Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Prezentacja Maturalna!!:(
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witajcie, jestem tutaj nowy, poniżej widziałem już podobny temat, ale mój tyczy troche innego tematu prezentacji i założyłem nowy.. Temat mam: Obraz Historii Polski ukazany w tekstach J. Kaczmarskiego.. Chciałem się Was zapytać, jakie 5 tekstów byście mi polecali, i dlaczego akurat takie? I czy macie jakieś wskazówki?
Czekamy najpierw na Twoja własną propozycję ujęcia tematu.
Podziel sie SWOIM pomysłem na prezentację, który będzie mozna ewentualnie korygować, poprawiać, dopełniać.
Wszak musisz się jako tako orientować w twórczości Jacka skoro wybrałeś taki temat.

[ Dodano: 9 Wrzesień 2007, 09:02 ]
Popraw dane w profilu. Profil masz "żeński" a piszesz "po męsku". Wink
hehe dzięki już zmieniłem.. Hmm.. temat wybrałem wczoraj więc zbytnio pomysłu jeszcze nie mam.. na pewno wezme Mury, Katyń, Rozbite Oddziały, Bajka o Polsce oraz Ballada Wrześniowa . Co sądzicie?
Ryba88 napisał(a):temat wybrałem wczoraj więc zbytnio pomysłu jeszcze nie mam
Spokojnie, mamy czas. Poczekamy Smile
Ryba88 napisał(a):na pewno wezme Mury, Katyń, Rozbite Oddziały, Bajka o Polsce oraz Ballada Wrześniowa
Pierwsza podpowiedź:
Temat brzmi: "Obraz Historii Polski...". postaraj sie więc szerzej spojrzec na zagadnienie, wybrac utwory reprezentatywne dla różnych okresów rodzimej historii.
Simon Ty masz za dobre serce Smile
Ja jak zobaczyłam temat to pomyślałam "Zaczyna się" Big Grin
hmm.. to jakie tytuły byście jeszcze polecali?? nie znam wszystkich utw. Jacka, a jak kolega napisał: mamy czasSmile wiec zdąże je poznać..
Widzę, że kolega idzie na łatwiznę...
Najlepiej byłoby dostac od ręki gotowca, co? Smile

Skoro wybrałes takie temat - rusz głowicą.
"Przeleć się" po Jackowych programach, poczytaj trochę.
Wtedy wrócimy do sprawy.
Nawet po nazwach idzie się połapać co i jak.Nazwy albumów są czasami aż nazbyt wymowne Smile
Simon napisał(a):"Przeleć się" po Jackowych programach, poczytaj trochę.
Wtedy wrócimy do sprawy.
Zgadza się. Zwłaszcza, że jak napisałeś Rybo88, masz jeszcze sporo czasu, aby zapoznać się z twórczością autora, którego teksty mają posłużyć w temacie Twojej pracy.

Swoją drogą, ileż to już osób prosiło o pomoc w przygotowaniach do matury. Nie przypominam sobie jednak, alby któraś z nich chociażby pochwaliła się później jak jej poszło podczas egzaminu. Nie mówiąc już o włączeniu się do forumowej społeczności. To niestety zdaje się potwierdzać fakt przypadkowości w doborze tematów przez maturzystów, jak również podejście na zasadzie "eee, wezmę Kaczmarskiego to będzie łatwo'. Okazuje się, na szczęście, że tego typu rozumowanie, w zetknięciu z rzeczywistością nie ma zbyt wiele wspólnego.
Kuba Mędrzycki napisał(a):Nie przypominam sobie jednak, alby któraś z nich chociażby pochwaliła się później jak jej poszło podczas egzaminu.
Moze wiecej bylo tam czatu, ale jednak..

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/forum/viewtopic.php?t=4923">http://www.kaczmarski.art.pl/forum/viewtopic.php?t=4923</a><!-- m -->

Chyba niewlasciwa strone podalam, ale czytalam jak ludziom poszlo - wiec gdzies to jest. Inna sprawa, ze to 'forumowi'. Ci, ktorzy zapisali sie tylko po to by pomoc dostac, chyba juz sie tym wiecej nie interesuja Sad(
Elzbieta napisał(a):Chyba niewlasciwa strone podalam, ale czytalam jak ludziom poszlo - wiec gdzies to jest. Inna sprawa, ze to 'forumowi'. Ci, ktorzy zapisali sie tylko po to by pomoc dostac, chyba juz sie tym wiecej nie interesuja
Oczywiście, że nie miałem na myśli starych Wink forumowiczów, ale te osoby, które zaglądają tu głównie w poszukiwaniu gotowców.
"Requiem rozbiorowe"

Pozdrawiam

Mam 22 lata, ale tak sie moje życie potoczyło Sad( , że 'załapałem' się na nową maturę. Oczywiście temat wybralem sam, i oczywiscie związany on był z Jackiem. Tematu już dokładnie nie pamiętam, ale dotyczył interpretacji obrazów przez Mistrza. Punktów 20...do tej pory nie wiem czy za moją wypowiedż czy za temat :rotfl:

Pozdrawiam
ejj chwila chwila.. raczej obrazać mnie nie musicie.. nie wybierałem Kaczmarskiego bo 'bedzie latwo' gram na gitarze.. uwielbiam grac jego kawałki co nie znaczy, że potrafię wszystkie!;/ wcale gotowca nie chce.. po prostu chcialem sięgnąć po Wasza opinie.. chcialem tylko tytuły i to wszystko.. nie chce żadnych gotowców;/ gdybym szedł na łatwizne wzial bym na sserio latwy temat taki jak: interpretacja jednej piosenki z lat 90-tych!.. dzięki..;/
Ryba88 napisał(a):ejj chwila chwila.. raczej obrazać mnie nie musicie..
Wybacz - mamy tu dużo takich od "gotowców" niestety Sad

Polecam (oprócz samodzielnego przejrzenia tekstów) lekturę forum, np. działu:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/forum/viewforum.php?f=54">http://www.kaczmarski.art.pl/forum/viewforum.php?f=54</a><!-- m -->
(tam oczywiście nie ma wszystkich tekstów "historycznych", gdyż jest to jedna z ulubionych inspiracji JK, ale kilka się znajdzie)

Pozdrawiam
Zeratul
Ryba88 napisał(a):gdybym szedł na łatwizne wzial bym na sserio latwy temat taki jak: interpretacja jednej piosenki z lat 90-tych!..
To już i takie tematy są?
Niedługo (tj. zanim min. Legutko zniesie prezentacje) pojawią się tematy: wymień trzy pozycje z paragonu z ostatnich zakupów...
Ryba88 napisał(a):dzięki..;/
Jak oczekujesz pomocy, to nie obrażaj się na pomagających Smile.
Kuba Mędrzycki napisał(a):Nie mówiąc już o włączeniu się do forumowej społeczności.
Ja do wątku szkoła rzadko zaglądam, ale tak z marszu to choćby Zmienna .
Karol napisał(a):To już i takie tematy są?
Niedługo (tj. zanim min. Legutko zniesie prezentacje) pojawią się tematy: wymień trzy pozycje z paragonu z ostatnich zakupów...
No o reklamach już są...

Ale jak zniesie to będzie to bardzo dobra decyzja...
Jaśko napisał(a):tak z marszu to choćby Zmienna
Mhmm, Zmienna, Zmienna, jeszcze Zmienna i z tego co pamiętam to Zmienna Wink Big Grin
Ryba88 napisał(a):ejj chwila chwila.. raczej obrazać mnie nie musicie.. nie wybierałem Kaczmarskiego bo 'bedzie latwo
Wybacz Rybo, że pozwoliłem sobie nieco generalizować w mojej wypowiedzi dotyczącej Twojej pracy maturalnej, ale jak słusznie zasugerował Zeratul, większość dotychczasowych próśb ze strony maturzystów, skłania nas do daleko posuniętej ostrożności, żeby nie powiedzieć - podejrzliwości w stosunku do próśb tychże osób.
Acha, no i oczywiście nikt nie próbuje Cię obrażać. Jeśli jednak zostaniesz tutaj dłużej, to i kłótni pewnie się doczekasz, a wtedy może i Tobie się oberwie. Big Grin
Jaśko napisał(a):
Kuba Mędrzycki napisał(a):Nie mówiąc już o włączeniu się do forumowej społeczności.
Ja do wątku szkoła rzadko zaglądam, ale tak z marszu to choćby Zmienna .
Przepraszam, nie wiedziałem.
Ryba88 napisał(a):hehe dzięki już zmieniłem.. Hmm.. temat wybrałem wczoraj więc zbytnio pomysłu jeszcze nie mam.. na pewno wezme Mury, Katyń, Rozbite Oddziały, Bajka o Polsce oraz Ballada Wrześniowa . Co sądzicie?
Na początek radzę dobrze przemyśleć wykorzystanie Murów. To raz. Dwa, że JK był poniekąd specjalistą od konkretnego okresu polskiej historii - napisał na ten temat kilka świetnych piosenek i jedną pracę magisterką. Żadnej z tych piosenek u Ciebie nie ma. Co najmniej jedna powinna się pojawić. Proponuję dowiedzieć się co to za okres i poszukać odpowiednich wierszy.

Do roboty, a jak skończysz, pochwal się rezultatami Smile.
Utwory mam inne.. Tradycja, Muty, Katyń, Ballada Wrzesniowa i Rejtan. Sądzę, że te utw. będę dobre. Niby czemu mam nie wykorzystac murów??
Ryba88 napisał(a):Katyń, Ballada Wrzesniowa
Dotycza de facto tego samego okresu...
Nie sądzisz że ciekawiej byłoby wziąc po uwagę utwory dotyczące np. wojen XVII w., okresu oświecenia, powstań XIX w., II wojny światowej i okresu powojennego?
Dla mnie to oczywiste...
Rybo obrażasz się zwrotem "niby czemu" a Przemek po prostu bardzo rozsądnie zasugerował Ci, że przy takim dorobku piosenek historycznych JK "Mury" wcale nie są wskazane. To nie piosenka konkretnie historyczna, warto sięgnąć po inną.
Ryba88 napisał(a):Sądzę, że te utw. będę dobre.
Mhmm, czyli już nas nie prosisz o pomoc. To ok.

Powodzenia!
nie obrażam się.. tylko się zapytałem.. sorry, ale moją wersję znacie.. nie znam wszystkich 400 tytułów Jacka i troche mi to zajmie zanim bym wszystkie przejżał i ZANALIZOWAŁ, które do jakiego utw. się tyczą..
Kazia:) napisał(a):
Ryba88 napisał(a):Sądzę, że te utw. będę dobre.
Mhmm, czyli już nas nie prosisz o pomoc. To ok.
swoje zdanie tylko wyraziłem.. nie musisz mi pomagać jak nie chcesz.. bo chyba nie chcecie.. skoro piszecie że te utw. pochodzą z jednakowego przedziału czasu do jaki problem podać swoje propozycje?? na poczatku pisalisce zebym najpierw podał swoje propo później Wy wasze.. i co?? nie widze Waszych:|
Ryba88 napisał(a):nie widze Waszych:|
A co to jest?
$imon napisał(a):ciekawiej byłoby wziąc po uwagę utwory dotyczące np. wojen XVII w., okresu oświecenia, powstań XIX w., II wojny światowej i okresu powojennego?
Rozumiem - mam Ci podac konkretne tytuły piosenek? Przeciez to dziecinnie proste dla każdego, kto JAKO TAKO się orientuje w twórczości Jacka. Słyszałes np. o programie "Sarmatia"?
Rybo88
DuchX napisał(a):JK był poniekąd specjalistą od konkretnego okresu polskiej historii - napisał na ten temat kilka świetnych piosenek i jedną pracę magisterką. Żadnej z tych piosenek u Ciebie nie ma.
Mając przed sobą stronę internetową, gdzie jest wszystko, chyba jesteś sam w stanie znaleźć konkretne tytuły. Duch miał jak sądzę również na myśli "Sarmatię". Znajdź, przesłuchaj i coś wybierz. A jak Ci dobrze radzimy rezygnację z "Murów" to słuchaj Wink
Ryba88 napisał(a):nie znam wszystkich 400 tytułów Jacka i troche mi to zajmie zanim bym wszystkie przejżał i ZANALIZOWAŁ, które do jakiego utw. się tyczą..
hmmm, antologia wszystkich piosenek Kaczmarskiego liczy prawie 800 tytułów Wink

Rybo, ja nie rozumiem, dlaczego się unosisz. Ludzie Ci tutaj z dobrego serca radzą, informują, jak na tym forum funkcjonuje pomaganie sobie wzajemnie w kwestiach interpetacyjnych... a Ty od razu:
Ryba88 napisał(a):nie musisz mi pomagać jak nie chcesz.. bo chyba nie chcecie..
Pewnie, ze nie musimy. Dlatego doceń, że jednak padają propozycje, które Ci mogą ułatwić pracę.

Poza tym na stronie są chyba wszystkie teksty Kaczmarskiego. Więc otwieraj sobie na początku choćby te tytuły, które wiążą się z historią Polski i poczytaj. Niektórych nie trzeba wielce analizować. Są same w sobie analizą.
Jodynko, Ty jednak masz zacięcie pedagogiczne Smile (teraz już sie nie wybronisz Wink )
Ryba88 napisał(a):troche mi to zajmie zanim bym wszystkie przejżał
Ja tam się zastanawiam czy nie będziesz miał wcześniej problemów na pisemnym Wink
juz ty sie o to nie martw.. ehh.. dzieki za Sarmatie mam juz utwory.. z Murow zrezygnowalem...: Katyn, Tradycja, Ball. Wrzesniowa, Ostatnia Mapa Polski oraz Rejtan.. i tak już raczej zostawię.. co Wy na to?
Nadal Katyń i Ballada wrześniowa, Simon coś chyba mówił nie? Wink Ja bym nie powtarzała, ale jak chcesz. Zresztą tytuły to początek, zobaczymy co zrobisz z tym dalej Smile
Stron: 1 2 3