL" do poezji Jacka Kaczmarskiego
z muzyką Pawła Stankiewicza i Hadriana Tabęckiego

w wykonaniu

Mirosława Baki, Wojciecha Brzezińskiego
Joanny Lewandowskiej oraz Kameleon Sextet

WSTĘP WOLNY

Pozdrawiam,
Czy ktoś się jutro wybiera? Ja postaram się być! Smile
Asia genialnie śpiewa "Zbiór zwierzęcych sentencji", natomiast tym, którzy nie słyszeli w Jej wykonaniu "Czerwonego autobusu" polecam. Ukaże się to na październikowej płycie pt. "Moje podwórko", której producentem jest Jerzy Satanowski. Smile

[ Dodano: 15 Marzec 2008, 23:47 ]
Dodam, że premiera płyty Asi jest przewidziana na SFP w Krakowie 2008 Smile
PMC napisał(a):Ukaże się to na październikowej płycie pt. "Moje podwórko", której producentem jest Jerzy Satanowski.
Dopiero październikowej? Ech, jeszcze tyyyyle czasu...
PMC napisał(a):Asia genialnie śpiewa "Zbiór zwierzęcych sentencji", natomiast tym, którzy nie słyszeli w Jej wykonaniu "Czerwonego autobusu" polecam.
Zdecydowanie popieram w całej rozciągłości! Wink
PMC napisał(a):Asia genialnie śpiewa "Zbiór zwierzęcych sentencji", natomiast tym, którzy nie słyszeli w Jej wykonaniu "Czerwonego autobusu" polecam. Ukaże się to na październikowej płycie pt. "Moje podwórko", której producentem jest Jerzy Satanowski.
:o
A jak to się ma do tematu?!
Simon napisał(a):A jak to się ma do tematu?!
Tak zwane "by the way"
pkosela napisał(a):Zdecydowanie popieram w całej rozciągłości! Wink
Miałem okazję wysłuchać całą płytę. Nagranie live z teatru Polonia. Myślę i mam nadzieję, że to będzie hit sezonu Smile
Imienniku! Zdaje się, że pomyliłeś "Raj" z "Tunelem". Są zapewne tacy, którzy Ci tego nie wybaczą Wink
(A i ja też powinienem złożyć samokrytykę, za rozwijanie tego wątku tutaj...)

/edit
Że posłużę się cytatem ze "Strefy": uż. Młoda klaszcze na płycie JL. Big Grin
Sorry Winnetou :rotfl:
PMC napisał(a):Asia genialnie śpiewa "Zbiór zwierzęcych sentencji", natomiast tym, którzy nie słyszeli w Jej wykonaniu "Czerwonego autobusu" polecam.
Jakoś "Asia" nie przypada mi do gustu. Z całym szacunkiem PMC(bo nie wiem czy to Twoja dziewczyna, rodzina czy jakiś Jej pseudonim artystyczny skoro tak zdrabniasz imię tej pani), ale osobiście wolę słuchać w repertuarze JK Małgorzatę Czajkę. Pani Lewandowska owszem dysponuje duża skalą i siłą głosu, ale według mnie, swego miejsca powinna szukać w produkcjach Romy czy Buffo. Niczego nie ujmując oczywiście tym dwóm teatrom. Zwłaszcza temu ostatniemu.
Piosenki Jacka, w jej wykonaniu(nie wszystkie, ale znaczna ich część), są jak dla mnie zakrzyczane i przeinterpretowane. Pamiętam panią Lewandowską między innymi z "Szukamy stajenki", podczas którego to programu, ledwo mogłem wysiedzieć, przede wszystkim ze względu na te wrzaski i dodatkowo głupkowate mizdrzenie się do publiczności.
Ale jak mówię - nie odmawiam wokalnych możliwości pani Lewandowskiej, ale lepiej bym ją znosił Józefowicza(u którego w 'Metrze', zdaje się zaczynała swoją muzyczną karierę), niż Kaczmarskiego.