Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nowa książka o Kaczmarskim
Szanowni Państwo
Witam serdecznie na forum wszystkich zafascynowanych poezją Jacka Kaczmarskiego. Uprzejmie informuję, że wydałam książkę pt. "Kultura Pierwszej Rzeczpospolitej w poezji Jacka Kaczmarskiego" Kielce 2017, 264 strony. Książkę można kupić w Wydawnictwie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jeżeli macie Państwo jakieś pytania dot. publikacji, chętnie na nie odpowiem.

Pozdrawiam
Małgorzata Krzysztofik
Odpowiedz
Tytuł brzmi ciekawie Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Na liście publikacji tego wydawnictwa nie znalazłem tej pozycji, ani wśród nowości ani pozycji poświęconych historii czy literaturze. Czy zatem tę książkę można zamawiać w ciemno, licząc że na pewno jest na stanie?
http://www.ujk.edu.pl/wydawnictwo/publik...-historia/
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
Książkę wydałam w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Cały nakład książki jest w naszym wydawnictwie. Należy zadzwonić lub wysłać w tej sprawie e-mail. Nie zarabiam na sprzedaży tych książek i sama też nie mam egzemplarzy na sprzedaż.
W załączniku zamieszczam spis treści. Wybrałam te piosenki, które są związane z kulturą I Rzeczpospolitej. Teraz piszę kolejny tom - o Biblii w poezji Jacka Kaczmarskiego.
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Krzysztofik

Załączone pliki
.pdf   Spis treści_Małgorzata Krzysztofik_Kaczmarski.pdf (Rozmiar: 64.76 KB / Pobrań: 12)
Odpowiedz
Czy pozycja ta to dysertacja, czy praca podsumowująca etap w Pani pracy naukowej, skoro powstaje kolejny tom? Czy dodatkowo można wiedzieć czym się Pani na co dzień zajmuje i co jeszcze pani wydała?
Słowo „ostatni” ma sens dopiero w przemówieniu nad grobem, a za życia mówi się „następny”.
Odpowiedz
Zajmuję się literaturą staropolską, powszechną, Biblią w literaturze, terapeutyczną funkcją literatury, technikami kreatywnego pisania. Teraz kończę studia podyplomowe z coachingu. Doktorat dotyczył Biblii w literaturze XVII wieku. Habilitację obroniłam na Uniw. Jagiellońskim w 2012 roku - dotyczyła XVII-wiecznych kalendarzy. Mam stronę internetową na serwerze UJK:
http://www.ujk.edu.pl/strony/Malgorzata.Krzysztofik/
Kaczmarskiego kocham od czasów młodości... Mam w planach trylogię - pierwszy tom już jest, drugi będzie dotyczyć Biblii u Kaczmarskiego trzeci - malarstwa europejskiego i polskiego. Napisałam kilka artykułów o Kaczmarskim. Min. omówiłam program Raj. Jeżeli kogoś zainteresuje, to mogę napisać więcej na ten temat.
pozdrawiam serdecznie
MK

W załączniku okładka książki
pozdrawiam serdecznie
MK

Załączone pliki
.pdf   Okładka Kultura I Rzeczpospolitej.pdf (Rozmiar: 501.04 KB / Pobrań: 9)
Odpowiedz
Smile 
Dziękuję za odpowiedź i informacje. Spis treści zapowiada bardzo ciekawą lekturę Smile . Zamówiłem książkę, zobaczymy jak się wywiąże wydawnictwo.
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
lodbroku, czy można liczyć na jakąś choćby minirecenzję z Twojego punktu widzenia (jeśli miałeś już możliwość zapoznać się z treścią)?
Słowo „ostatni” ma sens dopiero w przemówieniu nad grobem, a za życia mówi się „następny”.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości