Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapraszam na Forum Karczmar - bez cenzury o JK!
Ludwik napisał(a):A ja uważam, że to Nogaj psuje środowisko. Zobacz, jakie reakcje wywołał nowy tekst JK. Zobacz, jakie panuje kapusiostwo i strach.
A ja proponuje zebys przejrzal jeszcze raz zawartosc tamtego watku i policzyl ile tam bylo dyskusji nt poezji a ile radosnego pods...ania !
Kapusiostwo ? Strach ? Wlazenie w dupe ? Bez przesady ! Czy jesli akurat sie zgadzam z jakas inicjatywa Admina to ma to oznaczac ze wlaze mu w dupe ? Czy jesli tylu ludzi postawilo piwo Simonowi bo spodobala im sie ktoras z jego muzyczek to czy to musi znaczyc ze mu wlaza w cztery litery ? Czy lista osob ktore postawilo piwo Lutrowi to lista ludzi ktorzy mu w cztery litery wchodza ? Dajzesz spokoj, zycie jest troche bardziej skomplikowane...

Od dawna mialem wrazenie ze na tym forum panowala atmosfera sekciarska : ci co twierdza ze cos tam wiedza lepiej i "dyskretnie" daja to do zrozumienia, ci co sie powoluja na zaszczytne "srodowisko" lub na to ze byli blizej na zbiorowym zdjeciu z Mistrzem... iwtd iwtp.
Wszystko to nie oddaje zadnej przyslugi sprawie JK, rozpowszechnianiu jego tworczosci czy kompletowaniu materialow o JK. Wrecz przeciwnie : kilkakrotnie trafilem na informacje ze znalazla sie osoba chetna do pomagania (chociazby to "glupie" przepisywanie tekstow czy korekta) Witrynie lub do podzielenia sie wlasnymi "perelkami" / pamiatkami po JK. Ale tego nie zrobi, bo niestety troche sobie poczytala co sie dzieje na tym forum. W ostatnim miesiacu dowiedzialem sie tego od dwoch osob.

Stworzenie Karczmarni uwazam za kolejna sekciarska scysje. Ale moze i tak bedzie lepiej. Osoby dla ktorych najwazniejsza rzecza jest "JA musze za wszelka cene miec ostatnie slowo" beda sie mogly tam wyzywac i przestana odstreczac tutaj innych uzytkownikow i gosci od osoby i tworczosci Jacka Kaczmarskiego.

Artur, moze jednak nalezalo zostawic czesc dyskusji nad nieznanym wierszem. Niektore reakcje - zanim nadeszlo potwierdzenie - byly dosc zabawne i pouczajace. Trzeba przyznac ze Lutrowi sie ten temat udal. :rotfl:
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
Nie ma nic w tym złego, ze powstaje inne forum poświęcone JK (życzę mu jak najlepiej) tak jak nie ma nic złego w tym, że jest wielu wykonawców piosenek JK.
Wolna konkurencja z reguły nie szkodzi, zaś monolole - owszem.
Odpowiedz
Jak najbardziej, nie mówiąc już o monopolach. :Smile
A tak poważnie, to chyba nie chodzi o konkurencję, ale pewne dopełnienie tego forum; z zapowiedzi wnoszę, że będzie to taka rozbudowana listo-karczma.
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Odpowiedz
Albo "forum historyczne" i "forum histeryczne" ?
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
gredler napisał(a):będzie to taka rozbudowana listo-karczma.
W końcu nazywa się karczma kaczmarofili
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
Odpowiedz
gredler napisał(a):nie mówiąc już o monopolach
moj pośpiech w pisaniu w przerwie śniadaniowej jest usprawiedliwiony Smile
Odpowiedz
Mam nadzieję, że się nie zakrztusiłeś i/lub nie ubrudziłeś klawiatury :Smile
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Odpowiedz
taki delikatny nie jestem
nawet pisząc o mono loli (co innego lola stereo)
Odpowiedz
lc napisał(a):nawet pisząc o mono loli
( :lol: :lol: ) - polilol?
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
Odpowiedz
lola stawia jabola
a ja piwo jako żywo
fizolowi, gredlerowi
niech się życie zbrowarowi
Odpowiedz
Ja również nie uważam, aby Karczmarnia była czyś negatywnym.
Natomiast twórcy nowego Forum, za pewne nie celowo, pomogli tutejszej Admiralicji. Wykazali swoją inicjatywą, ze zarzut cenzury był w idiotyczny. Cóż to bowiem za cenzura, którą można w tak prosty sposób obejść? I co to za cenzor, który nie utrudnia dostępu do bibuły?
Pragnę bowiem zauważyć, że Admini nie wykasowali ani odnośnika do forum, ani też całego tematu. Na ich miejscu dodałbym nawet tego linka do Regulaminu Forum z adnotacją: "Jeśli masz ochotę babrać się w chlewie, albo też interesuje Cię mieszanie kaczmarologicznego betonu, kliknij pod ten adres i zaloguj się na całkowicie wolnym Karczmarowisku. Spotkasz tam swoje ulubione postacie z bajek, bohaterów historycznych a także zwykłych uzytkowników. I wszystkim będziesz mógł naubliżać."
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Na ich miejscu dodałbym nawet tego linka do Regulaminu Forum z adnotacją: "Jeśli masz ochotę babrać się w chlewie, albo też interesuje Cię mieszanie kaczmarologicznego betonu, kliknij pod ten adres i zaloguj się na całkowicie wolnym Karczmarowisku. Spotkasz tam swoje ulubione postacie z bajek, bohaterów historycznych a także zwykłych uzytkowników. I wszystkim będziesz mógł naubliżać."
A co?Już tam zaglądałeś, że jesteś pewien chlewu na forum Ludwika?
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):A co?Już tam zaglądałeś, że jesteś pewien chlewu na forum Ludwika?
Jestem pewien, że tam będzie chlew, bo wiem, ze Ty do Karczmarni zaglądasz.

Swoją drogą, ciekawe, czy Luter na Wolnym Forum bez cenzury tez będzie logował się z anonimowych proxy :-D
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Ależ Kubo pomyliłeś foraSmile
Jak już słusznie zauważył Ludwik: to
Ludwik napisał(a):są sprawy poboczne
i jeśli
Ludwik napisał(a):je też chcemy omówić
to Ludwik serdecznie zaprasza do siebie, czy tez raczej do karczmy, w której co charakterystyczne nie ma (nie było-może już jest) piwa Wink ale za to można sobie poużywać w inny sposóbSmile
pozdrawiam
ps. swoją drogą Twoja wypowiedź sugeruje że albo chlew na forum Ludwika już jest, albo niedługo będzie, w co akurat jestem skłonny uwierzyć głównie dlatego, że Ludwik ów chlew uczynił przyczyną założenia nowego forum. Nie zaprasza nas przecież do dyskusji o poezji tylko o sprawach pobocznych.
"W tym bajorze, co z naszych czasów pozostanie
Lękam się, że po władzę sięgną chrześcijanie..."
Odpowiedz
k. napisał(a):ps. swoją drogą Twoja wypowiedź sugeruje że albo chlew na forum Ludwika już jest, albo niedługo będzie, w co akurat jestem skłonny uwierzyć głównie dlatego, że Ludwik ów chlew uczynił przyczyną założenia nowego forum. Nie zaprasza nas przecież do dyskusji o poezji tylko o sprawach pobocznych.
Ja zapraszam do rozmowy, o czym kto chce. Jak się okazuje, chęć udzielenia się w gronu Kaczmarowym ale nie na tym forum jest duża - chociaż postów nie dużo, to wachlarz tematów szeroki i użytkownicy z dawnych czasów znani.

[ Dodano: 6 Luty 2007, 14:09 ]
Paweł Konopacki napisał(a):Ja również nie uważam, aby Karczmarnia była czyś negatywnym.
Natomiast twórcy nowego Forum, za pewne nie celowo, pomogli tutejszej Admiralicji. Wykazali swoją inicjatywą, ze zarzut cenzury był w idiotyczny. Cóż to bowiem za cenzura, którą można w tak prosty sposób obejść? I co to za cenzor, który nie utrudnia dostępu do bibuły?
Pewnie, w PRL też nie było cenzury, bo RWE mogło swobodnie nadawać z Niemiec.

Nie przeszkadzało Ci wczoraj, jak Twój post do mnie (kulturalny i w ogóle) chyba kilka razy został przenoszony do Karczmy, gdzie już nie mogłeś dostać odpowiedzi i musiałeś jeszcze raz wysłać jako nowy temat? Jeśli Ci to nie przeszkadzało, to widzę, że jesteś po prostu w jakiejś fazie pogodzenia z kontrolą i pochamowania twórczego na forum. Może magisterkę kończysz...? W każdym razie zmieni Ci się znowu i zobaczysz wtedy.

[ Dodano: 6 Luty 2007, 14:13 ]
thomas.neverny napisał(a):
ludwik napisał(a):A ja uważam, że to Nogaj psuje środowisko. Zobacz, jakie reakcje wywołał nowy tekst JK. Zobacz, jakie panuje kapusiostwo i strach.
Kapusiostwo ? Strach ? Wlazenie w dupe ? Bez przesady ! Czy jesli akurat sie zgadzam z jakas inicjatywa Admina to ma to oznaczac ze wlaze mu w dupe ? Czy jesli tylu ludzi postawilo piwo Simonowi bo spodobala im sie ktoras z jego muzyczek to czy to musi znaczyc ze mu wlaza w cztery litery ? Czy lista osob ktore postawilo piwo Lutrowi to lista ludzi ktorzy mu w cztery litery wchodza ? Dajzesz spokoj, zycie jest troche bardziej skomplikowane...
Ja nie pisałem o włażeniu. Strach - nie warto pisać w ogóle, bo zaraz przeniosą Cię do Karczmy i koniec dyskusji o wierszu.
thomas.neverny napisał(a):Wszystko to nie oddaje zadnej przyslugi sprawie JK, rozpowszechnianiu jego tworczosci czy kompletowaniu materialow o JK. Wrecz przeciwnie : kilkakrotnie trafilem na informacje ze znalazla sie osoba chetna do pomagania (chociazby to "glupie" przepisywanie tekstow czy korekta) Witrynie lub do podzielenia sie wlasnymi "perelkami" / pamiatkami po JK. Ale tego nie zrobi, bo niestety troche sobie poczytala co sie dzieje na tym forum. W ostatnim miesiacu dowiedzialem sie tego od dwoch osob.

Stworzenie Karczmarni uwazam za kolejna sekciarska scysje. Ale moze i tak bedzie lepiej. Osoby dla ktorych najwazniejsza rzecza jest "JA musze za wszelka cene miec ostatnie slowo" beda sie mogly tam wyzywac i przestana odstreczac tutaj innych uzytkownikow i gosci od osoby i tworczosci Jacka Kaczmarskiego.

Artur, moze jednak nalezalo zostawic czesc dyskusji nad nieznanym wierszem. Niektore reakcje - zanim nadeszlo potwierdzenie - byly dosc zabawne i pouczajace. Trzeba przyznac ze Lutrowi sie ten temat udal. :rotfl:
Nie chodzi o ostatnie słowo, tylko o swobodę dyskusji, bez obawy o zniesmaczenie gości. Moim zdaniem najlepiej by było chyba, gdyby to forum stało się ściśle kulturalno-JK (bez kawałów i wszystkiego innego, tylko uwagi o stronie itp. rzeczy, których oczekuje gość strony JK). A rozmowy towarzyskie lepiej prowadzić w towarzystwie kameralnym (nie chodzi mi o wykluczenie kogoś, tylko o to, że Kaczmarofile z Kaczmarofilami).
Odpowiedz
Ludwik napisał(a):bo RWE mogło swobodnie nadawać z Niemiec.
No, to posłuchaj Kwadransów JK nagrywanych w Polsce. Zobaczysz, jaki był odbiór znakomity RWE nadającego z Niemiec
Ludwik napisał(a):W każdym razie zmieni Ci się znowu i zobaczysz wtedy.
Ale, przepraszam bardzo, co zobaczę? Oczy mi się otworzą na prawdę Twoich i Lutra światłych wywodów o cenzurze? Człowieku, Luter nawet do końca nie rozumie znaczenia słowa "cenzura". Jego wywody dobitnie świadczą o tym, że nie ma pojęcia o obowiązujących standardach wolności słowa, których to akurat standardów jakoś specjalnie się tutaj nie łamie.
Zresztą, wybór Forum jest jednocześnie wyborem zasad panujących na tym Forum. Luter, Ty, Edyta, JM, MN, Ćwirek, Nemo, rtfl, i inni - wszycy możecie wybierać. Wybraliście to Forum a nie inne. Do kogo więc macie pretensje?
Ludwik napisał(a):Nie przeszkadzało Ci wczoraj, jak Twój post do mnie (kulturalny i w ogóle) chyba kilka razy został przenoszony do Karczmy, gdzie już nie mogłeś dostać odpowiedzi i musiałeś jeszcze raz wysłać jako nowy temat?
Jak widzisz, poradziłem sobie umieszczając post w HP. A tam nikt go nie kasował, nie zamykał. No w każdym razie ja wczoraj nie doświadczyłem na sobie cenzury. Przykro mi.

Ludwik, nie usiłuj mi wmówić, że jest mi źle, że jestem cenzurowany, ograniczany, zabrania mi się czegoś, przeszkadza w czymś. Znam swoje prawa, wiem co mi wolno, czego mi nie wolno. Wiem też co mam robić, gdy zasady, z kórymi się godzę, zaczną mi dokuczać.
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Jestem pewien, że tam będzie chlew, bo wiem, ze Ty do Karczmarni zaglądasz.
Kolejny raz udowadniasz i to tu a nie gdzie indziej, że jesteś cham i prostak.
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Ludwik napisał(a):że jesteś po prostu w jakiejś fazie (..) pochamowania (..) na forum
Ludwiku kapitalny neologizm Ci wyszedłSmile
faktycznie część forum jest generalnie w fazie pochamowaniaSmile O np. Kuba właśnie wytknął chamowanie Konopowi, zaraz pewnie Konop będzie go zachęcał żeby hamował swoje chamowanieSmile w zasadzie tego chamowania starczy spokojnie i na trzy foraSmile
pozdrawiam
"W tym bajorze, co z naszych czasów pozostanie
Lękam się, że po władzę sięgną chrześcijanie..."
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):Kolejny raz udowadniasz i to tu a nie gdzie indziej, że jesteś cham i prostak.
Wiesz, zarzut bycia prostakiem jakoś szczególnie mnie nie rusza. Bliskie sa mi raczej ideały Rewolucji Francuskiej.
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Bliskie sa mi raczej ideały Rewolucji Francuskiej.
Luter napisał(a):bliskie mi są raczej ideały Rewolucji Francuskiej..
A ten Luter w końcu to Konopacki czy Grabi?
"nawet jeżeli czyjeś sacrum jest dla mnie profanum, to sama kultura osobista, szacunek dla innego człowieka nakazuje mi pewną powściągliwość słowną."
Odpowiedz
Paweł Konopacki napisał(a):Spotkasz tam swoje ulubione postacie z bajek, bohaterów historycznych a także zwykłych uzytkowników. I wszystkim będziesz mógł naubliżać.
Za ten fragment, a zwłaszcza "ulubione postacie z bajek" - :piwko:

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz