Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Nic o Kaczmarskim na www.solidarnosc.gov.pl
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W wyszukiwarce na rządowej stronie poświęconej 'Solidarności' <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.solidarnosc.gov.pl">www.solidarnosc.gov.pl</a><!-- w -->:

Kaczmarski - 0 odpowiedzi
Mury - 0 odpowiedzi

Chyba to jednak niedobrze.
O Jacku swego czasu pisal "Tygodnik Solidarnosc'.
Zajrzyj <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.solidarnosc.org.pl/czest/solidarnosc/pdf/GS177.pdf">http://www.solidarnosc.org.pl/czest/sol ... /GS177.pdf</a><!-- m -->
na stronie Artura znajduje co najmniej jeden wywiad z tygodnika "Solidarnosci" - "Chce konfrontacji".
zajrzyj tez tutaj:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www2.solidarnosc.gda.pl/magazyn/magazyn5_02/magazyn5_02_04.htm#Jacek%20Kaczmarski.%20A%20mury%20run">http://www2.solidarnosc.gda.pl/magazyn/ ... mury%20run</a><!-- m -->ą...
pstolars napisał(a):Chyba to jednak niedobrze.
Zależy jak na to patrzeć: brak wzmianek o JK, może oznaczać odejście od etykietki barda Solidarności, którym chyba nigdy być nie chciał.

Pozdrawiam
Zeratul
Zeratul napisał(a):Zależy jak na to patrzeć: brak wzmianek o JK, może oznaczać odejście od etykietki barda Solidarności, którym chyba nigdy być nie chciał.
?? Odejscie od etykietki barda? Rozumiem, ze masz na mysli to, ze "Solidarnosc" od tej etykietki odeszla?
Pewnie zlecili robienie strony jakiemuś majstrowi i nie za bardzo się tym interesują...
Bard, nie bard, "Solidarność" powinna o Nim wspomnieć...
jednak nprawdę nie chciał nim być (bardem solidarności)
co nie znaczy, że nie powinni o nim wspomnieć, tyle lat się nim afiszowali :o
Tomek napisał(a):Pewnie zlecili robienie strony jakiemuś majstrowi i nie za bardzo się tym interesują...
'Karta'firmuje to merytorycznie. Do Solidarności należało 10 mln ludzi, na pewno o wszystkim nie da się napisać, ale chyba jednak szkoda.
Hehe-ale za to na stronie SLD Kaczmarski się znajdzie pewnie (vide Mury a SLD) Tongue
Kaczmarski to był typ motający się chciał i nie chciał był raz za tym później, zmieniał zdanie to mu się podobało to nie, kochał kraj i go nienawidził. Taki symbol dramatów swoich czasów może to i dobrze ktoś taki też był potrzebny. Uważam jednak, że czym mniej ma artysta wspólnego z polityką tym lepiej. Dlatego dobrze, że go sobie obecna solidarność odpuściła.
Ziuk napisał(a):Kaczmarski to był typ motający się chciał i nie chciał był raz za tym później, zmieniał zdanie to mu się podobało to nie, kochał kraj i go nienawidził.
Rany,Ziuku - toć to w ogóle nie jest czytelne! Używaj może kropek i przecinków,co? Tongue
A jeżeli o Kaczmarskiego chodzi - to dwie różne rzeczy być kojarzonym z opozycją za czasów PRL-u,a być uznawanym za "artystyczną odnogę" jakiejś partii w IIIRP.
Ziuk napisał(a):Dlatego dobrze, że go sobie obecna solidarność odpuściła
Może i dobrze,ale ww. strona nie jest szczególnie związana z obecną Solidarnością. Po wyświetleniu tej strony na górze przeglądarki (nie wiem jak to się fachowo nazywa :oops: ) pojawia się napis "komunizm,stan wojenny,wolność". Twórczość Kaczmarskiego ma wiele wspólnego z tymi trzema zwrotami,a obecnej Solidarności nic do tego,kto powinien się pojawić na stronie,a kto nie...
A to rzeczywiście pomyłka pomiliłem sie i przepraszam.
Ziuk napisał(a):Kaczmarski to był typ motający się chciał i nie chciał był raz za tym później, zmieniał zdanie to mu się podobało to nie, kochał kraj i go nienawidził.
Kaczmarski nienawidził "kraju" ? :o
Możesz podać jakieś przykłady (wypowiedzi, utwory)?

Pozdrawiam
Zeratul
Zeratul napisał(a):Kaczmarski nienawidził "kraju" ?
Ziuk napisal, ze JK kochal kraj i go nienawidzil. To znaczy, mial JK wzgledem kraju ambiwalentne odczucia (a nie wylacznie negatywne czy wylacznie pozytywne). Cierpial na Polske i cierpial z powodu Polski - tak by to mozna ujac innymi slowy.
Mistszu napisał(a):ww. strona nie jest szczególnie związana z obecną Solidarnością.
Ze związkiem zawodowym chyba w ogóle. Zgodnie ze stopką twórcami są MSZ i Karta.
olaff22 napisał(a):Ziuk napisal, ze JK kochal kraj i go nienawidzil. To znaczy, mial JK wzgledem kraju ambiwalentne odczucia (a nie wylacznie negatywne czy wylacznie pozytywne). Cierpial na Polske i cierpial z powodu Polski - tak by to mozna ujac innymi slowy.
Wbrew pozorom umiem czytać :wink:
I nadal uważam, że nienawiść jest stanowczo zbyt mocnym słowem (nawet w takim kontekście) :|

Pozdrawiam
Zeratul