Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Tablica pamiątkowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:Oficjalna strona
Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków
XV LO im. Narcyzy Żmichowskiej


Rozpoczynamy zbiórkę na tablicę poświęconą pamięci
Jacka Kaczmarskiego,
ucznia naszej szkoły w latach 1971-1975

Źródło: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zmichowska.pl/absolwenci/index.html">http://www.zmichowska.pl/absolwenci/index.html</a><!-- m --> || Strona szkoły: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zmichowska.pl/">http://www.zmichowska.pl/</a><!-- m -->


Mój brat urwis, kóry chodzi aktualnie do pierwszej klasy gimnazjum Żmichowskiej, wiedział, że ma być takowa tablica, ale nic mi o tym nie powiedział. :rotfl: Dopiero dzisiaj to przypadkowo wyczytałem. Podobno projekt ma być wybrany spośród prac uczniów (informacja niepotwierdzona). Więcej na razie nie wiem, ale postaram się go jakoś przycisnąć, żeby uzyskać więcej szczegółów.

PS: Nie jestem pewien, czy to dobry dział (ale chyba tak, bo jest w nim też temat o grobie JK). Jeśli nie, to proszę Szanowne Grono Moderatorów przesunięciu tego tematu.
Strzelec napisał(a):Nie jestem pewien, czy to dobry dział (ale chyba tak, bo jest w nim też temat o grobie JK). Jeśli nie, to proszę Szanowne Grono Moderatorów przesunięciu tego tematu.
Przesunęliśmy do ciekawostek Smile
Odsłonięcie tablicy ma się odbyć 23 III. Informacja miała być podana, ale organizatorka przedsięwzięcia - forumowa Rosa - nie ma dostępu do komputera. Smile
A nie 24? Widocznie coś mi się pomieszało Smile
bardzo dobry pomysł. Szkoda że w Sku nie da sie czegoś takiego zrobićSad
Filip P. napisał(a):A nie 24? Widocznie coś mi się pomieszało
Mogło też pomieszać się mnie Smile Trzeba spytać Rosę.
adme napisał(a):
Filip P. napisał(a):A nie 24? Widocznie coś mi się pomieszało
Mogło też pomieszać się mnie Smile Trzeba spytać Rosę.
Ja proponowałbym zapytać podanej przez Strzelca strony Wink
Cytat:Planowany termin odsłonięcia tablicy:
24 marca 2006 (doroczne spotkanie absolwentów)
Pozdrawiam
Zeratul
rosa mówi: tablica zawiśnie 24 wieczorem (tj. w piątek), chyba, że pojawią się problemy natury papierkowej. ELYTARNI uczniowie dokumentnie olali moją incjatywę (jestem wdzięczna), za to absolwenci okazali się właściwymi ludzmi- dobrze zorganizowanymi i zaangażowanymi, za co im dziękuję. postaram się zamieścić projekt niebawem na forum, jeśli Kraśny zeskanuje go kiedyś, jak mi obiecał. ładnie proszę <słodki-dziobek>

sztab organizacyjny pozdrawia forumowiczów i z góry dziękuje za wszelką pomoc Wink

pees. nieskomputeryzowanie bywa bolesne... Sad(

[ Dodano: 7 Luty 2006, 13:44 ]
tak wygląda owoc naszej pracy Smile
Z tego co wiem, to oficjalne odsłonięcie tablicy ma się odbyć 26go marca, a uroczystości ma towarzyszyć występ Mateusza Nagórskiego. Z towarzyszeniem mojej skromnej osoby...

Kuba
Można było dać jakąś malutką podobiznę JK a nie tylko krzesło z gitarą. Ale jest fajnie.

pozdr Smile
Zastanawiające. Jestem organizatorem i jestem pewna, że odsłonięcie jest 24 marca. Mateusz oczywiście zgodził się zagrać krótki koncert, jednak przy omoawianiu sprzętu wymaganego od szkoły uwzględnił jedynie dwa mikrofony- dla siebie i swojej gitary... czyżby coś się zmieniło???
Tak, ponieważ początkowo ja nie mogłem grać pod koniec marca.

Kuba

P.S. To, że możemy zagrać wspólnie, okazało się 9go lutego po południu po naszym koncercie w Węgrowie, a następnego dnia Mateusz wyjechał w góry Smile Jak wróci to pewnie się z Tobą skontaktuje.
DziękujęSmile

W takim razie pozostaje mi poprosić o informacje dotyczące Twoich wymagań technicznych, które szkoła musi spełnić.

pozdrawiam

rosa
Nie ma sesnu zaśmiecać forum technicznymi pierdołami, więc pisze na priv Smile

Kuba
Witam Smile Impreza w/w ma niestety charakter zamknięty, lecz jeśli osoby chętne zgłoszą się do mnie na priv w odpowiednio krótkim czasie, mogę zapewnić pewną ilość wejściówek. zapraszam i pozdrawiam Smile
to ja się dziś zgłoszę osobiście Big Grin
Wczoraj, to jest 24 marca 2006 roku w warszawskim Liceum im. Narcyzy Żmichowskiej miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Jackowi Kaczmarskiemu, który był uczniem tej szkoły w latach 1971-1975. Tablica znajduje się na zewnątrz budynku, obok wejścia przy ulicy Klonowej. Treść tekstu zytuję z pamięci: "W murach tej szkoły w latach 1971-1975 uczył się Jacek Kaczmarski, poeta, pieśniarz, bard wolności."

Po uroczystości odsłonięcia mieliśmy okazję wysłuchać recytacji wierszy JK w interpretacji absolwentów szkoły, a następnie nasz Listowo-Forumowy kolega, Mateusz Nagórski zaśpiewał kilka piosenek Jacka. Wcześniej pani profesor Barbara Kryda (uczyła Jacka języka polskiego, a potem miała z nim zajęcia na uczelni) wspominała bohatera uroczystości.

Inicjatorką i spiritus movens całego przedsięwzięcia jest nasza koleżanka z warszawskiego środowiska kaczmarofilskiego, Ola Rosa. Należą jej się wielkie podziękowania.

KN.