Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o pomoc.
Witam!! W tym roku piszę maturę. Na temat matury ustnej z jęz. polskiego wybrałem sobie "Bunt przeciw rzeczywistości socjalistycznej w twórczości Jacka Kaczmarskiego."
Byłbym wdzięczny jeżeli, ktos podałby mi jakieś tytuły utworów Jacka, które jego zdaniem mogłyby mi pomóc w napisaniu mojej pracy. Z góry dziękuje.
Odpowiedz
Drogi KP, nie ma potrzeby zakładać dwóch tematów o dokładnie tej samej treści na dodatek w działach, które do tego się nie nadają. Proponuję dział Szkoła.
"In the city od blinding lights..."

--------------------------
http://www.triadapoetica.art.pl
http://www.gentlemanschoice.pl
http://www.krest.pl
Odpowiedz
Bunt? Do matury? Na poczatek proponuje "Przedszkole". Smile
Odpowiedz
KP napisał(a):W tym roku piszę maturę. Na temat matury ustnej(...)
Smile

Takie tematy już były! Dużą pomocą dla Ciebie byłoby zajrzenie do działu z podobnymi prośbami.
Odpowiedz
KP napisał(a):Byłbym wdzięczny jeżeli, ktos podałby mi jakieś tytuły utworów Jacka, które jego zdaniem mogłyby mi pomóc w napisaniu mojej pracy
Moje tak zwane pierwsze skojarzenia:
Czerwony autobus
Wizyta w PRL na zaproszenie rzecznika rządu
Ogólnie rzecz biorąc, wiele tekstów JK można postrzegać jedynie przez pryzmat buntu przeciw rzeczywistości socjalistycznej, tyle, że przeważnie taka interpretacja te utwory szalenie spłyca.
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Szymon napisał(a):tyle, że przeważnie taka interpretacja te utwory szalenie spłyca.
Albo po prostu wydobywa tę warstwę znaczeniową, na której autorowi najbardziej zależało.
Odpowiedz
KP napisał(a):Byłbym wdzięczny jeżeli, ktos podałby mi jakieś tytuły utworów Jacka
Mury
Rejtan (Rejtan, czyli raport ambasadora)
Sen Katarzyny II
Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego
Modlitwa
Obława
Pompeja
Krzyk
Przyjaciele
Rozmowa w porcie (Spotkanie w porcie)
Koncert fortepianowy
Świadectwo
Kołysanka
Zbroja
Listy
Świadkowie
Wigilia na syberii

Mogą być ?

:'
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
Odpowiedz
Filip P. napisał(a):Albo po prostu wydobywa tę warstwę znaczeniową, na której autorowi najbardziej zależało
Jak zwał, tak zwał.
KP napisał(a):"Bunt przeciw rzeczywistości socjalistycznej w twórczości Jacka Kaczmarskiego."
fizol napisał(a):Mury
Uważaj, bo zaraz mogą się na Ciebie posypać gromy za ten przykład. Nie bez racji zresztą.

Skoro już tak wymieniamy to nie można w tym kontekście chyba pominąć jeszcze jeszcze jednego, wyjątkowo "lubianego" przez Forumowiczów utworu, a mianowicie Prośby, że o Marszu intelektualistów tutaj już nie wspomnę.
Tak czy inaczej myślę, że masz w czym wybierać, KP.
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
A ja proponuję: zajrzyj do działu "Koncerty", wybierz najbliższy i koniecznie się tam udaj, by zdobyć własne doświadczenia w tej kwestii! Smile
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz
Szymon napisał(a):Uważaj, bo zaraz mogą się na Ciebie posypać gromy za ten przykład. Nie bez racji zresztą.
yyy wkleiłem pierwszą lepszą płytę Smile

pozdr
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
Odpowiedz
Szymon napisał(a):Uważaj, bo zaraz mogą się na Ciebie posypać gromy za ten przykład. Nie bez racji zresztą.
Z niepokojem spoglądam w niebo. Nie załapałeś żartu, Szymonie... ? Wink

KP:
W ubiegłym roku opracowywałem podobny temat. Na Forum jest nawet moja rozpiska utworów i podstawowych treści, które z każdego z nich chciałem wydobyć. Jest trzy kliknięcia stąd.
Odpowiedz