Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Biografia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy wiadomo dlaczego nie powstała dotąd biografia Jacka? Wszak krótko po śmierci sławnych osobistości powstaje kilka pozycji. Nie mówię, że są dobre, ale zdarzają się. I to nie tylko życiorysy osób popularnych komercyjnie. Na ten przykład o Marku Grechucie już ze dwie powstały. Nie porównuję tu nikogo, a jedynie ciekawi mnie to dość. Czy może ktoś zabronił, zastrzeżone są informacje, dokumenty?

pozdrawiam
rudawy
rudawy napisał(a):Czy wiadomo dlaczego nie powstała dotąd biografia Jacka?
O ile mi wiadomo, powstała. To, że mało kto ją czytał, bo nie została dotąd chyba nigdzie udostępniona, nawet we fragmentach - to nie znaczy jeszcze, że rzeczona praca nie istnieje.Zajrzyj tutaj

Pozdrawiam!
Szymon napisał(a):O ile mi wiadomo, powstała. To, że mało kto ją czytał, bo nie została dotąd chyba nigdzie udostępniona, nawet we fragmentach - to nie znaczy jeszcze, że rzeczona praca nie istnieje
O właśnie. Ann - kiedy i czy w ogóle będzie można się przekonać?
Simon napisał(a):O właśnie. Ann - kiedy i czy w ogóle będzie można się przekonać?
Powiem szczerze - cięzko mi w tej chwili cokolwiek powiedzieć (zupełnie nie mam czasu się tym zająć). Jak będę wiedzieć cokolwiek to napiszę.
Szymon napisał(a):To, że mało kto ją czytał, bo nie została dotąd chyba nigdzie udostępniona, nawet we fragmentach - to nie znaczy jeszcze, że rzeczona praca nie istnieje.
Pisząc 'powstała biografia' miałem na myśli wydaną. Prac, które powstały, a nie zostały 'nigdzie udostępnione', albo tylko kilku osobom, jest wiele. Zatem póki co żadna nie została opublikowana, tak żeby człeczyna z ulicy mógł zajść do biblioteki lub księgarni i ową w łapskach potrzymać, a nie otrzymywać zgodę promotora Ann czy samej Ann i jechać do mista X, w którym to w archiwach Uniwersyetu X zalega pod warstwami kurzu 'praca rzeczona' Szymonie.

Dziwne jest jednak, że wśród rzeszy bliższych lub dalszych znajomych nie znalazł się osobnik chętny do napisania biografii Jackowej. Nikt nie wyszedł z inicjatywą? A może wyszedł tylko na opór napotkał. A może dla takiej złożonej osobistości o wielu meandrach i bagniskach jak J.K. nie minęło odpowiednio wiele czasu.

pozdrawiam
r.
Mam pytanie - dlaczego wiele prac poświęconych Jackowi znajduje się na tej stronie, a praca magisterska Ann nie?
ann napisał(a):
Krasny napisał(a):Rozumiem że z racji planów publikacji nie ma szans na upublicznienie tekstu na stronie?
Dobrze rozumiesz.
Wzięte z tego tematu: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/forum/viewtopic.php?t=567&postdays=0&postorder=asc&start=140">http://www.kaczmarski.art.pl/forum/view ... &start=140</a><!-- m -->
Edyta napisał(a):Mam pytanie - dlaczego wiele prac poświęconych Jackowi znajduje się na tej stronie, a praca magisterska Ann nie?
Mam pytanie - dlaczego o to pytasz, skoro powyżej Ann napisała, że
ann napisał(a):Jak będę wiedzieć cokolwiek to napiszę
Oczywiście nie musisz odpowiadać, bo i tak nietrudno się domyśleć...
Wyjaśnienie było w innym temacie, nie wiem, dlaczego mnie atakujesz.
Może trochę więcej uprzejmości, Szymonie?

Jeśli będziesz przepraszał to z piwkiem Smile