Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Piosenki Jacka Kaczmarskiego w ...krzyżówkach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Znawcom twórczości Mistrza nie przysporzy trudności rozwiązanie krzyżówki nr 41 z lipcowej "Rozrywki Magazyn". Smile
A moze podasz pytanie, bo nie każdy poleci kupować krzyżówkę Wink
Pytanie? Ja o nic nie pytałem, nie ma tam żadnej definicji, na którą szukam odpowiedzi na forum, ale krzyżówka ta jest jolką, gdzie każdy z odgadywanych wyrazów jest jednocześnie tytułem piosenki JK.
a w ten sposób Smile. To co innego, zrozumiałem, że jedno z haseł w jakiejś krzyżówce jest tytułem Smile
A można jakiś skan, jakby ktoś miał? :roll:
2DH, w opisie do krzyżówki napisano, że ujawniono wszystkie litery Ł i Ś. W Twoim pliku ich nie ma... Zapomniałeś o nich czy gdzieś znikły po drodze :wink: ?
U mnie są Smile .Pozdrawiam.
Nic się nie stało. I tak wykonałeś kawał dobrej roboty! Smile Ja już mam ten numer Rozrywki, więc jak Art wróci z wakacji do dorzuci się to w postaci na stronę do ciekawostek.
Hehe, nie taka prosta ta krzyzówka... Tongue Myślałem że będzie łatwiej Big Grin Oczywiście do zrobienia, ale miałem nadzieję że mniej będzie trzeba główkować Wink
kilka dni temu wysłałem skan rozwiązanej krzyżówki do ann- myślałem, że już gdzieś jest na stronie... ;/
Admini są na wakacjach. Cierpliwości Smile
Sposób układania tej krzyżówki budzi wątpliwości. Znajdują się tam piosenki (tytuły) mniej znane, nawet - przeciętnemu słuchaczowi - praktycznie w ogóle nie znane, a dla kontrastu taki kwiatek jak... BARANEK. Zupełnie, jakby autor się jednak w twórczości JK nie orientował.
Stawiam sto dolarów, że jakiś pan (albo pani) odwrócił sobie wszystkie okładki z boxu i wybierał, aby tylko pasowało.
Pozdrawiam,
M.
Bryce - mam skan. Na stronie będzie po 1 sierpnia. Na razie odpoczywamy Wink
Tak apropos wiedzy z zakresu "Kaczmarski Jacek"... Co jakiś czas w teleturnieju "Najsłabsze ogniwo" padają pytania dotyczace cytatów z piosenek JK.
Dziś np. było pytanie o to kogo idą pokonać chrześcijanie w piosence "Cromwell".

Pozdrawiam wakacyjnie, ale nie słonecznie Sad
tak czy inaczej ta krzyżówka jest całkiem niezłą zabawą...przynajmniej dla mnie była Smile
nie wiem czy nadal na stronie jest test napisany bodaj przez Pawla? to bylo naprawde ciezkie wyzwanie (podobno nawet dla Jacka?Smile)
pozdrawiam
2DH napisał(a):No to teraz niech jakiś zdolny człowiek aby urozmaicić foumowiczom okres bezczynności na forum jaki zapanował przy okazji sezonu wakacyjno-urlopowego stworzy własną krzyżówkę z haseł okołojackowych. Albo lepiej niech każdy spróbuje zrobić taką krzyżówkę a ustalune jury oceni je pod względem merytorycznym i estetycznym
:lol:

A komu się chce...! Chyba że nagrody będą za pierwsze miejsce :lol: ale i to wątpię... :lol:

Pozdrawiam
Autor krzyżówki nr 51 z wrześniowej "Rozrywki Magazyn" również inspirował się twórczością J. Kaczmarskiego. (Skan już rozwiązanego zadania wysłałem do ann, w nadziei, że znajdzie się on również w dziale "Ciekawostki".)
Jeśli mógłbym wpłynąć na drobne korekty strony, to proponuję, aby po wejściu w dział ciekawostek i kliknięciu na link "krzyżówki" pojawiał się nagłówek "krzyżówki", a nie- "wizytówki". Zadanie, skan którego wysłałem poprzednio było wprawdzie zadaniem nr 41, ale w Magazynie lipcowym, czyli siódmym , a nie czterdziestym pierwszym, stąd moja propozycja, aby zmienić zapis na - "krzyżówka nr 41 z "Rozrywki Magazyn" nr 7/2005".
Skan otrzymałam, zamieścimy gdy tylko znajdziemy troszkę czasu :]
Co do błędów - już nam zwrócono uwage (w innym dziale Wink ). Będzie poprawione :]