Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaczmar & RWE
thomas.neverny@noos.fr, 06/09/04 o 15:43:33
Wpadlem na strone RWE, gdzie doczytalem sie ze archiwa Sekcji Polskiej zostaly przekazane do Kraju, do Archiwow panstwowych.

Idac tym tropem trafilem na <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adm.ap.gov.pl">http://www.adm.ap.gov.pl</a><!-- m --> , gdzie w dziale “Spis zespolow”, caly zespol 36/0 jest poswiecony RWE : 15.246 tasm i 2.000 kaset za lata 1952-1994 !

W liscie publikacji ADM znalazlem ksiazke Ť WOKOL ROZGLOSNI POLSKIEJ RADIA WOLNA EUROPA ť. Materialy konferencji naukowej. Pod redakcja Wladyslawa Stepniaka. Wa., NDAP, 2002. ISBN 83-86643-94-3, w ktorej sa 2 teksty o archiwach. Moze tam jest wiecej informacji.

Miejmy nadzieje ze sa tam nagrania Jacka i ze komus kiedys uda sie to odkopac i opublikowac…

------------------------------------------------------------------------ --------
--------------

Polish Broadcast Archive

A duplicate set of the texts and recordings of the RFE Polish Service from 1952 through June 1994 has been transferred to the Polish State Archives (PSA) in Warsaw. The Warsaw collection consists of a set of program scripts on microfilm and/or paper, selected audio recordings, and associated catalogues, indices, and editorial documentation. PSA is preparing a detailed index of these materials and has to date indexed the recordings for 1952-1986.
For information, contact:
Piotr Musur, Chief
Sound Document and Film Unit
Archiwum Dokumentacji Mechanicznej
(Archives of Audio-Visual Records)
Polish State Archives
ul. Hankiewicza 1
02-103 Warsaw, Poland
Tel. and fax +48 22 823 2641 ext. 161.
E-mail: <!-- e --><a href="mailto:pmusur@wp.pl">pmusur@wp.pl</a><!-- e -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adm.ap.gov.pl">http://www.adm.ap.gov.pl</a><!-- m -->

thomas.neverny@noos.fr, 06/09/04 o 16:06:24
O kurde !

Szukajac dalej trafilem na wyszukiwarke w Instytucie Hoovera. Po wpisaniu "Kaczmarski" podala mi 279 pozycji, glownie audycje RWE (daty, tytuly piosenek !). Wlasnie sie tym zaczytuje...
Acha, adres : <!-- m --><a class="postlink" href="http://hoorferl.stanford.edu/polish/index.php">http://hoorferl.stanford.edu/polish/index.php</a><!-- m -->

Tylko jak by sie do tego dobrac, kurde balans ? Zakladac jakas fundacje by to wydac ?

KN, 06/09/04 o 17:50:03
Suplement Pomatonu do boxu "Syn marnotrawny" ma się między innymi na tym własnie opierać. Te nagrania znajdują się w Warszawie w Archiwum Dokumentacji Mechanicznej, ale dostęp do nich jest mocno płatny.

Pozdrawiam,
KN.

slawomir, 06/10/04 o 00:36:08
Jak mocno?

Jkub, 06/10/04 o 08:24:00
Znając nasz ukochany karaj :twisted: baaaaaaaaaaaaaaaaardzo Tongue

thomas.neverny@noos.fr, 06/10/04 o 12:25:03
Mam nadzieje ze przy okazji mogliby wskrzesic koncert ktory JK PG i ZL dali w Paryzu 30/10/1981, bodajze w Bibliotece Polskiej, przed stanem wojennym i przed rozstaniem sie.... RWE to nagralo, a potem puszczalo w eter. Uwazam ze to nagranie jest lepsze od tego z "Muzeum" (choc tez doceniam etc...). Byla juz tam m.in. "Karmaniola" z genialnym Lapinskim na fortepianie...
Drogi panie KN... Pan ma zdaje sie sporo ciekawych wiadomosci "prosto z kuchni"... Czy nie moglby sie pan z nami tym bardziej podzielic...
Facet, ja sie wypalam z ciekawosci nt. co oni tam dokladnie zamierzaja wydac za tytuly !...

Jkub, 06/10/04 o 12:28:09
Jeśli ma Pan takie iformacje było by miło Wink

KN, 06/10/04 o 22:52:22
Proszę Państwa!
Trudno powiedzieć czy mam informacje od kuchni. Rozmawiałem z Tomaszem Kopciem z Pomatonu, a ponieważ w nagraniach JK mam spore rozeznanie, więc ustaliliśmy, że pomogę przy tworzeniu suplementu.
Zapewniam, że jesłi będę współpracował z Pomatonem, to zrobię co tylko będę mógł, by suplement był jak najpełniejszy itd. Wiadomo jednak, że trzeba będzie się liczyć z różnymi ograniczeniami. Głównym celem wydania suplementu ma być bowiem wyjęcie na światło dzienne piosenek, których nie ma w boxie. Owszem, jakieś powtórki mogą się pojawić, ale generalnie nie można liczyć, że suplement będzie zawierał np. inne wykonanie Muzeum.

Pozdrawiam,
KN.

Kamcio, 06/11/04 o 12:59:31
Prośba z mojej strony do Pana KN. Jeśli tylko coś będzie wiadomo więcej na temat suplementu, to (bardzo proszę) niech da Pan znać na forum lub na liście. Suplement to będzie zapewne większy rarytas niż sam box.
Błagam, Panie Krzysztofie, niech Pan wtłoczy w jakiś sposób do suplementu nagrania z Radia Wrocław i RWE. Pozdrawiam

thomas.neverny@noos.fr, 06/11/04 o 13:41:06
Nie pozostaje wiec nic innego, jak wlamanie sie do Archiwum Dokumentacji Mechanicznej w W-wie... Wink
Bo rece strasznie swierzbia po przejrzeniu zawartosci archiwum RWE...

Kamcio, 06/12/04 o 08:20:00
Autentycznie!!! Za utwory z RWE bez problemu mógłbym iść siedzieć Big Grin

Jkub, 06/12/04 o 08:39:44
To ci dopiero poświęcenie Wink

Petrvs, 06/12/04 o 13:43:28
Czemu od razu siedzieć! Kamcio - więcej optymizmu. Od razu przewidujesz najgorsze! Big Grin

KN, 06/14/04 o 01:31:15
Czy to znaczy, że znacie Panowie wszystko co zostało dotychczas wydane? Na przykład kasetową wersję Live? Jest tam nie 16, a 25 utworów.
Piosenki, które są nagrane we Wrocławiu, oraz te z RWE, których nie ma gdzie indziej, to jednak nie są najważniejsze piosenki Mistrza. Kaczmar nieraz sam podkreślał, że nie są one dla Niego najistotniesze - choćby dlatego, że sporo z nich to tzw. piosenki interwencyjne, napisane w konkretnym kontekście i niekoniecznie dzisiaj zrozumiałe.
Owszem, jest tam niejedna perełka, która z tych czy innych przyczyn nie weszła do stałego repertuaru JK, ale generalnie iść za te piosenki do więzienia, to ja bym mógł dopiero wtedy, gdybym znał wszystko wydane dotychczas na płytach czy kasetach, a więc jakoś tam dostępne. Stąd moje pytanie na początku.

KN.

Kamcio, 06/15/04 o 07:35:28
Panie Krzysztofie! oczywiście, że nie znamy wszystkich utworów, jednak akurat wiemy o tych z RWE, tyle, że to sprawa nie do przeskoczenia dla "zwykłego" człowieka (minuta nagrania=10zł i na dodatek trzeba załatwiać zgodę w USA - makabra). Tak sobie tylko żartujemy Big Grin

thomas.neverny@noos.fr, 06/27/04 o 00:13:27
Do Pana Krzysztofa : "Oczywiscie , ze tak sobie zartujemy..."

Do Pana Kamcia : "Mam juz lom i dwa palniki acetylenowe, plus plan schowku i rozklad przejsc straznikow.
A Ty ?"
Smile
PZDR
TN

Kamcio, 07/01/04 o 09:01:15
Gotowy do ataku :twisted:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości