Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inni wykonawcy piosenek Kaczmarskiego
Próbowałem zrobić sobie zestawienie, jacy pieśniarze i piosenkarze wykonują utwory Jacka Kaczmarskiego we własnych aranżacjach; na jakich płytach innych wykonawców można trafić na utwory JK?? Niestety, brakuje mi wiedzy, by przygotować taką listę. Czy ktoś z Was zastanawiał się może kiedyś nad czymś takim i potrafi uzupełnić moje skromne zapiski??

Oczywiście nie ma sensu wymieniać Gintrowskiego i Łapińskiego. Generalnie nie chodzi mi też o tych, którzy systematycznie wykonują piosenki Jacka, starając się go naśladować, jak Trio Uć-Chojnów czy Młodsi Panowie Trzej.

Oto, co udało mi się ustalić:
- Jacek Wójcicki na płycie "Live character" śpiewa "A my nie chcemy uciekać stąd", swoją drogą na tej płycie jest też "Modlitwa o wschodzie Słońca" Tenenbauma, Wójcicki uczestniczył też kiedyś w koncercie z pastorałkami z "Szukamy stajenki"
- na składance Elżbiety Wojnowskiej pod tytułem "Sztuczny miód" (z pomatonowskiej serii "Złota kolekcja") znajduje się "Źródło"
- "Źródło" wykonywała też podobno (wiem to z drugiej ręki, tego wykonania już nie znam) Edyta Geppert
- Natasza Czarmińska: na płycie "Ostatnia jednorogini", która ukazała się niedawno, już po śmierci artystki, jest "Kołysanka dla Kleopatry", natomiast na filmie poświęconym jej i Jackowi, który TVP1 wyemitowała w nocy z 1 na 2 listopada ubiegłego roku, był zdaje się fragment wspólnego wykonania "Wykopalisk"

Ta lista jest na pewno dłuższa. Czy potraficie dopisać coś do niej???
Pozdrawiam, Igor
W nas jest Raj, Piekło -
i do obu - szlaki!
Odpowiedz
Listę mozna rozszerzyć. Tyle, że trudno tak do końca mówić o piosence Kaczmarskiego. Modlitwę o wschodzie słońca kojarzoną permanentnie z Jackiem wykonywała też E. Geppert. Nie pamiętam kiedy, ale i to wykonanie i Źródło - jestem w stanie sprawdzić. Zamieszkuję z miłośniczką twórczości E. Geppert, więc... Big Grin
Odpowiedz
No a spektakl "Galeria", słynny koncert z 13 grudnia czy ostatni musicall "Krzyk"? W tych przedsięwzięciach brało udział wielu wykonawców. Czy też chodzi Ci Igorze jedynie o utwory zarejestrowane na płytach?
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
lodbrok napisał(a):No a spektakl "Galeria", słynny koncert z 13 grudnia czy ostatni musicall "Krzyk"? W tych przedsięwzięciach brało udział wielu wykonawców. Czy też chodzi Ci Igorze jedynie o utwory zarejestrowane na płytach?
No właśnie...
Bo jesli chodzi o wykonania koncertowe to możnaby dodać jeszcze Leszka Czajkowskiego jako artystę wykonującego własne utwory a okazjonalnie grającego i śpiewającego utwory JK...

Pozdrawiam...
Mateo Strunnik
Odpowiedz
Quasimodo - zespół Sweet Noise nagrał swoje wykonanie tej piosenki na płycie Smile) A dokładniej pan "GLACA" Smile))
"za oknem nic nie ma,
więc trzymam się ciebie rękami obiema,
by wiedzieć że chociaż ty jesteś"
Odpowiedz
"Oczywiście nie ma sensu wymieniać Gintrowskiego i Łapińskiego. Generalnie nie chodzi mi też o tych, którzy systematycznie wykonują piosenki Jacka, starając się go naśladować, jak Trio Uć-Chojnice czy Młodsi Panowie Trzej. "

a kto to jest Trio Uć-Chojnice???
Odpowiedz
A mógłbyś podać tytuł tej płyty i dokładniej kiedy została wydana??
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
natkozord z chojnic napisał(a):"a kto to jest Trio Uć-Chojnice???
Chodzi pewnie o nas, czyli tzw. Trio Łódzko-Chojnowskie (Łuczyński, Konopacki - Łódź, Susmęd - Chojnów). O ile Łódź jest powszechnie rozpoznawana, o tyle Chojnów (woj. dolnośląskie, niedaleko Legnicy) jest często mylony z Chojnicami, Chojnikiem, czy Chojną...
No, to taka moja lokalno-patriotyczna uwaga Smile
Pozdrawiam
Tomek
"Ale po co męczyć gamę
Gdy się gra akompaniament..."
Odpowiedz
A Czerwony Tulipan śpiewał Krzyk, i sądzę, że jest to na płycie, ale nie wiem na której ;-(
"Mieduwalszczycy skarmią na widok Czarnego Beata, Buwaja Piecyty"
Odpowiedz
Tomku, nie chciałem Cię (Was) obrazić, mam nadzieję, że tak tego nie odebrałeś. Pisownię "Uć" zaczerpnąłem wiesz skąd, a za Twoje Chojnice dałbym głowę, tymczasem to Chojnów (obiecuję, będę pamiętał, już poprawiam). O Was po prostu wiem - jak o kilku innych jeszcze "grupach" z tego środowiska, które nawet pojawia się na forum.
"Krzyk" i "Galeria" to były przedsięwzięcia innego rodzaju - bo brali w nich udział aktorzy teatrów muzycznych, poza tym obejmowały tylko repertuar Mistrza. O nieszczęsnym Polsacie już nie wspominając. Dlatego nie brałem ich pod uwagę, zaczynając ten temat. Okazuje się jednak, po poście Michała895, że Sweet Noise zrobił ze swojego wykonania użytek. Swoją drogą - jeśli Lodbrok napisał o wydaniach płytowych, Teatr Rozrywki w Chorzowie zapowiadał premierę płyty z nagraniem spektaklu na 25 stycznia, ale na razie o tym głucho.
W nas jest Raj, Piekło -
i do obu - szlaki!
Odpowiedz
Pomyliłem się co do Sweet Noisu... ale tę piosenkę z tego wiem wykonywał GLACA... jest nawet na ich stronie w dziale download. Ta strona to <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.sweetnoise.fan.pl">www.sweetnoise.fan.pl</a><!-- w --> . Przepraszam za pomyłkę!!
"za oknem nic nie ma,
więc trzymam się ciebie rękami obiema,
by wiedzieć że chociaż ty jesteś"
Odpowiedz
Oczywiście że Glaca śpiewał tę piosenkę, nawet niejaki Magic mu na gitarce akompaniował i śpiewał w refrenie. Zrobili to świetnie, a tu jest nagranie video z ta piosenką :

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.moncubus.domek.pl/2/mfp/stuff/video/live/kaczmarski/glaca.i.magic-quasimodo.avi">http://www.moncubus.domek.pl/2/mfp/stuf ... simodo.avi</a><!-- m -->

plik ma 28 MB
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Igor napisał(a):Tomku, nie chciałem Cię (Was) obrazić, mam nadzieję, że tak tego nie odebrałeś. Pisownię "Uć" zaczerpnąłem wiesz skąd, a za Twoje Chojnice dałbym głowę, tymczasem to Chojnów (obiecuję, będę pamiętał, już poprawiam). O Was po prostu wiem - jak o kilku innych jeszcze "grupach" z tego środowiska, które nawet pojawia się na forum.

Igorze nic sie nie stalo, pewnie niewiele osob na forum odroznia Chojnów od Chojnic, więc moją uwagę potraktuj tylko jako małe sprostowanie.

Igor napisał(a):Swoją drogą - jeśli Lodbrok napisał o wydaniach płytowych, Teatr Rozrywki w Chorzowie zapowiadał premierę płyty z nagraniem spektaklu na 25 stycznia, ale na razie o tym głucho.

Ta płyta jest już dostępna!
Tu można przeczytać o płycie:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.teatr-rozrywki.pl/wydarzenia/premiera_cd.html">http://www.teatr-rozrywki.pl/wydarzenia ... ra_cd.html</a><!-- m -->

A tu można ją kupić:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40679938">http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40679938</a><!-- m -->

Pozdrawiam
Tomek
"Ale po co męczyć gamę
Gdy się gra akompaniament..."
Odpowiedz
albo na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.merlin.pl">www.merlin.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz
Witam!
A ja w zeszłym roku w lipcu byłem na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie. Był tam koncert pt. "Kolega z pracy - piosenki Jacka Kaczmarskiego". Zaśpiewali tam m.in.: Mariusz Lubomski (Sen Katarzyny II, Kanapka z człowiekiem), Tadeusz Woźniak (Nadzieja śmiełowska, Bob Dylan), Stefan Brzozowski vel Czerwony Tulipan (Mury, Oddział chorych na raka... z własną, swietną wg mnie muzyką), Elżbieta Adamiak (Mimochodem i Pożegnanie Okudżawy), Krystyna Świątecka (Powrót, Wygnanie z raju), Andrzej Garczarek (Rozbite oddziały), Piotr Bukartyk (Nasza klasa, Czarne suchary), Mirosław Czyżykiewicz (recytował do własnej muzyki Tunel i Danse macabre - to drugie tylko na próbie) i wielu innych. Koncert prowadził Piotr Bałtroczyk i Andrzej Poniedzielski. Była świetna atmosfera i niektóe wykonania były zaskakująco udane (najlepszy był Tadeusz Woźniak, po prostu świetnie wykonał Nadzieję i Dylana). Koncert był emitowany przez Radio Olsztyn. Ciekawa rzecz! I o niej także trzeba pamiętać wymieniając innych wykonawców jackowych dokonań.
Odpowiedz
Kamcio - nie wspomniałeś o "Trzech pytaniach" Poniedzielskiego Smile
Odpowiedz
Piosenki Jacka śpiewała też Elżbieta Adamiak (płyta i koncerty Szukamy Stajenki) i Grzegorz Turnau (także koncerty Szukamy Stajenki).
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
No, Turnau to raczej wystąpił na koncercie "Szukamy stajenki", nie na koncertach. No, może zresztą koncerty były dwa. W każdym bądź razie to nie jest tak, że Turnau i Wójcicki koncertowali z tym programem, choć to właśnie z intencją tego jednego czy dwóch krakowskich koncertów (z Ich udziałem) ten program w ogóle powstał. Tyle że Jackowi szkoda było, by "Stajenka" poszła w zapomnienie, więc grał ją potem w różnych zresztą składach.

Mam nadzieję, że nie zamąciłem za bardzo.

KN.
Odpowiedz
W Szczecinie grał z Wójcickim, Adamiakową i chyba Turnauem.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Czyli jednak zagrali to więcej razy. W takim razie przepraszam za podawanie błędnej informacji.

KN.
Odpowiedz
Tzn. wiem że były w Szczecinie plakaty zapowiadające koncert (widziałem je na dworcu PKP), ale niestety osobiście nie mogłem wtedy uczestniczyć. MOże ktoś z forum był na tym koncercie i może dać absolutnie pewne informacje???
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz