Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
box pomatonu
ANTIOCHIA, 04/19/04 o 14:36:48
Czy ktoś zna wielkośc i zawartośc, oraz terminy wydania box-u Jacka przez POMATON

KN, 04/19/04 o 15:18:54
Płyty CD oficjalnie wydane:

1. Mury
2. Raj
3. Muzeum
4. Krzyk
5. Kosmopolak
6. Dzieci Hioba
7. Głupi Jasio
8. Live
9. Bankiet
10. Mury w Muzeum Raju
11. Wojna postu z karnawałem
12. Sarmatia
13. Pochwała łotrostwa
14. Między nami
15. Dwie skały
16. 20(5) lat później
17. Mimochodem

Do tego dochodzą na pewno:
18. Szukamy stajenki
19. Strącanie aniołów 48,5 min.)
20. Carmagnole (54 min.)
21. Chicago-Live (94 min)

Jeśli Chicago-Live w całości, to musiałby być na dwóch płytach, więc wtedy
mielibyśmy już 22 płyty.
Jeśli nie, to mogłaby być jeszcze Litania.
Z tego wniosek, że nie ma mowy o wydaniu:
a) całego "Live" (na dwóch płytach)
b) całej "Wojny ostu z karnawałem" (też na dóch płytach)
c) nagrań z Radia Wrocław
d) "Świadectwa"

KN.

KN, 04/19/04 o 15:20:50
Aha! Zapomniałem powiedzieć, że wiadomo, iż będą to 22 płyty, w tym STAJENKA.

Rysiek2, 04/19/04 o 22:07:13
A ja dodam do tekstu KN tylko to co na liście:

Ten box nie ma sensu bez pełnych wydań albumów:"Live", "Wojna postu z karnawałem", "Mury w Muzeum Raju"

Ale można było się tego po EMI spodziewać Sad

Artur, 04/20/04 o 01:11:10
Pomysł ciekawy, ale obawiam się kolejnego niewypału. Dadzą znów te same płyty i dożuca kilka nnowych. NA to nakleją potęzną cene w efekcie mało kto to kupi. Lepiej by zrobili wydając to co brakuje osobno.

ziuk NYC, 04/20/04 o 06:00:32
a kiedy to ma wyjsc ? a nie wiecie czy wydadza tez kawalki ktore nigy nie byly publikowane na CDs do tej pory a i na kasetach ciezko je dorwac tez ...
pozdrawiam z Nowego JOrku
PS jak ktos ma nagrane jakies koncerty Jacka na kasetach video chetnie sie wymienie, w zamian oferu koncert z Bialegostoku z roku 2000 ( wlasnorecznie nagrywany :o ) Prosze pisac na <!-- e --><a href="mailto:ziuk1@aol.com">ziuk1@aol.com</a><!-- e -->

ANTIOCHIA, 04/20/04 o 08:21:49
dziękuję za odpowiedź, jadnak można oczekiwac czegoś więcej, ja sam na kasetach nagrałem z RWE ponad 10 programów "kwadrans JAcka KAczmarskiego". A tam jest co najmniej 25 piosenek, których nie było na żadnym wydawnictwie, chocby wspaniałe "Epitafium dla kandydata".
POZDRAWIAM

Ruphi, 04/22/04 o 11:26:31
A cena jaka? Slyszal ktos cos o tym?

Piotr, 04/25/04 o 14:23:03
kochani! Nie mylcie płyt z kasetani! Sarmatia, Live i Wojna postu... wyszły na pojedyńczych płytach, bo się to mieści, w przeciwieństwie do kaset. I praktycznie poza Szukamy stajenki chyba niedostepnej na CD wszystko jest do skompletowania w EMPiKach. Box ma sens tylko wtedy, jeśli będą wydane liczne nagrania nie publikowane w Polsce od Litanii zaczynejąc, przez Pompeę, Przejscie Polaków przez Morze Czerwone, piosenki o stanie wojennym, koncert rejestrowany przez PR w teatrze Roma itd.

Kamcio, 05/11/04 o 07:06:39
Na Liście podano informacje, że box prawdopodobnie wyjdzie pomiędzy 11 a 18 czerwca, a jeśli nie to premiera zostanie przesunięta na wrzesień. Przypuszczalna cena detaliczna (czyli dla klienta) oscylować ma ponoć w granicach 200-210 zł.

A co do zawartości to mnie ona odpowiada (choć żałuję, że nie ma nagrań z Radia Wrocław). Mimo wszystko warto, tym bardziej jeśli będzie tak niska cena. Zaledwie "dyszka" za płytkę. Pozdrawiam

tindersticki, 05/11/04 o 13:41:18
Witam Smile
To moze ktos podzieli sie informacja o zawartosci tego wydania?
Czy jest juz pewne co bedzie w tym boxie?
Z gory serdecznie dziekuje.

Tinder

Kamcio, 05/11/04 o 18:16:45
Na początku tematu pisze co będzie w tym boxie, więc po co powielać tę samą informację Wink

tindersticki, 05/11/04 o 18:32:47
Kamciu;
Jesli masz na mysli post KN to nie wiedzialem, ze jest to "pewna" zawartosc tego wydania.
Dziekuje serdecznie za info Wink

Pozdrawiam, Tinder.

Kamcio, 05/12/04 o 17:03:36
Pewna informacja, jeśli coś się zmieni to przewiduje, że niewiele.
Ale narazie to jedyny skład, który "wyciekł" z fabryki (żartuję Wink )

ann, 05/16/04 o 17:31:45
wg merlina box wg ceny rynkowej będzie kosztowac 233 zeta Smile

Jola, 05/16/04 o 17:53:21
Będzie?? Tzn kiedy??

Artur, 05/16/04 o 17:56:50
19 czerwca zdaje się

Jola, 05/16/04 o 17:58:28
Hmm to prawie na moje imieny Big Grin

ann, 05/16/04 o 18:04:24
tzn. tak - w merlnie będzie dostępny od 19.06 i będzie tańszy od ceny rynkowej (233 zeta) o jakieś 14 zł. Tylko trzeba doliczyć koszty przesyłki Smile

Matthaeus, 05/21/04 o 22:18:42
Sklep <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.fan.pl/">http://www.fan.pl/</a><!-- m --> oferuje Box "Syn marnotrawny" za 199zł. Sprzedaja od 21 czerwca czyli 2 dni później niż merlin.

Kamcio, 05/22/04 o 08:57:26
A czy wiadomo może jak bedą owe płytki z boxu wyglądały? Czy bedzie każda płytka w osobnym pudełku z oryginalną okładką? Czy będzie jakieś zbiorcze opakowanie, bez okładek? Wiadomo coś na ten temat???

ann, 05/22/04 o 17:59:30
Boxy zazwyczaj mają zbiorcze opakowanie, a płyty są w kopertach.

Kamcio, 05/23/04 o 08:55:48
Nie zawsze, aczkolwiek zazwyczaj. A wie ktos może jak wyglądał box Grechuty (który został wydany chyba też przez Pomaton EMI)? Pewnie Box Mistrza bedzie podobny...

KN, 05/23/04 o 15:49:16
Włąśnie, że ponoć nie!
Box Grechuty był z płytami w osobnych pudełkach, dzięki czemu sklepy rozkompletowywały boxy i w ten sposób sprzedały podobno całkiem sporo płyt. Natomiast box Mistrza ma być z płytami w kopertach i ze zbiorczą książeczką.
Pomaton ostatnio wydał sporo dwupłytowych pudełek z nagraniami JK. Rozkompletowywanie boxu mogłoby być konkurencją dla tych płyt - być moze dlatego będą w kopertach.

KN.

Kamcio, 05/23/04 o 16:44:59
Możliwe, że Pomaton nie chce robić konkurencji dla swoich dwupłytowych remasteringów. Żałuję jedynie, że jeśli płytki bedą w kopertach to nie będą miały pewnie okładek. I ciekawe jak będą wyglądać nadruki (oby nie było ponumerowane, bo to ttragedia...)

Artur, 05/23/04 o 17:58:58
Mnie się wydaje, ze będzie tak, jak mówi Artur.
Koperty będą miały nadrukowane okładki (coś jak płyty w gazetach Wink ).

Kamcio, 05/23/04 o 20:31:45
Byle okładki były na papierze przynajmniej fotograficznym, bo na zwykłym to się "wtrymiga" rozleci Sad

adme, 05/23/04 o 20:38:58
Ech...jak się już coś robi to możnaby zrobić to porządnie, ale nei wydaje mi się, żeby tak miało być...

Kamcio, 05/23/04 o 20:48:24
Ja sie bardzo obawiam jak zostanie rozwiązana sprawa okładek i nadruków na płycie. Chociaż i tak najważniejsza jest zawartość, a o to się raczej nie obawiam Smile

Jkub, 05/23/04 o 20:50:00
Wg. mnie to jesli nie dają pudełek powinni trochę zjechac z ceny. Dla mnie nawet 10zł to sporo.

piotruba 1, 05/23/04 o 21:27:50
Może 10 za płytę to nie dużo, ale trafia człowieka, kiedy Pomaton żeruje na fanach Jacka. O spadkobiercach Jacka nie wspominając. Kiedy wychodziły tylko kasety, kupowałem wszyskie. W końcu dorobiłem się CD (wiano żonki mej )i od Między nami kupowałem już płyty. potem polepszyło się a Pomaton wydał łaskawie płyty wash and go czyli 2 w 1 w reedycji, no i nieco ponad rok temu skompletowałem wszystko na CD. I co? Teraz mam kupować cały box? Po co mi 17 płyt, które mam? Oczywiście kupię, bo nie zdzierżę. Te nowych 5 płyt to okropna pokusa. Czy ktoś poratuje mnie i odkupi płyty, które mam? Wątpię, bo są one jeszcze masowo dostępne w EMPiKach, a "fan" i tak kupi box. To typowy wyzysk. by postarali się o licencję wszystkich płyt wydanych na Zachodzie, dodali zapis DVD koncertów kurzących się w archiwach TVP i wydali jako Kaczmarski - suplement.

Matthaeus, 05/23/04 o 22:06:07
Mogliby wydać box ale dodatkowo kontynuować serię 2 w 1 i w ten sposób udostępnić wszystkie płyty które będą zawarte w "Synu marnotrawnym". Bo to jest bez sensu żeby człowiek który ma większość płyt wywalał bezsensownie (trochę nie na miejscu mówiąć o dzięłach Mistrza więc z góry przepraszam) pieniądze. A box to dobry pomysł dla ludzi którzy dopiero teraz zainteresują się Mistrzem.

Artur, 05/24/04 o 14:48:58
Popieram, chciałbym skończyć tą serię 2 w 1, skoro już mam wszystko co wyszło. Pocieszam się, że moje kochanie kupi box'a Smile

piotruba, 05/25/04 o 20:55:28
A może Pomaton zrobi opcję rodem z supermarketów? Oddaj stare-dostanieszze zniżką nowe. "Stare" proponuję przeznaczyć dla "potrzebujących". Jest moc młodocianych fascynatów, którym mamusia nie kupi płytek, więc po cichuuskuteczniają piractwo. A tak starzy fani powiększą kolekcję, poprzemy recykling, a i wśród mas upowszechni się słowo Mistrza. Kto ma siłę nacisku na Pomaton?

Artur, 05/25/04 o 21:49:53
W taką opcje to niewierzę, to nie instytucja charytatywna Wink

Jkub, 05/25/04 o 22:22:11
Racja. Dla nich twórczość Jacka jest towarem. Chcesz słuchać to płać i nie ma nic za darmo, czy nawet za pół darmo Sad

piotruba, 05/26/04 o 21:04:58
Kochani Big Grin ! Czy wy nie wyczuwacie ironii w tym, co piszę? jasne, że nikt tego nie zrobi. Aż dziw, że Pomaton dał tak niską cenę na boks. To wyjątkowy realizm z ich strony. Za drożej to byłaby wydawnicza klapa. Od dawien dawna wiadomo (politycy tylko tego nie wiedzą - widać szybko tępieją!), że im coś ma bardziej wyśrubowaną cenę, tym bardziej kwitnie piractwo. Gdyby wydali boks w cenie 500,-, co nie byłoby wcale takie dziwne, leżałoby to latami w sklepach i na nic by zdały się apele - nawet na tym forum, że okradamy Jacka i jego spadkobierców :x . A tak na marginesie: czy oni dostają chociaż 10% z czystego zysku ze sprzedaży płyt i prozy? Pytanie, rzecz jasna retoryczne.

ann, 05/26/04 o 21:30:04
Pet. ma rację - zobaczcie ile kosztuję inne boxy Wink

Mikołaj, 05/26/04 o 21:43:15
Dlatego boje sie cholernie o jakosc tego box'u. Mi sie marzy taki naprawde ladnie wydany... Ja mam prawie wsyzstkie z seri 2 w 1 i do tego Mimochodem, Dwie Sklay i 25 lat pozniej, ale i tak zamierzam miec ten box. I wcale mi sie nie przelewa (wrecz przeciwnie, biedny student ze mnie) ale juz podsunalem rodzicom pomysl na prezent... Cholera mam nadzieje ze to bedzie ladnie wydane, na porzadnych nosnikach... ale i tak bedzie jak z tymi plytami 2 w 1 - one leza na polkach a slucham tylko z kopi, tak zeby nie zniszczyc Smile

Rysiek2, 05/26/04 o 22:17:00
Mam dużo edycji 2w1. Mam mało pieniędzy. Więc chyba sobie na razię daruję (dla dwóch czy trzech płytek). Bo stajenkę też mam Big Grin - musiałem się pochwalić Tongue

Kamcio, 05/27/04 o 07:25:59
A ja kupię ten box właśnie dla "Strącania aniołów", "Stajenki" (na cd, bo na kasetce mam), "Chicago" oraz "Carmagnole"...

Jkub, 05/27/04 o 08:26:25
Mnie uratowali rodzice Big Grin Powiedzeli, że dołożą się do box'a. Jestem szczęśliwy bo sam to jescze z pół oku bym zbierał. Wielkie Thx rodzice Smile

ann, 05/27/04 o 19:25:43
Ale rodzice się łaskawi zrobili ostatnio... Mnie też na szczęscie poratowali Big Grin

Jkub, 05/27/04 o 22:18:43
...a jednak czasami się do czegoś przydają Smile (oprócz ciągłego zrzędzenia Wink )

Jola, 05/29/04 o 14:53:57
A ja kupłabym sobie sama ale aż sie boj reakcji mojej mamy i tak już sie dość nasłuchałam jak kupiłam "Ale źródło..."

adme, 05/31/04 o 22:04:04
05/24/04 o 14:48:58, Artur napisal:
Popieram, chciałbym skończyć tą serię 2 w 1, skoro już mam wszystko co wyszło. Pocieszam się, że moje kochanie kupi box'a Smile

A właśnie...ja nie kupiłam wszystkich płyt, w związku z powyższym jeżeli moje znacznie bardziej niż ja kaczmarofilskie kochanie kupi to mu ukradnę to co ma albo kupię sobie (albo On mi kupi) i oddam Mu to czego nie ma...Bo w końcu ile można pożyczać?! Nuie ma tego złego co by na dobre nie wyszło... Wink

thomas.neverny@noos.fr, 06/08/04 o 23:47:25
BALANS !
Od dzisiaj w Merlinie jest dokladna lista zawartosci BOXu, a nawet jego (BOXu) zdjecie.
Co nie zmieni faktu ze chce mi sie wyc (MATURA 2004 / temat : Wilcze tematy w tfurczosci Jacka K...) ze ci panowie z pomatonu chca mnie zmusic bym kupil jeszcze raz cos co kupilem juz DWA razy (na cd i na kasetach, bo czasami byly dodatkowe piosenki...), a wszystko to po to, by dorzucic 4 dodatkowe /dobrze podmasterowane,^przypuszczalnie/ do kolekcji...
)
Jacek, to z Toba nie ma nic wspolnego. Zdaje sie (obym sie mylil), ze zaczyna sie bitwa o schede...
TN

Jkub, 06/10/04 o 08:06:31
Oto informacje, które znalazłem dzisiaj. Może wszyscy to już wiedzą, ale spojrzeć warto
<!-- m --><a class="postlink" href="http://muzyka.onet.pl/mr,933335,wiadomosci.html">http://muzyka.onet.pl/mr,933335,wiadomosci.html</a><!-- m -->

karol, 06/10/04 o 09:27:07
Miało być dla ratowania Jacka a jest ku pamięci.I cena do przyjęcia.A jak będzie cd z Suplementem to tylko
PE się kiedyś zachował nietęgo, ale w chorobie Jacka wsparł i to się pisze na +.

Rysiek2, 06/10/04 o 18:56:14
A ja mam tylk o jedno małe pytanie a propos danego wyżej linka. Czy zawsze w onecie muszą pisać tacy totalni idioci? (chodzi o interanutów)

Jkub, 06/11/04 o 08:54:28
Faktycznie wypowiedzi tamtejszych inernauów są często nie bardzo, ale tam może wypowiadać się każdy, a tu trzeba jednak jakoś dotrzeć Tongue

nadzieja, 06/11/04 o 09:54:39
Zapomnieliśmy jak prawdziwy świat wygląda... A box kupię, postanowiłam już i proszę mnie tu nie zrażać.. Do 26go już niedaleko.

Artur, 06/11/04 o 10:07:30
A mi się tam dobrze gada Wink Fajnie głupieją jak im się grzecznie i uprzejmie odpisuje, tylko nie zawsze moderatorzy przepuszczają jak jest za grzeczne ;/

Jkub, 06/11/04 o 10:24:07
Mnie chyba bardzo nie lubią bo rzadko moje odpowiedzi zamieszczają. Hmm... Ciekawe dalczego Tongue

nadzieja, 06/11/04 o 15:14:18
Ja przestałam się udzielać, jak mi jeden napisał: Sorry kofanie, życia nie sssnasz

Matthaeus, 06/11/04 o 17:50:12
Artur gratuluję tyh ripost na Onecie. Krzykacze milkną. Oby tak dalej. To jest straszne kiedy jacyś ignoranci odzywają się na tematy o których nic nie wiedza zawsze warto takich utemperować.

Jkub, 06/11/04 o 23:08:43
A żebyście wiedzieli co wypisywali niektórzy po śmierci Jacka. To była prawdziwa zenada :x

Kamcio, 06/12/04 o 08:14:05
Ludzie komentując w ten sposób artykuły (nie tylko o Jacku, choć o Mistrza głównie chodzi), chcą być śmieszni, co im niestety ni w ząb nie wychodzi... ŻENADA Sad

Jkub, 06/12/04 o 08:37:34
Nie rozuminm co jest śmiesznego w wyszydaniu ;/

Kamcio, 06/12/04 o 12:27:59
Właśnie kompletnie nic! Człowiek jeśli nie wie co powiedzieć to albo nic nie mówi (to najlepsze wyjście) albo mówi głupoty (jak np. niektóre "osobliwości" z onetu). Przepraszam, że generalizuję, ale takie są po prostu moje obserwacje.

piotruba, 06/12/04 o 15:50:26
Ha! Onet to pryszcz, trzeba było poczytać wypowiedzi po artykułach w Wyborczej ( wyborcza.pl ) albo na wp.pl. Tam dopiero człowiekowi otwierały się kosy w kieszeni. "Fani" wyrażali swoją rozpacz - i to po prostu trzeba uszanować chociaż, jeśli nawet się nie wielbi JK, albo po prostu milczeć. Za to kupa swołoczy po prostu pisała cokolwiek, by tylko obrazić innych, zeszmacić, opluć itd. Horror!

bublik, 06/17/04 o 21:01:33
Oni są śmieszni. Ale nie zabawni ;-) Jak to mówił JK: "Czego się nie da zniszczyć, z tego trzeba szydzić"!!

Pozdrawiam, bublik

hubert, 06/19/04 o 16:53:56
Typowo polskie zachowanie - własne kompleksy można zagłuszyć próbą ,,zgnojenia" kogoś i poczuć się lepiej. Szkoda, ze u nas ,,równa się w dół" i kogoś, kto do czegokolwiek doszedł ,,trzeba" zniszczyć (,,bo niby jakim prawem jemu ma być lepiej") - nawet jeśli ten ktoś doszedł do tego kosztem wielu trudów i wyrzeczeń.
To pozostałość z czasów ,,kiedy było lepiej" :x

Matthaeus, 06/19/04 o 17:36:56
No cóż 50 lat komunizmu zrobiło swoje, a czerwoni Jacka nie lubili i nie lubią.

Jkub, 06/19/04 o 21:41:47
... i lubić nie będą.

hubert, 06/19/04 o 22:39:35
To nawet nie dotyczy stricte ,,czerwonych" - chodziło mi o ludzi, którzy kiedyś byli niezadowoleni z sytuacji, jaka panuje, dziś - gdy już jest inaczej - także jest źle. A brak ,,konkretnego" wroga powoduje skierowanie agresji przeciwko tym, którzy próbują czegoś dobrego/mądrego dokonać w swoim (i nie tylko) życiu.
To prawda, że ,,...Polak dla siebie bywa niebezpieczny..." Sad ;(

Matthaeus, 06/20/04 o 01:06:12
O tych czerwonych to nawiązanie do "równania w dół" do dzisiaj to zostaje lewicy. Ale najważniejsze ze są jeszcze ludzie którzy normalnie myślą i szanują pamięć bohaterów nie ważne jakiej sa orientacji politycznej, szkoda tylko że nie są w większości.

Mikołaj, 06/22/04 o 15:48:51
Wracajac do boxu:
bylem dzisiaj w Empiku i u nich box bedzie kosztowal 240 zl !! Lekka roznica w cenie jest.... W sklepach mial byc podobno po 220...

ann, 06/22/04 o 18:36:51
Wg Merlina cena rynkowa to 233 Smile

BTW - na Merlinowskiej liście bestsellerów osatatnich dwóch tygodni box osiągnął dziś miejsce pierwsze Smile

Rysiek2, 06/23/04 o 00:32:52
PRECZ Z EMPIKIEM!!! Ludzie, podpalmy je! :twisted: :twisted: :twisted:

piotruba, 06/23/04 o 08:29:51
Ty samobójco! Policja nie zna się na zartach i subtelnych aluzjach. Jeśli w najbliższych dniach coś w jakimś empiku się stanie - jesteś pierwszym z podejrzanych terrorystów. masz przerąbane, chłopie! Big Grin Big Grin Big Grin

ann, 06/23/04 o 18:21:33
Nikt Ci nie każe tam kupować - podejrzewam, że W-wie masz dużo LEPSZYCH sklepów

Rysiek2, 06/24/04 o 00:25:09
widzisz.. dzięki empikom i mediamarktom (które zresztą ostatnio drastycznie podniosły ceny), takich małych, w miarę tanich sklepów już praktycznie nie ma...

jeśli są, to tylko dlatego, że specjalizują się w jakimś konkretnym gatunku muzycznym i tam bynajmniej tanio nie jest.
no może dramatyzuję.. jest taki sklepik pod Pekinem, gdzie Mimochodem za 30zł dostałem Big Grin

ann, 06/24/04 o 19:07:19
Widzisz - w S-cu ostatnio EMPIK zlikwidowali, było drogo i nikt tam nic nie kupował; w zamian mamy dwie lub trzy naprawdę dobre księgarnie (oprócz tego klubową Świata Książki) i dwa niezłe sklepy muzyczne - w których płyty JK dostaje się zwykle bez problemu (jeśli nie - oferują sprowadzenie); jeden z tych sklepów wyglada na sklep z muzyką heavy-metalową Wink

Natomiast ceny w EMPIKU W Cz-wie nie są aż takie straszne (np. "Mimochodem" kosztuje tam 35 zł)

A poza tym - nie narzekaj; masz net to z merlina zawsze mozesz skorzystać Wink

piotruba, 06/24/04 o 19:30:05
LUDZIE! Wiem, że to bardzo brzydko krzyczeć na forum, ale to hot news wart powielenia też w temacie "Zakupy". Właśnie zamówiłem w Merlinie box Jacka za te 202 PLN plus przesyłka, a tu po powrocie do domku wypada mi nowa ulotka Media Markt . Oferuje on box po rewelacyjnie niskiej cenie 179,-!!! Hej, Wielkomiastowe! jazda do sklepu, póki promocja trwa! A tak na marginesie nachodzi człowieka smutna refleksja. Nawet jeśli w MediaMarkcie cena jest niemal dumpingowa (pewnie po kosztach własnych), to w porównaniu z ceną EMPiKu, wieje grozą. To circa about 60 PLN różnicy. Pomyślcie więc, jakie żałosne ochłapy ze sprzedaży boksu muszą otrzymywać spadkobiercy Jacka. Smutne to...

ann, 06/24/04 o 19:43:21
Sprzedają taniej licząc pewnie, że jak już tam wejdziesz i zobaczysz inne artykuły o równie atrakcyjnych cenach
A co do MM - tylko weź pod uwagę rozmieszczenie tej sieci w kraju (ja np. do najbliższego MM nie mam co prawda zbyt daleko, ale nie mam jak dojechać )

A co do sum otrzymywanych przez spadkobierców - one zawsze są takie same (to się chyba liczy od ceny hurtowej - reszta to marże, podatki i inne zyski )

A merlin - mnie tam box kosztuje 196 zł

piotruba, 06/24/04 o 21:14:34
A to ciekawe! Masz miniulgę? Wywoławczo jest 202. Jeśli ktoś mało zamawiał, a teraz nie przeskoczy 300,-, musi doliczyć tę przesyłkę. jakby nie było wychodzi ponad 30 pln do tyłu w stosunku do MM. Ja rozumiem, że do MM nie każdy ma dostęp. Tu niestety wychodzi "wyższość" w tym wzgledzie wielkomiejskości. Nie zmienia postaci, że spora część braci-wielbicieli ma szansę trochę zaoszczędzić. Toż to dodatkowa płyta CD (polska oczywiście). Wiem, że marże itd. Nie zmienia jednak to faktu, że autor (w tym przypadku spadkobiercy już) dają chlebek całej rzeszy ludzi, do których dołacz się druga rzesza darmozjadów. Bo jak mozna wytłumaczyć takie wywindowanie kosztów w EMPiKu?

ann, 06/24/04 o 21:34:25
Nie mam ulgi Wink
Poprzednie zakupy dały mi darmową przesyłkę; dodatkowo miałam jakąś (niewielką co prawda, ale zawsze) nadpłatę - i wyszło Smile
A z MM - to (niestety) jest zaleta dużych sieci handlowych...

Rysiek2, 06/25/04 o 00:53:58
We wszystkich MM? Bo w Warsiawie są 3 i w każdym są inne ceny. Niedaleko mnie jest najdroższy ;/

slawomir, 06/25/04 o 01:07:15
To znaczy który.Bo obok mnie jest ten w Ząbkach ale nie wiem czy on drogi czy tani?

emkozlows, 06/25/04 o 13:53:08
W kazdym Media cena jest taka sama 179 zl. Jezeli ktos sie spodziwal wersji "kasetowej" - rozszezonej Live czy Wojny Postu z Karnawalem moze byc rozczarowany.

I jeszcze jedno - na plycie Chicago Live "zapomniano" o utworze Wigilia na Syberi

Pzdr
mk

ann, 06/25/04 o 18:14:33
Nie zapomniano - z tego co mi wiadomo - musieli po prostu skrócić jakoś ten koncert (inaczej nie zmieścił się na płycie). To samo dotyczy kasetowych wersji płyt o których piszesz.

A co do MM - boxy w cenie 179 zł są tam w promocji, a liczba sztuk w promocji jest ograniczona (i pewnie nie jest zbyt duża Smile ), więc w niektórych "egzemplarze promocyjne" mogły się już skończyć.

slawomir, 06/25/04 o 21:22:09
Godzinę temu zakupiłem Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Nigdzie nie było że to promocja normalnie box stoi wśród innych pozycji.Jest nawet sporo egzemplarzy.Dla zainteresowanych w MM marki / a nie Ząbki/ w Warszawie.Jak kto nie wie a chce wiedzieć podam jak dojechać.

lodbrok, 06/25/04 o 21:49:25
Hańba! W Lublinie nie ma. Ma być po 01.07.... Fajnie wam Warszawiacy...

ann, 06/25/04 o 21:53:24
Zamów na Merlin.pl - dostaniesz w przyszłym tygodniu (wtorek-środa dokładnie)

Imr, 06/26/04 o 22:20:49
premiera była wczoraj Smile a 28.06 - to miała być data premiery na merlinie; ale zaczeli wysyłać wczoraj Big Grin

umo1984, 06/29/04 o 15:47:14
Hmm ja zamowilem na Merlinie i jeszcze do mnie nie dotarlo Sad

ann, 06/29/04 o 18:31:43
A kiedy zamówiłeś? (bo wiesz - jest kolejka...)
Bo do mnie dotarło dzisiaj - a zamawiałam zaraz jak się w ofercie pojawił Wink

Ale - jak tylko wyślą, dostaniesz maila, że już jest w drodze Smile

szymekh6, 06/29/04 o 20:17:50
Wygląda na to że MM nie prowadzi promocji w całym kraju.28.06 w katowickim MM robiono :o .Nikt nic nie wiedział !Dopiero po przeszukaniu bazy danych stwierdzili że jeszcze nie mają boxu a jak będzie to prawdopodobnie po 206 zł.Nie ma jak prowincja.

umo1984, 06/29/04 o 20:52:40
Ann tez zamwaialem dokladnie wtedy gdy sie pojawil w ofercie Merlina,co prawda w piatek dostalem,ze nie sa w stanie sie wyrobic na 28 czerwca wiec prosze poczekac bo bedzie zrealizowane 1 lipca.Hmm dziwne ,ze jeszcze nie doszlo,ze wyslali.Coraz mniej zaczyna mi sie podobac ten Merlin a troche w nim kupowalem.

ann, 06/29/04 o 20:59:52
Spokojnie - przyślą Smile
Ja zamawiałam w połowie maja Wink, a maila, że się spóźnią dostałam we wtorek, w sobotę już wysłali Smile
Musisz poczekać - box od jakiegoś czasu jest w czołówce bestsellerów merlina (obecnie miejsce 1), więc pewnie nie mogą wyrobić z zamówieniami (podejrzewam, że obsługują je w kolejności, w jakiej napływały).
A skoro napisali, że Twoje zamówienie zrealizują 1 lipca, to znaczy, że pojutrze go wyślą Smile

Robertus, 06/30/04 o 11:17:39
16 czerwca zlozylem zamowienie w Merlinie na BOX a dwa dni temu dostalem e-mail, ze wlasnie przesylka juz do mnie leci. W przyszlym tygodniu powinienem ja dostac. Pozdrawiam z Perth, miejsca bliskiego Jackowi

emilkozlows, 06/30/04 o 18:53:57
Mam pytanie dotyczące treści załączonej do boxu książeczki. Na stronie 53 autor opisu twierdzi, ze Mufka to tradycyjna piosenka francuska gdy tymczasem JK zapowiadał ją czasami jako piosenkę ludową z okolic Melbourne. Czy to błąd czy może faktycznie to Francuzi przywieźli tę piosenkę do Australii?

Kamcio, 07/01/04 o 08:54:01
Ja mam kilka różnych koncertowych wykonań "Mufki" i na niemal każdym Jacek mówi, że jest to tradycyjna piosenka australijska (vide koncert z Monachium '88)

Imr, 07/01/04 o 15:45:59
A propos ksiazeczki...To nie uważacie, że jest ona żenująca. Przez długi czas nie moglem znalezc odpowiedniego okreslenia, ale w koncu znalazlem...
To cos jak fragmenty z podręcznika do polskiego i to podręcznia starszej daty...szczegolnie fragmenty w stylu:

Dlatego tez - ku przestrodze niepamięci - zachowajmy w sercach i usysałch ostatnie słowa z ostatniej piosenki ostatniej płyty Jacka Kaczarskiego i tu pada cytat z Upadku ikara...W podobnym tonie napisane jest 50 stron. Cięzko mi się to czytało.

lmr

Krystynka, 07/01/04 o 19:15:14
Polecam ciekawy artykul na temat box'u, ktory znajdziecie na stronie GW <!-- m --><a class="postlink" href="http://serwisy.gazeta.pl/kultura/1,34169,2160235.html">http://serwisy.gazeta.pl/kultura/1,34169,2160235.html</a><!-- m -->
Ser decznie pozdrawiam wszystkich Kaczmarofilow i Kaczmarologow! Wink Krysia

Maciek S., 07/01/04 o 20:34:54
Witam!

Wlasnie wrocilem z Media Markt w Markach. Boxu niestety juz nie ma . Wykupiony! Zabraklo! No nie ma... Szkoda. Poczekam, moze dowioza, bo cena kuszaca.

Pozdrawiam.

Maciek S., 07/03/04 o 23:31:57
Witam!

Do Marek box juz dowiezli... po nowej cenie, na szczescie niewiele wyzszej - 189 zl. Ciekawi mnie czy probowaliscie z rewersow okladek ulozyc oblicze Mistrza. Ja probowalem i wyszlo nawet ladnie.

Jola, 07/09/04 o 22:16:13
a ja jeszcze nie mam boxu ale po opiniac niektórych zastanawiam sie czy w ogóle go kupić

lodbrok, 07/10/04 o 01:16:41
Na pewno warto. Choćby dlatego, ze taka okazja może się juz nie trafić. Jak nie kupisz, to za jakiś czas będziesz żałować a wtedy żeby go zdobyć zapłacisz o wiele więcej...
Poza tym poza krytyką książeczki, nikt nic naprawdę krytycznego nie napisał. A to oznacza, że brak ku temu stosownych argumentów...

n.s., 07/10/04 o 15:42:58
Szanowni Państwo,
pozwalam sobie wystąpić do Państwa w imieniu swoim i znanych mi niezadowolonych posiadaczy 22-płytowego boksu "Syn marnotrawny". Wydawnictwo to było zapowiadane jako zawierające wszystkie dostępne legalnie nagrania piosenek Jacka Kaczmarskiego w Jego wykonaniu. Zapowiedź ta dawała przekonanie, że zostaną przez Państwa naprawione błędy z czasów, kiedy pełne programy Jacka (także te współtworzone przez Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Łapińskiego) były wydawane jedynie na dwukasetowych albumach, zaś na płytach kompaktowych znajdowały się ich okrojone wersje. W tamtych czasach można było to tłumaczyć względami technicznymi, czyli oszczędnościowymi - 10 i więcej lat temu koszt wytłoczenia dodatkowego krążka CD był prawdopodobnie wielokrotnie większy od dzisiejszego. Wedle nieco bardziej spiskowej teorii ta polityka wydawnicza wykorzystywała cynicznie fakt, że Jacek miał - i ma
nadal - wielu wyjątkowo oddanych wielbicieli, któym bardzo zależało na tym, aby mieć wszystkie dostępne Jego nagrania i jednocześnie jak najwięcej z nich na jak najlepszych nośnikach - kupowali zatem i płytę i kasetę.

W najnowszym wydawnictwie zabrakło wydanych wcześniej na kasetach (też przez Pomaton przecież) piosenek:
- "Rozbite oddziały", "Zmartwychwstanie Mandelsztama", "Czołg", "Śmierć Baczyńskiego" w wersji live z 1990 roku;
- "Starzejesz się, stary" i "Błędy wróżbitów" (jakże ważne i jakże znaczące!) z koncertowego programu "Mury w Muzeum Raju";
- "Jan Kochanowski" i "Zbigniew Herbert" w wersji studyjnej (2 gitary i fortepian) programu "Wojna postu z karnawałem".

Fakt takiego zlekceważenia wielbicieli przy jednoczesnym wprowadzaniu ich w błąd twierdzeniem, iż wydawnictwo jest kompletne, pozwala sądzić, że głównym celem tego wydawnictwa jest zdyskontowanie dobrej koniunktury na twórczość Jacka, wynikłej z uwagi, którą poświęciły Mu media po Jego śmierci. Że, jak to się teraz brzydko mówi, "targetem" tego "produktu" są Ci, którzy kupowali
reedycje Niemena, Starszych Panów, Johnny'ego Casha, wielu innych - tuż po śmierci twórców, kiedy było to - jakichż czasów dożyliśmy! - en vogue.

Żadne ewentualne względy techniczne (zagubienie taśm matek etc.) nie mają tu znaczenia. Fatalnie nagrany "Raj" i kiepskie technicznie nagrania koncertowe zostały przecież opublikowane na CD.

W pudełku jest jeszcze sporo miejsca na 23. płytę. Naprawcie swoje niedopatrzenie (skąpstwo? niechlujstwo?), tłocząc ją i sprzedając po symbolicznej cenie. Zróbcie to dla Pamięci Jacka. Dla nas, jego wielbicieli. Dla spokoju ducha Pana Tomasza Kopcia. Dla siebie.

Z poważaniem

(...)

PS Moglibyście Państwo również dotrzeć do nagrań koncertów Jacka zarejestrowanych przez TVP. Wtedy 23. płyta byłaby pełniejsza. Chyba że z niewiadomych względów nie będzie to możliwe. A kiedy względy są niewiadome,
to przeważnie wiadomo, o co chodzi.

n.s., 07/10/04 o 15:43:49
ODPOWIEDŹ POMATONU (pisownia oryginalna):

Szanowny Panie,

nie jest Pan pierwszą osobą, która zarzuca nam skąpstwo lub niechlujstwo, bądź jedno i drugie jednocześnie. Już w trakcie prac nad wydawnictwem pojawiały się głosy niezadowolenia ale jak do tej pory udawało nam się wytłumaczyć wszystkim
zainteresowanym powody naszego postępowania i poprzeć je racjonalnymi argumentami.
Doskonale wiemy, czego brakuje w tym boxie ale nie traktujemy tego jako naszego niedopotrzenia. Takie było założenie - w boxie znajdą się tylko te wydawnictwa, które ukazały się na płytach - i taką formę zaakceptował sam Jacek Kaczmarski. Antologia była Jego pomysłem i powstawała przy pełnej Jego akceptacji. Żałujemy bardzo, że jej nie doczekał.
Jako fan, doskonale Pan sobie zdaje sprawę, że utworów, które mogłyby się znaleźć w "dziełach zebranych " jest o wiele więcej i spokojnie starczyłoby ich na kolejny box. I taki właśnie mamy zamiar. Planujemy wydać taką antologię, która będzie zawierała materiał muzyczny który nie zmieścił się na wydaniach cd oraz te wszyskie piekne piosenki Jacka, które nie ukazały się nigdzie. Nie wiemy jeszcze kiedy, ale na pewno.....

Pozdrawiam
Magda Słupska

p.s. poniżej przestawiam Panu list jaki Tomasz Kopeć napisał do fana, który miał podobne wątpliwości jak Pan. Być może będzie on lepszym wytłumaczeniem...

Panie Grzegorzu,

dziękuję za list, i Pana troskę o jakość tego wydawnictwa.

Podczas codziennej pracy w Pomatonie wielokrotnie spotykały mnie podobne dylematy, gdzie z powodu pojemności płyt, trzeba było szukać kompromisów i dokonywać wyborów ze sfery typowo artystycznej. Już pierwsze wydawnictwo
Pomatonu, czyli właśnie Jackowy Live pojawiło sie najpierw tylko na 2 kasetach. Gdy w chwile potem pojawiła się mozliwośc wyprodukowania pierwszej płyty, musieliśmy z Jackiem ciąć... Potem prawie przy każdej z płyt w Złotekj Kolekcji dopychało się tych nagrań do ponad 75 minut, a i tak wiele ciekawych sie nie mieściło.

Nie sądzę, żeby Pomaton był w stanie jeszcze bardziej powiększać i tak najbogatsze dotychczas wydawnictwo płytowe, bo tylu płyt naraz nie mieli ani Grechuta, ani Niemen, ani Republika. Rzeczywiście nie będzie łatwo sprzedać nawet 500 takich kompletów, choćby ze względu na wyższą cenę za ponad 20 płyt. I nie zmieni tego żadne kilka piosenek więcej.To Wydawnictwo jest ukłonem dla
Jacka, i jego miłosników. Obejmuje komplet wydanych wcześniej płyt, w wersjach jakie ludzie znają. Nie zawierają bonusów, piosenek zapomnianych, niedocenionych i zagubionych. Bo takich jest znacznie więcej ponad to, o czym
Pan wspomina. I dlatego istnieje pomysł innej antologii, zbierającej takie właśnie utwory. Zachęcam więc Pana do pomocy przy zredagowaniu tej 3, 4 czy może nawet 5 płytowej antologii, gdzie tacy jak Pan znawcy i miłośnicy jackowej twórczości będą mogli znaleźć kopalnię fantastyczntch, nigdy i nigdzie nie publikowanych piosenek i ich niecodziennych wersji. Bo paradoksalne jest to, że
od strony marketingowej (a nie da się jej całkiem pominąć) powiększenie pierwszego zbioru o piosenki na których Panu zależy, automatycznie osłabia potencjalna atrakcyjność tej drugiej planowanej antologii, co na pewno Pan
rozumie.

Nic więcej w tej kwestii nie mogę dla Pana zrobić. Dziękuję za zainteresowanie Wydawnictwem.

Pozdrawiam serdecznie

Tomasz Kopeć

MOJA ODPOWIEDŹ POMATONOWI:

Szanowna Pani,
serdecznie dziękuję za odpowiedź na mój list.Obietnica wydania w bliżej nieokreślonym czasie kolejnej antologii nie wystarczyła, abym wyzbył się swoich pretensji i przekonał do właściwości postępowania Państwa Firmy.
Co do pozostałej części odpowiedzi - pozwolę sobie odnieść się do jednego zdania:
"Takie było założenie - w bo[ks]ie znajdą się tylko te wydawnictwa, które ukazały się na płytach".
Program "Szukamy stajenki", o ile mi wiadomo, nie ukazał się dotąd na płycie - ani winylowej, ani kompaktowej. Zatem albo od pierwotnego założenia odstąpiono - i dla korzyści słuchacza można było od niego jeszcze raz (dwa, trzy) odstąpić, albo wspomniane przez Panią założenie jest niczym innym tylko mydleniem post factum oczu niezadowolonym klientom i, proszę wybaczyć, wykręcaniem się sianem. A pierwszym założeniem, jakie przyświecało wydawcy boksu, było: "Minimum pracy - maksimum zysku", zwłaszcza że nadarzyła się okazja na zdyskontowanie wzrostu popularności ciężko chorego, a potem zmarłego Artysty.
Z poważaniem
(...)

Michał, 07/10/04 o 18:17:40
Hoho, czy ktoś się spodziewał takiej odpowiedzi? Moim zdaniem bardzo zatysfakcjonująca, choć oczywiście "ekstremiści" i tak będą niezadowoleni...
Wydanie wszystkich nagrań to spory trud, tym trudniej o takie wydawnictwa prezentujące twórczość artystów mniej popularnych. A teraz można się dowiedzieć, że "Syn marnotrawny" (który mimo całej krytyki jest wydarzeniem) to nie wszystko, że będzie jeszcze więcej. Ja się cieszę.

Robertus, 07/11/04 o 15:53:07
No to zaproponujmy Wydawcy jakie piosenki powinny znalezc sie na ewentualnym suplemencie... Proponuje zeby kazdy z Was podal ponizej jakich piosenek nie znalazl w wydanym Boxie. Zapraszam do Koncertu Zyczen.

Michał, 07/14/04 o 00:10:28
Nie znam zbyt twórczości JK z płyt i nagrań "drugiego obiegu". Ale mogę powiedzieć, że mi doskwiera brak "Epitafium dla W. Wysockiego" ze "Źródła". Na tej płycie jest wersja z TV, moim zdaniem najlepsza i rewelacyjna... tak samo obława na tej płycie nie była wcześniej publikowana, a w "Synu Marnotrawnym" tych nagrań nie ma.
A reszta? Wiadomo - jak najwięcej, w jak najlepszej jakości, nagrań...