Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Kolejna maturalna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
"Ukaż obraz pokolenia Polski Ludowej odwołując się do wybranych tekstów Jacka Kaczmarskiego."

Po protu proszę o jakieś błyskotliwe pomysły jak mógłbym ując ten temat. Chciałbym znać wiele różnych podejść do tematu, z potem wybrać i połączyć je tek żeby wyszła jak najlepsza praca.

Chciałby tu zaznaczyć iż robię tą pracę tylko dla własnej satysfakcji i z pasji/uwielbienia dla osoby Mistrza. Proszę o pomoc żeby pokazać innym którzy nie znają twórczości Kaczmarskiego tak jak my, żeby sami mogli przyznać że był on prawdziwym Mistrzem.
To może na początek napisz, jaki masz pomysł (pomysły), jakie utwory chcesz wykorzystać itd.
no a podaj najpierw jakieś swoje propozycje, cobyśmy mogli je skonfrontować. Z takich piosenek na prędce wymyślonych to:
Przedszkole
Ballada Pozytywna
Ballada o Powitaniu
Świadectwo
Modlitwa
Lament (??)
Przejście Polaków Przez Morze Czerwone

Wszystkie w jakiś tam sposób można podciągnąć pod ten temat. Jedne bardziej bezpośrednio a inne mniej bezpośrednio.
Agnus napisał(a):"Ukarz obraz pokolenia Polski Ludowej
Bracie, obrazu nie da się ukarać...
A tak bardziej bezpośrednio to przykładowo:
Świadectwo
Ballada o ubocznych skutkach alkoholizmu

Raport o stanie samobójstw
Kołysanka

i wiele, wiele innych tekstów. Może napisz nam jaki masz (przepraszam za koszmarne określenie) "plan ramowy wypowiedzi" i czy masz pomysł na jakiś klucz według którego chciałabyś wybrać utwory o których masz zamiar wspomnieć (albo też je zacytować).

Pozdrawiam serdecznie
Ja bym jeszcze wspomniał o "Czerwonym autobusie" i o "Poczekalni".
Drogi Misiek-st. Nie będę polemizował z Tobą o tym co napisałeś. Po prostu przytoczę pewien fakt; formuła tematu w tej formie została wymyślona przez moją polonistkę, a ona ma doktorat. Jak bardzo chcesz się upierać przy swoim to nie zabronię Wink
I nauczycielka napisała słowo "ukarz" przez "rz" :o Big Grin ? Może jednak "ukaż" Wink
Agnus - nie ośmieszaj się Wink
A może tak zrób - weź jakiś obraz PRL-owski pasujący do tematu jako tako,z dziesięć rzutek,rozdaj je komisji i ukarzcie obraz wspólnie Tongue
Agnus napisał(a):Po prostu przytoczę pewien fakt; formuła tematu w tej formie została wymyślona przez moją polonistkę, a ona ma doktorat.
To, że ma doktorat, to nie oznacza, że jest Świętą Krową i nei można z nia polemizować. Skoronapisała taki temat to pogratulować doktoratu Tongue
mój błąd, napisałem tak z pośpiechu
mój drugi błąd przeczytałem tak z pośpiechu.

mea culpa
mea culpa
mea culpa

kajam się w prochu i pyle. dzisiaj spię od sciany
Agnus napisał(a):dzisiaj spię od sciany
Dobre Smile
Ad rem: Opowieść pewnego emigranta i A my nie chcemy...