Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Warszawski Wespazjan i krakowski Tytus
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tytus co z Krakowa,
(w końcu prawie Rzymu)
pochodzi,
przywoitości kłody,
kładzie mi pod nogi,
I mówi,
żem karierowicz,
nie Polak,

O Tempora! O mores! - zawoła,
Uciekaj stąd,
I nie wracaj już,
warszawski mój ty Wespazjanie
Wszak lepiej w narodowym gnoju się taplać,
i z władzą być na "ty",
Niż w spokoju za granicą lec!

Wierszyk taki mnie naszedł, a że pisany przez "cynicznego karierowicza" ( Wink ) to nie najlepszy P zapewne będzie ewoluował w trakcie dyskusji Wink
Tomek_Ciesla napisał(a):nie najlepszy
No właśnie... :/
Tomek_Ciesla napisał(a):Wierszyk taki mnie naszedł, a że pisany przez "cynicznego karierowicza" ( ) to nie najlepszy P zapewne będzie ewoluował w trakcie dyskusji
Nie da się ukryć, że nie najlepszy...
I za bardzo nie wiem: po co? Nie chodzi mi o potrzebe pisania wierszy, ale o dalsze drążenie dyskusji z Szymonem. Szymon miał już zdanie na temat Twego patriotyzmu zanim zdążyłes napisać drugi post na ten temat. I nie wygrasz w dyskusji z nim (choćbyś miał rację), dlatego że każdy z was inaczej definiuje pojęcia chamstwa.
Simon napisał(a):Szymon miał już zdanie na temat Twego patriotyzmu zanim zdążyłes napisać drugi post na ten temat.
I to jest jego błąd...
Wierszyk żenująco słaby. Jak już chciałeś koniecznie się na mnie zemścić za wiadome uwagi, to mogłeś to, Tomku Drogi, zrobić nieco bardziej finezyjnie:
Tomek_Ciesla napisał(a):Tytus co z krakowa
Czyżbyś zapomniał, że nazwy własne w języku polskim pisze się z wielkiej litery ?
Tomek_Ciesla napisał(a):O Tempores!
Słucham... ? :o
Tomek_Ciesla napisał(a):Wszak lepiej w narodowy gnoju się taplać
Dlaczego w gnoju ? I to do tego narodowy - gramatyka w Twój wierszyk jest dosyć ułomną Wink
Tomek_Ciesla napisał(a):i z Giertychem być na "ty"
Pomijając powalającą wręcz subtelność tego fragmentu, nie rozumiem dlaczego lepiej z Giertychem być na "ty" ? A po co ? Przecież to polityk, a polityka dla mnie to w krysztale pomyje.
Tomek_Ciesla napisał(a):Niż w spokoju za granicą lec!

Dlaczego "lec" ? Ani to do rymu ani sensu doszukać się w tym większego nie można - chyba, że Twoim pragnieniem jest rychła śmierć na obcej ziemi.
Simon napisał(a):Szymon miał już zdanie na temat Twego patriotyzmu zanim zdążyłes napisać drugi post na ten temat.
A skąd Ty, Imienniku, możesz wiedzieć kiedy i jakie zdanie miałem na temat patriotyzmu Tomka ? I co do tego ma definicja chamstwa, którą zresztą jest dosyć precyzyjnie sformułowana w Słowniku Języka Polskiego ?

Pozdrawiam !
Dałem ci "Pomógł" za wytknięcie literówek Wink Już poprawione.