Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kartka z pamiętnika
Kartka z pamiętnika

Siedząc na dziewiątym piętrze Collegium Jana Pawła II, piłem wyrób kawopodobny z dużą ilością najprawdopodobniej aspartamu, bądź też innego słodziku, lecz z całą pewnością nie cukru.. Nie mając do roboty nic lepszego, uważnie lustrowałem kartkę wiszącą naprzeciw, na ścianie korytarza. Treść kartki głosiła, że zacytuję, co następuje:”uwaga! w związku z dużą ilością kradzieży na szkodę studentów Uczelni, wynikających także z niefrasobliwości samych poszkodowanych, uprasza się o szczególny nadzór nad własnym mieniem oraz reagowanie na osoby zachowujące się podejrzanie lub dokonujące wspomnianych kradzieży”.
Zacząłem się rozglądać, wszak nie chcąc wyjść na niefrasobliwego. Zaraz jednak tego poniechałem, by nie uchodzić za osobę zachowującą się podejrzanie.
Wypiłem łyk pseudokawy, skrzywiłem się, wstrząsnąłem głową i siedząc tak dalej bezczynnie czekałem na doktora B.
Po chwili przeniosłem leniwie wzrok o jakieś trzy metry w lewo (trzy metry w prawo stał automat z pseudokawą, lecz w tamta stronę wolałem nie patrzeć). Na ścianie wisiał zapełniony po brzegi drukiem plakat, przy czym największą czcionką, ktoś wypisał na nim zdaniopytanie o treści, że zacytuję, co następuje: „praca – szczęście, czy zagrożenie”. Ów ktoś narysował sugestywnie obok napisu zaciśniętą pętlę szubienicy.
Jako, że jestem studentem ósmego semestru kierunku, który tylko w tym mieście kończy co roku tysiąc dwieście osób, uznałem, iż szczęście znalezienia pracy raczej mi nie grozi, tak więc poruszony na plakacie temat zagrożenia, również mnie nie dotyczy.
Wypiłem ostatni łyk pseudokawy, po czym skrzywiłem się, wstrząsnąłem głową i siedząc tak dalej bezczynnie, doszedłem do wniosku, że doktor B. chyba się dziś nie pojawi. Spojrzałem tym razem w prawo, w kierunku drzwi katedry, ale mój wzrok spoczął bliżej, na uporczywie straszącym światełkami automacie z pseudokawą i wypisanym nań, że zacytuję, co następuje: „po prostu dobre”.
Wyrzuciłem plastikowy kubek po pseudokawie do śmietnika i leniwie podniosłem się z krzesła.
Stwierdziwszy, że na dziś dość już mam wrażeń, wolnym krokiem ruszyłem do domu.

Sławek
Lublin 24 maja 2005
"Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego - tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty, która tak głęboko stanowi o mnie, o każdym z nas - bez Chrystusa."
Jan Paweł II
Odpowiedz
I właściwie co z tego ma wynikać ?? Jakiś nie w kij, ni w oko ten tekst. Nudny ten twój pamiętnik...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Sławek napisał(a):Wyrzuciłem plastikowy kubek po pseudokawie do śmietnika
Sławku, dlaczego nie segregujesz odpadów? :zly:
[size=85]My chcemy Boga w rodzin kole,
W troskach rodziców, dziatek snach.
My chcemy Boga w książce, w szkole,
W godzinach wytchnień, w pracy dniach.
[/size]
[b]"Poza Kościołem NIE MA zbawienia"[/b]
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Nudny ten twój pamiętnik...
oj, tak jakoś nudzisz, nudny jakiś ten Twój krytykancki ton Smile
Zbrozło napisał(a):Sławku, dlaczego nie segregujesz odpadów? :zly:
jak to nie segreguję odpadów? wszystkie ulotki wyborcze SLD oddałem na makulaturę Smile
"Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego - tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty, która tak głęboko stanowi o mnie, o każdym z nas - bez Chrystusa."
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):jak to nie segreguję odpadów? wszystkie ulotki wyborcze SLD oddałem na makulaturę
Ha! Ale cóż znaczą ulotki, które rozłożą się w pare tygodni od kubeczka, który dzięki tobie będzie jeszcze trwał na tej ziemi 300 lat!
[/size]
Odpowiedz
Zbrozło napisał(a):będzie jeszcze trwał na tej ziemi 300 lat!
i widzisz Smile Ten kubeczek zostanie po swoim twórcy jeszcze przez 300 lat. No, a co po nas pozostanie Smile? Dochodzimy tutaj do stwierdzenia, iż ten prosty plastikowy kubeczek jest symbolem pośmiertnej sławy twórcy.
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):pośmiertnej sławy twórcy.
Ja gdy patrze jak ktoś zostawił plastikowe kubeczki np. przy drodze myśle sobie:
- no co za skur....

I tak samo sobie pomyślą nasze wnuki o dzisiejszych producentach kubeczków.

Zaprawdę, zła to będzie sława,
[/size]
Odpowiedz
Zbrozło napisał(a):Ja gdy patrze jak ktoś zostawił plastikowe kubeczki np. przy drodze
ja zawsze wrzucam do śmietnika
sumienie jakby czystszeSmile
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):oj, tak jakoś nudzisz, nudny jakiś ten Twój krytykancki ton Smile
OK. Ale nadal nie wyjaśniłeś sensu tego tekstu...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Może chodzi o beznadziejność egzystencji? Wink
Zawsze należy mieć przy sobie buteleczkę whisky na wypadek ukąszenia przez węża. I zawsze należy mieć przy sobie małego węża;)
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Ale nadal nie wyjaśniłeś sensu tego tekstu...
Tobie się nie da wyjaśnić. To znaczy może się i da, ale to inny kierunek studiów trzeba kończyć niż ten, w którym ja się kształciłem Big Grin. Obstawiam jednak, że skoro nie zrozumiałeś po pierwszym czytaniu, to już raczej nie zrozumiesz Smile
zielonymelon napisał(a):Może chodzi o beznadziejność egzystencji? Wink
może i rzeczywiście niektórych ten tekst jakoś szczególnie dotyka Wink
Jan Paweł II
Odpowiedz
A może Sławciu tam nie ma jakiegoś sensu i głębszego lub płytszego przesłania?? I z tego wynika problem z wyjaśnieniem tego sensu. A kwestie da się, czy nie da wytłumaczyć, to możesz rozważać dopiero po choćby jednej próbie zrobienia tego.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):A może Sławciu tam nie ma jakiegoś sensu i głębszego lub płytszego przesłania??
A może Przemciu ja się owego braku wcale nie obawiam Smile? Tak bardzo przeraża Cię fakt napisania tekstu literackiego, który z założenia nie ma nieść ze sobą głębszego przesłania?
Przemek napisał(a):I z tego wynika problem z wyjaśnieniem tego sensu.
No Ty masz problem, przyznaję Smile
Przemek napisał(a):A kwestie da się, czy nie da wytłumaczyć, to możesz rozważać dopiero po choćby jednej próbie zrobienia tego.
Zostawię to Tobie, jak nie rozumiesz, rozpisz sobie tekst na role Big Grin
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):Zostawię to Tobie, jak nie rozumiesz, rozpisz sobie tekst na role Big Grin
Na ile ról ??
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Na ile ról ??
do woli Smile a jak nie wystarczy, to sobie narysuj Big Grin
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):kierunku, który tylko w tym mieście kończy co roku tysiąc dwieście osób
Poważnie?
Odpowiedz
Alek napisał(a):Poważnie?
niestety tak Smile
KUL + UMCS, studia dzienne + studia zaoczne - po 300 osób na roku, a do tego jeszcze Wyższa Szkoła Prawa i Administracji (tzw. Wyspa) Big Grin
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):do woli Smile a jak nie wystarczy, to sobie narysuj Big Grin
Niesamowite. I co dalej ??
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Niesamowite. I co dalej
A co dalej, to zapytaj się lekarza, albo farmaceuty Big Grin
Jan Paweł II
Odpowiedz
Zbrozło napisał(a):Sławku, dlaczego nie segregujesz odpadów? :zly:
to już jest właśnie to wysegregowane...
Odpowiedz
Sławek napisał(a):A co dalej, to zapytaj się lekarza, albo farmaceuty Big Grin
W jakim celu??
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Olo napisał(a):to już jest właśnie to wysegregowane...
ależ oczywiście, że tak, z bardzo dużym pietyzmem wysegregowane Smile
Przedstaw coś może tytułem własnej selekcji dzieł Big Grin
Przemek napisał(a):W jakim celu??
w takim, w jakim próbujesz udowadniać własne racje, czyli bezcelowo Smile, bez ładu i składu, aby tylko denerwować Big Grin
Jan Paweł II
Odpowiedz
Mam wrażenie,że zdania są zbyt długie. Łatwiej czyta się krótsze.
Pozdrawiam Smile
"Gdy czasem ogarnia cię uczucie dziwnego przygnębienia - nie przejmuj się. Pewnie jesteś głodny."
Odpowiedz
Sławek napisał(a):Przedstaw coś może tytułem własnej selekcji dzieł
Mogę dać Ci kilka linków - jak się przejdziesz do biblioteki to znajdziesz. Wszystko recenzowane, bo widzisz - własna selekcja bywa zawodna. Piszę dość łatwo, definicji funktora prawdziwościowego nigdzie nie używam, więc powinieneś sobie poradzić.

PS a to znasz?
Cytat:Żyd przychodzi do rabina ze skargą:
- Aj, pomóżcie mi, rabbi! Mam ciężkie kłopoty z zięciem!
On nie umie pić ani grać w karty.
- No, to przecież dobrze.
- Jak to - dobrze?.. On nie umie pić, i pije. On nie umie grać, i gra!!
Pozdrowienia Smile
Odpowiedz
Sławek napisał(a):w takim, w jakim próbujesz udowadniać własne racje, czyli bezcelowo
To po co ta rada??
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
No bezcelowa Wink
"Radio to cudowny wynalazek! Jeden ruch ręki i ... nic nie słychać." :)
Odpowiedz
Sławek napisał(a):Jako, że (...)
Sławek napisał(a):(...) tak więc poruszony na plakacie temat zagrożenia, również mnie nie dotyczy.
Sławek napisał(a):Tak bardzo przeraża Cię fakt napisania tekstu literackiego
Skoro miał to być tekst literacki, to warto popracować nad zasadami interpunkcji.
Odpowiedz
Olo napisał(a):Wszystko recenzowane, bo widzisz - własna selekcja bywa zawodna.
Ha! to podobnie jak u mnie Smile
Pozdrawiam artystę Smile

[ Dodano: 4 Marzec 2008, 22:57 ]
Definicję funktora mam w zeszycie do logiki, na którym zwykle się opieram Smile

A dowcip z Żydem? Cóż - ja wiem jak pisać wiersze i opowiadania, więc piszę.
Jan Paweł II
Odpowiedz
Sławek napisał(a):Cóż - ja wiem jak pisać wiersze i opowiadania, więc piszę.
wiesz jak pisać wiersze i opowiadania zgodnie z normami języka (czyli poprawne i nic ponad to), czy wiesz jak pisać dobre wiersze i opowiadania ??
Odpowiedz
Wiem jak pisać dobre wiersze i opowiadania. Wiem, że w tym temacie nie mam się czego wstydzić.
Jan Paweł II
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości