Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego strona padła?
dauri napisał(a):forum działa, a strona nie
W tej chwili strona działa, ale koszmarnie powoli...
Czyżby nastąpiło rozdzielenie zasobów?
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):nikt nie występuje przeciwko szczytnym ideom płatnego hostingu, pomocy Arturowi itd. Chodzi tylko o to, że akurat Z jest szczególnie niewiarygodnym gwarantem tego, ze owe idee nie zostaną uzyte do celów niekoniecznie korzystnych dla ogółu.
I wszystko jasne.
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
Musze przyznac ze nie za bardzo rozumiem CO jest jasne... :wstyd:
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
thomas.neverny napisał(a):Moze nalezaloby stworzyc jakies „cialo” ktorego prawny status pozwalalby na bezbolesne zbieranie datkow
fundacja? Wink

[Dodano 1 lipca 2009 o 22:35]
dauri napisał(a):3, tylko na przykład ogłaszając raz w roku w odpowiednim momencie zbiórkę 360 zł wśród wszystkich użytkowników forum (dużych, małych, wiarygodnych, niewiarygodnych, mądrych, głupich) bez żadnej dyskryminacji i kto może i chce niech wpłaca.
jateż
thomas.neverny napisał(a):„Jezdzenie” po moderatorze Zeratulu, oskarzanie o dyktatorskie zapedy etc etc mnie nie przekonuja. Wydaje mi sie ze po prostu stara/staral sie wypelniac swoja funkcje a jednoczesnie tez udzielac sie jako forumowicz. Nie czytam wszystkich tematow na forum ale nie odnioslem wrazenia ze moderator Zeratul cos komus narzucal badz zakazywal (pomijam rozsuplywanie offtopikow czy poprawianie bledow). Mam wrazenie ze z duzym poswieceniem staral sie tutaj sprzatac po innych. I nie jestem przekonany ze takie babranie sie w brudnej pianie zostanawianej przez kolegow forumowiczow go specjalnie bawilo badz podniecalo. Sadze ze staral sie pomagac, sprzatajac. Nie wykluczam ze mogl sie pomylic rozcinajac zasuplane posty lub ze nie zawsze mial czas by wszystko posprzatac po kolegach.
jateż
pkosela napisał(a):6. Czy strona istniałaby bez forum? Pewnie tak. Ale byłaby uboższa.
jateż
Paweł Konopacki napisał(a):jak np. Ty [pkosela], Dauri, Jodynka, albo Lodbrok
niegodnam... ale czuję się zaszczycona, że znalazłam się w tak zacnym gronie Wink i, jak u wszystkich pewnie - z mojej strony pełna gotowość do pomocy, w każdym aspekcie, w którym byłabym w stanie pomóc.
Odpowiedz
pkosela napisał(a):Jak działają fancluby?
Okazuje się, że przeważnie na zasadzie stowarzyszeń.
jodynka napisał(a):fundacja? Wink
Też może być. Podobno jakaś nawet już jest...
Odpowiedz
Ja tylko chciałem zaznaczyć że Zeratul jest albo stara się być obiektywny (na ile doświadczyłem). A tak na świeżo po przeczytaniu 3 stron: Paweł Konopacki chyba przesadza z obawami względem Zeratula (i chyba tylko Ty Pawle tak? albo o czymś nie wiem dlatego tak myślę) Ale to już nieistotne bo
Paweł Konopacki napisał(a):PS: właśnie w innym wątku Zeratul podał się do dymisji. Ładnie to o nim świadczy i jednocześnie dobrze rokuje na przyszłość.

Jednak zgadzam się że trzeba maksymalnie bronic demokracji (albo wprowadzać - niczym Amerykanie w Iraku) na forum.
Że Luter i podobnie wnioskujący w sprawie mają rację
Luter napisał(a):Co do problemu nr 1, to być może ten pad, choć kilkudniowy, jest jednak incydentalny i nie ma z czego robić paniki. Tak czy siak: Arturze, jak widzisz, w razie, gdyby trzeba było przenieść stronę na płatny serwer, możesz liczyć na pomoc forumowiczów. Bez żadnych zobowiązań wobec kogokolwiek, bez żadnej dodatkowej opieki z czyjejkolwiek strony. Zbiórka dobrowolna i anonimowa wystarczy, jakby co.
Takie łopatologiczne, krótko terminowe rozwiązanie ale może wystarczy (o ile okaże się potrzebne w ogóle).

A i sam nie doświadczyłem cenzury, oczywiście nie mam dostępu do żadnej listy ale jakoś mi to nie przeszkadzaSmile nie czuje takiej potrzeby by mieć - choć i tak istnienie jej z dostępem dla "wybranych" świadczy już o swego rodzaju hierarchizacji, podziale (wiem że założona została z słusznych powodów, ale rozwiązana nie została po "rozwiązaniu" sprawy).

Pozdrawiam
[i]Ja życie lubię w jego prawdzie i w jego złudzie[/i]
Odpowiedz
Ale Lista dyskusyjna to nie jest żadne elitarne miejsce. Ta lista istniała jeszcze przed założeniem tego forum przy stronie i to za jej pomocą ludzie kontaktowali się ze sobą. Niestety - lista się, krótko mówiąc, spieprzyła i nie da się chyba już do niej dopisać ani z niej wypisać, a nie ma dostępu do jej konta głównego, żeby coś z tym zrobić. Stąd lista to taki byt... teoretycznie otwarty, a w praktyce nikt nowy nie ma chyba do niej dostępu. Smile
"In the city od blinding lights..."

--------------------------
http://www.triadapoetica.art.pl
http://www.gentlemanschoice.pl
http://www.krest.pl
Odpowiedz
A chyba że tak, a osoby z zewnątrz mogą ją czytać?
[i]Ja życie lubię w jego prawdzie i w jego złudzie[/i]
Odpowiedz
Nie, niestety nie. Chodzi o to, że jeśli jeden użytkownik z listy dyskusyjnej piszę maila na adres tej listy, to dostają go wszyscy zapisani na listę, czyli działa to na zasadzie wysłania maila do jednego konta, a on już rozsyła go automatycznie do wszystkich. Stąd tylko zapisani mogą widzieć, to co piszą inni członkowie listy.
"In the city od blinding lights..."

--------------------------
http://www.triadapoetica.art.pl
http://www.gentlemanschoice.pl
http://www.krest.pl
Odpowiedz
dziczekwedrowniczek1 napisał(a):A chyba że tak, a osoby z zewnątrz mogą ją czytać?
Chyba, że ktoś na nią zapisany, da Ci swoje hasło Smile
Lista jest listą mailową, czyli czytają i piszą na niej ci, którzy kiedyś tam się zapisali(lista działa od 2002) i widzą ją w swoich skrzynkach mailowych.
pkosela napisał(a):Powtórzę po raz chyba czwarty: dopóki Artur nie zabierze głosu i nie zadeklaruje chęci jakichkolwiek zmian, można sobie pogdybać...
Ale Artur już przecież zabrał już głos. Co prawda nie osobiście, ale...
Zeratul na Liście napisał(a):Wspomniany projekt upadł, w kwestii hostingu nic się nie zmieni. Tako rzekła Najważniejsza Osoba.
No i to chyba na razie tyle w tej kwestii.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Elessar napisał(a):Stąd lista to taki byt... teoretycznie otwarty, a w praktyce nikt nowy nie ma chyba do niej dostępu. Smile
Wydaje mi się, że zapisywanie przez maila z tematem subscribe na adres listy (<!-- e --><a href="mailto:kaczmarski@tawerna.art.pl">kaczmarski@tawerna.art.pl</a><!-- e -->) wciąż działa - podobnie jak wypisywanie przez maila z tematem unsubscribe (serwer zwrócił mi stosowne komunikaty)

Pozdrawiam
Z.
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):Wydaje mi się, że zapisywanie przez maila z tematem subscribe na adres listy (<!-- e --><a href="mailto:kaczmarski@tawerna.art.pl">kaczmarski@tawerna.art.pl</a><!-- e -->) wciąż działa
raczej nie. z doświadczenia.
Odpowiedz
Trzeba mieć odpowiedniego maila, nie ze wszystkich można wysyłać na listę wiadomości, ale na wszystkie dochodzi. Np. z poczta.onet.pl listy dochodzą.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
To ja jeszcze raz ponowię pytanie:
MacB napisał(a):Czy tylko mnie, czy i Wam przestały przychodzić powiadomienia o nowych odpowiedziach w śledzonych wątkach?
Chodzi mi o forum, a nie Listę.
Odpowiedz
Zdaje się, że nie przychodzą także powiadomienia o PW...
Jednak patrząc tu: <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.kaczmarski.art.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=4161">viewtopic.php?f=11&t=4161</a><!-- l --> nie wiem, czy mamy jakiekolwiek szanse na odpowiedź, albo informację na forum...
Odpowiedz
MacB napisał(a):To ja jeszcze raz ponowię pytanie:
MacB napisał(a):Czy tylko mnie, czy i Wam przestały przychodzić powiadomienia o nowych odpowiedziach w śledzonych wątkach
Chodzi mi o forum, a nie Listę.
Ciąg dalszy problemów z serwerem Wink W związku z tym nie działa: powiadamianie o nowych postach, autoryzacja nowych użytkowników forum przez email (chwilowo wyłączona), subskrypcja i zgłaszanie koncertów Wink
Odpowiedz
pkosela napisał(a):czy mamy jakiekolwiek szanse na odpowiedź, albo informację na forum...
A jednak! Big Grin
Ann, dziękuję za odpowiedź Wink
Odpowiedz
Dauri napisał(a):
pkosela napisał(a):5. Forum nie istniałoby bez strony.
Dlaczego? Najlepszym dowodem, że forum mogłoby istnieć bez strony jest to, że aktualnie forum działa, a strona nie.
Ja np dużo bardziej potrzebuję stronę niż forum Wink
"Radio to cudowny wynalazek! Jeden ruch ręki i ... nic nie słychać." :)
Odpowiedz
To nie problem ze stroną, ale nie będę zakładał nowego tematu dla takich błahostek: 9 lipca wysłałem prywatną wiadomość, a ona nadal jest w zakładce "do wysłania". Adresat wchodził na forum, ja wysłałem drugi raz, ale nic to nie dało. Ratujcie. Wink
Odpowiedz
Kamil Adrian napisał(a):To nie problem ze stroną, ale nie będę zakładał nowego tematu dla takich błahostek: 9 lipca wysłałem prywatną wiadomość, a ona nadal jest w zakładce "do wysłania". Adresat wchodził na forum, ja wysłałem drugi raz, ale nic to nie dało. Ratujcie. Wink
Widocznie adresat nie odebrał Twojej wiadomości (albo ma przepełnioną skrzynkę).
Do zmiany statusu wiadomości nie wystarcza samo zalogowanie się na forum.

Pozdrawiam
Z.
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Kamil Adrian napisał(a):To nie problem ze stroną, ale nie będę zakładał nowego tematu dla takich błahostek: 9 lipca wysłałem prywatną wiadomość, a ona nadal jest w zakładce "do wysłania". Adresat wchodził na forum, ja wysłałem drugi raz, ale nic to nie dało. Ratujcie.
Nie przejmuj się. Ja po wielu bezowocnych próbach zrozumienia logiki działania systemu prywatnych wiadomości dałem za wygraną, wyłączyłem je i mam święty spokój. :nuci: Polecam korzystanie z maila.
Odpowiedz
Moje priv działa bez zarzutu. Zrozumiałam co robić, gdy skrzynka jest pełna i nie mam problemu.. Chyba ze odbiorca nie ma ochoty czytać.. Wink
e.
'Niegodne nas – za sprawy błahe
(Drobnych utrapień lichy towar)
Płacić rozpaczą, gniewem, strachem,
Zużywać w kłótniach cenne słowa'
Odpowiedz
A ja może nieśmiało powtórzę pytanie: czy powiadomienia o nowych wpisach w śledzonych wątkach to już przeszłość? Czy jakaś również bliżej nieokreślona przyszłość?
Można się bez tego obejść, ale odpowiedź z 8 lipca o przejściowych problemach sprawy tej nie wyjaśnia kategorycznie...
Zresztą jeśli to zmiana serwera spowodowała utratę niektórych funkcji tego forum, to ja jestem za tą stratą - od podniesienia się, forum (i co dla mnie najważniejsze - sama strona!) - no, przynajmniej u mnie Wink - działa kilkakrotnie szybciej niz przed awarią.
Ale wiedzieć, czy się powrotu powiadomień spodziewać, to bym chciał; dla samej wiedzy chociażby Wink
Pozdrowienia dla AA Smile
Odpowiedz
MacB napisał(a):Ale wiedzieć, czy się powrotu powiadomień spodziewać, to bym chciał; dla samej wiedzy chociażby
Spodziewać się można Wink Cały czas czekamy na przywrócenie niektórych funkcji na serwerze Wink
Odpowiedz
No właśnie. Od pewnego czasu przestały przychodzić mi powiadomienia na e-mail o wiadomościach prywatnych.
[color=#0000FF][i]Gałąź kona najpiękniej,
Bo umiera, gdy pęknie
Pod owoców zwieszonych
Ciężarem.
Mnie zaszkodził łyk godzin,
Ale jak tu być zdrowym?
Wódki miarę czas leje za barem.[/i][/color]
Dlaczego na stronie nie ma już żadnych informacji o imprezach?
[size=85]My chcemy Boga w rodzin kole,
W troskach rodziców, dziatek snach.
My chcemy Boga w książce, w szkole,
W godzinach wytchnień, w pracy dniach.
[/size]
[b]"Poza Kościołem NIE MA zbawienia"[/b]
Odpowiedz
I kiedy będzie nowa wersja strony?
Pozdrawiam,
Aneta
Odpowiedz
Zbrozło napisał(a):Dlaczego na stronie nie ma już żadnych informacji o imprezach?

Ze strony:
Cytat:Zgłoś imprezę
W związku z awarią serwera prosimy o wysyłanie zgłoszeń na aders: <!-- e --><a href="mailto:anna.grazi@gmail.com">anna.grazi@gmail.com</a><!-- e -->

Przepraszamy za utrudnienie

A na nowa strone tez czekam niecierpliwie Smile
Odpowiedz
Elzbieta napisał(a):A na nowa strone tez czekam niecierpliwie Smile
A ja nie Smile
Pewnie jestem konserwatystą, ale te nowe "lepsze" wersje stron, które znam od lat, nigdy mnie nie cieszą. Mój dostawca konta pocztowego zrobił mi taki prezent już chyba 2 lata temu, a ja do dziś nie mogę się z tym pogodzić. Nie wiem, ale wydaje mi się, że w życiu zbyt często ma zastosowanie powiedzenie "lepsze wrogiem dobrego".
Odpowiedz
MacB napisał(a):A ja nie Smile
Pewnie jestem konserwatystą, ale te nowe "lepsze" wersje stron, które znam od lat, nigdy mnie nie cieszą.

Ja pewnie tez, bo dawne forum uważam za fajniejsze od obecnego. Ale mówimy o stronie, a na na niej nic się nie dzieje, nie ma uaktualnień, a bez zmiany już ich nie będzie. A własnie na nie czekam..Nadal można oczywiście czytać, ale już np. zdjęcia są fatalnej jakości i bez zmian takie by zostały.
Cytat:Sieć się szybko zmienia, pojawiają się nowe techniki i trendy w tworzeniu stron www. A nasza strona stoi w miejscu. Jeżeli przybywały treść, to były wpasowane w stare ramy, nie zawsze dostosowane do nowych wyzwań - małe zdjęcia w galerii są właśnie też takim następstwem.
Zaczęły się więc pojawiać nieuniknione pytania co dalej...

pozdrawiam
e.
Odpowiedz