Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Nieoficjalne nagranie JK
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Ja, dzięki Bogu, mam. Ale nie rozumiem, dlaczego Pomaton nie zamieścił tej i kilku innych piosenek na płycie. Tak samo w przypadku "Murów w Muzeum Raju" i "Wojny Postu z Karnawałem"... Przecież nie chodzi tu chyba o możliwości techniczne?
Odpowiedź jest prosta : Bo tak. Chcieli się chyba zmieścić w standartowym czasie 74 minuty...
Przemek napisał(a):Swadyz, ty poważnie piszesz czy żartujesz sobie ??
powaznie pisze
Przemek napisał(a):Przecież właśnie te koncerty ktore Tobie podałem (XXVI FSP i Live) pochodzą z trasy z 1990 roku !!
nie znam na pamiec tras koncertowych niezyjacego juz Jacka - jestem jego fanem, nie fanatykiem
nie siadalem na koncertach w pierwszy rzedzie zeby byc oplutym
Smile
Przemek napisał(a):Na płycie Live masz Katyń zagrany oczywiście z akompaniamentem fortepianu.
nie mam
i na kasetach tez nie bylo, przynajmniej nie na oryginalnych, wydanych przez Pomaton: z tego co pamietam ponad zawartosc plyty maja tylko "Zrodlo" i "Rozbite oddzialy"
jezeli masz jakies nieoryginalne kasety "Live" o innym skladzie to moze jedna z nich to ten koncert o ktorym ja pisze, ktorego szukam w wersji cyfrowej
choc wydaje mi sie on starszy niz wspomniana trasa

na razie sprobuje sie dobrac do wspomnianego FTPa
Kaseta Pomaton Live '90, vol. I, strona B, piosenka numer 9. - "Katyń". Przynajmniej na moim wydaniu ta piosenka jest. Smile
no to naczy sie zle pamietam
Smile
swadyz napisał(a):nie znam na pamiec tras koncertowych niezyjacego juz Jacka - jestem jego fanem, nie fanatykiem
nie siadalem na koncertach w pierwszy rzedzie zeby byc oplutym
Nie trzeba być fanatykiem, by wiedzieć że piosenki o których piszesz pochodzą z pierwszej trasy koncertowej Jacka w Polsce po jego prawie 10 letniej nieobecności. Jeżeli ktoś się uważa za fana to nie wyobrażam sobie by nie wiedział tego... Podstawowe minimum informacji znajdziesz na stronie...
swadyz napisał(a):jezeli masz jakies nieoryginalne kasety "Live" o innym skladzie to moze jedna z nich to ten koncert o ktorym ja pisze, ktorego szukam w wersji cyfrowej
choc wydaje mi sie on starszy niz wspomniana trasa
Jak może być starszy skoro Jacek wcześniej przez długie lata nie miał możliwośći grać z Łapińskim.

swadyz napisał(a):
Przemek napisał(a):Na płycie Live masz Katyń zagrany oczywiście z akompaniamentem fortepianu.
nie mam
i na kasetach tez nie bylo, przynajmniej nie na oryginalnych, wydanych przez Pomaton: z tego co pamietam ponad zawartosc plyty maja tylko "Zrodlo" i "Rozbite oddzialy"
Jak już wiesz mylisz się. A masz lub miałeś te kasety ??
mialem ale juz nie mam: generalnie staram sie uciec od kaset na rzecz cyfrowki
mam jeszcze duzo kaset i znam ludkow co maja duzo wiecej, ale generalnie jesli ktos przerobil rzeczy z kaset na mp3 w sensownej jakosci (moze poprawa hakosci szakims programem, usuniecie szumow, jakis maly mastering) to jest wielki

z tego co piszesz wynika, ze rzeczywiscie - poszukuje jednego z koncertow z tej trasy, po prostu nie tego, ktory wydal Pomaton
na razie dolaczylem do listy dyskusyjnej, zapytalem o FTP i czekam na odpowiedz
moze byc skrocil moje meczarnie oczekiwania i pchnal namiary na <!-- e --><a href="mailtoConfusedam@mds.pl">sam@mds.pl</a><!-- e -->?
Smile
Juz mam namiary i jestem szczesliwym czlowiekiem: bardzo dziekuje.
Smile

[ Dodano: 2005-03-10, 16:44 ]
ok - do FTPa sie dorwalem, za co dziekuje tym co pomogli

Przemek, miales racje - o ile nie znalazlem tam tego, na co tak liczylem znalazlem "Recital '90 by Kamcio": dokladnie ten sam zestaw piosenek, choc nie ten koncert
czyli tak jak pisales - szukam jednego z koncertow z trasy '90, tyle ze innego niz te ogolnie dostepne

wspominales jeszcze o XXVI FSP - mozesz cos wiecej powiedziec? nie znalazlem czegos takiego na FTPie, nie kojarze tez takiej plyty w boxie...

bo generalnie caly czas wierze, ze dorwe IMO najlepszy koncert Kaczmara w wersji cyfrowej...
swadyz,

Drogi Swadyzie...
Tak się osobliwie składa, że mam dokładnie tę samą kasetę, co Ty... I absolutnie zgadzam się, że są to genialne wykonania... Na tej kasecie się wychowałem... już kiedy słyszę pierwsze dźwięki tego koncertu (tzn. strojenie gitary i fortepianu), przenoszą mnie one w magiczny okres dzieciństwa, tzn. dorastania z JK, którego nie rozumiałem, ale który zlewał mi się w jedno z rodzicami (uwielbienie graniczące z patologią)Wink I pierwszy - jedyny koncert na jakim byłem (w wieku 4-6 lat, jak mi się zdaje...Wink (ech... rozmarzyłem sięWink)

A więc, mam tę właśnie kasetę i tak się składa, że mam zamiar ją "zdigitalizować" i potem trochę podciągnąć jakość w CoolEdit. Tak zrobiłem już ze starą, mocno zjechaną kasetą "Pijany poeta" i CD n a p r a w d ę da się słuchać, tak też myślę uczynić z pirackimi nagraniami radiowymi (już chyba były udostępniane na tym forum)...
Jeżeli byłbyś zainteresowany, mogę wykonać Ci kopię (oszywiście, miłoby było gdybyś coś zaoferował w zamian, z Jackowych płyt, które wymieniłeś...) i wysłać Ślimaczą Pocztą (jak na razie nie jestem specjalnie w stanie udostępniać plików wprost przez Czeluście SieciSad ). Wtedy pogadamy na priv - daj proszę znać na <!-- e --><a href="mailto:razputin@wp.pl">razputin@wp.pl</a><!-- e --> .

Co do LIVE'90 - moja kaseta (Pomaton, rzecz jasnaSmile) nie zawiera Katynia (inna sprawa, że to tylko część II), a z rzeczy których nie było na płycie - 'Rozbite oddziały', "zmartwychstanie Mandelsztama", "Mury", "Źródło" - a wydaje mi się, że wykonania piosenek, chociażby takiego Wysockiego - są inne niż na płycie...

Gwoli ścisłości - bo pisząc o swojej kasecie chyba nie wymieniłeś wszystkich, które są na mojej...
czerwiec 1990, wspólny recital z Łapińskim, Sala Kongresowa, koncert w pewnym sensie charytatywny (Kaczmar mówi o tym w jednej z zapowiedzi, w stylu: "wrzucajcie datki do puszek" etc.")

Nasza Klasa
Litania
Przejscie Polaków...
Encore
Ballada o Głupim Jasiu
Tradycja
Pan Kmicic
Epitafium dla Brunona Jasieńskiego
Katyń
Barykada
Czołg
Jałta
Opowieść pewnego emigranta

Oczywiście wszystko z fortepianem, faktycznie Przejscie Polaków i Barykada szczególnie na tym zyskują, aczkolwiek ten drugi utwór mnie bardziej przekonuje w wersji z samą gitarą... Mniejsza zresztą.
Pozdrawiam
Witam
Posiadam kilka rzadziej spotykanych mp3 (część z nich była już tutaj wymieniana i umieszczana na serwerze). Jeśli ktoś ich jeszcze nie posiada to chętnie prześlę, a jeszcze chętniej wymienię za inne nagrania niepublikowane na oficjalnych albumach.
1. Czarne suchary
2. Górnicy
3. Linoskoczek
4. List do redakcji "Prawdy"(recytacja)
5. Młodych Niemców sen
6. Posiłek
7. Raport o samobójcach(recytacja)
8. Toast ukraiński
Powtarzam także pytanie, które już tu padło - o "Balladę o Janku Wiśniewskim", mam wprawdzie wersję, na której słychać podczas refrenu jakiś męski głos, ale nie wydaje mi się on głosem ani J.K. ani P.G., a całość wykanania jest raczej "konfekcyjna" niż "porażająca", więć to chyba inne nagranie Sad
Pozdrawiam i zainteresowanych proszę o kontakt na maila: <!-- e --><a href="mailto:jaroslawros@o2.pl">jaroslawros@o2.pl</a><!-- e -->
Ballada o wesołym miasteczku pochodzi najprawdopodobniej z płyty dołączonej do antologii "Ale źródło wciąż bije...". Jeśli tak jest, oznacza to, że proponujesz pirackie nagranie. W ten sposób małymi kroczkami zmierzamy ku coraz bardziej wątpliwym działaniom.
Właśnie o tym pisałem w wątku "Sesja w Berkeley":
Na początku jest niewinna wymiana nagrań niepublikowanych, słabej jakości itp. Potem dochodzimy do nagrania publikowanego, dobrej jakości.

KN.
Eeee, sądzę że Omax po prostu nie wiedział o tym, że "Miasteczko" oficjalnie wyszło - nie ma tej płyty (z antologii) w boxie, i ja prawdę mówiąc tez o niej zapominam, stawiajac (błędnie) znak równości międzi "nagraniami oficjalnymi" a "zawartością boxu".
Rzeczywiście - zapomniałem, że "Ballada" ukazała się na "Źródle" :glupek: Dziekuję za zwrócenie uwagi i już modyfikuję posta. Pozdrawiam.
misiek-st napisał(a):Eeee, sądzę że Omax po prostu nie wiedział o tym, że "Miasteczko" oficjalnie wyszło - nie ma tej płyty (z antologii) w boxie, i ja prawdę mówiąc tez o niej zapominam, stawiajac (błędnie) znak równości międzi "nagraniami oficjalnymi" a "zawartością boxu".
Zostałeś jego rzecznikiem prasowym? Wink
ann napisał(a):Zostałeś jego rzecznikiem prasowym?
Uhm, prasuję jego rzeczy. :lol:
I do tego robi świetną jajecznicę... :lol:
Michal napisał(a):Drogi Swadyzie...
Tak się osobliwie składa, że mam dokładnie tę samą kasetę, co Ty... I absolutnie zgadzam się, że są to genialne wykonania... Na tej kasecie się wychowałem... już kiedy słyszę pierwsze dźwięki tego koncertu (tzn. strojenie gitary i fortepianu), przenoszą mnie one w magiczny okres dzieciństwa, tzn. dorastania z JK, którego nie rozumiałem, ale który zlewał mi się w jedno z rodzicami (uwielbienie graniczące z patologią)Wink I pierwszy - jedyny koncert na jakim byłem (w wieku 4-6 lat, jak mi się zdaje...Wink (ech... rozmarzyłem się Wink)

A więc, mam tę właśnie kasetę i tak się składa, że mam zamiar ją "zdigitalizować" i potem trochę podciągnąć jakość w CoolEdit. Tak zrobiłem już ze starą, mocno zjechaną kasetą "Pijany poeta" i CD n a p r a w d ę da się słuchać, tak też myślę uczynić z pirackimi nagraniami radiowymi (już chyba były udostępniane na tym forum)...
Jeżeli byłbyś zainteresowany, mogę wykonać Ci kopię (oszywiście, miłoby było gdybyś coś zaoferował w zamian, z Jackowych płyt, które wymieniłeś...) i wysłać Ślimaczą Pocztą (jak na razie nie jestem specjalnie w stanie udostępniać plików wprost przez Czeluście Siec iSad ). Wtedy pogadamy na priv - daj proszę znać na <!-- e --><a href="mailto:razputin@wp.pl">razputin@wp.pl</a><!-- e --> .
odezwalem sie i - cisza...
Sad
Nie do konca... już zdaję raport z "digitalizacji" na maila Smile
a czy ktos posiada "Witkacy III (Ekshumacja)". Jeżeli tak to byłbym wdzięczny gdyby mi przesłał na maila bądź wstawił na ftp :wink: Z góry dzięki

Pozdrawiam,
Tomek
ah, ja posiadam, podaj maila Big Grin
Po pierwsze:

Hej, Swadyzie!!
Poprzedni post na temat mojego "remasteringu" nagrań JK (recital 90) wysłałem dokłacnie miesiąc temu... Smile

Ale nie martw się, już się za to zabieram... ostatnio czasu niewiele było i tak to wyszło... obiecuję się poprawić Smile

Po drugie - do prośby Tomka przyłączam się oto... jeśli to nagranie w ogóle istnieje...??
Tomku, jakbyś zdobył nagranie poprzez jakieś "nieznane źródło", daj znać OK? Też bym chętnie posłuchał... :wink:
wiedziałem że można na was liczyć Big Grin

<!-- e --><a href="mailtoConfusedalandilar@wp.pl">salandilar@wp.pl</a><!-- e -->

Pozdrawiam,
Tomek
nagranie pochodzi z rwe. juz podaje zainteresowanym
fizol napisał(a):nagranie pochodzi z rwe. juz podaje zainteresowanym
To i ja grzecznie poproszę :prosze:

Pozdrawiam
Zeratul

P.S. To kolejny utwór, o któym do tej pory nie słyszałem :o
no to ja jestem zainteresowany :wink: podaje jeszcze raz e-maila <!-- e --><a href="mailtoConfusedalandilar@wp.pl">salandilar@wp.pl</a><!-- e --> albo <!-- e --><a href="mailtoConfusedalandril@op.pl">salandril@op.pl</a><!-- e -->

Pozdrawiam,
Tomek
Cytat:A tytuly sa takie:

- Mlodych Niemcow sen
- Kariera Nikodema Dyzmy
- Raport o samobojcach (recytacja, bez muzyki)
- Ja pierdole - blues
- Gornicy
- Czarne suchary
- Trolle
- Zegluga
- Pies i krzyz
- Monachium Blues
- Ostatnia mapa Polski
- Ofiara
Heh zastanawiam się czy Pan Gość Maciek zorientuje się jeśli mu skrobnę notkę... Ale chyb anie zaszkodzi Smile Otóż chciałbym jakoś posłuchać tych utworów...(chyba nie tylko ja :wink: ) (chociaż częśc już mam...) Maćku, masz to jakoś spakowane RARem czy każdy z osobna, luzem?? A nie podesłałbyś czegoś mailem na <!-- e --><a href="mailto:razputin@wp.pl">razputin@wp.pl</a><!-- e --> ??

Chodzi o Nikodema Dyzmę, raport o samobójcach, Ja Pierdole - blues, Czarne suchary, Żeglugę, Psa i krzyż, monachium i Ofiarę (to już osiem, ale byłbym bardzo wdzięczny za każdy z tych utworów...)

A może ktoś inny, oprócz Gościa Maćka jest w posiadaniu tych utworów i mógłby je podesłać na ww. adres mailowy?
Ale żebraninę odstawiam... Smile No ale jak już odstawiam, to dalibyście trochę, co łaska.. :wink
A może by tak po prostu, z pożytkiem dla wszystkich, wrzucić to na jakieś ftp? ShaMan? :wink:

[ Dodano: 2005-06-14, 21:28 ]
Tomek_Ciesla napisał(a):wiedziałem że można na was liczyć Big Grin
Heh, no taak... Big Grin cóż... wszyscy tu bardzo solidarni.. :wink:

A przy okazji potwierdzam swoje zainteresowanie Witkacym... <!-- e --><a href="mailto:razputin@wp.pl">razputin@wp.pl</a><!-- e --> - byłbym bardzo wdzięczny... :prosze:
Michal napisał(a):Ja Pierdole - blues, Czarne suchary, Żeglugę,
to mam i jak sie dogadacie z Elrondem to mu dam i na ftp wrzuci

[ Dodano: 2005-06-14, 22:10 ]
ej, wiecie co, nie ma sensu wysylac tak kazdemu z osobna, wrzuce to dzis albo jutro na ftp i dam lkinka
Hmmm... mam nadzieję że sie dogadamy Smile
fizol napisał(a):ej, wiecie co, nie ma sensu wysylac tak kazdemu z osobna, wrzuce to dzis albo jutro na ftp i dam lkinka
Stary, ściągnąłeś to nagranie z Listowego ftpa, myślę więc, że nie wypada nim tak rozporządzać. Co o tym sądzisz?

KN.
Sad
Nie załamuj się , stary! Wink
Nie chodzi tu o "żałowanie" nagrań. Chodzi o pewne zasady. Mężczyzna powinien kierować się w życiu pewnymi zasadami.

A nagrania - jestem tego dziwnie pewny - i tak będziesz miał. Swoją drogą odnoszę wrażenie, że wszyscy młodzi już znają cały OFICJALNY dorobek JK i do szczęścia brakuje im tylko paru eftepowych rarytasów. Prawda to?
A może jeszcze raz posłuchać "Raju"? "Wojny Postu z Karnawałem"? "Między nami"?
Jak myślisz, Michale?

Pozdrawiam
Maciek
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10