Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liga Mistrzów
Pod wpływem dyskusji na temat poezji Sławka, opisów gg i wczorajszych wydarzeń:

Liga Mistrzów

Bar
Cel
Ona
Odpowiedz
Absolutnie genialne!
:poklon: :poklon: :poklon:
Odpowiedz
Simon napisał(a):Absolutnie genialne!
Przede wszystkim piękne i wzruszające. Pomimo, że ta literacka perełka jest dość długa i ma mocno rozbudowana formę, czyta się wspaniale i jak przynajmniej w moim przypadku, niejednokrotnie ze łzami w oczach. Gratulacje dla Autora!
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):niejednokrotnie ze łzami w oczach. Gratulacje dla Autora!
Dziękuję!
Jestem naprawdę zaskoczony, że Forowicze przyjęli ten utwór tak ciepło, jak inni, którzy ze łzami w oczach słuchali, jak go recytowałem. Jedna koleżanka powiedziała wręcz, że potrafię go wyrecytować szybciej, niż sam Leo Messi drybluje rywali.
Przyznam się, że w obliczu dogłębnego wzruszenia nie dałem swego dzieła do działu Wiersze (czy co tam by było do tego odpowiednie), więc jeśli komuś będzie to w tym miejscu przeszkadzać (a kryptokibice ManU nie śpią), może sobie swobodnie przenieść gdzie indziej Smile

Jeszcze chciałbym dodać dedykację:
Zeratulowi, prawdziwemu fanowi Manchesteru United
Odpowiedz
Ja niestety nie doczytałem do końca, ponieważ obowiązki mi nie pozwalają poświęcić poezji tyle czasu ile bym chciał, ale po pierwszych dwóch wersach również mogę ocenić utwór jako genialny, choć szczerze powiem, że domyślam się zakończenia. Smile
I wiersza i finału... Més que un club!
Słowo „ostatni” ma sens dopiero w przemówieniu nad grobem, a za życia mówi się „następny”.
Odpowiedz
Ależ Alek - wspaniałe! :poklon:
Dlaczego Alek nie może być Artstą?
"nawet jeżeli czyjeś sacrum jest dla mnie profanum, to sama kultura osobista, szacunek dla innego człowieka nakazuje mi pewną powściągliwość słowną."
Odpowiedz
bryce napisał(a):Dlaczego Alek nie może być Artstą?
Właśnie! Artsta, artsta, artsta!
Odpowiedz
Simon napisał(a):Artsta, artsta, artsta!
To chyba raczej do wątku - poradnik logopedyczny?
"nawet jeżeli czyjeś sacrum jest dla mnie profanum, to sama kultura osobista, szacunek dla innego człowieka nakazuje mi pewną powściągliwość słowną."
Odpowiedz
Eeeee to jest jakieś dno ... prawdziwych poetów już nie ma Smile
[img]http://www.challenge-roth.com/img/challengeroth-logo.gif[/img] Unten 10.
Odpowiedz
ja napisał(a):Eeeee to jest jakieś dno ...
Nie przejmuj się Alek - to pewnie jakiś kibol Realu. Albo nawet - Reala. Wink
Odpowiedz
ja napisał(a):Eeeee to jest jakieś dno ... prawdziwych poetów już nie ma
Szanowny kolego, proszę się nie ośmieszać. Widzę, że do zbioru pustych słów dla kolegi należałoby dodać poezję.
Zaprawdę, Mistrz chyba właśnie do takich osób śpiewał "Jesteś głupią wiejską dziewczyną", a Maria Magdalena do takich na pewno nie śpiewała "Tak, ale ja chcę z tobą spać!".
Nie wiem, jak można nie odróżnić wykwintnie skomponowanego wiersza, od jakiegoś grafomańskiego wybryku - ot, na przykład:

Tr
ja
Tl
on

Smile Smile Smile
Odpowiedz
piwo dla Alka!
Odpowiedz
Big GrinBig GrinBig Grin

Jak tak dalej pójdzie, to zostaniesz tekściarzem Ducha 77 Big Grin
[img]http://www.challenge-roth.com/img/challengeroth-logo.gif[/img] Unten 10.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości