Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Jacek u Cejrowskiego i Resich-Modlińskiej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tutaj jest kolejny telewizyjny wywiad z Jackiem, tym razem pochodzący z programu "Piękny i bestia", prowadzonego kiedyś w RTL7 przez Alicję Resich-Modlińską i Wojtka Cejrowskiego.
Od razu uprzedzam, że plik jest spory(ok.400Mb). Wrzucam go w tej wielkości, ponieważ próbowałem zmniejszyć różnymi programami do kompresji i za każdym razem po zmniejszeniu, "ginął" dźwięk. Więc, albo ktoś się tym plikiem "zajmie", albo po prostu spróbujcie go ściągnąć. Oczywiście, w przypadku osób posiadających bardzo szybkie łącze, wielkość pliku, nie powinna stanowić większego problemu.
I jeszcze jedno - wyjściowy materiał mam w nienajlepszej jakości technicznej, więc ewentualna kompresja oczywiście nie jest idealnym rozwiązaniem, no ale to już zostawiam pod rozwagę.
Cóż... wszyscy milczą, więc przynajmniej ja powiem: Wielkie dzięki! Smile
Podziękowania się należą.
Co do samej rozmowy to tak się przed obejrzeniem zastanawiałem, czy to właśnie w tym wywiadzie JK mówi o technikach zdzierania głosu za pomocą naparów z ziół.
Okazuje się, że pamięć mam jeszcze dobrą.

Poza tym, podobnie, jak w przypadku rozmowy z Jagielskim, poziom dyskusji - zwłaszcza między p. Alicją a JK - dramatyczny. Z tym, że Cejrowski o niebo dorzeczniejsze pytania zadaje niż p. Alicja czy Jagielski. Widać, że ma jakieś pojęcie o JK. No, ale takie to były programy wtedy i wyżyn się po nich spodziewać nie można było.
Wielkie dzięki!
Paweł Konopacki napisał(a):poziom dyskusji - zwłaszcza między p. Alicją a JK - dramatyczny
Moim zdaniem tylko między Resich-Modlińską a Kaczmarskim. Podczas gdy Cejrowski naprawdę trzyma poziom (jak na program rozrywkowy!) i wie, o czym mówi, to Modlińska po prostu odstawia trzodę. Jak można zaprosić Kaczmarskiego i nie wiedzieć, co to jest Kosmopolak?! A te pytania: jak ci się jechało windą, czy chcesz się podobać... Czarna rozpacz...
gredler napisał(a):Moim zdaniem tylko między Resich-Modlińską a Kaczmarskim.
Racja.
Ja bym jeszcze dodał, że ta żenada bierze swój początek pomiędzy Resich a Modlińską.
gredler napisał(a):Jak można zaprosić Kaczmarskiego i nie wiedzieć, co to jest Kosmopolak?!
Kompromitacja. Niewiasta najwyraźniej pierwszy raz usłuszała to słówko w swoim programie.

Mnie przede wszystkim denerwuje w tym pierdołowatych programikach owa pierdołowatość pytań. Zaprasza się takiego Kaczmara i zarówno pajac Jagielski, jak i pacynka Modlińska opierają program na pytaniach o kobity, o taktyki podrywania itp.
gredler napisał(a):Czarna rozpacz...
Otoż to.
Simon napisał(a):Zaprasza się takiego Kaczmara i zarówno pajac Jagielski, jak i pacynka Modlińska opierają program na pytaniach o kobity, o taktyki podrywania
Pajac Jagielski i pacynka Modlińska, a co się dziwisz? Chyba pierwszy raz w życiu słyszę o tych ludziach. Zapewne zostali przypadkowo wybrani do uczestnictwa w tych audycjach. Nic osobliwego nie ma w tym, że przeciętny Kowalski, Jagielski czy Modlińska niewiele wiedzą na temat Kaczmarskiego.
gredler napisał(a):Podczas gdy Cejrowski naprawdę trzyma poziom (jak na program rozrywkowy!) i wie, o czym mówi,
Zgadzam się! Jak na program rozrywkowy to Cejrowski trzyma poziom. Zresztą, myślę, że utrzymałby go także w programie całkowicie poważnym.
gredler napisał(a):Jak można zaprosić Kaczmarskiego i nie wiedzieć, co to jest Kosmopolak?
No wiesz, większośc przeprowadzających wywiady z JK miała takie mniej więcej o JK i jego twórczości pojęcie. To jest w wywiadach z JK normą, że ludzie przeprowadzający rozmowę albo pytają o pierdoły, albo usiłują błysnąć jakąś wiedzą ale wychodzi "straszna porażka".
Na marginecie: o JK też pisano zazwyczaj sztampowo. Autorzy bazowali na własnej, zazwyczaj marnej wiedzy oraz na innych publikcjach, pisanych przez ludzi o równie marnej wiedzy, którzy - pisząc - też używali publikacji pisanych przez ignorantów i dla ignorantów.
Da się na palcach wszystkich czterech kończyn ludzkich wyliczyć rzeczywiście ciekawe rozmowy i artykuły z i o JK powstałe w ciągu 25 lat artystycznej pracy Kaczmara.
A i po śmierci o piosenkach Kaczmara pisze się w sposób schematyczny, na jedno kopyto.
Inna sprawa, ze dziennikarze piszą zazwyczaj na zasadzie "znajdźcie mi temat i powiedzcie, co chcecie na ten temat przeczytać".
Ale pomimo żenującego poziomu - a właściwie braku jakiegokolwiek poziomu i przyzwoitości - pani A.R.-M. trzeba przyznać, że materiał, który wrzucił Kuba, jest bardzo cenny.
Inna sprawa, że widać było, iż Cejrowski jest przychylnie nastawiony do JK.
Mogłoby być różnie, gdyby Wojciec C. miał nastawienie do JK takie, jakie miał do pewnej uczestniczki pewnego reality show:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=at6NILJ3Epo">http://www.youtube.com/watch?v=at6NILJ3Epo</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=sUPk-6EJ32Q">http://www.youtube.com/watch?v=sUPk-6EJ32Q</a><!-- m -->

Biorąc pod dość rygorystyczne poglądy Cejrowskiego, o niechęc do JK tego dziennikarza nie trudno by było. No, ale widać przeważyła sympatia do twórczości. I dobrze.
Witam. Trochę czasu upłynęło nim ściągnąłem te 400 MB.
Dźwięk posiadam, ale kurka wizji brakSad(
POMÓŻCIE PROSZĘ!
Sam jeszcze nie obejrzałem, a czy rzeczywiście potrzebny jest tam obraz?
Z pewnością brak Ci kodeków. Tu masz co nie co. Sam też dopiero ssiem, ale wnioskuję po dziale ,że obraz być powinien.

Pozdrawiam
gredler napisał(a):Ale pomimo żenującego poziomu - a właściwie braku jakiegokolwiek poziomu i przyzwoitości - pani A.R.-M. trzeba przyznać, że materiał, który wrzucił Kuba, jest bardzo cenny.
I ja się pod tym podpisuję. Takie materiały są świetne. Mam jeszcze gorący apel do wszystkich forumowiczów, którzy posiadają w swoich zbiorach podobne perełki. Dzielcie się Bracia i Siostry, dzielcie się Wink a radosny uśmiech na niejednej twarzy wywołacie!
Ja raczej nie mam niczego wyjątkowego (tzn. czegoś, czego większość by nie znała), ale to są nagrania VHS i chyba nie mam możliwości przegrana ich na komputer. Brak mi umiejętności i odpowiedniego sprzętu (ale nie jestem tego na 100% pewien).
Simon napisał(a):Mnie przede wszystkim denerwuje w tym pierdołowatych programikach owa pierdołowatość pytań. Zaprasza się takiego Kaczmara i zarówno pajac Jagielski, jak i pacynka Modlińska opierają program na pytaniach o kobity, o taktyki podrywania itp.
Ano, tylko nieliczni potrafią czerpać i z tych doświadczeń Mistrza.
Szczerze powiedziawszy, najbardziej podobał mi się fragment o "zgliszczach" pozostawionych podczas którejś z tras koncertowych JK po stanach. Big Grin
A mi się najbardziej podoba ten fragment o Bogu, bo wskazuje na to, że Jacek jednak nie był ateistą (w sensie, że wierzył w Boga, ale nie oznacza, że był katolikiem).
Obejrzałam. O ile dobrze kojarzę, to Reslich-Modlińska przeprowadzała z kazdym wywiad na takim samym poziomie. JK nie był przez nia wyróżniony. No, chyba, że wpadką z Kosmopolakiem.
Dzieki Kubo, nie znalam tego wywiadu.Refleksje w zasadzie te same co zawsze po innych wywiadach. I.... Rublow jako poszukiwanie, i ech...(w tym ech jest to wszystko pozostale).
Dla mnie cos jeszcze -zenujace pytanie 'z czego zyjesz'. Dla mnie nie do pojecia jak mozna kogokolwiek zapytac o to.Ale pomijam pytania- slucham odpowiedzi - tak lepiej.
Paweł Konopacki napisał(a):jakie miał do pewnej uczestniczki pewnego reality show
Genialne.
Paweł Konopacki napisał(a):Biorąc pod dość rygorystyczne poglądy Cejrowskiego, o niechęc do JK tego dziennikarza nie trudno by było. No, ale widać przeważyła sympatia do twórczości. I dobrze.
Myślę, że Cejrowski szanuje inteligentnych ludzi. Kiedyś oglądałem jego wywiad z Manuelą Gretkowską i była to rozmowa na wysokim poziomie, a o sympatię do jej twórczości bym raczej Cejrowskiego nie podejrzewał Wink
idzie gdzieś jeszcze znaleźć te nagranie?
niestety - na necie nigdzie nie znalazłem, jedyna szansa to prywatne archiwa forumowiczów, dołączam się do prośby - szłoby to raz jeszcze wrzucić? z dyskusji wynika, że to świetny program i warto obejrzeć
Nie wiem czy jest to ciekawsze niż Godzina szczerości, Jagielski czy Magazyn 102, no ale - jak by nie było - do kolekcji pasuje.
Film jest tu: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=EA1MhC1a9pw">http://www.youtube.com/watch?v=EA1MhC1a9pw</a><!-- m -->
friderico napisał(a):z dyskusji wynika, że to świetny program i warto obejrzeć
Hm...
Jeśli już - to raczej wynika coś dokładnie odwrotnego: program jest beznadziejny i jedyny powód, dla którego warto go obejrzeć to Jacek sam w sobie...
rzeczywiście... gdyby nie udział Jacka to beznadzieja
Luter - jesteś nieoceniony - dzięki