Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radiowa "Trójka". Poniedziałek (06.10.08) godzina 21 00
Mam niezmierną przyjemność zaprosić was na audycję o Jacku Kaczmarskim.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.polskieradio.pl/trojka/klub/?d=20081006">http://www.polskieradio.pl/trojka/klub/?d=20081006</a><!-- m -->
Cytat:Tyle juz o nim powiedziano, napisano... Ale ciagle mamy ochote go sluchac. I to coraz mlodsze pokolenia wielbicieli. Skad ten fenomen? Jacek Kaczmarski jak nigdy dotąd - niedługo ukaże się 5 płyt DVD przygotowanych przez Metal Mind Productions, a na nich zapis recitali i koncertów z całego życia barda.
Najlepszym zaś faktem, że w programie, który prowadził będzie Dariusz Bugalski, wystąpią znani i lubiani:
Aleksandra Dziadykiewicz

i
Jacek Majewski

Smile

Przypominam:

"Trójka", Poniedziałek (06.10.08) godzina 21 00
[size=85]My chcemy Boga w rodzin kole,
W troskach rodziców, dziatek snach.
My chcemy Boga w książce, w szkole,
W godzinach wytchnień, w pracy dniach.
[/size]
[b]"Poza Kościołem NIE MA zbawienia"[/b]
Odpowiedz
Mam nadzieję, że ktoś to nagra, bo ja niestety nie będę mógł słuchać na żywo.
Odpowiedz
Luter napisał(a):Mam nadzieję, że ktoś to nagra
Ja tez poprosze. Smile

e.
'Niegodne nas – za sprawy błahe
(Drobnych utrapień lichy towar)
Płacić rozpaczą, gniewem, strachem,
Zużywać w kłótniach cenne słowa'
Odpowiedz
Dzięki za informację!
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Odpowiedz
Elzbieta napisał(a):
Luter napisał(a):Mam nadzieję, że ktoś to nagra
Ja tez poprosze. Smile
Proszę bardzo: nagranie
Smile
Odpowiedz
Szkoda, że ucięli Powrót Sad
[size=85]My chcemy Boga w rodzin kole,
W troskach rodziców, dziatek snach.
My chcemy Boga w książce, w szkole,
W godzinach wytchnień, w pracy dniach.
[/size]
[b]"Poza Kościołem NIE MA zbawienia"[/b]
Odpowiedz
Bea napisał(a):Proszę bardzo
Bardzo serdecznie dziękuje! *-`-

e.
'Niegodne nas – za sprawy błahe
(Drobnych utrapień lichy towar)
Płacić rozpaczą, gniewem, strachem,
Zużywać w kłótniach cenne słowa'
Odpowiedz
Bea napisał(a):Proszę bardzo: nagranie
Wielkie dzięki!
Zbrozło napisał(a):Szkoda, że ucięli Powrót Sad
Ale w programie też był ucięty?
Odpowiedz
Luter napisał(a):Ale w programie też był ucięty?
niestety tak, zagadaliśmy się, a serwis informacyjny musiał być punktualnie...
Odpowiedz
Luter napisał(a):Ale w programie też był ucięty?
Ja nagrania nie przycinałam, więc jest tak jak było w audycji.
Odpowiedz
jodynka napisał(a):a serwis informacyjny musiał być punktualnie...
E tam.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
jodynka napisał(a):niestety tak, zagadaliśmy się, a serwis informacyjny musiał być punktualnie...
No trudno, poza tym to nie Wasza wina przecież, tylko prowadzącego. Taka praktyka bywa zresztą stosowana w radiu, tu nie był wyjątek.

Poza wywodem nt. nagrania Marszu intelektualistów z Sesji w Berkeley - innych wpadek nie było. Szkoda też, że żadne z Was nie pamiętało (zapomnieliście już, że tego słuchaliście), że próbka Sesji w Berkeley (w postaci pięciu utworów) jest dostępna na płytach CD4 i CD8 Arki Noego.
Poza tym program był bardzo fajny, ciepły, naprawdę przyjemnie się go słuchało.
Odpowiedz
Luter napisał(a):Poza wywodem nt. nagrania Marszu intelektualistów z Sesji w Berkeley
myślalam o Młodych Niemców śnie, dopiero potem się zorientowałam, że to nie ten tytuł. Stres... Smile
Luter napisał(a):Poza tym program był bardzo fajny, ciepły, naprawdę przyjemnie się go słuchało.
dzięki Smile
Odpowiedz
Luter napisał(a):Szkoda też, że żadne z Was nie pamiętało (zapomnieliście już, że tego słuchaliście), że próbka Sesji w Berkeley (w postaci pięciu utworów) jest dostępna na płytach CD4 i CD8 Arki Noego.
Nie mam Arki Noego. Smile

Piękne dzięki za dobre słowo.

Jacek
Odpowiedz
Majek napisał(a):Nie mam Arki Noego Smile
Spoko, ale to nie oznacza, że słuchacz ma pozostać w mylnym przeświadczeniu, że nagrania te są dlań niedostępne.
Ale - jak mówię - to były drobiazgi. Całość wypadła naprawdę w porządku - i to, że mówiłeś bardziej o sobie niż o Jacku, nie raziło, bo mówiłeś ciekawie, brzmiało to naturalnie i jakby o to chodziło w programie. Notabene podzielam Twoje odczucia odnośnie poznawania twórczości Jacka. Bardzo mi to, co mówiłeś, było bliskie.

Osobiście nie zgadzam się z tym, że rola nauczyciela Jackowi nie odpowiadała. Moim zdaniem pomieszaliście trochę rolę nauczyciela z rolą przewodnika. Owszem, Kaczmar unikał jak mógł przyjmowania tej drugiej roli - bycia autorytetem dającym wskazówki jak żyć, natomiast rola edukacyjna jego działalności zdecydowanie mu imponowała. Nieraz w wywiadach z dumą wspominał o słuchaczach, którzy - zainspirowani jego twórczością - sięgali do wielkiej literatury, malarstwa czy... Kopalińskiego.
Odpowiedz
Witajcie!
Ja też z wielką przyjemnością słuchałam audycji. Zawsze mnie ciekawiły opowiadania ludzi bezpośrednio związanych z JK. Bardzo podobało mi sie to "odtruwanie Kaczmarskiego-Kaczmarskim" chyba większość z nas słuchających go ponad 20-cia lat to ma. Ja kiedyś zajeżdżałam "Dzieci Hioba" i "Kosmopolaka",potem "Dwie Skały" . Teraz bardzo często sięgam po "Między nami" chyba ze względu na to, że siedząc przy mojej umierającej mamie nie wiedzieć czemu przyplątała mi się "Przechadzka z Orfeuszem" i nuciłam jej to.
Audycja była prowadzona bardzo fajnie , nie sztucznie, a trema no cóż jest znana każdemu
Dziekuje i pozdrawiam.
Odpowiedz
basiab napisał(a):Zawsze mnie ciekawiły opowiadania ludzi bezpośrednio związanych z JK.
żeby rozwiać wszelkie wątpliwości - nigdy w życiu nie spotkałam się, ani nawet nie widziałam Kaczmarskiego na żywo Smile
Odpowiedz
Ty nie , ale twój współrozmówca tak. Wątpliwości chyba nie powinny sie pojawićSmile)
Odpowiedz
basiab napisał(a):Ty nie , ale twój współrozmówca tak. Wątpliwości chyba nie powinny sie pojawićSmile)
oczywiście.
Odpowiedz