Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XII Nadzieja - Konkurs wiedzy o Jacku
#1
Nadzieja 2015 - konkurs wiedzy na temat twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Moi Drodzy! W związku z rosnącą popularnością konkursu wiedzy na temat twórczości Jacka Kaczmarskiego, na tegorocznej „Nadziei” również takiego konkursu nie zabraknie. Formuła identyczna jak w zeszłym roku, czyli kto nie pamięta, powinien zapoznać się z zasadami teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, bo w tej formule przeprowadzony zostanie również tegoroczny konkurs. Nowością w tym roku będzie wprowadzenie nagrody pieniężnej dla zwycięzcy – laureata pierwszego miejsca. Wysokość tej nagrody to tysiąc złotych. Oprócz tego laureaci trzech pierwszych miejsc tradycyjnie otrzymają rozmaite upominki. W związku z wprowadzeniem pieniężnej nagrody głównej, począwszy od roku 2016 w kolejnych konkursach nie będą mogli brać udziału zwycięzcy konkursów z trzech ostatnich lat, licząc od roku 2015. Zatem w najbliższej edycji (2015) mogą wziąć udział wszyscy chętni – również laureaci poprzednich konkursów.

W ciągu najbliższych dni opublikujemy regulamin konkursu, natomiast już od dziś można i należy zgłaszać chęć uczestnictwa. Zgłoszenie proszę wysłać e-mailem na adres: <!-- e --><a href="mailto:test.nadzieja@gmail.com">test.nadzieja@gmail.com</a><!-- e -->.. W treści e-maila należy podać imię, nazwisko i ewentualnie swój numer telefonu (nieobowiązkowo). W e-mailu zwrotnym uczestnik otrzyma potwierdzenie rejestracji.
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia, bo w zależności od liczby chętnych przygotujemy eliminacje, które wyłonią dziesięciu uczestników głównej części konkursu. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tej zabawie.

Dla chętnych – pytania, które padły w poprzedniej edycji można znaleźć tu: <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.kaczmarski.art.pl/forum/viewtopic.php?p=206071#p206071">viewtopic.php?p=206071#p206071</a><!-- l -->
Odpowiedz
#2
Oto regulamin konkursu: <!-- m --><a class="postlink" href="http://jacek-kaczmarski.pl/wp-content/uploads/2015/06/Regulamin-2015.pdf">http://jacek-kaczmarski.pl/wp-content/u ... n-2015.pdf</a><!-- m -->

Przypominam o zgłaszaniu się do konkursu e-mailem na adres: <!-- e --><a href="mailto:test.nadzieja@gmail.com">test.nadzieja@gmail.com</a><!-- e -->.

Za względu na formułę konkursu (Jeden z dziesięciu) pytania nie będą trudne (a na pewno łatwiejsze nuż w ubiegłym roku), a główna nagroda to w tym roku tysiąc złotych plus książki, płyty i inne pamiątki dla laureatów.
Odpowiedz
#3
Myślę, że czas na małe podsumowanie.

W tym roku odbył się Trzeci już Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Jacka Kaczmarskiego. Po raz drugi quiz zorganizowany był w formule popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Ponieważ wśród bywalców „Nadziei” jest wielu znawców twórczości Patrona Festiwalu, dziesiątkę uczestników udało się zebrać w miarę sprawnie. Poziom wiedzy prezentowany przez tę dziesiątkę był zaś naprawdę imponujący, dzięki czemu konkurs był prawdziwą ucztą dla widzów.

Ponieważ dwa poprzednie konkursy wygrał Jan Bulak (Zbrozło), spodziewano się, że i tym razem tak będzie. Pierwsze runda pokazała jednak, że walka o główną nagrodę (tysiąc złotych) będzie niezwykle zacięta. W drugiej rundzie padały coraz trudniejsze pytania, a uczestnicy wykruszali się bardzo powoli. Do finału przeszli: Ula Krajewska, Jan Bulak i Przemysław Żbikowski. Wysoka stawka spowodowała jednak, że przeciwnie niż w poprzedniej edycji, uczestnicy grali zachowawczo. Dość wspomnieć, że żaden z finalistów nie wziął ani jednego pytania na siebie. Finał nie był więc tak porywający jak przed rokiem, kiedy odczytano wszystkie czterdzieści pytań. Tym razem losy konkursu rozstrzygnęły się po czternastym pytaniu rundy finałowej, kiedy w grze pozostał tylko Przemek Żbikowski, a tym samym to właśnie on został zwycięzcą trzeciej edycji Konkursu Wiedzy nt. życia i twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Na koniec jeszcze raz trzeba podkreślić niezwykle wyrównany poziom uczestników. Cała dziesiątka odpowiadała wspaniale na czasami trudne pytania, jak również wszystkim, nie wyłączając finalistów, zdarzały się względnie proste błędy. Uwzględniając presję spowodowaną formułą konkursu (kilka sekund na przypomnienie sobie tytułu, fragmentu utworu, daty, nazwiska) wszyscy byliście naprawdę wspaniali.

A oto nazwiska uczestników (w kolejności wylosowanych numerów startowych):

Adam Leszkiewicz, Patrycja Polek, Ula Krajewska, Piotr Kajetan Matczuk, Przemek Żbikowski, Jan Bulak (Zbrozło), Alek Pawluś, Kuba Kwaśniewski, Przemek Lipski, Krzysztof Kukła.

A oto link do pytań i odpowiedzi, które padły w tegorocznym quizie: <!-- m --><a class="postlink" href="http://jacek-kaczmarski.pl/archives/87">http://jacek-kaczmarski.pl/archives/87</a><!-- m -->

Ciekaw jestem Waszych wrażeń i opinii.
Odpowiedz
#4
Drodzy!
Mam pytanie do uczestników: Czy nie macie nic przeciwko udostępnieniu linków do nagrania wideo z tegorocznego quizu? W przypadku sprzeciwu proszę o info na priv. Proszę też o podanie tej informacji uczestnikom, którzy tu nie zaglądają.
Odpowiedz
#5
Wobec niezgłoszenia sprzeciwu, podaję linki:

Quiz Nadzieja 15:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://youtu.be/MAKyWSstYLI">https://youtu.be/MAKyWSstYLI</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="https://youtu.be/mfJl_v7zyCY">https://youtu.be/mfJl_v7zyCY</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="https://youtu.be/DLRt4hcdcOI">https://youtu.be/DLRt4hcdcOI</a><!-- m -->
Odpowiedz
#6
Dzięki za linki Krzysztofie. Gratuluję uczestnikom wiedzy, bo z marszu odpowiedziałem na jakieś 30 % pytań. Dużo więcej niż te moje 30 % wydawało się łatwymi, ale... dopiero po poznaniu odpowiedzi - vide pytanie do Przemka o Świadectwo - niby oczywiste, a trudno skojarzyć. Dużo szybciej przyszłoby mu pewnie wyrecytowanie całej treści wiersza w stanie tej pomroczności jasnej :)
Pytanie o wątki z Nowego Testamentu było genialne, gdyż mój proces szukania odpowiedzi zupełnie pominął program Szukamy stajenki, a po reakcji uczestników i publiczności wyglądało na to, że to nie tylko na mnie tak zadziałało :)
I jedno pytanie dotyczące formuły konkursu. Zwycięzcę określa kryterium zdobytych punktów, czy wyeliminowania przeciwników? Jeśli to drugie, to w jakim celu zawodnicy mieliby brać pytania na siebie?
Słowo „ostatni” ma sens dopiero w przemówieniu nad grobem, a za życia mówi się „następny”.
Odpowiedz
#7
Liptusie,
w trzecim etapie liczba pytań jest ograniczona do czterdziestu. Jeżeli po czterdziestym pytaniu w grze uczestniczy więcej niż jeden zawodnik, to wówczas wygrywa ten, który ma większą liczbę punktów. W prawdziwym "Jednym z dziesięciu" taka sytuacja zdarza się wcale nierzadko. W naszym konkursie w ubiegłym roku drugi z finalistów poległ na 39. pytaniu. Dlatego strategia unikania pytań (i nastawienie się tylko na przetrwanie) nie jest wcale dobra. Moim zdaniem strategię gry w trzecim etapie należy dostosować do poziomu wiedzy przeciwników. Im większy, tym należy grać bardziej przebojowo, im mniejszy - nastawiać się na przetrwanie.
Odpowiedz
#8
A widzisz, wiedzy o tej 40-tce mi brakowało. Teraz wszystko się zgadza. A tak z ciekawości, czy możesz zdradzić ile pytań przygotowałeś w ogóle, bo teoretycznie II etap mógłby trwać bez końca?
Słowo „ostatni” ma sens dopiero w przemówieniu nad grobem, a za życia mówi się „następny”.
Odpowiedz
#9
Na drugi etap miałem 106 pytań - z tym, że od pewnego momentu trudność zaczyna powoli rosnąć, więc raczej nie ma możliwości, żeby pytania się wyczerpały. Te najtrudniejsze pytania wykorzystałem zresztą z zeszłego roku i - jeśli quiz się odbędzie - w przyszłym też je wykorzystam. Po prostu przechodzą z roku na rok nieużywane.
Odpowiedz
#10
A nie chciałbyś sam usiąść przy stoliku jako 1 z 10?
Słowo „ostatni” ma sens dopiero w przemówieniu nad grobem, a za życia mówi się „następny”.
Odpowiedz
#11
Ba! Oczywiście, że chciałbym.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  XI Nadzieja MacB 51 24,238 08-26-2014, 11:05 AM
Ostatni post: Luter
  X Nadzieja Luter 55 18,956 08-10-2013, 08:11 AM
Ostatni post: Kuba Mędrzycki
  IX Nadzieja colt 31 10,498 08-07-2012, 03:28 PM
Ostatni post: radziu_88
  VII Nadzieja colt 209 52,255 08-31-2010, 11:06 AM
Ostatni post: Przemek
  V Nadzieja 1-2 VIII 2008 Andrzej J. 378 77,576 07-27-2010, 06:34 PM
Ostatni post: Marcin Brood K.
  VI Festiwal Nadzieja Kołobrzeg 31.07-1.08 Kołobrzeg OLI 125 30,462 09-01-2009, 02:14 PM
Ostatni post: pkosela
  Nadzieja 2009 - Kwalifikacje w Kraśniku Jacko 20 7,449 03-14-2009, 06:02 PM
Ostatni post: SzymonW
  IV festiwal "Nadzieja" (2007) Andrzej J. 258 71,885 11-28-2007, 04:43 PM
Ostatni post: Przemek Bogusz
  Nadzieja III - konkurs Kuba Mędrzycki 6 3,314 08-17-2007, 10:03 PM
Ostatni post: Zico
  Konkurs piosenek Jacka w Dąbrowie Górniczej vbman 4 2,522 04-04-2007, 08:39 PM
Ostatni post: vbman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości