Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy kształt forum :/
spalding napisał(a):
Jaśko napisał(a):...Klikniecie przenosi do pierwszego nieprzeczytanego wpisu w danym wątku. ....
no a mnie na początek danego posta .. i szukaj wpisu w polu?
To tylko u mnie tak działa.. ?
Musisz kliknąć nie na nazwę tematu, a na małą ikonkę po lewej stronie nazwy Smile

Właśnie dostałem info od Arta, że wyszukiwarka już działa dobrze Smile

Pozdrawiam
Z.
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):...Musisz kliknąć nie na nazwę tematu, a na małą ikonkę po lewej stronie nazwy Smile...
ale sztuczka Big Grin
Dzięki...
"Nic tak nie obnaża słabych punktów poety jak wiersz klasyczny i właśnie dlatego tak powszechnie się od niego stroni."
(Josif Brodski)
Odpowiedz
dauri napisał(a):Nie wiem też, dlaczego adresy e-mail nie są widoczne (sprawdziłem, że mój adres e-mail w moim profilu jest).
Maile już też działają Smile

Pozdrawiam
Z.
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):"Przyjaciele" i "wrogowie" to Twój wewnętrzny wybór
Pewnie, pewnie- a opcja segregacji ludzi w tabelkach to tylko "miły" dodatek.
Przecież każdy normalny człowiek robi takie listy- sama mam kilka na lodówce, żeby przypadkiem nie zapomnieć, kto jest "wrogiem" a kto "przyjacielem".

Ok- jestem monotematyczna, marudzę, czepiam się- ale dla mnie to jest cholernie przerażające.
Coraz częściej odechciewa mi się tu zaglądać i nie ma to nic wspólnego z kolorem czcionki...
"Umysł mam twardy jak łokcie
Więc mnie za to nie kopcie
Że rewolucja dla mnie to czerwone paznokcie"
Odpowiedz
Źle robisz scarlett. Ja też byłem mocno przeciwny "nowej-nowej" wersji, ale po stopniowych poprawkach Artura i Ann z kilku ostatnich dni (THX, THX), coraz bardziej się przekonuję do stanu obecnego, choć nie wszystko mi się podoba lub uważam za potrzebne. Imiona (nazwiska) przyjaciół i wrogów to ja mam w głowie, nie muszę ich sobie spisywać :Smile
Gdyby jeszcze piwa wróciły :zaplakany:
Nawet od zera.
Andrzej
Odpowiedz
to może niech pozostanie "wewnętrznym wyborem", a nie opcją na internetowym forum?
"Pochlebcy nie najszczytniejszych gustów - starzy kuglarze."
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.flagrantis.pl">www.flagrantis.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz
kłapo napisał(a):
to może niech pozostanie "wewnętrznym wyborem", a nie opcją na internetowym forum?
Przecież nikt Was nie zmusza do korzystania z tej opcji - nie histeryzujcie Wink
A o ignorowanie użytkowników niektórzy kiedyś prosili - wg opisu efekt jest taki, że widzi się sam fakt zaistnienia posta nielubianego autora, nie widzi się natomiast nie widzi się treści...
Ja, jako mod, nie bardzo mogę z tego skorzystać, ale może komuś się przyda :agent:

Pozdrawiam
Z.
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):Ja, jako mod
zawsze, kiedy widzę takie zdanie: "ja, jako [ktoś tam]", przypomina mi się Urban:

jajakobyły Wink

P, NMSP.
Odpowiedz
Czy będzie można wysyłać życzenia urodzinowe ?
Plus Leonardo i Mach
Odpowiedz
tmach napisał(a):Czy będzie można wysyłać życzenia urodzinowe ?
Z automatu?
Ja uważam, że to była dziwna opcja (nie wiem, czy da się ją włączyć teraz)
A maila wysłać zawsze możesz :]

Pozdrawiam
Z.
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):Et tu, dauri? - jeszcze trochę, a będę zmuszony przyznać rację Lutrowi w niektórych kwestiach - śmieszno i straszno...
Zeratulu, jeżeli uważasz, że w niektórych kwestich Luter ma rację - oczywiście powinieneś Mu ją przyznać. Najlepiej będzie, jak wyjaśnisz, które to są kwestie.

Niestety śmieszne i straszne są Twoje sugestie przeniesienia się na inne forum, gdyż ukazują kompletny brak zrozumienia mechanizmów działania społeczności internetowych. Ja oczywiście nie jestem tu żadnym autorytetem, ale polecam na przykład serwis "Moderatio" ("Zobacz na cznym polega nowoczesna moderacja i animacja internetu"), a zwłaszcza poniższy artykuł. Zauważ, że dotyczy on jedynie zmiany interfejsu i wprowadzania nowych funkcjonalności - nie dotyczy natomiast odbierania istniejących funkcjonalności, lecz bez trudu można wyobrazić sobie, co autorzy napisaliby na ten temat.

Pozdrawiam
Dauri

Co nagle, to po diable – interfejs Użytkownika
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.moderatio.pl/blog/articles/view/14">http://www.moderatio.pl/blog/articles/view/14</a><!-- m -->
Cytat: Nagłe wprowadzenie zmian powodują masowe oburzenie. Zniesmaczeni ludzie chętnie aktywizują się w grupach, w których generują dużo nieprzyjemnych treści pozostawiających wiele do życzenia (zjawisko wywołane swobodą wypowiedzi), ale i wymagających refleksji.
Zwykle ma to swoje nieprzyjemne konsekwencje – moderatorom jest trudno zapanować na „krzyczącym” tłumem. Wówczas perswadowanie, że zmiany są na lepsze idzie im coraz gorzej, a cierpliwość się kończy zarówno Użytkownikom, jak i moderatorom, chociaż Ci drudzy powinni mieć nerwy ze stali.
To kolejna sytuacja obrazująca dlaczego nie powinno się znienacka zmieniać interfejsu, do którego User jest przyzwyczajony!
Przyniesie to we większości przypadków negatywne emocje.
Odpowiedz
dauri napisał(a):Niestety śmieszne i straszne są Twoje sugestie przeniesienia się na inne forum, gdyż ukazują kompletny brak zrozumienia mechanizmów działania społeczności internetowych. Ja oczywiście nie jestem tu żadnym autorytetem, ale polecam na przykład serwis "Moderatio" ("Zobacz na cznym polega nowoczesna moderacja i animacja internetu"), a zwłaszcza poniższy artykuł.
Autorzy piszą o komercyjnych serwisach społecznościowych - forum nie spełnia tych kryteriów...
Polecam też komentarz "palika" pod artykułem.
dauri napisał(a):Zauważ, że dotyczy on jedynie zmiany interfejsu i wprowadzania nowych funkcjonalności - nie dotyczy natomiast odbierania istniejących funkcjonalności, lecz bez trudu można wyobrazić sobie, co autorzy napisaliby na ten temat.
Nie wyobrażam sobie jakichkolwiek "konsultacji społecznych" odnośnie zmiany wersji skryptu (nieuniknionej i uzasadnionej) - to nie doprowadziłoby do żadnych sensownych rozwiązań - pewne zmiany po prostu trzeba wprowadzić, a potem przecierpieć marudzenie userów...
Oczywiście informacja wcześniejsza powinna być - ale to już nie do mnie należy adresować pretensje (sam dowiedziałem się o zmianie na gadu około 1.5 dnia po zamknięciu forum)
(i daruj sobie prymitywne złośliwości w rodzaju "rzecznika" - po prostu staram się, by forum znów działało (praktycznie), Ty zaś bawisz się w nic nie wnoszące teoretyczne dywagacje "co by było gdyby..." :/ )

Pozdrawiam
Zeratul

P.S. Prosiłbym o zmianę podpisu lub choćby zmniejszenie czcionki do sensownych rozmiarów, bo pogarsza to czyatelność forum :/
Nie wiem, czy zostawiłeś ten tekst złośliwie, czy też nie czytasz w ogóle tego tematu, z którego wynika, że Twój podpis jest już dawno nieaktualny.
Odpowiedz
Ech, odpisałbym Ci Zeratul, ale nie działa jedna z ważniejszych funkcji "cytowanie selektywne" :/ Generalnie powiem Ci, że trudno traktować poważnie wypowiedzi człeka, który jest za aborcją na 5 minut przed porodem ...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Ech, odpisałbym Ci Zeratul, ale nie działa jedna z ważniejszych funkcji "cytowanie selektywne" :/ Generalnie powiem Ci, że trudno traktować poważnie wypowiedzi człeka, który jest za aborcją na 5 minut przed porodem ...
Brakuje argumentów? Wink
Mógłbym Ci odpowiedzieć w podobnym stylu, ale mnie to nie bawi.

Pozdrawiam
Z.
Odpowiedz
Apolinary napisał(a):Również i ja pozwolę sobie zauważyć, jiż jest to teraz jakaś Vista koszmarna, a nie stara, dobra, nasiąknięta zapachem krwi, potu i adrenaliny rzeźnia.
W profilu możesz sobie zmienić przecież Wink
Zresztą - docelowo domyślna skórka forum będzie znowu "naszą własną", utrzymaną w kolorystyce strony i zbliżoną do tej, jaka była na poprzedniej wersji forum.
Na razie - jeśli tylko czas pozwala, a mamy też inne rzeczy na głowie Wink - staramy się przywrócić to, czego najbardziej większości brakuje, czyli cytowanie selektywne, szybką odpowiedź i zobacz nieprzeczytane posty.
Tylko o cierpliwości trochę prosimy Wink
Odpowiedz
Nie brakuje argumentów, tylko cytowania selektywnego.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Nie brakuje argumentów, tylko cytowania selektywnego.
Ile razy mamy powtarzać, że w takiej formie, jak było, wróci? :evil:
Poza tym - jak nie ma jak jest? Wink
Odpowiedz
Wiem że wróci, ale na razie nie ma i odpowiadałem Zeratulowi.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Wiem że wróci, ale na razie nie ma i odpowiadałem Zeratulowi.
No ale właśnie cały czas jest Big Grin Tylko troszkę inaczej działa Big Grin
Odpowiedz
ann napisał(a):
Apolinary napisał(a):Również i ja pozwolę sobie zauważyć, jiż jest to teraz jakaś Vista koszmarna, a nie stara, dobra, nasiąknięta zapachem krwi, potu i adrenaliny rzeźnia.
W profilu możesz sobie zmienić przecież Wink
Zresztą - docelowo domyślna skórka forum będzie znowu "naszą własną", utrzymaną w kolorystyce strony i zbliżoną do tej, jaka była na poprzedniej wersji forum.
Na razie - jeśli tylko czas pozwala, a mamy też inne rzeczy na głowie Wink - staramy się przywrócić to, czego najbardziej większości brakuje, czyli cytowanie selektywne, szybką odpowiedź i zobacz nieprzeczytane posty.
Tylko o cierpliwości trochę prosimy Wink
Mnie osobiście wadzi tylko brak cytowania selektywnego oraz brak okienka szybkiej odpowiedzi. Cała reszta funkcji, tzn piwka, pomógł, ostrzeżenia - wg. mnie nie jest niezbędna.
Co do dostępnych skórek, wg mnie Vista jeszt jeszcze najbardziej...przejrzysta. Inne są mdławe, jakieś takie nijakie.
Poza tym dobra funkcją, której w tej chwili jakoś nie umiem znaleźć było "zobacz posty od ostatniej wizyty". Ignorowanie tematow nigdy mi nie działało więc się nie upominam Wink
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz
Dauri, mając doświadczenie jako informatyk i styczność z "klientem końcowym" oraz pracownikami firm, w których pracowałem/współpracowałem (lub -uję), uważam, że gdyby stosować się do tego, że pani Basia z księgowości, albo Marzenka z sekretariatu, raz nauczone obsługi poczty w Outlook Expressie zawsze będą protestować, przeklinać i słać skargi, gdy tylko zaproponuje się przejście na inny (z założenia lepszy - chyba wszystko jest lepsze od OE) program pocztowy, skutki mogły by być takie, że niejedna firma pracowałaby nadal na Windows 3,11.
Co innego, gdy szef wyda zarządzenie, że z dniem XY ulega zmianie system z powołaniem się na deklarowaną przez pracowników umiejętność obsługi komputera oraz deklarując zapewnienie pomocy w problemach przez firmowy help desk - wtedy zamyka wszystkim paszcze i jest święty spokój.
Podobnie jest z forum: protesty budzi przede wszystkim sama zmiana, a nie jej sensowność, czy cel. I to, uważam, jest bez sensu.
Ważniejsze są piwa albo kolorki, czy to, żeby forum działało stabilnie?
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
ann napisał(a):
Przemek napisał(a):Wiem że wróci, ale na razie nie ma i odpowiadałem Zeratulowi
No ale właśnie cały czas jest Big Grin Tylko troszkę inaczej działa Big Grin
Cytowanie na piechotę, to nie jest inne troszkę działenie tylko brak funkcjonalności...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
pkosela napisał(a):Podobnie jest z forum: protesty budzi przede wszystkim sama zmiana, a nie jej sensowność, czy cel. I to, uważam, jest bez sensu.
Ważniejsze są piwa albo kolorki, czy to, żeby forum działało stabilnie?
Protestów nie budzi sama zmiana, tylko nagłe ograniczenie funkcjonalności i wygody.
A coś było nie tak ze stabilnością poprzedniej wersji forum ??
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):A coś było nie tak ze stabilnością poprzedniej wersji forum ??
Jeśli to pytanie do mnie, to mogę powiedzieć tyle, że dodatek Przema do phpBB jest często opisywany, jako znany z bugów, nadmiernego obciążania serwerów i jako łatwy do hakowania. Widać coś musiało być na rzeczy. Chyba, że Artur jest a) masochistą i dodatkowo b) dysponuje nadmiarem wolnego czasu. Jest jeszcze jedna możliwość: zrobił to, przewidując, jaką burzę wywoła, czyli jest najnormalniej w świecie c) złośliwy.
Odpowiedz
pkosela napisał(a):c) złośliwy.
lub d) wredny Wink
pkosela napisał(a):Jeśli to pytanie do mnie, to mogę powiedzieć tyle, że dodatek Przema do phpBB jest często opisywany, jako znany z bugów, nadmiernego obciążania serwerów i jako łatwy do hakowania.
Uprzedziłeś mnie Big Grin
Odpowiedz
ann napisał(a):Uprzedziłeś mnie
Przepraszam Tongue

PS. Działa edytowanie i usuwanie postów.
Odpowiedz
Jakoś najwięcej narzekają moderatorzy Wink
Plus Leonardo i Mach
Odpowiedz
Mi osobiście brakuje też takiej funkcji, że jak najadę na nazwę tematu w "Zobacz nowe posty" to pokazuję kawałek pierwszej i ostatniej wiadomości w temacie.
Odpowiedz
Jeśli chcecie, by forum było maksymalnie podobne, do poprzedniej wersji (zanim odzyska kolory) - polecam skórkę subsilver2
(można zmienić w profilu - ustawienia forum)

Pozdrawiam
Z.
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Nie brakuje argumentów, tylko cytowania selektywnego
Przemek napisał(a):nie działa jedna z ważniejszych funkcji "cytowanie selektywne"
Najprosciej i dla mnie faktycznie fajniej z przegladu tematu.Nie sprawia zadnych problemow. Zaznaczasz, klikasz na 'quote' i jest...
ann napisał(a):No ale właśnie cały czas jest
No właśnie..
'Niegodne nas – za sprawy błahe
(Drobnych utrapień lichy towar)
Płacić rozpaczą, gniewem, strachem,
Zużywać w kłótniach cenne słowa'
Odpowiedz