Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moze ma ktos pomysł na moja prezentacje?? zapraszam tutaj:)
Porównaj różne inscenizacje tych samych dramatów, wykorzystując wybrane dramaty i ich inscenizacje teatralne.
Myślę, że też sobie poradzę :lol:
Że Kaczmarskiego u mnie nie było mówiłam Wink
"Radio to cudowny wynalazek! Jeden ruch ręki i ... nic nie słychać." :)
Odpowiedz
hallo czy mi ktos pomoze??? ;( ;( :o :evil:
Odpowiedz
A odpowiesz na pytanie(a?) skierowane do Ciebie?
(no i to zdjęcie...)
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
"A ja - naiwny, wciąż wierzę, ze są ambitni maturzyści! (Wiem, wiem - stary i głupi!) "

Z tą naiwnością nie jest tak źle...Ja,jako,-jak sądzę- ambitna maturzystka- opracowałam swoją prezentację o identycznym temacie od początku do końca samaSmile
Ale z uwagi na to, że Honorata tez jest z Malborka, nie będę się zdradzać ze swoimi pomysłami Smile)
Odpowiedz
Jak dla mnie to jeśli ktoś już prosi o pomoc na tym forum (i nie tylko) to powinien przedstawić swój problem tak jak Zmienna i byłoby super Smile

dSmile
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
Odpowiedz
biały_motyl napisał(a):Z tą naiwnością nie jest tak źle...
Wiedziałem, wiedziałem! Big Grin
Ale na pewno nie Frombork?

[ Dodano: 24 Luty 2007, 12:19 ]
Tak, bo Agniecha, to wogóle fajna maturzystka jest! Wink
Odpowiedz
pkosela napisał(a):Tak, bo Agniecha, to wogóle fajna maturzystka jest! Wink
Mimo, że na wkupne nie chciała Ci usiąść na kolanach? :rotfl:
Ale zgadzam się z Tobą.
Plus Leonardo i Mach
Odpowiedz
Hahaha, zabiliście mnie, umarnęłam i nie żyję :rotfl: [czyt. lezy i kwiczy ze śmiechu - przyp. tłumacza]
Kazia:) napisał(a):"większośc ludzi myśli"
A może "niektórzy ludzie myślą"? Big Grin

Honoratko, a może powiesz nam jak głęboko chcesz do tej historii Polski sięgać? Czy tylko "okres 2 wojny swiatowiej i okres prl-u", czy moze coś starszego też? Jednak mała to różnica i istotny drogowskaz w wyborze utworów, którymi możesz się posłużyć Wink
Honorata napisał(a):hallo czy mi ktos pomoze??? ;( ;( :o :evil:
Najpierw ty nam w tej pomocy pomóż i nie ignoruj zadawanych Ci pytań Smile
Odpowiedz
nie moge dac zdjecia bo moj maz bedzie zazdrosnySmile

[ Dodano: 24 Luty 2007, 13:52 ]
we wstepie chcem napisac o JK,krotko o historii polski,i o utworach na ktorych chcem sie skupic. Smile)
Odpowiedz
Honorata napisał(a):nie moge dac zdjecia
A jednak dałaś Smile Polecam Wszystkim zerknięcie w profil Użytkowniczki Honoraty. Naprawdę warto!

Pozdrowienia dla Ciebie i Twojego Męża!
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
a te utwory to ,,jałta", ,,katyń", ballada wrzesniowa", opowiesc pewnego emigranta", ,,nasza klasa",,, mury", ,,X" Wink

[ Dodano: 24 Luty 2007, 14:00 ]
sa tam odwolania do: 2wojny swiatowej,jałty, prlu, solidarnosci.
Odpowiedz
"Czy te oczy mogę kłamać?" Wink
Honorato, no dobrze, ale dlaczego uważasz, że najlepszym wyborem będzie IIWŚ i PRL? I czemu są to wg. Ciebie dwie płaszczyzny?
Odpowiedz
a masz jakies inne propozycje??? dobra te dwie plaszczyzny to byl blad

[ Dodano: 24 Luty 2007, 14:20 ]
moje zdjecie jest w moim profiluSmile
:rotfl:
Odpowiedz
Honorata napisał(a):moje zdjecie jest w moim profiluSmile
Faktycznie warto.... Smile)
Honorata napisał(a):a masz jakies inne propozycje??? dobra te dwie plaszczyzny to byl blad
Może zrób własnie jak parę osób wspominało coś z tą Sarmatią.... ,,Z XVI wiecznym portretem trumiennym rozmowa'' i jeszcze parę pozycji można porównać z utworami a raczej ich treścią do tych które wybrałaś z II wojny i PRL.Może postawić tezę,że nie zmienia się mentalnośc człowieka-który ma te same rozterki i dążenia do poszerzania swoich ,,dóbr''- tylko zmienia się tło historyczne w którym ten człowiek przebywa.... Smile
Ot tak mój pomysł....

pozdro
[color=green][b],,Trzeba wciąż żywić nadzieje jakąś
wbrew sobie sobą żywić ją trzeba''[/b][/color]
Odpowiedz
Honorata napisał(a):moje zdjecie jest w moim profiluSmile
Chciałem zauważyć, że zauważyłem:
pkosela napisał(a):"Czy te oczy mogę kłamać?"
Może to mało odkrywcze, ale moim zdaniem piosenki dotyczące pewnych epizodów IIWŚ u JK, to było odkrywanie tzw. białych plam, a np. w programie "Sarmatia", sięgnięcie do historii miało inny cel.
Bierzące komentarze z czasów Wolnej Europy (bo chyba takie miałaś na myśli?) i późniejsze, to temat na inną pracę. Moim zdaniem, oczywiście Smile
Odpowiedz
to jaki to mialo cel??
Odpowiedz
A przeczytaj jeszcze raz odpowiedź uż. radziu_88
Odpowiedz
no dobra ale ta sarmatia odpada.co prawda moge wspomniec o niej.
Odpowiedz
I w tym momencie znudzona komisja egzaminacyjna znudziła się wyciąganiem za uszy delikwentki ;(
Odpowiedz
mam pytanie jestes juz po maturze??
Odpowiedz
Jestem po zawodówce (a jakie to ma znaczenie?)...
Chodzi mi o to, że ciężko się z Tobą rozmawia. Dlaczego "Sarmatia" odpada? Moim (i chyba nie tylko, patrząc na posty poprzedników) to znakomity przykład.
Odpowiedz
Honorata napisał(a):mam pytanie jestes juz po maturze??

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać. Honoratko, pkosela stara się, wbrew pozorom, pomóc. Może problem polega na tym, ze nie znasz Sarmatii?
Plus Leonardo i Mach
Odpowiedz
"Sarmatia" jest naprawdę idealna pod ten temat. Ja też mam pracę o historii w utworach Jacka Kaczmarskiego i też początkowo nie planowałem uwzględniać tego cyklu, ale Simon poradził mi, że to jednak dobry pomysł. I faktycznie, w końcu cały program opisuje historię Polski, a o to Ci przecież chodzi Smile

Moim zdaniem nie trzeba nawet skupiać się na jednym, konkretnym utworze ale krótko przedstawić o co w tym cyklu w ogóle chodzi Wink
Miszel
Odpowiedz
Żeby o tym cyklu mówić trzeba ten cykl znać... Ja popieram Smile
"Radio to cudowny wynalazek! Jeden ruch ręki i ... nic nie słychać." :)
Odpowiedz
Jeszcze co do tych tajemniczych płaszczyzn...

Osobiście uważam, że odwołanie się do II wojny światowej i do okresu PRLu to mimo wszystko trochę mało jak na taki temat :'
Przecież w dorobku Jacka szczególne miejsce zajmuje historia np. XVIII wieku, "Krajobraz po uczcie", "Tradycja". No i ten trop znów prowadzi nas do "Sarmatii" Smile
Miszel
Odpowiedz
Moim zdaniem "Sarmatia" nie ogranicza się do jednej epoki historycznej. I na temat dzisiejszych czasów można tam wiele znaleźć, niekiedy nawet te odwołania są wyrażone wprost.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że Jacek Kaczmarski w "Sarmatii" ukazał między innymi negatywne cechy Polaków, które według niego powinny zostać odrzucone przez współczesnych, a jednocześnie chwalił te, które warte są naśladowania. Może się mylę ale ja tak to odbieram.
Miszel
Odpowiedz
A " Wieszanie zdrajców ...."? Ostatnio wyczytałam, ze to mało znany szczegół historii.
Plus Leonardo i Mach
Odpowiedz
Nie zapomnieć też o "Requiem rozbiorowym"... nie wykorzystanie tego w prezentacji o takim tytule byłoby grzechem śmiertelnym... Nie mówię, żeby jakoś szczegółowo go omawiać, ale wspomnieć że w twórczości Jacka pojawiło się i nawiązuje do... [blablabla Wink]

No i prześledź Honorato Sarmatię, prześledź, bo Ci dobre dusze radzą jak najlepiej Smile
"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"
Odpowiedz
Gerund napisał(a):Nie zapomnieć też o "Requiem rozbiorowym"
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/forum/viewtopic.php?p=83782#83782">http://www.kaczmarski.art.pl/forum/view ... 3782#83782</a><!-- m -->
Odpowiedz