Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kazik a JK
Czy ktoś mógłby napisać coś o okolicznościach nagrania "Baranka" w towarzystwie Kazika i Łapiskiego??? Czy coś jeszcze się zachowało z tego wystąpienia???
A co do wypowiedzi Michała Gadzńskiego mam nadzieję, że uwaga o kryzysie wieku średniego, to była ironia????
Pozdrawiam z Katowic
T
Odpowiedz
fizol napisał(a):nam sie udalo udowodnic ze "potepienie rozkoszy" jest piesnia polityczna
a po co się tak było męczyć?
"Potępienie rozkoszy" idealnie pasuje na hymn LPR-u Wink
Odpowiedz
ann napisał(a):"Potępienie rozkoszy" idealnie pasuje na hymn LPR-u
Aż dziw ze Roman jeszcze nie nazwał tego "Pieśnią Prawomyślnej Polski" Tongue Ehhh, o ile piękniejszy bylby ten kraj z takim hymnem Tongue
Odpowiedz
No cóż... Pewnie da się też udowodnić, że np. "Krzyk" jest erotyczno-perwersyjnym utworem na temat kobiety napastowanej... Ale ja chyba obecnie za trzeźwy jestem na takie wywody...
[i]"To, co wiesz chłopaczku, to drobiazg. To, co musisz jeszcze pojąć, to bezmiar."[/i]
Odpowiedz
Rzeczywiście wszystko da się udowodnić, a niektórzy nawet takie interpretacje w "Rejsowym stylu"
uskuteczniali pokazując, że wbrew wcześniejszym odczytaniom jest to piosenka pogodna i optymistyczna (np.: "Lekcja historii..." w Teatrze Rozrywki)
Pozdrawiam
T
Odpowiedz
tamn napisał(a):A co do wypowiedzi Michała Gadzńskiego mam nadzieję, że uwaga o kryzysie wieku średniego, to była ironia?
No a jak, starałem się spłodzić interpretację na miarę piosenki :wink:
Ci co zginęli idą w bohatery
Ci co przeżyli muszą walczyć dalej
Odpowiedz
Ej, z tą piosenką nie jest chyba aż tak źle!!! :wink:
Pozdrawiam
T
Odpowiedz
no czy ja wiem, wydaje mi sie ze jest do d*** Tongue
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
Odpowiedz
fizol napisał(a):no czy ja wiem, wydaje mi sie ze jest do d***
Jak widać nie tylko tobie... Tongue
Odpowiedz
Jak dla mnie to jest czysta abstrakcja - żadnego sensu w tym nie znajduję :roll:

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):żadnego sensu w tym nie znajduję
i chyba wogole nie warto szukac. czesto nawet jak teksty sa slabe/ nie podobaja mi sie to czytam je jeszcze kilka razy, bo moze cos przeoczylem...ale tu juz m isie nawet nie chcialo czytac...;/
za Tobą ja,
Odpowiedz
ja chciałbym zdecydowanie stanąć w obronie hymnu wieczoru kawalerskiego
przedewszystkim najpierw zobrazuję mój sentyment:
piosenka poznana w okresie burzliwym i przepełnionym różnorakimi ekscesami alkoholowymi, dalej: te ekscesy zawsze odbywały się w starym sprawdzonym towarzystwie coś jakby ekipa JK choć młodsza i mniej doświadczona
i teraz choć ekscesów dawno już nie było a z ludzmi kontaktu brak to jednak gdy słyszę tę piosenkę to aż za serducho ściska...
Cytat:i popije stara wiara drugą trzecią czwartą noc...
bo człek wraca tam gdzie pił...
i ja na to czekam
a teraz z innej strony
dowcip! kunsztowność fragmentu:
Cytat:Czasem wymkniesz się z pieleszy
By Smirnoffa wypić litr
Puścić pawia i się cieszyć
Że tak lśni skoro świt
toż on jest rewelacyjny... takie cztery wersy starczą za całą reszte piosenki jeśli się komuś nie podoba

ale w tej pijackiej piosence jest taka tęsknota... coż z tego że człowieka który już nie jest w stanie... który już nie kontaktuje...
Cytat:Baw się teraz ile wlezie
Pij i rzygaj póki sił
Żebyś potem mógł powiedzieć
Ale sobie człowiek żył
Co mi tam czerwone wino
I w bażancie śrut
Byli kumple i dziewczyna
Było wódy w bród
jak to było? carpe diem? chwytaj ten cholerny dzień!! musisz! bo jeśli nie to dupa zbita...

i wreszcie coś o co Kaczmara nie podejrzewałem... znaczy podejrzewałem ale nie sądziłem że opisał to w piosence...
Cytat:Będzie wora co niemiara
Odpowiedz
fizol napisał(a):
Elrond napisał(a):żadnego sensu w tym nie znajduję
To akurat ja napisałem, fizolu. (tak dla porządku) Big Grin

A co do piosenek "pijackich" to może nie są beznadziejne, ale też szczególnie mnie nie zachwycają :|
Może dlatego, że nie piję :?: :|

Pozdrawiam
Zeratul
Odpowiedz
pozwoliłam sobie naprawić Wink
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):
To akurat ja napisałem, fizolu. (tak dla porządku)
a tak dl apozadku to nie ja napisalem z e to Krzysiek napisal, bo ja zawsze (tak i w tym przypadku) cytuje na szybkiego czyli bez autora wypowiedzi. tylko ktos mi to poprawia i potem jest na mnie Tongue
za Tobą ja,
Odpowiedz
to tak dla porzadku, fizol, zacznij cytować z autorami
Odpowiedz
Ok, ale mi jakos dziwnie to forum wolno dziala i czsami nie chce mi sie po prostu czekac bo to dlugo sie wszytsko laduje. sorry za problem, ale raczej dalej bede tak cytowal (to tak dla porzadku Smile )
za Tobą ja,
Odpowiedz
A co za różnica w szybkości czy podasz autora czy nie? Raczej nie wielka, a komfort czytania spory.
Odpowiedz
no ok, ale po prostu moja przegladarka nie wiem czemu strasznie dlugo laduje jak wybiore to "wlasciewe cytawanie" ale jesli chcecie
Artur napisał(a):A co za różnica w szybkości czy podasz autora czy nie? Raczej nie wielka, a komfort czytania spory.
pozdrawiam Big Grin
fizol napisał(a):Big Grin
za Tobą ja,
Odpowiedz
fizol napisał(a):
fizol napisał(a):
To akurat ja napisałem, fizolu. (tak dla porządku)
a tak dl apozadku to nie ja napisalem z e to Krzysiek napisal, bo ja zawsze (tak i w tym przypadku) cytuje na szybkiego czyli bez autora wypowiedzi. tylko ktos mi to poprawia i potem jest na mnie Tongue
Po pierwsze cały cytat jest z mojego posta - wewnętrzne "fizol napisał" jest błędne :twisted:
Po drugie - o jakiego Krzyśka Ci chodzi i co on ma do tego :o
A na przyszłość, fizolu naucz się porządnie cytować ( :x ) - nawet jeżeli nie chcesz używać "właściwego cytowania" to wystarczy napisać <quote="nazwa_usera">cytowany tekst</quote> (zamiast "<" i ">" należy użyć odpowiednio "[" i "]") 8)
Poćwicz trochę - na pewno się uda Tongue :wink:

Pozdrawiam
Zeratul
Odpowiedz
Fizol, możesz uzyć opcji Cytowanie selektywne i wtedy na nic nie czekasz żeby się załadowało. U mnie co prawda trochę trzeba się nakombinować, ustawić kursor w oknie tekstowym, potem zaznaczyć tekst cytowany z forum i kilknąć cytowanie selektywne, ale to nie jest duże utrudnienie i na nic się nie czeka.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):wewnętrzne "fizol napisał" jest błędne
Już poprawione (w tym oryginalnym - bo Twój post po poprawieniu straciłby sens).
Odpowiedz
A ja postaram się wrócić do właściwego tematu Smile - tzn. do tekstu z ostatniej płyty Kazika czerpiącego z JK.
Nie wszyscy wiedzą, że płyta "Los się musi odmienić" jest wydaniem z muzyką FILMOWĄ - do filmu "Rozdroże Cafe", który wejdzie do kin jakoś w październiku. Niedawno Kazik wydał na swej stronie i forum Kultu "oświadczenie", że teksty z tej płyty nawiązują do postaci filmowych i nie wyrażają osobistych poglądów autora.
A piosenka w/w jest jedną z bardziej mi się podobających na płycie, naprawdę, nie tyle połączenie z muzyką, co z głosem i intonacją Kazimierza wiele zmienia w odbiorze tej piosenki - przede wszystkim można się przekonać, że na pewno nie jest ona zupełnie "na poważnie" Smile .

No, pozdrawiam!
Odpowiedz
Juz sie musze wszytskim pochwalic ze zaczalem (przewaznie) cytowac z podaniem autora itd. I sorry za wszystkie niescislosci wynikle z tego powodu.

PS:Zeratul, chodzilo mi o Elronda Smile
za Tobą ja,
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości