Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Zmiany w dziale z własną twórczością
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Idąc naprzeciw Waszym prośbą wraz z michalfem wprowadzamy następujące zmiany:
- wydzielamy osobny dział na tłumaczenia
- pisać w nim mogą tylko osoby, które napisały ponad 20 postów w innych działach (pamiętajcie, że nie zliczane są w hyde i spotkaniach). Przydzielanie do grupy mogącej dodawać swoje wiersze bądź je komentować jest automatyczne. Przydzieliłem już dostęp wszystkim, którzy mają ponad 20 postów
- posty w dziale nie są zliczane
- pozostają piwka
- wiersze może na specjalną prośbę zamieścić moderator.

To chyba wszystko, michalf w razie czego służy pomocą Smile
Wielkie piwko za ograniczenie ilością postów! Smile
Szkoda tylko, że uniemożliwiliście mi udział w dość emocjonalnej dyskusji w jej trakcie, przez co teraz muszę nadrabiać mało sensownymi postami w innych działach.
Artur napisał(a):- wydzielamy osobny dział na tłumaczenia
-pisać w nim mogą tylko osoby, które napisały ponad 20 postów w innych działach
Czyli w tym dziale przeznaczonym na przekłady? Przepraszam, że pytam o sprawy podstawowe, ale Twoja wypowiedź jest nieco zagmatwana.
Artur napisał(a):-wiersze może na specjalną prośbę zamieścić moderator
Wiersze tych, którzy nie napisali wymaganych dwudziestu postów?

[ Dodano: 9 Styczeń 2007, 21:32 ]
Artur napisał(a):Idąc naprzeciw Waszym prośbą

Czyli czyim właściwie? Bo, o ile wiem, takie rozwiązanie na Forum postulował tylko DuchX. Na przykład
patrycja napisał(a):Przecież najprostszym rozwiązaniem będzie ukrycie WT dla niezarejestrowanych. Jak nie będą wiedzieli, że jest WT, to nie będą się rejestrować
i była to, moim zdaniem, dużo lepsza propozycja.

No i ta zupełnie dla mnie niezrozumiała "dbałość" o to, żeby Forumowicze nie mieli czasem zbyt dużej ilości postów na koncie, która przydaje się tylko w kontekście tych nowych zmian, którym, delikatnie mówiąc, daleko do doskonałości. Mogą one ponadto doprowadzać do tak absurdalnych sytuacji jak ta powyżej opisana przez użytkownika Wojtiego.
Świetnie. Big Grin
Bardzo dobry pomysł.
Pozdrowienia,
PMC
Szymon napisał(a):Czyli w tym dziale przeznaczonym na przekłady? Przepraszam, że pytam o sprawy podstawowe, ale Twoja wypowiedź jest nieco zagmatwana.
Przekłady są częścią WT więc logicznie rzecz biorąc..
Logicznie? Przeczytaj jeszcze raz, jak to ujął Artur:
Artur napisał(a):- wydzielamy osobny dział na tłumaczenia
- pisać w nim mogą tylko osoby, które napisały ponad 20 postów w innych działach (pamiętajcie, że nie zliczane są w hyde i spotkaniach). Przydzielanie do grupy mogącej dodawać swoje wiersze bądź je komentować jest automatyczne. Przydzieliłem już dostęp wszystkim, którzy mają ponad 20 postów
W nim, czyli, jak wynika z powyższego - w tym dziale na tłumaczenia, ale czy tylko w nim?

Poza tym z tego co napisał Artur, można też wywnioskować, że szczęśliwcy przydzieleni do owej grupy, mogą komentować swoje wiersze. A co z cudzymi?

Jeden zbiór zasad, a tyle możliwych interpretacji!
Liczę, że pozostali będą bardziej domyślni [mod]rozgarnięci[/mod] od Ciebie [mod]wypierdku mamuta[/mod]
No mi się ogólnbie pomysł podoba, bo przykro to mówić, ale własna twórczość zaczęła mi zapychać ekran za każdym razem jak wchodziłam na forum, ja bym ją nawet ukryła, no ale jak jest pewnie tez będzie dobrze.
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) --> napisał(a):No mi się ogólnbie pomysł podoba, bo przykro to mówić, ale własna twórczość zaczęła mi zapychać ekran za każdym razem jak wchodziłam na forum, ja bym ją nawet ukryła, no ale jak jest pewnie tez będzie dobrze.
To było by naszym zdaniem troszkę za drastyczne, pozatym zdarzają sie tam przecież i dobre rzeczy.
Nie mówię, że nie zdarzają się, tylko, że mi wtedy się częstomyli "Wiersze" z "Poezja" i musze wnikliwiej studiowac listę ostatnich postów. No i ja wiem jak tam trafić jak mamochotę czegoś posłuchac lub poczytać.
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) --> napisał(a):Nie mówię, że nie zdarzają się, tylko, że mi wtedy się częstomyli "Wiersze" z "Poezja" i musze wnikliwiej studiowac listę ostatnich postów. No i ja wiem jak tam trafić jak mamochotę czegoś posłuchac lub poczytać.
Czyli bardziej Ci chodzi o nazwy działów niż zawartość?
Precyzując nazwy działów rzeczywiście często wprowadzały mnie w błąd, druga opcja to, że za każdy razem wyskaują mi powiadomienia o 15 nowych utworach i musze się przez nie przebić, żeby znaleść coś autorstwa Jacka.
Rozumiem, że korzystasz z RSS? W nowym skrypcie sama mozesz wybrać by Ci nie pokazywało np. własnej twórczości.
Nazwy można zmienić, tylko trzeba by coś sensownego wymyśleć.
No nie korzystam, bo nie umiem....Wiem, że coś takiego jest, ale kiedyś próbowałam i mi nie wyszło... :wstyd:
Artur napisał(a):Nazwy można zmienić, tylko trzeba by coś sensownego wymyśleć
Proponuję: wiersze dobre i niedobre (selekcja dokanana przez specjalną Komisję ds. Poezji). Proponuję Michalfa na przewodniczącego.
Wejdź tu: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/forum/subscribe.php">http://www.kaczmarski.art.pl/forum/subscribe.php</a><!-- m -->
Zaznacz tylko te dziay, które Cię interesują. Potem na dole kliknij Dodaj RSS. Przeglądarka zapyta się czy chcesz dodaćkanał RSS. Klikasz tak i w menu na grze przegladarki będziesz już miała po wybraniu z "Zakładki" Kanał, gdzie będą linki do tylko wybranych przez Ciebie nowości.

[ Dodano: 9 Styczeń 2007, 23:03 ]
gredler napisał(a):Proponuję: wiersze dobre i niedobre (selekcja dokanana przez specjalną Komisję ds. Poezji). Proponuję Michalfa na przewodniczącego.
A co ty mu tak źle życzysz? Wink
zgadam się z tezą szymona wysnutą o 21:27
Dzięki, sprawdzę to.
gredler napisał(a):Proponuję: wiersze dobre i niedobre (selekcja dokanana przez specjalną Komisję ds. Poezji). Proponuję Michalfa na przewodniczącego.
cóż za fantastyczny pomysł.
ale to trzeba by wybory do komisji przeprowadzic i kampanię zacząć Wink
Wojti napisał(a):teraz muszę nadrabiać mało sensownymi postami w innych działach
Naprawdę musisz? A nie da się nadrobić sensownymi? Smile)
Wojti, masz 18 zliczonych postów. Wystarczy przyjrzeć się bardzo wielu ciekawym dyskusjom i powiedzieć coś sensownego na temat - wiem, że Cię na to stać.

Co od ukrywania działu - czy sensowne jest ukrywanie działu, którego celem jest dzielenie się z innymi swoimi utworami? W obecnej sytuacji i tak pisać w nim będą tylko zdedykowani użytkownicy.
michalf napisał(a):zdedykowani
Jacy?
No może mi się uda z tym kanałem i nie będę już miała tego kłopotu...

Krasny

Brawo Artur! O to chodziłoSmile
Artur napisał(a):wiersze może na specjalną prośbę zamieścić moderator

Tylko o co w tym chodzi?

[ Dodano: 10 Styczeń 2007, 18:15 ]
Szymon napisał(a):Jeden zbiór zasad, a tyle możliwych interpretacji!

Jak to w życiu!

[ Dodano: 10 Styczeń 2007, 18:16 ]
ja napisał(a):zgadam się z tezą wysnutą o 21:27

Pozwólcie mi iść do domu ojca? Wink

[ Dodano: 10 Styczeń 2007, 18:51 ]
Ps. I bardzo dobrze że w dziale z tłumaczeniami będzie można pisać dopiero od 20tu postówSmile
Krasny napisał(a):I bardzo dobrze że w dziale z tłumaczeniami będzie można pisać dopiero od 20tu postówSmile
Ta? A z czego tu się cieszyć? Rzec się ośmielę, że przełożysz niewiele...

Krasny

Nie rozumiem za bardzo o co chodzi uż. Filipowi, tymniemniej chciałbym się podzielić z forumowiczami pewną ewenementową wręcz informacją. Otóż, w związku z odliczeniem od puli postów napisanych tych które należały kategorialnie do "Własnej Twórczości", zmniejszyła się u użytkowników tam pisujących liczba postów które mają "na koncie". Oczywiście, jednym się zmniejszyła mniej, innym bardziej - np użytkowniczce Luthien Alcarin zmniejszyła się z 339 do - uwaga !! - 8...
Krasny napisał(a):z 339 do - uwaga - 8...
Ale zmiany mają służyć właśnie temu, by uniknąć sytuacji, w której ktoś rejestruje się WYŁĄCZNIE po to, by wykorzystywać forum jako trybunę dla własnej twórczości. Są setki miejsc w sieci dla pisujących, nazwijmy to, poezję.
Krasny napisał(a):Oczywiście, jednym się zmniejszyła mniej, innym bardziej - np użytkowniczce Luthien Alcarin zmniejszyła się z 339 do - uwaga !! - 8...
Co do Luthien - IMHO podpada pod przypadek szczególny (specjalną prośbę, czy coś w tym stylu) - BTW chyba dawno jej tu nie było?

Dlaczego niezliczanie postów? Chodziło głównie o to, by Ci użytkownicy, któzy do tej pory udzielali się tylko we "Własnej..." (a więc np. Andy Grochowski) nie uzyskali automatycznie prawa dalszego się tam udzielania :]

Pozdrawiam
Zeratul

P.S. Szymonie - Art faktycznie wyraził się trochę nieprecyzyjnie, ale nie trzeba tego od razu drążyć :/ Przez "dział" itp. rozumie się domyślnie "Własną twórczość" (o ile nie określono inaczej), a poszczególne podpunkty należy traktować niezależnie
żuczek napisał(a):
Wojti napisał(a):teraz muszę nadrabiać mało sensownymi postami w innych działach
Naprawdę musisz? A nie da się nadrobić sensownymi? Smile)
Chciałem zdążyć na udział w dyskusji, z której zostałem nagle usunięty, więc nie miałem czasu za długo zastanawiać się nad sensem. I tak zresztą nie zdążyłem.