Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: I Festiwal Piosenki Poetyckiej imienia Jacka Kaczmarskiego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
"Nadzieja" - pod taką nazwą 6 sierpnia odbędzie się w Kołobrzegu
I Festiwal Piosenki Poetyckiej imienia Jacka Kaczmarskiego.
W imprezie wezmą udział m.in. Andrzej Poniedzielski, Mirosław Czyżykiewicz, Jacek Bończyk i Radosław Elis. Z inicjatywą stworzenia festiwalu wyszli Rafał Kolikow, dyrektor Letniej Sceny Kulturalnej, i autorzy kołobrzeskiej Herbertiady - Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta,który jest organizowany w Kołobrzegu od 2000 roku. To środowisko pomagało Kaczmarskiemu w jego walce z chorobą. - Festiwal odbędzie się na specjalnej scenie ustawionej na kołobrzeskiej plaży. Artyści, oprócz recitali, przedstawią publiczności własne aranżacje piosenek Jacka. Wystąpią również tria: Paweł Konopacki, Witold Łuczyński i Tomek Susmęd z Łodzi oraz Przemysław Lembicz z bratem Piotrem i Marcin Żmuda z Poznania, którzy znakomicie wykonują repertuar Kaczmarskiego - przyznaje Katarzyna Pechman,dyrektor artystyczny Herbertiady. Wstęp na festiwal będzie bezpłatny.
Przygotowane zostaną stoiska z nagraniami i książkami barda. Promowany będzie między innymi zbiór ostatnich wierszy Jacka pod tytułem "Tunel". Patronat nad "Nadzieją" objął prezydent miasta i Alicja Delgas -towarzyszka życia Jacka Kaczmarskiego.
Zapraszamy do Kołobrzegu na 6 sierpnia wszystkich, którzy kochają i cenią sobie twórczość Jacka. Po występach zaproszonych artystów będzie można samemu wejść na scenę i zaśpiewać swoje aranżacje piosenek Jacka.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku Festiwal potrwa dwa dni. W jego ramach odbędzie się konkurs piosenki poetyckiej imienia Jacka Kaczmarskiego. Takie ustalenia poczynili już organizatorzy z Alicją Delgas i Przemkiem Gintrowskim, który ma przewodniczyć jury. Ale to za rok, a póki co, serdecznie zapraszamy na "Nadzieję" już 6 sierpnia na letniej scenie kulturalnej, ustawionej w pobliżu latarni morskiej w Kołobrzegu.
Witam
Ja mam pytania odnośnie tego co napisałeś:
- Czy będzie można będzie gdzieś dostać jakiś zapis muzyczny (kaseta, płyta, mp3...) tegoż koncertu ?
- Czy można gdześ dostać aranżacje utworów Kaczmarskiego w wykonaniu tych panów o których napisałeś w temacie ?
Pozdrawiam
Będzie wkrótce zapis koncert na dvd i cd, kto chętny będzie mógł otrzymać ten materiał.
Oczywiście będę chętny Smile Tylko na jakich warunkach ów zapis koncertu będzie do uzyskania ??

priam

na warunkach prywatnych Smile wkrótce więcej szczegółów.
Też zgłaszam chęć, i niecierpliwie czekam na szczegóły.
Mam dostać za kilka dni od kolegi zapis koncertu. Chętnie go "przekażę" zainteresowanym. Pozdrawiam
Jestem zainteresowany CD.
Też jestem zainteresowana Big Grin
To ja i Artur tez jesteśmy zainteresowani Smile

Priam.Troja

jak tylko będę to już miał, dam znać i prześlę. Pozdrawiam
Dołączam do zainteresowanych
JA TEŻ~!!! JA TEŻ!!!
Zapisuję się na listę
Tu nie trzeba sie pytac kto zainteresowany a raczej kto zainteresowany nie jest :wink:
A kiedy będzie coś wiadomo z tym nagraniem właściwie?
ja też jestem bardzo zainteresowany
Pozdrawiam
:jupi:
ja tez, ja tez!!

cerber

akurat grałem jako muzyk na tym koncercie - jesteście piratami, jeśli kupicie tą płytę - nie ma legalnego nagrania, ani przede wszystkim dobrego nagrania z tego koncertu!!!!
Całkowicie zgadzam się z cerberem! Nagrania sa fatalnej jakości. Ja otrzymałem od organizatorów, po prawie 4 miesiącach usilnych prób i nacików (o wszystko zresztą trzeba było prosić po wielokroć), nagrania fatalnej jakości, przesterowane, niezgrane, o fatalnych proporcjach, ciche.
Organizatorom, którzy szumnie obiecywali wspaniałą płytę z koncertu, nie chciało się nawet podzielić jednego pliku na poszczególne utory.
Po prostu żenada. I wykonanie takiej żenującej pracy zajęło panu....mniejsza o nazwisko organizatora, prawie 4 miesiące.
Zresztą ludzie organizajuący Festiwal zawiedli na całej linii, nie potrafiąc wywiązać się z większości zobowiązań i obietnic składanych niektórym wykonawcom przed koncertem.