Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Zakurzone piosenki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Postanowiłem ponagrywać kilka dawnych piosenek, które trudno teraz zdobyć w wersjach oryginalnych, bądź też których popularność dawno zasnęła, a których mi szkoda.
To nie są piosenki JK - na twórczości i wykonaniach piosenek JK wiele osób tu aktywnych zna się lepiej - ale wierzę, że część z zamieszczanych utworów może się spodobać również miłośnikom twórczości patrona tego forum.

Na początek jedna z dawnych piosenek Piotra Bukartyka,
"Mezalians prowincjonalny".

EDIT: aktualny URL

Pozdrawiam
tjk
Piosenka jako taka - nie w moim typie.
Ale gitarka, jak zwykle, klasa. Smile
Jak dla mnie i głos i gitara świetna (chociaż gitara podoba mi się najbardziej, jak powiedział Simon klasa!)

Pozdrawiam i czekam na więcej Smile
Tomek " na żywo" brzmi jeszcze lepiej. Smile
Bardzo miła piosenka studencka z lat 80tych, klimatycznie zaśpiewana i z wyczuciem oraz precyzja zagrania. Przypominaja się atmosfera zadymionych klubów studenckich sprzed ery techno i hiphopu.
Piosenka Tomka Wachnowskiego "Dziennik z podróży".

Piosenka znalazła się na albumie Śniegowice w aranżacji syntezatorowej, zresztą całkiem udanej. Ja ją jednak zapamiętałem z czasów wykonywania z towarzyszeniem jedynie gitary.

EDIT: aktualny URL

Pozdrawiam
tjk
Piwo za piosenkę i za wykonanie! Smile
"Piosenka o zamyślaniu się" Jana Wołka.

Jan Wołek jest wszechstronnie uzdolnionym artystą - malarzem, poetą, pisarzem i tekściarzem. W drugiej połowie lat siedemdziesiątych zdominował scenę piosenki autorskiej przejmującymi własnymi kompozycjami w oryginalnych aranżacjach na gitarę dwunastostrunową. Od wielu lat nie wykonuje już piosenek z tamtego okresu, choć w 2004 roku została wydana płyta "Trzeciorzęd" z nagraniami archiwalnymi.

Piosenek Jana Wołka nie da się zagrać i zaśpiewać jak robił to Jan Wołek, ale można choć próbować przybliżać ich klimat. Powyżej jedna z takich prób.

EDIT: aktualny URL

Pozdrawiam
tjk