Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autoportret w literaturze i sztukach plastycznych
Bardzo proszę o podpowiedź od osób dla których tworzość Jacka Kaczmarskiego nie stanowi już żadnych tajemnic Smile temat prezentacji jaki wybrałam jest zawarty w temacie, w swojej pracy koniecznie chciłam zawrzeć wiersze JK . Czy któryś z wierszy oprócz "Ja" jest o tej tematyce? czy w którymś z nich JK pisał o sobie? Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
Myślę,że najlepiej pasuje tutaj Testament '95.
A jako,że masz w temacie też sztuki plastyczne - to np. można połączyć Autoportret Witkacego z autoportretami Witkacego Smile
A utwór "Ja" nigdy mi się jakoś z autoportretem Kaczmarskiego nie kojarzył...
Odpowiedz
Mistszu, twórczość Kaczmara nie stanowi juz dla Ciebie żadnej tajemnicy? Na głowę upadłeś?
Odpowiedz
Sam byłeś świadkiem prawie Smile
A tak poważnie - masz rację Marku rzecz jasna,że ma i to wiele Smile po prostu na ten fragment posta nie zwróciłem uwagi Smile
ale pozwoliłem sobie mimo wszystko nie skasować tego napisałem z kilku powodów:
1) prezentacja maturalna ma o wiele mniej tajemnic dla mnie,
2) wbrew temu co napisała autorka tu nie trzeba aż takich wymiataczy
3) tacy wymiatacze raczej nie odpowiadają w dziale Szkoła Tongue
Odpowiedz
Tylko czy chcesz brać pod uwagę sam autoportret, czy utwory opowiadajace o JK. Bo tych drugich mozna by wymienic kilka, choćby " Doswiadczenia"
Odpowiedz
Diana926 napisał(a):Bardzo proszę o podpowiedź od osób dla których tworzość Jacka Kaczmarskiego nie stanowi już żadnych tajemnic Smile temat prezentacji jaki wybrałam jest zawarty w temacie, w swojej pracy koniecznie chciłam zawrzeć wiersze JK . Czy któryś z wierszy oprócz "Ja" jest o tej tematyce? czy w którymś z nich JK pisał o sobie? Z góry dziękuję za pomoc.
Zastrzegam, że nie jestem osobą której twórczość Kaczmarskiego nie stanowi żadnych tajemnic ale co do utworów autobiograficznych to troche weim. Obawiam sie tylko, ze za wileu postaci to nie przedstawisz bo sama interpretacja wierszy Kaczmarskeigo zajmie duzo czasu. Sądze, ze warto zatrzymac sie na dłużej przy: Testamencie, Drzewie genealogicznym, Księga skarg i zazaleń, Starość Tezeusza... Na wiecej czasu Ci chyba nie wystarczy. Skoro to ma byc literatura to moze jeszcze "Autoportret z kanalią"? - wtedy na pewno będziesz miala wystarczająco.
Otulajać się duszy swej płaszczem
Co nie chroni przez żadnym urazem...
Odpowiedz
Dodałbym jeszcze "Konfesjonał".
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Pochwała łotrostwa ??

Pozdrawiam maturzystkę Wink
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
Odpowiedz
jeszcze można by dorzucić "wojne postu z karnawałem" mało to autobiograficzne ale Kaczmarski w wywiadach wspominał że ta piosenka mówi dużo o jego życiu i podejsciu do świata... tak mi sie wydaje, a moze "pijanego poete" :rotfl: ??
Problemem nie jest sam problem, ale twoje podejście do niego
Odpowiedz
...ale koniecznie w zestawie z "potępienie rozkoszy" inaczej sadze, ze straci sporo na wymowie Wink :rotfl:
Otulajać się duszy swej płaszczem
Co nie chroni przez żadnym urazem...
Odpowiedz
Przygotowuje prezentacje maturalną, a jej temat brzmi ,,Biografia Jacka Kaczmarskiego jako klucz do odczytywania twórczości pisarza. Przeanalizuj i omów związki biografii z twórczością".
Proszę o nowe propozycje do tego tematu. Co myślicie o skorzystaniu utworów zamieszczonych w ,,Tunelu"?
Odpowiedz
ehh...
Tu masz dokładnie to samo
Odpowiedz