Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Misz Masz II - konkurs z nagrodami!
lodbrok napisał(a):nie nastręczało kłopotów.
Chyba jednak nastręczało, sądząc po PW. :niepewny:
Odpowiedz
A mi najwięcej problemów sprawił fragment 5 i 15. Dopiero za trzecim przesłuchaniem skojarzyłem. Smile)
"Pieśń człowieka doskonali,
Człowiek znika, pieśń nie ginie.
Tak śmiertelnik sięga szczytów
I w tym tkwi realizm mitu."
Odpowiedz
Simon napisał(a):Chyba jednak nastręczało, sądząc po PW.
No pewny nie byłem, ale przecież trafiłem za pierwszym razem bez żadnej podpowiedzi, czyli instynkt słuchowy zadziałał Smile .
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
ps napisał(a):15
Uwielbiam to grać. Może nawet opracuję to na dwie gitary.
Odpowiedz
A nie przewidujesz IIIciej edycji konkursu? Wink Niestety, jak dota nie mogłem trafić na rozpoczęcie zabawy:/
Odpowiedz
Przewiduję, przewiduję, już o tym pisałem. Smile
Właśnie się zastanawiałem, jak go wreszcie utrudnić.
No, ale dla Ciebie to i tak byłaby buła z masłem. Big Grin
Odpowiedz
No, zobaczymy... :/
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Simonie proponowałbym nie wykorzystwać elementów tak charakterystycznych. Oczywiście w celu podwyższenia poziomu trudności Smile Wystarczyło przejechać się po playliście, odsłuchać pierwsze kilka dzwięków utworu i już się miało pewność, że ma się do czynienia z tym a nie innym utworem.

Innym sposobem może być zmiana (lekka) sposobu zagrania, np. zmiana tempa, pominięcie kilku dzwięków czy nawet dodanie.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Wiesz, zawsze można wzorem pewnego popularnego muzycznego teleturnieju, odegrać jedną, ewentualnie dwie pierwsze nuty refrenu, albo nawet zwrotki. Smile
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Oczywiście. Należałoby także do tychże nutek dorobić podpowiedzi. Najprostszy przykład:

Rzecz dzieje się w XVIII wieku, opowieść o morskiej podróży do Australii.

Przykład oczywiście banalny ale oddający istotę. =]

Tylko, że tego typu (nutki itd) sposób przeprowadzania konkursu eliminuje dodatkową trudność jaką jest wyłapywanie przejść między fragmentami oraz ich ilość ;]
Odpowiedz
czy ktoś ma płytę (dwupak) z pomatomu: kosmopolak ?

powstał pewnien problem dotyczący jednego utworu, a raczej jego kompozytora.

nie wiem czy mogę wyjawić jego nazwę, ale u mnie jest inaczej niż na kasecie.
[img]http://www.challenge-roth.com/img/challengeroth-logo.gif[/img] Unten 10.
Odpowiedz
Chodzi Ci zapewne o Bajkę i autorstwo muzyki niejakiego S. Tabisza. Ja też tak napisałem, ale prawdę mówiąc nie wiem jak jest naprawdę. Kto w rzeczywistości jest autorem muzyki to pytanie do bardziej zorientowanych.
Odpowiedz
lodbrok napisał(a):No tak. Niby oczywiste, chociaż w moim przypadku niekoniecznie. Tak się składa, że Sarmatię mam chyba najsłabiej osłuchaną spośród wszystkich płyt Jackowych. Choć to dzieło znakomite to osobiście czuję do niego chyba najmniejszy sentyment. Nie potrafię tego racjonalnie uzasadnić, ale tak po prostu jest.
Pocieszę Cie, lodbroku, że ja np. Sarmatię bardzo lubię i mam w miarę "osłuchaną", a też tego nie mogłem skojarzyć.

Ja w zasadzie słucham nie dźwięków lecz słów (że pozwolę sobie na niewielką parafrazę), a że i na nadmiernie dobry słuch muzyczny też nie narzekam (co mogą poświadczyć uczestnicy toruńskiego spotkania Wink ) to i nawet się nie zdziwiłem, że odpowiedź była banalna :]

BTW brakuje mi jeszcze "dziewiątki" - nie chcę szukać metodą: "sprawdź cała playlistę" (zresztą musiałbym ją najpierw stworzyć :] ), więc mógłby mnie ktoś oświecić :agent:

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Aleksander Wat Smile
Odpowiedz
lodbrok napisał(a):Chodzi Ci zapewne o Bajkę i autorstwo muzyki niejakiego S. Tabisza
S. Tabisz jest rzeczywiście autorem muzyki do Bajki (tak przynajmniej jest na kasecie Kosmopolak), ale Simon mówił, że uznawał jeśli ktoś napisał J. Kaczmarski (z powodu różnicy w źródłach podających autora muzyki) Smile
"In the city od blinding lights..."

--------------------------
http://www.triadapoetica.art.pl
http://www.gentlemanschoice.pl
http://www.krest.pl
Odpowiedz
No tak, ale dobrze by było ostatecznie rozwikłać zagadkę tego autorstwa.
Odpowiedz
Mało tego: podobno jest jakieś źródło, gdzie jako autor muzyki podawany jest... Gintrowski. Ale czekam na potwierdzenie.
Uznawałem obie odpowiedzi, gdyż na stronie jako autor figuruje Kaczmarski a na kasecie "Kosmopolak" S. Tabisz.
Odpowiedz
dopiero teraz przesłuchałem całego Masza i szkod że tak późno, bo faktycznie nei był taki trudny Smile
czekam na następny Wink
Odpowiedz
Ja próbując odgadnąć utwory dopasowywałam słowa do muzyki. Kojarzyłam małe fragmenty tekstu i w ten sposób odgadłam większość zagadki.
Odpowiedz
yeremyash napisał(a):faktycznie nei był taki trudny
Prawda? Big Grin
tmach napisał(a):Ja próbując odgadnąć utwory dopasowywałam słowa do muzyki. Kojarzyłam małe fragmenty tekstu i w ten sposób odgadłam większość zagadki.
Jest to jakiś sposób, choć nie zawsze te frazy muzyczne pokrywają się ze słowami.
Odpowiedz
Simon napisał(a):Jest to jakiś sposób, choć nie zawsze te frazy muzyczne pokrywają się ze słowami.
A wtedy to byłoby już zupełnie łatwo. Też tak z paroma fragemntami próbowałem. Ale niekiedy coś mi się kołatało, ale za nic nie mogłem sobie nawet ułamka tekstu do tego "czegoś" przypomnieć.
Tylko poczucie humoru nas może ocalić.

"Kaczmar nie wygrałby "Nadziei". Kaczmar nawet by się nie zakwalifikował ze względu na brak elementu autorskiego." - Zeratul
Odpowiedz
Chodziło mi o to, ze nuciłam resztę i "dopasowywałam" słowa. Dokładniej nie umiem tego wytłumaczyć. Bo nawet jeśli był tylko początek bez słów, to i tak najpierw "dopasowywałam" słowa, a później tytuł.
Odpowiedz
Simon napisał(a):podobno jest jakieś źródło, gdzie jako autor muzyki podawany jest... Gintrowski.
To akurat wydaje mi się mało prawdopodobne.
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):To akurat wydaje mi się mało prawdopodobne.
No, mnie zupełnie nieprawdopodobne. Niemniej osoba, która ów fakt zgłosiła, obiecała podesłać skan/zdjęcie. Byłaby to niezła ciekawostka.

[ Dodano: 1 Wrzesień 2006, 19:09 ]
tmach napisał(a):Chodziło mi o to, ze nuciłam resztę
No a co kiedy fragment nagrania jest końcówką utworu? Wtedy nie ma tej "reszty". Smile
Odpowiedz
I dlatego wszystkich nie odgadłam. Wink
Odpowiedz
czy już wyjaśniło się coś w sprawie kompozytora bajki ?

ja jestem świeżo po przeprowadzce i nie mogę podesłać obiecanych zdjęć z płyty.
Odpowiedz
Dotychczas żaden autorytet nie wypowiedział się w tej kwestii Smile
Odpowiedz
ja napisał(a):ja jestem świeżo po przeprowadzce i nie mogę podesłać obiecanych zdjęć z płyty.
Jeśli chodzi Ci o "dwupak" Pomatonu, to tam faktycznie figuruje:
Bajka*
[...]
* S. Tabisz - muzyka

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):Jeśli chodzi Ci o "dwupak" Pomatonu, to tam faktycznie figuruje:
Bajka*
[...]
* S. Tabisz - muzyka
hmmm hmmm.

kurczaki, nie wiem - sprawdzę w domu.
Odpowiedz
W nutach na stronie natomiast widnieje coś takiego:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/nuty/bajka.png">http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/nuty/bajka.png</a><!-- m -->
Dlatego uznawałem obie odpowiedzi.
Odpowiedz