Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piosenki, których nie da się słuchać spokojnie
Od dzis ...Przy podpalonych bibliotekach
Lud sine ręce będzie grzał
w skojarzeniach Rezerwat W.Ruyslinck -'Tylko nie palcie skrzypiec aby ogrzac rece' i oczywiscie Fahrenheit 451 Ray Bradbury, gdzie strazacy nie gasza pozarow,a podpalaja ksiazki.. bedzie teraz tydzien nad tym...
'Niegodne nas – za sprawy błahe
(Drobnych utrapień lichy towar)
Płacić rozpaczą, gniewem, strachem,
Zużywać w kłótniach cenne słowa'
Odpowiedz
Luter napisał(a):Była już taka teza stawiana i to jakieś pięć lat temu. Może coś w tym po prostu jest.

Bądź dobrej myśli, Elżbieto. Może uda się Państwu zebrać komitet orzekający kto ile rozumie z Kaczmarskiego. I wszystko będzie wiadomo.
O ile pamiętam to nie pozostawałeś dłużny, stawiając równie absurdalne tezy w stylu: "wierzący nie rozumieją Kaczmarskiego"
[size=75][b][i]"Dla pewnych durniów, nafaszerowanych tanim materializmem, metafizyka jest czymś nudnym i suchym, i dowolnym!" SIW[/i][/b][/size]
Odpowiedz
Seim napisał(a):O ile pamiętam to nie pozostawałeś dłużny, stawiając równie absurdalne tezy w stylu: "wierzący nie rozumieją Kaczmarskiego"
A ja, tylko wątpię, żeby rozumieli. (nie żebym rozumiał jedyną poprawną interpretacją...)
Odpowiedz
Nie no- osoba wierząca nie ma prawa zrozumieć JK... Tak samo zdrowy lekarz nie powinien za cholere rozumieć chorego... Czy to aby nie pachnie za bardzo paranoją..?
A Ty czcij, co żyje radośnie! A Ty szanuj to, co umiera.
Odpowiedz
zamocik_23 napisał(a):Nie no- osoba wierząca nie ma prawa zrozumieć JK...
Ja tego nie napisałem. Myślę po prostu, że takiej osobie jest z pewnością trudniej.
Odpowiedz
Zbigniew napisał(a):Myślę po prostu, że takiej osobie jest z pewnością trudniej.
A możesz to rozwinąć..? Bo mi jest to trochę ciężko zrozumieć..
A Ty czcij, co żyje radośnie! A Ty szanuj to, co umiera.
Odpowiedz
zamocik_23 napisał(a):A możesz to rozwinąć..? Bo mi jest to trochę ciężko zrozumieć..
no mówił przecież że trudniej zrozumieć :rotfl:
Odpowiedz
Piosenki, których nie da się słuchać spokojnie - moim przypadku to "Odpowiedź na ankietę 'twój system wartości'". Krótka, celna i nie da się chyba do niej nie ustosunkować emocjonalnie i intelektualnie.
[i]I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie[/i]
Odpowiedz
A ja nie mogę przejść obojętnie obok "Mufki", od kiedy ją w Poznaniu usłyszałem :rotfl:
Odpowiedz
savoyard napisał(a):A ja nie mogę przejść obojętnie obok "Mufki", od kiedy ją w Poznaniu usłyszałem :rotfl:
Jeszcze nie słyszałeś śpiewanej od końca Tongue
Musisz się jeszcze kiedyś do Poznania wybrać :]

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
savoyard napisał(a):A ja nie mogę przejść obojętnie obok "Mufki", od kiedy ją w Poznaniu usłyszałem
A w ogole to jest cos JK /ZL/PG obok czego mozna przejsc obojetnie? ? Przynajmniej uzytkownikom tej strony? Tyle, ze obok tych nieobojetnych sa jeszcze te, ktorych spokojnie sie nie da - czyzbys wlasnie Mufki spokojnie nie mogl sluchac? Wink
Odpowiedz
Ja ostatnio sobie Requiem rozbiorowe ściągnąłem i jestem teraz zasłuchany, podobnie mam z Ostatnią mapą Polski, choć tą mam w raczej słabej jakosci
Odpowiedz
Elzbieta napisał(a):A w ogole to jest cos JK /ZL/PG obok czego mozna przejsc obojetnie? ? Przynajmniej uzytkownikom tej strony? Tyle, ze obok tych nieobojetnych sa jeszcze te, ktorych spokojnie sie nie da - czyzbys wlasnie Mufki spokojnie nie mogl sluchac? Wink
Zmartwię Cię, ale wydaje mi się, że nawet będąc użytkownikiem tej strony obok niektórych tekstów JK można przejść całkiem obojętnie. Wystarczy, że nie spodoba mi się ich melodia bądź słowa i wtedy już nieprędko chcę do nich wrócić. Choć z drugiej strony każda reakcja jest zawsze reakcją, więc nie może być całkiem obojętna Wink Ale są jednak takie teksty, które niosą stymulację żartobliwą (przykład "Mufki), są i takie, które niosą stymulację poważną (choćby i fenomenalni "Świadkowie"), ale są wreszcie i takie, które nie niosą jej wcale. Wtedy nie słucham ich niespokojnie, bo nie słucham ich wcale.

No a z tego wynika, że te utwory, których słucham, nie słucham na spokojnie... Więc punkt dla Ciebie Wink
Odpowiedz
Ale czy często nie jest tak że utwory które nie wzbudziły w tobie ciekawości po jakimś czasie wracają bo zyskują pewną aktualność bądź dowiadujesz się o jakimś fakcie, szczególiku który całkowicie odmienia twój pogląd na utwór? Pierwsza reakcja: "nie fajne"---> olśnienie/ oświecenie "aaa więc to chciał przekazać. WOW!!" ??

Z autopsji wiem że takie rzeczy się zdarzają :wstyd:
[b]Ale człowiek dąży ku zgubie, Wiedzieć o tym nie chcą ludzie[/b]
Odpowiedz
tez tak mam Big Grin
Odpowiedz
Na tym zdjęciu jest razem z dziewczyną, która mieszka ze mną do dzisiaj.
Odpowiedz
I... Twoj podpis

To dla was chwila, dla mnie całe życie!
Nim zniknę — niech pokrzyczę krótką chwilę!

Poza tym dla mnie nic nie da sie spokojnie sluchac, poza Mlodym Lasem -nie wiem czemu.
Odpowiedz
Dla mnie taką piosenką jest "Elekcja", szczególnie ostatnia zwrotka:
"Ramiona do nieba wzniesione przed zgonem,
Krew czarna zaschnięta na wargach,
A w oczach otwartych milczenie zdumione
I sarga...."
Jednego nikt mi nie odbierze...
Ja jestem JA, JA, JA!!!!!
Odpowiedz
Ja jestem zakochana w utworze "Ostatnie dni Norwida", przecież ostatnie wersy tej piosenki to rekord świata!!SmileSmileSmile

"... Więc cóż jest piękno, wód słoneczne bryzgi?
Diament w popiołach, pamięć, doskonałość?
Gdyby to tylko było by za mało..
DUSZA ROZPIĘTA RAZ NA KRZYŻU MYŚLI
WYRAZI CAŁOŚĆ!!"

no i co wy na to kochani Smile
Eliza
Odpowiedz
A jak rozumiesz ten zcapslockowany fragment?
Odpowiedz
Ja się skłaniam ku frazie:
'Ręce grabieją, wino całkiem kwaśne,
Na rękawiczki braknie mi pieniędzy..."

To takie prawdziwe...
Odpowiedz
TAK!!!!!!!! Sam to chciałem wskazać!!!!!
Odpowiedz
Simon napisał(a):To takie prawdziwe...
A ja znow z maniackim uporem, ze u JK wszystko jest prawdziwe -nawet jak wszystkiego nie da sie zrozumiec umyslem. Chyba na tym miedzy innymi Jego wielkosc polega.

BTW czesto pisze,ze rozumiem sercem,a przeciez to nie serce rozumie, tylko jakies polaczenia w mozgu.Chyba,ze ten scisk serca...
Odpowiedz
Alku, "jak to rozumiesz?" to złe pytanie, takie wersy się czuje całym sobą.
One wyrażają całą wielkość ludzkiego ducha i myśli. Są wyrazem tego czym naprawde jesteśmy, czy ważne jest dla nas "mieć" czy "być".
Pozdrawiam!
Eliza
Odpowiedz
Elizo - masz oczywiście rację. Więc jak to czujesz?

[ Dodano: 17 Maj 2007, 21:30 ]
A ponad fragment przytoczony przez Ciebie i nawet ten od Simona - cenię chyba:
"I myśl zmarznięta nie chce płynąć prędzej,
A przecież przez nią i to dla niej właśnie
Umieram w nędzy."
Odpowiedz
Czuje, że człowiek poświęcający dla swoich wizji i myśli ( myśli tych najwyższych i tych najpodlejszych) wszystko i umierający w nędzy, tylko taki człowiek, może zrozumieć kim naprawde jest i kim naprawde jesteśmy my wszyscy.
Eliza
Odpowiedz
To teraz niech Alek napisze, jak on to rozumie. Smile)
Odpowiedz
No ten... No... Ja chyba żelazko zostawiłem włączone Smile

I to nieważne,czy pytasz o fragment JK,czy Elizy Smile
Odpowiedz
Zbigniew napisał(a):
Seim napisał(a):O ile pamiętam to nie pozostawałeś dłużny, stawiając równie absurdalne tezy w stylu: "wierzący nie rozumieją Kaczmarskiego"
A ja, tylko wątpię, żeby rozumieli. (nie żebym rozumiał jedyną poprawną interpretacją...)
Trudniej to może być, jak ktoś nie ma mózgu. I z góry zaznaczam, że wierzący nie jest równy bezmózgowcowi.
Odpowiedz
To co napisałem, to głupota przecież. Tak bywa jak się do kompa dobieram w różnych stanach psycho-fizycznych. Jednak niektórzy chrześcijanie nieco spaczają Kaczmarskiego interpretując go jako wyrażającego myśl katolicką. Spotkałem się z takimi - stąd mój opaczny wniosek.
Odpowiedz