Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;))
Chciałam się pochwalić moimi rysunkami :agent: :]
Tak więc zapraszam:

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zmienna.digart.pl">www.zmienna.digart.pl</a><!-- w -->

proszę o ostrą krytykę Wink

Nie wiem czemu moje posty w tym dziale zniknęły... :niepewny: dlatego ten wątek powstał
If I'm leaving we don't stop livin', you know.
Odpowiedz
Zmienna napisał(a):proszę o ostrą krytykę
Widzisz, bardzo bym chciał spełnić twoją prośbę, ale nie uczynię tego gdyż bardzo mi się podoba! Smile Naprawdę ładne. Zwłaszcza "Egzamin próbny I". Wink
Pozdawiam
Nic we mnie, prócz do świata żalu dziecięcego,
Tu nikt nie widzi, więc się wstydzić nie mam czego!
Odpowiedz
Zmienna napisał(a):Tak więc zapraszam
O..bardzo ładne..podobają mi się bardzo..

ela
'Niegodne nas – za sprawy błahe
(Drobnych utrapień lichy towar)
Płacić rozpaczą, gniewem, strachem,
Zużywać w kłótniach cenne słowa'
Odpowiedz
mnie również bardzo się podobają Smile
Odpowiedz
No i nici z ostrej krytyki. Mi też się podobają... Smile
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz
Lekki brak wyczucia konturu
Odpowiedz
no właśnie. nie wiem czemu ale nie zawsze wychodzi mi kontur - ostry. tzn krawędzie ostre - nie chodzi przecież o to by wszystko obrysowywać/jak my to mówimy 'obciągać' xD
Odpowiedz
Zmienna napisał(a):jak my to mówimy 'obciągać' xD
"my" = ?
(kobiety?)
Odpowiedz
nie... xD jak ludzie z domina

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.domin.pl">www.domin.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz
Bardzo mi sie poodbają.
Chciałbym umieć tak rysować/malować/szkicować. W sumie nawet nie wiem, czy bym potrafił czy nie - nigdy nie próbowałem, pomijając standardowe zajęcia z tzw.plastyki w podstawówce. Ale skoro nie próbowałem - znaczy: nie odczuwałem takiej potrzeby, nie zaiskrzyło we mnie plastycznie, nie odezwała się wola Boża ani szatańska. Więc chyba nie jestem stworzony do tego rodzaju sztuki.
Niemniej - uwielbiam patrzeć, jak rysuje ktoś. Pamiętam gawędy profesora Zina lub Szymona Kobylińskiego: to były wspaniałe lekcje.
Ciekaw jestem, jak długo powstaje takie coś?
Zin czy Kobyliński rysowali dostosowując się do rozpiętości czasowej programów, w których występowali. A jak to jest w Twoim przypadku? Oczywiście - domyslam się, że to zalezy od obiektu, tamatu, wybranej techniki i materiału.
Odpowiedz
Próbne egzaminy to tak 90 min.
Prace plenerowe, to zależy od techniki:
- te ołówkowe długo bo dopiero ołówkiem zaczynam rysować i chcę wszystko dopracować
- flamastrowe koło 2h

Z reszta raczej przy większości prac w opisie jest to wyszczególnione Wink
Ja nie umiałam rysować Wink nauczyłam się w dominie. To najlepsza szkoła rysunku w Polsce Smile
Ukierunkowana na egzaminy na architekturę.
Odpowiedz
Simon napisał(a):Ciekaw jestem, jak długo powstaje takie coś?
Ja widzialam jak powstaje Ploskigo..mysl byla juz chyba gotowa, gdy schodzil do nas z pracowni. Zamoczyl pedzelek w wodzie, dwa ruchy i akwarela byla gotowa. Po czym podsunal szkicownik koledze i powiedzial 'teraz ty'.(oczywiscie kolega namowic sie nia dal). Mnie ciagnie do rysowania, ale nie wychodzi to co chce ;(

Raz jeszcze gratuluje i rysunkow i studiow!
ela
Odpowiedz
Elzbieta napisał(a):Ja widzialam jak powstaje Ploskigo..
Przyznam, że jestem rozczarowany:
[Obrazek: ap_pp03.jpg]
Faktycznie - cos takiego można machnąc migiem w porównaniu do tego, co robi np. Zmienna.
Odpowiedz
Simon napisał(a):Faktycznie - cos takiego można machnąc migiem w porównaniu do tego, co robi np. Zmienna.
Krzywdzisz artyste, wypowiadajac sie na temat jego dziela zupelnie nie znajac go, opierajac na jednym -dla mnie zreszta wspanialam szkicu.Ewentualnie na szkicach dodtyczacych Jacka. Calosci nie znasz.
Nie umiejszam prac Zmiennej -spodobaly mi sie od razu. I napisalam to.

e.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zwoje-scrolls.com/kafka-ploski/kolonia.htm">http://www.zwoje-scrolls.com/kafka-ploski/kolonia.htm</a><!-- m --> - maly wglad w wielki swiat, nieprawdopodobnego czlowieka i artysty.

Przepraszam za OT
Odpowiedz
Elzbieta napisał(a):Krzywdzisz artyste, wypowiadajac sie na temat jego dziela zupelnie nie znajac go
Nie rozumiemy się. Nikogo nie krzywdzę.
Stwierdzam oczywisty fakt: porównuję czas wykonanania powyższego szkicu a rysunku Zmiennej, np. widoku jakiegos obiektu.
Sama stwierdziłas:
Elzbieta napisał(a):Zamoczyl pedzelek w wodzie, dwa ruchy i akwarela byla gotowa.
.
Więc nie wyładowuj złości na mnie. Sama nie jestes obiektywna, bo emocjonalnie podchodzisz do prywatnej znajomości.

A że rysunki Płoskiego - same w sobie mi się nie podobają - to inna sprawa. I nie jest to żadna krytyka. Po prostu mi się nie podobają. Nie podoba mi się taki styl - minimalistyczny, szybki, taki "od niechcenia" i "na kolanie". Nie odmawiam temu znamion sztuki - dzielę się jeno odczuciami laika, a te są negatywne: po prostu mi się nie podbają te szkice.
I nie wypowiadam się - jak sugerujesz powyżej - na podstawie JEDNEGO obrazka: obejrzałem sobie dziesiątki reprodukcji w necie.
Elzbieta napisał(a):Ewentualnie na szkicach Jacka
A to już wkraczasz na najbardziej emocjonalny grunt, na którym sam fakt, że Płoski nakreslił kilka rysunków Jacka stawia go w Twoich oczach niemalże po prawicy Leonarda. Wink
Elzbieta napisał(a):maly wglad w wielki swiat, nieprawdopodobnego czlowieka i artysty.
Alez nikt nie kwestionuje tutaj, że to wspaniały człowiek i artysta! Elu, weź cos na spadek ciśnienia. Zbyt emocjonalnie podchodzisz do rzeczy...
Odpowiedz
Nie mam pojecia co wzbudzilo w Tobie az taka agresje. Nigdzie nie stawiam Plskiego .Lubie jego sposob malowania, sposob podchodzenia do sztuki. -zupelnie nie dlatego, ze namalowal Jacka ,a jeszcze mniej dlatego, ze jest moim znajomym. Nikogo na to 'lubienie' nie namawiam, a juz najmniei w watku dodtyczacym czyjejs tworczosci -podalam jako parzyklad szybkiego przejscia od koncepcji do dziela (poniewaz pytales o czasy) i tyle. W dalszym ciagu nie rozumiejac Twojej wobec mnie agresji -pozdrawiam
ela
Przepraszam Zmienna za OT *-`-
Odpowiedz
Elzbieta napisał(a):Nie mam pojecia co wzbudzilo w Tobie az taka agresje.
:o
Bogowie - jaką agresję?!
To raczej Ty mnie zaatakowałaś oskarżeniem:
Elzbieta napisał(a):Krzywdzisz artyste, wypowiadajac sie na temat jego dziela zupelnie nie znajac go,
Znasz mnie Elu bardzo dobrze i wiesz doskonale, że moja wirtualna agresja wyglądałaby zupeeeełnie inaczej. Big Grin
Odpowiedz
Mi dzielka Płoskiego podobają się bardziej niż dziełka Zmiennej, ale Zmienna podoba mi sie bardziej niż Płoski. Smile
Odpowiedz
MateuszNagórski napisał(a):Zmienna podoba mi sie bardziej niż Płoski
Absolutnie ponad wszelką wątpliwość! :rumieniec:
Odpowiedz
Mnie się akurat prace Połskiego podobają. Rzecz gustu.
Myślę jednak, że Simon bez wątpienia uzna jego wyższość nad Nikiforem :rotfl:
Pozdrawiam wszystkich.

P. S. A prace Zmiennej są bardzo dobre *-`-
[color=#0000FF][i]Gałąź kona najpiękniej,
Bo umiera, gdy pęknie
Pod owoców zwieszonych
Ciężarem.
Mnie zaszkodził łyk godzin,
Ale jak tu być zdrowym?
Wódki miarę czas leje za barem.[/i][/color]
PMC napisał(a):Myślę jednak, że Simon bez wątpienia uzna jego wyższość nad Nikiforem
Hehe, uznałbym nawet Twoją - gdybyś się przekwalifikował i zaczął rysować.
Ale nie wywołujmy Nikifora z lasu, bo znów się zacznie. :rotfl:
Odpowiedz
A znacie prace Żechowskiego? Dla mnie facet był genialny. Choć też brzydszy od Zmiennej! Wink
<!-- m --><a class="postlink" href="http://u-jaksy.miech.pl/prace.php?tw=13">http://u-jaksy.miech.pl/prace.php?tw=13</a><!-- m -->
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz
gosiafar napisał(a):A znacie prace Żechowskiego? Dla mnie facet był genialny
Wspaniałe!
Przy okazji - przypomniałem sobie o Beksińskim. To jest dopiero COŚ! :poklon:
Odpowiedz
Simon napisał(a):Wspaniałe!
Przy okazji - przypomniałem sobie o Beksińskim. To jest dopiero COŚ! :poklon:
Podpisuję się pod jednym i drugim stwierdzeniem obiema rękami Smile
[color=#0000FF][i]Gałąź kona najpiękniej,
Bo umiera, gdy pęknie
Pod owoców zwieszonych
Ciężarem.
Mnie zaszkodził łyk godzin,
Ale jak tu być zdrowym?
Wódki miarę czas leje za barem.[/i][/color]
Wow! cóż za dyskusja. Wink
Moje prace są albo plenerowe - rysuje się to co widzi (raczej odwzorowując wszystko dokładniej - rysunek bardziej architektoniczny niż artystyczny) albo egzaminacyjne czy studyjne (wyobraźnia jednak też bardziej realistyczna Wink )

nie można moich prac porównywać z artystami asp, chyba że z tymi po wzornictwie przemysłowym Wink

Poza tym z tego co wiem to Zin miał przed programem telewizyjnym szkic (lekko ołówkiem zrobiony na docelowej pracy), który w blasku reflektorów dla telewidza był niewidoczny. Takie triki telewizyjne Wink

Dzięki za komentarze Tongue
Odpowiedz
Zmienna napisał(a):Poza tym z tego co wiem to Zin miał przed programem telewizyjnym szkic (lekko ołówkiem zrobiony na docelowej pracy), który w blasku reflektorów dla telewidza był niewidoczny. Takie triki telewizyjne
Ech, to pewnie znów te manipulacje wrednej Wyborczej. :flirt:
Odpowiedz
nie Tongue serio on miał podrysy Tongue (w tv było ale nie pamietam ktorej - byl program o rysownikach Wink )
Odpowiedz
Zmienna napisał(a):nie Tongue serio on miał podrysy Tongue (w tv było ale nie pamietam ktorej - byl program o rysownikach Wink )
Zapewne w tym masońskim TVN Smile)
Odpowiedz
dziz... Wy ludzie macie jakieś problemy czy co? To było na jakimś programie i raczej obstawiałabym telewizje publiczną. Choć nie powiem lubię tvn i nic do nich nie mam. :agent:
Odpowiedz
Forumowy Promyku, nie zlosc sie! Zlosc szkodzi cerze, a Ty jestes taka sliczna, ze bylaby to wielka szkoda.
Przepraszam za OT, chociaz moze nie do konca OT, wszak z calej galerii Zmiennej najladniejsze jest zdjecie Zmiennej.
Odpowiedz