Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kazik a JK
juz od pewnego czasu sie zastanawiam jak to jest ze JK wykonuje te same utwory co Kazik: Celina, BAranek, Inżynierowie z Petrobudowy, U MArianny.
Moje pytanie brzmi: Kto jest ich autorem? Czy JAcek wykonuje je tylko na tych nieoficjalnych zbiorach (Pijany Poeta)?
Odpowiedz
Autorem jest ojciec Kazika. Jacek zaczął je wykonywać na długo przed Kazikiem. Wydane są oficjalnie na "Bankiecie"
Odpowiedz
Raczej, to Kazik wykonywał te same utwory co JK - zresztą nieudolnie ...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
NIe tak znowu nieudolnie. Wykonywał je bardzo dobrze, dorownujac JK
Odpowiedz
Nieudolnie to wykonywał je "JK" moim zdaniem wersje kazika są sto razy lepsze.
Odpowiedz
Kazik mógłby Kaczmarowi buty czyścić co najwyżej, a nie kaleczyć piosenki swojego ojca. Bardziej beznadziejnego wykonania tych utwórów od stękania Kazika nie słyszałem. Twierdzenie że wykonywał je bardzo dobrze, dorównując JK, jest według mnie żartem.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
A "Marianne" i tak najlepiej wykonal Imiela. Chociaz to wersja aktorska, a nie czysto koncertowa.
Odpowiedz
Wydaje mi się, ze kłucenie się o to kot wykonuje te utwory lepiej jest bezcelowe. Każdy z wykonawców śpiewa w swoim stylu i na swój sposób inaczej. A co do Kazika to wielokrotnie wypowiadał sie on iż śpiewac nie umie Smile Więc problem z głowy :wink:
Yet we lost though, again...
Odpowiedz
Istotnie to debata bez sensu.Jacek śpiewał jak Stary Staszewski z gitarą.Kazim zrobił z tego utwory Rokowe.Co komu bardziej.Jednemu kasia innemu Basia.
Odpowiedz
Coz... ja slucham obu wersji z jednakowa przyjemnoscia. A tak na marginesie to obaj wspolnie spiewali bodajze "Baranka"
[i]"To, co wiesz chłopaczku, to drobiazg. To, co musisz jeszcze pojąć, to bezmiar."[/i]
Odpowiedz
Zgadza się, była już mowa o tym przeciąganiuuuuuu Wink
Odpowiedz
Niestety nie slyszalem tego wykonania, czego zaluje. To zostalo gdzies oficjalnie wydane?
[i]"To, co wiesz chłopaczku, to drobiazg. To, co musisz jeszcze pojąć, to bezmiar."[/i]
Odpowiedz
------------
Odpowiedz
Nie wiem, czy jest książka ,,Kazik". Wiem natomiast, że autorem książki ,,Kult Kazika" jest Lech Gnoiński Confusedpoko:
,,...pierwszy bratu skoczę do gardła,
gdy zawyje: nie wilki już my..."
Odpowiedz
--------------
Odpowiedz
Spierać się można w nieskończoność (mnie osobiście aranżacja i wykonanie Kazika również przypadły do gustu), ale jedno jest pewne - teksty to Pan Stanisław pisał świetne.
Odpowiedz
NAJLEPIEJ śpiewał te utwory Tata Kazika, a Kazik i JK to mu mogą buty pucować.... a tak serio to wkurzyl mnie tekst tego goscia co mu Kazik nie pasuje... Jezu zalosne. Nie lubisz - nie sluchaj, i nie obrzydaj innym. Ja osobiscie wole wersje ojca, a wersje JK sa dla mnie jakies takie bez energii, i nie w stylu JK - jakby sie dostosowywal do Taty, ale moze TYLKO ja to tak odbieram. Zalosny jestes.
Odpowiedz
Jezeli juz cos to w sumie Kult czyli zespol Kazika wydal dwie plyty z utworami Stanisława Staszewskiego z tego co sie orientuje prezentujac wszystkie utwory Ojca. Aha plyty te byly pelnym sukcesem , na koncetry przychodzili ludzie pamietajacy wykonania Stanisława Staszewskiego.Tak naprawde Jacek Kaczmarski wykonywal jakies 3-4 utwory Ojca Kazika a Kazio 27 Smile Aha jezeli komus sie spiewanie Kazika nie podoba to nie musi go sluchac ale pewne normy zachowan wymagaja , zeby nie mieszac z blotem ludzi tylko i wylacznie dlatego,ze spiewaja w ten a nie w inny sposob. Ja zarowno slucham tworczosci Mistrza jak i Kazika i to sa dwa rozne swiaty i w sumie nie da sie ich porownywac ,nawet nie ma to sensu .
Odpowiedz
Gwoli uzupełnienia tego tematu, znalazłem taki fragment w jednym z wywiadów z Jackiem (Polityka nr 43/1999) w którym Jacek na pytanie dziennikarza:
- Słucha pan Kazika Staszewskiego?
odpowiada:
-Słucham muzyki klasycznej. Kazik miał ponoć do mnie pretensje, że śpiewałem piosenki jego ojca, ale może dzięki temu sam się nimi zainteresował. Kiedy zaczął je nagrywać, poszedł moim zdaniem w złą stronę, zamazując aranżacjami i ekspresją sens tych tekstów, które przez połączenie elementów knajackich z czystą poezją ocierają się o genialność. Wcześniejszy Kazik, ten sprzed nagrań ojca, był niesłychanie autentyczny, dosadny, bezkompromisowy wobec władzy, Boga, Kościoła itd. Był mi w tym bardzo bliski. Potem utracił kontrolę nad ekspresją i w okresie 12 groszy zbyt dosłownie odzwierciedlał chaos, który chciał opisać.
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
Kaczmarski gzy przebywał w paryżu zapoznał się z twórczoscią Stanisława staszeckiego (architekta który zmarł w 1972r. w Paryżu). Pozostawił on wiele słabo nagranych pijackich kased znaczących wiele dla Kaczmarskiego .

Poza tm po kilkunastu latach śpiewania o polityce i komunistach kaczmarski chciał zaśpiewać coś "lekkiego" o tym czym wieczorami żył. W taki właśnie sposób powstała płyta "Bankiet"
Pozdrawiam.
Odpowiedz
O czym wszyscy z tego forum wiedzą, bo wszyscy cytowane przez Ciebie (po prawie dwóch miesiącach od ostatniego postu w tym temacie) zapowiedzi z "Bankietu" znają na pamięć.
A Stanisław Staszewski zmarł w Paryżu 28 stycznia 1973 roku.

białobrzeski napisał(a):poza tm po kilkunastu latach śpiewania o polityce i komunistach kaczmarski chciał zaśpiewać coś "lekkiego"
Na litość Boską!! Tolerancja dla awangardowej ortografii ma pewne granice. Napisanie nazwiska Mistrza z małej litery to profanacja.
W nas jest Raj, Piekło -
i do obu - szlaki!
Odpowiedz
Chyba jestem już za stary i nie potrafię być trendy i cool...
Nie wiem jaki cel ma pisanie słów celowo przekręcając ich pisownię... czy to maskowanie braku znajomości zasad ortografii?...
No ale już pisanie nazwiska Staszewskiego o tak:

białobrzeski napisał(a):staszeckiego

to już jest drogi białobrzeski przesada... i nie usprawiedliwia tu niczego Twój wiek...

Pozdrawiam...
Mateo Strunnik
Odpowiedz
co to są "pijckie kasedy"?? Dziękujemy za geneze programu bankiet. Post Białobrzeskiego był lekko mówiac nie trafiony...
Odpowiedz
A tak z innej bańki. Piosenka Kazika "Nie mam nogi" z płyty "12 groszy" wydaje mi się w klimacie bardzo "kaczmarska". Wy też macie takie odczucia?
Ci co zginęli idą w bohatery
Ci co przeżyli muszą walczyć dalej
Odpowiedz
Ja nigdy nie słyszałem akurat tej piosenki, ale porównywanie Kazika do Kaczmarskiego w moim odczuciu to chyba spora pomyłka... :|
Odpowiedz
Na liście poruszaliśmy ten temat, ale widzę że na forum nikt tego nie podniósł. Ja więc to uczynię :wink:

Rzecz dotyczy najnowszej płyty Kazika pt. "Los się musi odmienić". W
refrenie piosenki "Co się stało z naszem panem" znajduje się dość wyraźne
nawiąznie do "Naszej klasy" Kaczmarskiego. Oto tekst:

Kazik napisał(a):Co się stało z naszem panem
Co z ideą, co z programem?
Gdzie kierunek, co wskazany
Był na zawsze zachwalany?

Widowiska czeka motłoch
Czem liczniejszy, tem groźniejszy
Do zakochania jeden krok-
Ja chciałbym stawiać kroków więcej!

Co się stało z naszem panem?
Przesłuchanie dokonane
Wyrok został wykonany
A my jeszcze się spotkamy

Gdzie są panienki z tamtych lat?
Gdzie są kwiaty młodości mej?
Wpadła bomba do piwnicy
Napisała na tablicy:

-Co się stało z naszą klasą?
-Pyta Adam w Tel Awiwie
-Rozjebała ją rakieta
Wystrzelona przed pościgiem

Cała klasa w strzępach leży
Trafiona z helikoptera.
Tu są ziemie Izraela - nic nie waż się tu siać
I niczego nie zbieraj

Dobre wieści, Mirella
-Jakie? - Opowieści dziwnej treści!
Dzisiaj przyjmuje dr Drella.
O jella, o jella, dr Drella!

Coraz bardziej pewien swego
Tego, co w głowie i w sercu mam
Nie ma, panie, tego złego
Co by na dobre nie wyszło nam

Pluton egzekucyjny
Na ofiarę swą czeka, wciąż czeka i wciąż.
Ten dokument elekcyjny
Bóg to dziadek, a diabeł to wąż

Taka dupa mi się marzy,
co ma tysiące makijaży
Za trzy lata koniec świata
Zastanów się, po co ci armata

Gdzie są dziewczyny z tamtych lat?
Wpadła bomba do piwnicy
Napisała na tablicy:

Na głos wodza tak naszego
Wszyscy nasi się zjechali
Nawet ci, co głosu jego
Kiedy mali byli nie słuchali

Otwierajcie swoje serca (już!)
Bo kto serca nie otworzyć raczy (gówno!)
Gówno a nie film zobaczy
Taki ktoś to zero znaczy

Myślisz może, że więcej coś znaczysz.
Mam pytanie, proszę pana
Bo masz rozum, dwie ręce i chęć
Masz termometr imasz rtęć

-Co się stało z naszą klasą?
-Pyta Adam w Tel Awiwie
-Rozjebała ją rakieta

Trafiona z helikoptera.
Tu są ziemie Izraela...

Czy jest coś do pozamiatania?
Czy jest tutaj coś do prania?
Oh Mirella, oh Mirella
Przyjmie ciebie dr Drella

Ciągle ktoś mówi coś
Ja naprawdę mam już dość
Nie nauczyli mnie niczego
Nie nauczyli więc też niczego złego

Gdzie są panienki z tamtych lat?
Wpadła bomba do piwnicy
Napisała na tablicy. tak

Co się stało z naszą klasą?
-Pyta Adam w Tel Awiwie
-Rozjebała ją rakieta

Trafiona z helikoptera.
Tu są ziemie Izraela - nic nie waż się tu siać
I niczego nie zbieraj
Ci co zginęli idą w bohatery
Ci co przeżyli muszą walczyć dalej
Odpowiedz
Szczerze o to to zupelnie mi sie nie podoba, jest zlepkiem roznych piosenek a wykorzystanie Kaczmara juz mi sie tu zupelnie nie podoba
MichałGadziński napisał(a):dość wyraźne
??tak bym powiedzial ze nawet calkiem doslowne momentami a potem sa uzyte niektóre wersy a potem czesc pomyslu.

Dla mnie to jest mdle, bez gustu i wyrazu, nie podoba mi sie bardzo...grrrr... :<
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
Odpowiedz
Nie mogłeś tych odstępów między wersami zlikwidowac?? Już na liście o tym pisałem, mniej czytelne to jest przez te odstępy :/
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Nie mogłeś tych odstępów między wersami zlikwidowac?? Już na liście o tym pisałem, mniej czytelne to jest przez te odstępy
Dobrze by było, bo tak to nie jest w ogóle czytate. I zajmuje W 3 litery miejsca Tongue
Odpowiedz
Elrond napisał(a):I zajmuje W 3 litery miejsca
W 4 chyba raczej. Błąd ortograficzny Ci się wkradł :]
A ludzie dziewczynę wśród przekleństw gwałcili
I włosy jej ścięli, i ręce spalili.
Powołał ją Pan na gnój.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości