Ankieta: czy starszą panią należy odstrzelić ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
tak
39.13%
9 39.13%
nie
17.39%
4 17.39%
sprzedawczyni jest kur***
13.04%
3 13.04%
gertych jest super
30.43%
7 30.43%
Razem 23 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
super partia
#31
Albo 'przewrażliwiony'... ;-)
#32
osobiście uważam, że nie mam bardzo wązkich klapek politycznych na oczach. z partiami takimi jak PiS, czy LPR nie zgadzam się tylko na poziomie politycznym, to także problem pewnego sposobu prezentowania swoich poglądów (nie mówię, że mój jest dobry - przypuszczam, że jest bardzo zły, ale ja nie jestem politykiem). Po za tym nie podoba mi się, że nie tylko nie przyznają się do błędów, ale jeszcze kogoś kto je wytyka próbują zniszczyć (np. wypowiedź jacka kurskiego o próbach oskarżania go, czy ostatnia afera taśmowa)

jeśli chodzi o panią sprzedawczynie, to moim zdaniem to co powiedziała nie było złe. to było żartobliwe stwierdzenie, bardzo uszczypliwe w stosunku do pani, która nazwała ją kurwą. ona nie powiedziała: powinni cię zabić głupia ździro, tylko z uśmiechem i ironią skwitowała panią. moim zdaniem to nie było niekulturalne. jak już powiedziałem niekulturalny był tekst "o jeszcze ząbki wypadły".
[img]http://www.challenge-roth.com/img/challengeroth-logo.gif[/img] Unten 10.
#33
Idąc tym tokiem rozumowania, to "dowcipne" teksty Szymona za które dostał ostżerzenia, wcale na nie nie zasługiwały?
#34
Zbigniew napisał(a):Idąc tym tokiem rozumowania, to "dowcipne" teksty Szymona za które dostał ostżerzenia, wcale na nie nie zasługiwały?
nie wiem co dokładnie pisał szymon. nie chce mi się szukać, ale uważam, że Artur niesłusznie dał ostrzeżenie za to, że "księżyc Mu nie sprzyja". Innych nie wiem. Po za tym to nie sprawa szymona, tylko Pani ekspednientki (piwo dla Niej).
[img]http://www.challenge-roth.com/img/challengeroth-logo.gif[/img] Unten 10.
#35
ja napisał(a):nie mówię, że mój jest dobry - przypuszczam, że jest bardzo zły, ale ja nie jestem politykiem
To kultura wypowiedzi obowiązuje tylko polityków? Lub inaczej można mieć tylko pretensje do osób publicznych, które niewłaściwie używają języka polskiego, a do pani sprzedawczyny czy Ciebie już nie? Cóż za ciekawy subiektywizm. Grunt, żeby za wiele od siebie nie wymagać....
ja napisał(a):jeśli chodzi o panią sprzedawczynie, to moim zdaniem to co powiedziała nie było złe. to było żartobliwe stwierdzenie, bardzo uszczypliwe w stosunku do pani, która nazwała ją kurwą. ona nie powiedziała: powinni cię zabić głupia ździro, tylko z uśmiechem i ironią skwitowała panią. moim zdaniem to nie było niekulturalne. jak już powiedziałem niekulturalny był tekst "o jeszcze ząbki wypadły".
To my już nie dojdziemy do konsensusu. Skoro powiedzenie komuś, że zasługuje na śmierć, bo nosi moherowy beret jest dowcipne, a nie złośliwe i niegrzeczne to ja już nie mam nic do dodania. Różnica między nią, a starszą panią jest tylko w poziomie wulgaryzmu, no i starsza pani nie życzyła sprzedawczyny śmierci... Mam nadzieje, że nie często bywasz wobec swoich znajomych tak dowcipny, bo jakoś nie wierzę, żeby komuś było po takich uwagach do śmiechu.
ja napisał(a):z partiami takimi jak PiS, czy LPR nie zgadzam się tylko na poziomie politycznym, to także problem pewnego sposobu prezentowania swoich poglądów
A prezentują je bardziej osobliwie niż pani sprzedawczyni?
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#36
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):
ja napisał(a):nie mówię, że mój jest dobry - przypuszczam, że jest bardzo zły, ale ja nie jestem politykiem
To kultura wypowiedzi obowiązuje tylko polityków? Lub inaczej można mieć tylko pretensje do osób publicznych, które niewłaściwie używają języka polskiego, a do pani sprzedawczyny czy Ciebie już nie? Cóż za ciekawy subiektywizm. Grunt, żeby za wiele od siebie nie wymagać....
dokładnie tak. a właściwie, to chodziło mi oto, że ja nie muszę prezentować swoich poglądów tak, ażeby zachęcić kogoś by je podzielał.

jak pisałem już w kilku postach staram się nauczyć lepiej formułować swoje poglądy.
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):To my już nie dojdziemy do konsensusu. Skoro powiedzenie komuś, że zasługuje na śmierć, bo nosi moherowy beret jest dowcipne, a nie złośliwe i niegrzeczne to ja już nie mam nic do dodania. Różnica między nią, a starszą panią jest tylko w poziomie wulgaryzmu, no i starsza pani nie życzyła sprzedawczyny śmierci... Mam nadzieje, że nie często bywasz wobec swoich znajomych tak dowcipny, bo jakoś nie wierzę, żeby komuś było po takich uwagach do śmiechu.
Pani sprzedawczyni nie życzyła śmierci. Stwierdziła fakt. Ta baba nadawała się na odstrzał. Nie z powodu noszenia beretu, ale z powodu zachowania. Trzeba powiedzieć jasno, są ludzie którzy zasługują na życie, a inni nie.
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):A prezentują je bardziej osobliwie niż pani sprzedawczyni?
Obejrzyj trochę skeczów monty pythona. taka dobra rada. może zapal zioło - wyluzujesz się. Jak to mówił mój trener od tae kwon do: człowiek rodzi się poważny, ale na starość mu przechodzi. Widać nie jesteś stara.
[img]http://www.challenge-roth.com/img/challengeroth-logo.gif[/img] Unten 10.
#37
ja napisał(a):Nie z powodu noszenia beretu, ale z powodu zachowania. Trzeba powiedzieć jasno, są ludzie którzy zasługują na życie, a inni nie.
Teraz to ja się dopiero cieszę, że Ty nie jesteś politykiem! Co to by był za piękny kraj jakby policja strzelała na ulicach do wszystkich, którzy przeklinają...Co prawda nie wiadomo czy by się ktoś z młodszego pokolenia uchował, ale cóż w końcu skoro nie zasłużyli...
ja napisał(a):Obejrzyj trochę skeczów monty pythona. taka dobra rada. może zapal zioło - wyluzujesz się. Jak to mówił mój trener od tae kwon do: człowiek rodzi się poważny, ale na starość mu przechodzi. Widać nie jesteś stara.
No comments.... :o
Do zobaczenia w jakijś innej dyskusji!
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#38
użytkownik 'ja' napisał(a):Trzeba powiedzieć jasno, są ludzie którzy zasługują na życie, a inni nie.
Zgadzam się z tym!

Mam jednak pewne 'ale'. Otóż, kto ma oceniać przydatność społeczną danego osobnika? Ty masz to robic, czy Markowa? Człowiek, czy instytucja? Sportowiec, czy uczony? Osoba młoda czy starsza?

A może spojrzec z innej strony... Co powiecie na to, żeby człowieka wyłowić z tej wielkiej zbiorowosci jaką jest społeczeństwo. Może każdy z nas ma prawo działać tak jak mu się podoba? Wszelkie, mordy, gwałty i przestępstwa są uprawnione z jednej prostej przyczyny: dlatego, że mamy możliwość je 'popełnić'? Czemu mamy korzystać z praw wymyślonych przez człowieka, a nie odwoływać się do instynktu i naszych pragnień? Wasze postrzeganie świata jest bardzo jednostronne, nie potraficie zapomnieć chociaz na chwilę, że jesteście ludźmi, co więcej ludźmi urodzonymi w Europie... i na dodatek w Polsce. Nie potraficie odrzucić tego jak was wychowano, nie potraficie zostawić na boku poglądów politycznych, czy preferencji religijnych.

Jak pisałby Kuba, gdyby to jego mama, bądź ktoś z rodziny w ten sposób wystąpił przed kamerami? Albo jak pisałaby Markowa, gdyby babcia okazała się lesbijką bałamucącą młode dziewczynki?

Im jaśniej zdamy sobie sprawe, ze nasze poglądy są względne tym szybciej wybijemy się ponad poziom widzenia świata tylko własnymi oczami.
użytkownik 'ja' napisał(a):Obejrzyj trochę skeczów monty pythona. taka dobra rada. może zapal zioło - wyluzujesz się. Jak to mówił mój trener od tae kwon do: człowiek rodzi się poważny, ale na starość mu przechodzi. Widać nie jesteś stara.
a) Namawianie na forum publicznym do łamania prawa nie jest najlepszym pomysłem.
b) Palenie marihuany, branie narkotyków, czy jakiekolwiek odurzanie się, jest przez wiele osób rozumiane jako wkroczenie przeciw czystości, jasności umysłu. To nie ważne, czy wiedzą, ze poprzez odurzanie się można odkryć swoja głębię, czy nie. Ale proponowanie Markowej 'zapalenie zioła' jesteś trochę nie eleganckie.
c) Moim zdaniem bycie powaznym raczej nie jest uwarunkowane wiekiem.


Pozdro.
#39
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):Teraz to ja się dopiero cieszę, że Ty nie jesteś politykiem! Co to by był za piękny kraj jakby policja strzelała na ulicach do wszystkich, którzy przeklinają...Co prawda nie wiadomo czy by się ktoś z młodszego pokolenia uchował, ale cóż w końcu skoro nie zasłużyli...
ja nie chcę nikogo zabijać. ja tylko stwierdziłem fakt.

niestety lub stety prawda to nie to samo co dobro (choć idol Filipa Sokrates uważał inaczej - wiadomo jak skończył)
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):Do zobaczenia w jakijś innej dyskusji!
pa Smile)
[img]http://www.challenge-roth.com/img/challengeroth-logo.gif[/img] Unten 10.
#40
ja napisał(a):choć idol Filipa Sokrates
?
#41
Filip P. napisał(a):Wasze postrzeganie świata jest bardzo jednostronne, nie potraficie zapomnieć chociaz na chwilę, że jesteście ludźmi, co więcej ludźmi urodzonymi w Europie... i na dodatek w Polsce. Nie potraficie odrzucić tego jak was wychowano, nie potraficie zostawić na boku poglądów politycznych, czy preferencji religijnych.
Masz rację, ale zapominasz o jednej ważnej kwestii. (Przynajmniej ja) robię to świadomie i dobrowolnie. Nie chcę odrzucać mojego wychowania, wiary czy narodowości. Nie chcę, aby rządziły mną tylko instynkty. Mogę się zgodzić na teoretyczne dyskusję z osobami z różnymi poglądami, ale nie zamierzam zmieniać swoich priorytetów, szczególnie, że takie dyskusje o ludziach, zwierzętach, kulturze, wychowaniu to są, nie czarujmy się, dyskusje akademickie mało zmieniające w naszym codziennym życiu. Dlatego też świadomie podporządkowuje się wybranych przez siebie normom (uwarunkowanym wiarą i wychowaniem) i jestem z tym bardzo szczęśliwa. Tobie również życzę wyboru twojej drogi na ile swobodnie chcesz (bylebyś nie łamał przy tym prawa, bo odsiadka może zmiszczyć każdą idyllę).
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#42
Filip P. napisał(a):a) Namawianie na forum publicznym do łamania prawa nie jest najlepszym pomysłem.
Zdaje się że palenie zioła nie jest w Polsce przestępstwem. Przestępstwem jest jego posiadanie. Tak czy siak, zdrówko! Smile
#43
A jak można coś palić nie posiadając tego zarazem?
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#44
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):A jak można coś palić nie posiadając tego zarazem?
Ale można posiadać, a nie palić
#45
trzeba by pogadac z prezydentem clintonem, on potrafil nawet palac nie palic Smile zdaje sie ze troche posiadac mozna? czy juz nie? akurat tyle zeby starczylo na zapalenie Smile
"W tym bajorze, co z naszych czasów pozostanie
Lękam się, że po władzę sięgną chrześcijanie..."
#46
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):Masz rację, ale zapominasz o jednej ważnej kwestii. (Przynajmniej ja) robię to świadomie i dobrowolnie.
Cześć!

Przyznam, że nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. Jeśli tak jest w istocie, to gratuluję Ci z całego serca! Zawsze myślałem, że ludzie nie robią tego świadomie.
Jednak Lucyno, chciałbym zadać Ci pare pytań w zwiazku z tym (odnajduje w tym rozumowaniu słabe punkty).

a) Czy w takim razie zgodzisz się, że możesz nie mieć racji?
b) Twoje słowa i postrzeganie sprawy mogłoby być drastycznie różne w związku z urodzeniem, wychowaniem. Czyli, na przykład byłabyś zwolenniczka kanibalizmu, gdybyś urodziła się w odpowiednim plemieniu...
Z Twojego rozwinięcia problemu wynika, że tłumaczenie, że dany światopogląd, bądź model wychowania jest zły, głupi nie powinienno istnieć, gdyż: "Nie chcę, aby rządziły mną tylko instynkty."
c) Jak ustalić kto ma rację?


Odpowiadając po części sam sobie, domyślam się, że takie zakorzenione w tradycji, wychowaniu rozumowanie, odnosi się jedynie do ludzi z danego kręgu kulturowego, ludzi jednego wyznania.

d) Jak zatem mają dyskutować, rozmawiać, czy porozumiewać się przedstawiciele zupełnie innych "wartości"? Jak na przykład muzułmanie z chrześcijanami, bądź ja z Tobą...

Pozdrawiam serdecznie
i zaciekawiony czekam na odpowiedź.
#47
Filip P. napisał(a):(...)pare pytań w zwiazku z tym(...)
Co prawda tych parę pytań nie było skierowanych do mnie, ale pozwolę sobie na nie odpowiedzieć (oczywiście we własnym imieniu).
Filip P. napisał(a):b) Twoje słowa i postrzeganie sprawy mogłoby być drastycznie różne w związku z urodzeniem, wychowaniem (...)
Z Twojego rozwinięcia problemu wynika, że tłumaczenie, że dany światopogląd, bądź model wychowania jest zły, głupi nie powinienno istnieć, gdyż: "Nie chcę, aby rządziły mną tylko instynkty."
Wydaje mi się, że rzecz polega na tym, aby być "bardziej człowiekiem" a nie "bardziej zwierzęciem". Ale jakby próbuję to osiągnąć takimi środkami, jakie są dla mnie dostępne. Jeśli byłbym kanibalem z wychowania, myślałbym, że to jest dobre, że tak ma być dopóki... ktoś nie zwróciłby mojej uwagi na tą sprawę. Potem jest oczywiście refleksja - dochodzę do wniosku, że albo do tej pory myślałem źle, albo ten ktoś nie ma racji.
Jednak w moim odczuciu bycie "bardziej człowiekiem" polega na hołdowaniu naczelnej zasadzie, którą nazwiemy: "nie czyń drugiemu, co tobie niemiło". I właściwie w tym można zawrzeć "zasady moralne", które w moim odczuciu są nie tyle "kagańcem wolności", ale "wskaźnikiem" czy naczelna zasada zostaje zachowana i na ile.
Filip P. napisał(a):c) Jak ustalić kto ma rację?
Ano, trza by ustalić jakieś kryterium. Czy uznajemy, że rozwój przebiega od zwierzęcia (instynkty górą, egoizm) do człowieka (odpowiedzialność, nastawienie na drugiego - w sumie nie bardzo wiem jak to określić), czy też nie. I według tego można rzecz ocenić.
Filip P. napisał(a):d) Jak zatem mają dyskutować, rozmawiać, czy porozumiewać się przedstawiciele zupełnie innych "wartości"? (...)
Myślę, że należy się kierować zasadą: "Ja mam czyste intencje (nie chcę źle) i mój adwersarz też nie chce źle." Wówczas można osiągnąć jakieś porozumienie oparte w razie potrzeby na kompromisie. Jest to postawa dalece bardziej kreatywna od nastawienia: "Muszę go zniszczyć, bo na pewno on mnie chce zniszczyć."

Trochę się wpakowałem w Waszą dyskusję bez pytania, ale śledzę ją z dużym zainteresowaniem i czekam jej dalszego rozwijania...

Pozdrawiam -

[ Komentarz dodany przez: ann: 23 Październik 2006, 19:09 ]
Poprawione cytowanie i układ tekstu
Pietrek_C
#48
Markowa:) napisał(a):A jak można coś palić nie posiadając tego zarazem?

To wlasnie jest smieszne. Ale to juz jest pytanie do ustawodawcy.
#49
A propos różnych partii, super i mniej super. Bardzo spodobał mi się cytat z wczorajszej audycji radiowej jedynki:
Ryszard Kalisz o SLD i przystawkach napisał(a):jesteśmy przecież koalicją, gdzie te cztery partie jako jedyne zawsze były proeuropejskie, zawsze walczyły o prawa człowieka
Brawo!
#50
Filip P. napisał(a):a) Czy w takim razie zgodzisz się, że możesz nie mieć racji?
Tak zgodzę się, ale to zależy od tego o czym rozmawiamy, bo kiedy mówimy o wiedzy na dany temat czy interpretacji faktów to mogę mieć rację lub nie, ale kiedy wybieram sposób swojego działania (i nie narusza on praw innych) to mam w tym rację. Prościej; wybieram sama czy będę chodzić do kościoła czy nie, czy będę zdradzać męża czy nie i według tego mam rację podążając za swoimi wartościami i nie muszę zgadzać sie z opinią innych, że np. jest to staroświckie czy niepotrzebne.
Filip P. napisał(a):c) Jak ustalić kto ma rację?
Ale po co? W sprawach moralności czy światopoglądu nie jest to chyba możliwe. Można z szacunkiem rozmawiać na temat, ale nie można się nawzajem przekonać.
Filip P. napisał(a):b) Twoje słowa i postrzeganie sprawy mogłoby być drastycznie różne w związku z urodzeniem, wychowaniem. Czyli, na przykład byłabyś zwolenniczka kanibalizmu, gdybyś urodziła się w odpowiednim plemieniu...
Z Twojego rozwinięcia problemu wynika, że tłumaczenie, że dany światopogląd, bądź model wychowania jest zły, głupi nie powinienno istnieć, gdyż: "Nie chcę, aby rządziły mną tylko instynkty."
Posłuże się wypowiedzią Tomka:
Pietrek_C napisał(a):Wydaje mi się, że rzecz polega na tym, aby być "bardziej człowiekiem" a nie "bardziej zwierzęciem".
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#51
Krasny napisał(a):To wlasnie jest smieszne. Ale to juz jest pytanie do ustawodawcy.
Czemu śmieszne. Czy prawo wyraźnie mówi że wolno palic?? Chyba nie, wiec wystarczy zapisac, że nie wolno posiadac. To chyba jednoznaczne określnie, po co dodatkowo pisac że nie wolno palic.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości