Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koncert Tria Łódzko-Chojnowskiego w Sosnowcu
ann napisał(a):Gościem specjalnym będzie Patrycja Kaczmarska.
Oooo! Wink Będzie okazja spotkać Patrycję!

PS. DuchX - czy koncert TCHŁ na pewno jest za darmo? Nie mogę cały czas w to uwierzyć Wink
The only thing I knew how to do
Was to keep on keepin' on
Like a bird that flew
Odpowiedz
A w kwestii rezerwacji: uż. Gyarill wykonała powierzone zadanie - mamy 10 miejsc. Bilety należy odebrać przed koncertem, mogę to zrobić w poniedziałek.

I zrobię.

Miłego weeeeekendu Smile.

[ Dodano: 27 Kwiecień 2007, 20:19 ]
reuter napisał(a):PS. DuchX - czy koncert TCHŁ na pewno jest za darmo? Nie mogę cały czas w to uwierzyć Wink
Słyszałem już niemalże legendy o niezorientowaniu personelu Muzy w tym, co się u nich dzieje. Ale taka informacja została nam przekazana Smile.
Odpowiedz
To te miejsca dwa to dla moich rodzicieli, bo w końcu to oni mnie wiozą i w ogóle Tongue ook ziomm?

Pozdro666
Odpowiedz
Agatka napisał(a):To te miejsca dwa to dla moich rodzicieli, bo w końcu to oni mnie wiozą i w ogóle Tongue ook ziomm?
To wpiszmy ich na listę Wink

1-2.reuter + koleżanka
3. ann
4. Elessar
5-6. Duchx + osoba towarzysząca
7.stopawel
8. Agatka
9-10 Rodzice Agatki
Odpowiedz
A dostawki są przewidywane?

Pozdrawiam

PiGi
To - jakimi słowami język twój cię stwarza,
Gdy wydajesz na ludzi wyroki portretów -
Czy chwali i obraża, czy z lękiem - obnaża -
Różni mowę trybunów od mowy poetów.
Odpowiedz
ann napisał(a):9-10 Rodzice Agatki
I koniec zabawy Smile
Like a bird that flew
Odpowiedz
reuter napisał(a):I koniec zabawy Smile
Chyba jeszcze nie poznałeś rodziców Agatki, że tak piszesz.
Plus Leonardo i Mach
Odpowiedz
W ramach potwierdzenia... widzimy się o 18:00 pod pomnikiem Kiepury, tak?
"In the city od blinding lights..."

--------------------------
http://www.triadapoetica.art.pl
http://www.gentlemanschoice.pl
http://www.krest.pl
Odpowiedz
Tak. A dokładniej pod jego... czterema literami Wink - jak to mówi mój brat (ale w wersji bez cenzury).
Like a bird that flew
Odpowiedz
Pierwszy raz będę w Sosnowcu, może trafię Big Grin

Odpowiedz
Można umówić się po stronie mięsnego na który patrzy Kiepura...
Odpowiedz
Artur napisał(a):Można umówić się po stronie mięsnego na który patrzy Kiepura...
Ale pod 4 literami Kiepury jest ładniejszy widok - na Dworzec, a po drugiej stronie tylko jakies sklepiki i dom handlowy.
Like a bird that flew
Odpowiedz
Jak w Toruniu znają Sosnowiec !!!! Najprościej chyba pod Muzą (nawet ja z Katowic tam trafiłem) do zobaczenia we wtorek.....
Odpowiedz
tamn napisał(a):Jak w Toruniu znają Sosnowiec
A jak w Sosnowcu znają Toruń. Wink
Plus Leonardo i Mach
Odpowiedz
tamn napisał(a):Najprościej chyba pod Muzą
Ja myślę, że zostawimy jednak tą 18.00. I miejsce spotkania - pod pomnikiem Kiepury, Wydaje mi się, że jednak dla przyjezdnych pomnik będzie łatwiejszy do znalezienia Wink
Odpowiedz
Relacja skrócona: Żyjemy! Dobra nasza! Mamy wejściówki.

Raport operacyjny:

Ostrzegano mnie, że w Muzie mają bałagan. Bajzel nawet. Byłem więc przygotowany na wiele, ale personel i tak zdołał mnie zaskoczyć.

O 18 wraz z uż. Gyarill pojawiam się na miejscu. Pytamy o rezerwację na nazwisko X. Jest. Tylko, że dwa bilety zamiast dziesięciu. To znaczy, mamy taką rezerwację, ale samych biletów Muza nie posiada. Chyba były, ale mało. Ale pani nie wie, bo jest tu nowa.

Pan obok chyba nie był nowy, ale też nic nie wiedział. Kręcił głową to w lewo, to w prawo, ale nic sensownego nie wymyślił. Brniemy dalej. Uż. Gyarill cierpliwie tłumaczy, że rezerwacja została rozszerzona do 10 wejściówek dnia jakiegośtam. Później opisuje wygląd zeszytu, w którym barmanka owe rozszerzenie zapisała.

Panią olśniewa, sięga z eureką w oczach po drugi zeszyt. Ha! Jest rezerwacja. 10 biletów i stoliki pod samą sceną. Ale biletów ciągle brak. Pani nie wie czemu, pani jest nowa. Pani dzwoni do innej pani, pan kręci głową, a my uczymy się na pamięć kalendarza imprez na maj. Po dłuższej chwili pani wraz z drugą panią na linii telefonicznej podejmują strategiczną decyzję - przy barze rozpoczyna się produkcja biletów z kawiarnianych wizytówek. Sztuk dziesięć, zgodnie z umową.

Widać, że nowa pani bardzo się zestresowała sytuacją, i starała się pomóc jak mogła. Więc żadnego żalu do niej absolutnie mieć nie należy. Wręcz przeciwnie, bo problem stworzony zapewne przez kogoś innego - rozwiązała. Ale co się zestresowaliśmy to nasze. :Smile

Nie wiem, jak będzie z wyegzekwowaniem rezerwacji stolików, ale wejściówki mamy. Co do dodatkowych biletów, pani nie wie, czy bilety jeszcze będą i co się generalnie dzieje. Zadzwonię jutro rano i postaram się jeszcze kilka sztuk na wszelki wypadek zaklepać. W samej Muzie będę od 17 i popilnuję naszych stoliczków. Wiadomo - juma nie śpi.

Do jutra! Smile
Odpowiedz
DuchX napisał(a):przy barze rozpoczyna się produkcja biletów z kawiarnianych wizytówek.
:rotfl: Zdarza się, ale takich sztuk to jeszcze w Muzie nie widziałem... :rotfl:
Like a bird that flew
Odpowiedz
DuchX napisał(a):przy barze rozpoczyna się produkcja biletów z kawiarnianych wizytówek. Sztuk dziesięć, zgodnie z umową.
A ja Wam radze -schowajcie te bilety/wizytowki dla potomnosci Wink
'Niegodne nas – za sprawy błahe
(Drobnych utrapień lichy towar)
Płacić rozpaczą, gniewem, strachem,
Zużywać w kłótniach cenne słowa'
Odpowiedz
To aj chcę być pierwsza, która opisze, jak było.

Dotarlismy do Sosnowca. Okazało się, zę wszyscy olali umawianie się pod pomnikiem i od razu udali się do Muzy. Tam tez zostalismy [ja i moi rodziciele] wykierowani przez kolege Elessara. W tejże Muzie zauważyliśmy grupę forumowiczów zasiadająca na krzesłach-słuchali próby Tria oraz Paci. chcieliśmy tam nawet wejśc, ale pan w okularach nas wyprosił, mówiąc, ze tam dopiero po próbie będzie można wejśc i takie tam. Powiedziałam temau sympatycznemu panu,ze właściwie to przeciez już tam ktoś siedzi. Usłyszałam,z e to sa członkowie zespołu. Trio poszerzyło się o kilka osób Wink wraz z moimi rodzicami siedliśmy więc przy najbliższym stoliku. Chwyciłam telefon i napisałam do Elessara wiadomość, ze nas nie chcą buce wpuścić. Michaś odpisał,z e zaraz nam załatwi,z e wejdziemy. Tak załatwił, zę weszliśmy, jak się próba skończyła Wink
Pomimo moich od niedawna krótkich włosów, poznali mnie wszyscy, którzy mnie znali.
Koncert był, moim zdaniem, bardzo udany Smile nie będę się rozpisywać, to zostawiam pozostałym użytkownikom Smile generalnie to bisów było duużo, środkowe zawierały 'Piosenkę o szeleście' i jeszcze tam jedną związaną z Don Kichotem,ale co to nie pamiętam Smile no i na ostatni [trzeci] bis, Konop spytał sie publiczności [wśród której byłam chyba najmłodsza....Wink] co chcą usłyszeć. Większość chciała Mury. My [elita] zapragnęliśmy usłyszeć Ołomuńca, ale ostatecznie została wykrzyczana wersja, aby zaśpiewali jednak Kochanowskiego. Za pszczółki w Kochanowskim Susmędowi [czy jak kto woli Sasmędowi Wink] należą się brawa Smile niemalże jak w Końskich, a i spadająca gwiazda niczego sobie Smile generalnie to było fajnie Smile przepraszam za zagmatwanie wszystkiego, ale jakoś juz lekko śpiąca jestem Smile

Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
A ja po prostu chciałbym powiedzieć dziękuję za emocje tego wieczoru. Pierwszy raz słyszałem z przyjaciółmi Was na żywo i zakręciliście nami. Cieszę się, że nie śpiewaliście tylko Kaczmarskiego, ale był to WASZ Kaczmarski. Więcej słów jest chyba tu zbędnych. Czekam kiedy tym razem już w pełnym składzie zawitacie do Katowic
Odpowiedz
Agatko na wstępie chciałbym powiedzieć, że to nie ode mnie zależało czy wpuszczą was już... trzeba było wcześniej przyjechać to również należelibyście do zespołu Big Grin

Co do samego koncertu...

Na wstępie bardzo żałuję, że Trio wystąpiło w składzie dwuosobowym, ale Witek to porządna osoba i zdaje sesję Wink Pomimo, że panowie wystąpili we dwójkę to i tak zrobili ogromne wrażenie na publiczności (w tym i na wszystkich obecnych forumowiczach o czym zresztą mogli się dowiedzieć już wczoraj Smile ). Koncert trwał z 15-minutową przerwą mniej więcej od godziny 19:00 do... prawie 22:00 co mnie osobiście bardzo pasowało, bo możliwość słuchania tych utworów na żywo to świetna sprawa, więc - byle dłużej zawsze trwało Smile Wszystkich śpiewanych utworów wymieniał nie będę, bo było tego trochę, a i dokładnie nie pamiętam (DuchuX - liczę na Ciebie Smile ). Co do samych wykonań - absolutnie nie mam do czego się przyczepić. Wprawdzie trochę pusto brzmiały utwory takie jak "Pokolenie" czy "Kosmonauci" w "wersji jednogłosowej", ale samo wykonanie - świetne. No i "Powrót z Syberii" trochę mniej mi się podobał wokalnie, po prostu wolę jak to śpiewa Witek Smile

W drugiej części drugiej części Pacia zaśpiewała dwa utwory - "Powódź" i "Starość Tezeusza" z muzyką Dominiki Świątek (tak na marginesie muzyka do tego utworu bardzo mi się spodobałaSmile ). Jestem pod ogromnym wrażeniem. Kiedy słyszałem Patrycję w październiku we Wrocławiu radziła sobie całkiem dobrze, ale wczoraj można było zaobserwować jak duże postępy zrobiła od tego czasu. Gratuluję Smile

"Epitafium dla Wysockiego" - jak zwykle powala na kolana. Zaangażowanie włożone w utwór dodaje mu niesamowitej siły.

Koncert panowie "zakończyli" Wink "Łazienkami zimą" i "Ostatnią mruczanką...". Kiedy już zaczęli się chować w końcu trzeba było wykrzyczeć bis... więc przekrzykiwaliśmy oklaski Smile Na pierwszy bis dwa utwory: "Piosenka o szeleście" (muzyka moim zdaniem idealnie pasuje do tekstu) i "Pożytek z odmieńców", do którego Paweł moim zdaniem ułożył genialną muzykę. Jak jeszcze tylko doda się tę drugą gitarę i drugi wokal, które dane mi było w pierwszej wersji słyszeć to będzie po prostu cudo! Smile

Kolejnym bisem było "Wydarzenie w knajpie", podczas którego uśmiech na twarzach
publiczności pojawił się gdy obserwowali śpiewającego to Pawła Smile
I jak to było... to po tym utworze dostali owacje na stojąco? Big Grin

Później utwór na życzenie (w zasadzie to dwa, bo mieliśmy odmienne zdanie od publiczności Smile ) - "Mury" oraz "Jan Kochanowski". Wypaliliśmy z tym drugim utworem tak może bez większych konsultacji, ale dobry wybór, bo dane nam było usłyszeć znane już "końskie pszczółki" oraz tę gwiazdę, co spada (choć Tomek mówił, że to nie było planowane i samo tak wyszło Smile ). Oczywiście Paweł i Tomek dobrze wiedzieli, że forum liczy na pszczółki no i nie zawiedliśmy się Big Grin
Podsumowując - gratuluję Paci i 2/3 Tria genialnego występu! Smile

Pozdrawiam!

P.S. Ciągle mnie męczyło jak wracałem do domu jak was można by rozmieścić na tej scenie żeby się jeszcze Witek tam zmieścił i... nie wymyśliłem Smile
PP.S. Gratuluję jeszcze Pawłowi paru świetnych zapowiedzi, myślę, że niecałkiem powszechnie znanych Smile

Odpowiedz
Jako, że nie mam zbytnich zdolność do relacjonowania (zostawię to innym Tongue), napiszę tylko, że jestem pod dużym wrażeniem koncertu. Pierwszy raz miałem szczęście usłyszeć Trio (niepełne, ale zawsze) na żywo i powiedzieć, że mi się spodobało to tak jakby skłamać Wink . Żałuję tylko, że musiałem uciekać zaraz po koncercie, ale niestety nie mam wpływu na rozkład jazdy PKP Sad . Przyłączam się do próśb Elessara na nagrania Smile.

P.S. Miło było Was wszystkich poznać Smile
Odpowiedz
Parę słów. Fajni ludzie, doskonały koncert i moc wspomnień. Przepraszam, ze opuściłem towarzystwo bez slowa, ale nie było sposobności pożegnać się, a poza tym tata czekał Wink Nie będę opisywał całego koncertu szczególowo, podzielę się tylko momentami, które najbardzoej zapadły mi w pamięć 9kolejnośc bardzo niechronologiczna).

- Przedkoncertowa proba, pogaduszki z forumowiczami i mozliwość zobaczenia profesjonalizmu Tria (porozumiewawcze spojrzenia Smile ).

- Pełne pasji wczucie sie Pawła w rolę Carycy w "Śnie Katarzyny II". Smile

- Odkrycie angielskiego pochodzenia Thomasa Sasmenda Wink

- Tytuł I Susmima III/IV Rzeczypospolitej dla... zgadnijcie kogo Wink. Plus nagroda za całokształt tworczosci mimicznej.

- Grzmiące Działa w Jałcie by Tomasz Susmęd 2007

- Pożytek z Odmieńców, Łazienki Zima, Piosenka o Szeleście, Starość Tezeusza i Jan Kochanowski w wersji gwiezdno-pszczółkowej - takich rzeczy nie zapomina się.

- Wielokrotnie grany podczas koncertu i gromko oklaskiwany przez publicznośc utwór Konopa "Strojenie Gitary". Ekspresja i złożoność tego dzieła w pełni potwierdzaja muzyczny geniusz autora.

- Mimika Pawła śpiewającego "po komnatach - kobiety" Smile

- Epitafium! I Kantyczka!!

- Maltretowanie Tria/Duetu bisami i samoznajdujące się teksty Wink

- Laurka Konopa na cześć Największego Kaczmarologa i Światowego Eksperta w Zbieraniu Kaczmar(cz)yków w ramach zapowiadania Ostatniej Mruczanki Smile Bałem się, że Konop zagra Marcina Lutra z dedykacją, ale skonczyło się na strachu Wink

- Odkrycie KN na widowni przez Elessara Wink

- Stara papuga łapiąca na bumerang Smile

- Poznanie rodziców Agatki. Big Grin

- Uściśnięcie prawicy Tomasza S. I coraz doskonalsze pierdolnięcie w lewej ręce tegoż Smile

- Dedykacja od Paci Smile)

- i niesamowity ból glowy dzisiejszego ranka Smile
Elessar napisał(a):Ciągle mnie męczyło jak wracałem do domu jak was można by rozmieścić na tej scenie żeby się jeszcze Witek tam zmieścił i... nie wymyśliłem

Jateż Smile

Pozdrawia Reuter, Łapacz Susminek Wink
Like a bird that flew
Odpowiedz
To teraz ja. Bać się :evil:

Na początek może parę słów o wydarzeniu porannym - czyli otwarciu wystawy "Kaczmarski i inni" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu (wystawa potrwa do 8 IX, więc kto nie widział - polecam Smile) ). Niestety - otwarcie odbyło się w godzinach porannych...
Po krótkim wstępie komisarz wystawy pani... (nazwiska nie pomnę :wstyd: ) przybliżyła zebranym życiorys JK - IMO opierając się głównie o "Pożegnanie barda", więc streszczać przemowy tutaj nie będę. Następnie kilka słów wygłosiła Pacia i naczelink Wydziału Kultury UM w Sosnowcu Paweł Dusza (który zaskoczył zebranych przede wszystkim swoim młodym wiekiem Wink ).
Sama wystawa (mimo że na razie zdążyłam ją przejrzeć tylko pobieżnie) - jak najbardziej pozytywnie.
Co na niej? Ano... W gablotach wystawiono powieści, tomiki (tomy? Wink ) poezji, śpiewniki i nośniki z nagraniami Wink ) JK, artykuły i książĸi jemu poświęcone (w tym "JK w świecie tekstów.."), a także materiały poświęcone innym twórcom z kręgu poezji śpiewanej (m.in. M. Grechuta, L. Czajkowski) oraz samemu zjawiwsku "bardyzmu" (tu można zapoznać się z dwiema pierwszymi stronami artykułu Karol Smile ). Całość uzupełniają teksty w formacie chyba A0 (nie umiem oceniać Big Grin ), ozdobione zdjęciami Jacka lub inspiracjami (i tak np. przy fragmencie "Epitafium dla Wysockiego" pojawia się zdjęcie Wołodii a przy "Koncercie fortepianowym" zdjęcie Spawacza w najbardziej chyba znanym ujęciu Wink ).

Koncert...
Na początku pragnę serdecznie podziękować Elessarowi, którego sms, że "siedzimy w muzie" uratował mnie od moknięcia na deszczu, który z nieznanych mi przyczyn akurat wówczas postanowił lunąć :evil:
Po wejściu do Muzy od razu natknęłam się na Patrycję i Tomka (oraz - jak się okazało - pracującą w Muzie koleżankę z liceum Wink ) , dzięki czemu udało mi się bez problemu dołączyć do przysłuchujących się próbie forumowiczów. Niestety - z próby nas wyrzucono , co wykorzystaliśmy, by przejść pod pomnik i odnaleźć reutera Wink . Po powrocie do kawiarni wleźliśmy na próbę i zajęliśmy miejsca, których nie oddaliśmy już do końca koncertu, dzięki czemu wraz z Elessarem i Agatką mieliśmy genialny widok na Tomka Wink
Sam koncert... podpisuję się pod powyższymi opiniami - bardzo udany Smile Cóż więcej pisać, skoro poprzednicy tak się rozpisali ... Wink
Oczywiście warto po raz kolejny wspomnieć (sosnowieckie Wink ) pszczólki.
Jeśli chodzi o "Piosenkę o szeleście" i "Pożytek z odmieńców" - jestem na tak Wink Podobnie jak w przypadku "Starości Tezeusza".
Niestety - po koncercie dość szybko musiałam się zmyć (głupia robota... kto to widział kazać przychodzić na 7 :evil: i tak byłam nieprzytomna Wink ), więc czasu starczyło jedynie na pożegnanie się ze "znajomymi twarzami w widowni" oraz z artystami.
Przy okazji - koncerem zachwycona była także nieznająca do tej pory TŁCh część publiczności Wink
Elessar napisał(a):Gratuluję jeszcze Pawłowi paru świetnych zapowiedzi, myślę, że niecałkiem powszechnie znanych Smile
O tak... niektóre zapowiedzi zasługują na osobną uwagę Wink
reuter napisał(a):Odkrycie angielskiego pochodzenia Thomasa Sasmenda Wink
eee... Tomek po prostu przygotowuje się do kariery na Zachodzie. Stąd pseudonim :]
Elzbieta napisał(a):
DuchX napisał(a):przy barze rozpoczyna się produkcja biletów z kawiarnianych wizytówek. Sztuk dziesięć, zgodnie z umową.
A ja Wam radze -schowajcie te bilety/wizytowki dla potomnosci Wink
Ja swojej nie widziałam ;(
Chyba nawet nikt nas o nie nie poprosił Smile)

BTW - mam nadzieję, że powrót fiatem uno okazał się jednak bezpieczny Wink
Odpowiedz
ann napisał(a):Po powrocie do kawiarni wleźliśmy na próbę i zajęliśmy miejsca, których nie oddaliśmy już do końca koncertu, dzięki czemu wraz z Elessarem i Agatką mieliśmy genialny widok na Tomka
Ja miałem najlepszy widok na Konopa - robiłem mu dyskomfort psychiczny swoim wzrokiem Wink
Like a bird that flew
Odpowiedz
ann napisał(a):Niestety - po koncercie dość szybko musiałam się zmyć (głupia robota... kto to widział kazać przychodzić na 7 :evil: i tak byłam nieprzytomna Wink
Chociaż jedna, która zrozumie dlaczego często nie zostaję do końca imprez. Smile
Plus Leonardo i Mach
Odpowiedz
reuter napisał(a):porozumiewawcze spojrzenia Smile
Na czele ze spojrzeniem Tomka w czasie "Wojny postu... " Wink

Ja tylko nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie na widowni dziwnie na nas patrzyli Sad
Odpowiedz
ann napisał(a):Ja tylko nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie na widowni dziwnie na nas patrzyli
Bo my mądrzy jesteśmy, a ludziska lubią od czasu do czasu popatrzeć na cuś mądrego Smile

Zapomniałem o jeszcze paru szczególikach z koncertu, które zasługują na uznanie w Zagłębiu:

- "będzie żarcie, będzie picie, będzie łup do wzięcia" - kapitalnie zaśpiewane! Aż się Tomek zdziwił, ze Paweł tak potrafi.
- nagle poruszenie na przedzie widowni spowodowane Kantyczką Smile
- i opowiadanie Konopa o kwartecie czeskim Wink
Like a bird that flew
Odpowiedz
ann napisał(a):BTW - mam nadzieję, że powrót fiatem uno okazał się jednak bezpieczny
Tak!
Unochód mknął po remontowanych drogach IV RP z potężną mocą 45 rumaków mechanicznych! Parskał groźnie, kroił ruń na bruzdy przeszkody tnąc jedna po drugiej - od niechcenia.

A tak w ogóle, dziękujemy za niezwykle życzliwe słowa na temat koncertu.
Miło było Was spotkać wczoraj.
Wasze relacje, jak również ciepłe reakcje tych, którzy słyszeli nas po raz pierwszy (chyba jednak wiekszośc na sali) - to wszystko jest niezwykle istotnym składnikiem naszej wiary w sens i celowość tego, co robimy.

pozdrawiam!
Odpowiedz
Piwo za ostatnie zdanie - może byście tak z koncertem do Trójmiasta przybyli?
Odpowiedz