Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powszechny Spis Ludności
Zauważe że ja też jestem rocznik '88
Najpierw nasienie
kiełkuje, rośnie, pnie się do góry
----------
A gdy wychyli pierwsze listki z cienia - radość
Odpowiedz
ann napisał(a):
duchx napisał(a):Zaraz potem poszybowalem do netu w poszukiwaniu mp3-jek... Nic nie znalazlem Smile

To dobrze Smile
Jak uwazasz Wink
ann napisał(a):
duchx napisał(a):Nastepnego dnia wymusilem na rodzicach zakup pierwszej plyty

jakiej jeśli można?

btw - witam kolegę zza miedzy Smile
RMFFM prezentuje: Jacek Kaczmarski - Zlota kolekcja - taki mix na poczatek Wink
Smile
Odpowiedz
Duchx - po pierwsze - w miarę możliwości cytuj tylko fragment napisany przez daną osobę Wink

Po drugie - z Arturem nie pochwalamy mp3 z utworami oficjalnie dostępnymi i nigdy tego nie ukrywaliśmy Smile
Odpowiedz
Nie da się ukryć mp3 to nic innego jak forma piractwa.
Odpowiedz
Nie do końca masz rację Sławomirze. Piractwo ma się tak do mp3, jak korsarze do żaglowców. Czyli może służyć piractwu, ale nie musi...

[ Dodano: 2004-08-22, 17:40 ]
Tzn. i żaglowiec i mp3 może służyć piractwu, ale nie musi.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
piractwo, dobra, niech wam bedzie.
ale dlaczego TERAZ nie moznaby umiescic mp3 Jacka?
Przeciez kasa i tak pojdzie do cholernej wytworni, promotorow itp. a nie do niego....
nie wiem, czy jestem, czy się odbywam
Odpowiedz
ann napisał(a):Duchx - po pierwsze - w miarę możliwości cytuj tylko fragment napisany przez daną osobę Wink

Po drugie - z Arturem nie pochwalamy mp3 z utworami oficjalnie dostępnymi i nigdy tego nie ukrywaliśmy Smile

1. Oki, ale tak jest czytelniej Wink

2. Dam Ci przyklad. Jan Kowalski postanawia dowiedziec sie czegos o Mistrzu, bo w radiu uslyszal Mury. Idzie do kompa, szuka mp3jek w necie, nie znajduje, dale sobie siana. Gdyby umiescic choc 10 przykladowych, niejako "pokazowych" piosenek Mistrza, Kowalski moglby sie zainteresowac i kupic i tak plyte. Przemysl to. Wink
Odpowiedz
Cytat:2. Dam Ci przyklad. Jan Kowalski postanawia dowiedziec sie czegos o Mistrzu, bo w radiu uslyszal Mury. Idzie do kompa, szuka mp3jek w necie, nie znajduje, dale sobie siana. Gdyby umiescic choc 10 przykladowych, niejako "pokazowych" piosenek Mistrza, Kowalski moglby sie zainteresowac i kupic i tak plyte. Przemysl to.

Oczywiście to by było możliwe, tylko trzeba by uzyskać zgodę właścicieli nagrań, producentów itd., dość skomplikowana sprawa z tym wszystkim, no i wybrać tylko 10 piosenek nie jest łatwo :]
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
1. Duchx - Wg mnie ten natłok cytowanych wiadomości (znaczy to co Ty zrobiłeś Wink ) czytelny do konca nie jest Smile

Duchx napisał(a):Gdyby umiescic choc 10 przykladowych, niejako "pokazowych" piosenek Mistrza, Kowalski moglby sie zainteresowac i kupic i tak plyte

2. Fragmenty - zaznaczam fragmenty! - utworów w formacie mp3 będą na stronie Smile Myślę, ze to wystarczy Smile Także na Merlin.pl przy niektórych albumach są fragmenty utworów - można odsłuchać przed zakupem Wink

Armagedda napisał(a):Przeciez kasa i tak pojdzie do cholernej wytworni, promotorow itp. a nie do niego....

No nie do końca - zgodnie z prawem część zysków dostają spadkobiercy (a więc p. Alicja, dzieci...)... Więc chyba jednak warto zastanowić się nad kupnem oficjalnych nagrań :?: Smile
Odpowiedz
Jestem tego samego zdania, ja osobiście zazwyczaj kupuję te albumy któe już mam w formie mp3. Po pierwsze dla tego ze takie empedrajki to nie to samo co orginalna płyta, po drugie dla jakości dźwięku, po trzecie, dlatego że nie lubię okradać artystów któych szanuje.

Po drugie to DuchX słąbo szukałeś, naprawdę słabo... ale w szczegóły wnikać nie będę bo nie wolno Smile
Najpierw nasienie
----------
Odpowiedz
kazahd napisał(a):Jestem tego samego zdania, ja osobiście zazwyczaj kupuję te albumy któe już mam w formie mp3. Po pierwsze dla tego ze takie empedrajki to nie to samo co orginalna płyta, po drugie dla jakości dźwięku, po trzecie, dlatego że nie lubię okradać artystów któych szanuje.

To Ty. Ale znacza większość ludzi zadowala się mp3...
Odpowiedz
kazahd napisał(a):Po drugie to DuchX słąbo szukałeś, naprawdę słabo... ale w szczegóły wnikać nie będę bo nie wolno Smile

Szukalem w internecie, a nie w sieciach p2p Wink

[ Dodano: 2004-08-22, 21:06 ]
Przemek napisał(a):Oczywiście to by było możliwe, tylko trzeba by uzyskać zgodę właścicieli nagrań, producentów itd., dość skomplikowana sprawa z tym wszystkim, no i wybrać tylko 10 piosenek nie jest łatwo :]

Mysle ze gra jest warta swieczki Smile
A co do wyboru, na przyklad: 1788 i Zrodlo juz by wystarczylo... Po ich wysluchaniu kazdy kto lubi ambitna muzyke bedzie do Mistrza przekonany Wink Albo prawei kazdy Wink
Odpowiedz
ann napisał(a):To Ty. Ale znacza większość ludzi zadowala się mp3...

Ann, kupie cala dyskografie Kaczmara jak tylko bede miec kase w oryginalach. Tym czasem jednak czeka na mnie sporo rzeczy (Trybut dla DCD, "casus luciferi" watain, nowy album Graveland, Rotting Christ, Varathron......) wiec nie moge. Poza tym, owszem, zadowalam sie mp3, bo nie bede sciagac demowki Utuk Xul z kolumbii. Wink
Kaczmarski... tak, kupie jego plyty w supermarkecie, ale jeszcze bede mial na to czas....Wink
Odpowiedz
Armagedda napisał(a):kupie jego plyty w supermarkecie, ale jeszcze bede mial na to czas....

Być może przyjdzie czas, ze będziesz musiał licytować, i to wysoko na allegro Wink

A co do mp3 - to już lepiej przegraj płytę od znajomego...
Odpowiedz
Cytat:A co do mp3 - to już lepiej przegraj płytę od znajomego...
Ja jako ze lubię muzykę z komputera słuchać wolę sobie już zgrać tą płytę w musepack'u na kompa niz marnować czyste płytki :wink:
Najpierw nasienie
----------
Odpowiedz
ann napisał(a):A co do mp3 - to już lepiej przegraj płytę od znajomego...

a co za roznica?
Odpowiedz
Tomasz, rocznik 1975 (najlepsze w tym roczniku wina :roll: ), olsztynianin, (WARMIA WITA), politolog, żonaty, zachwycający się twórczościa Mistrza od mniej wiecej 6 - 7 roku życia, szczęśliwy posiadacz Box-u Big Grin Big Grin Big Grin ....
Odpowiedz
Cytat:Piractwo ma się tak do mp3, jak korsarze do żaglowców. Czyli może służyć piractwu, ale nie musi...

Tzn. i żaglowiec i mp3 może służyć piractwu, ale nie musi.

Właściwie to chciałem tylko nadmienić (żeby uczynić zadość historii) że piractwo i korsarstwo to dwie zupełnie inne rzeczy i dobrze jest ich nie mylić a już napewno nie stosować zamiennie tych określeń (ale to tak mało związane z muzyką...Wink)
Co zaś się tyczy piratowania cudzych nagrań to jestem jak najbardziej przeciw... Jeśli można stopniować piratowanie to pierwsze miejsce ma u mnie kupowanie (i rzecz jasna produkcja) płyt z "drugiej ręki"...
Co się tyczy mp3... No skłamałbym gdybym powiedział że nie mam takowych... ale systematycznie kupuje orginały (i oczywiście kasuję te podłe podróbki....Wink)
Pozdrawiam...
Mateo Strunnik
Odpowiedz
dla scisłości korsarz był na usługach konkretnego państwa co mu dawało pewne przywileje, pirat na usługach własnych...
Najpierw nasienie
----------
Odpowiedz
Armagedda napisał(a):a co za roznica?

a taka, że nieodpłatne dzielenie się płytami (tu zaliczamy także kopiowanie płyt Wink ) podciągane jest pod tzw. użytek własny i jest całkowicie zgodne z prawem Smile

btw - witaj Czajopress Smile
Odpowiedz
ann napisał(a):a taka, że nieodpłatne dzielenie się płytami (tu zaliczamy także kopiowanie płyt Wink ) podciągane jest pod tzw. użytek własny i jest całkowicie zgodne z prawem Smile

Sciaganie ich z netu tez. (wiem, ze w Stanach mialy byc procesy, ale niz z tego nie wyszlo, nawet u nich to legalne Wink )
Odpowiedz
ann napisał(a):a taka, że nieodpłatne dzielenie się płytami (tu zaliczamy także kopiowanie płyt Wink ) podciągane jest pod tzw. użytek własny i jest całkowicie zgodne z prawem Smile

w takim razie, jak mi gliny wpadna na chate, powiem ze wszystkie plyty pelne mp3 jakie mam przegralem od kumpla, i moga mnei cmoknac w lewy posladek? Cos mi tu nie gra, w koncu ostatnio przydupili pare osob i dostaly DUZE kary..
Odpowiedz
Ale mówimy o legalnym ściąganiu ze stron czy legalnym ściąganiu przez p2p - bo o ile to pierwsze jest, że tak powiem, na granicy prawa (zależy jaki prawnik to mówi Wink ), to drugie absolutnie legalne nie jest Smile
Odpowiedz
wiem, ale ja jestem w lepszej sytuacji, bo jak mi wpadna do domu to powiem, ze Dunkel Nacht, Utuk Xul, Armagedda, Watain... to projekty moich kumpli, .... Wink
Odpowiedz
Armagedda napisał(a):

w takim razie, jak mi gliny wpadna na chate, powiem ze wszystkie plyty pelne mp3 jakie mam przegralem od kumpla, i moga mnei cmoknac w lewy posladek? Cos mi tu nie gra, w koncu ostatnio przydupili pare osob i dostaly DUZE kary..

ze tak powiem - BZDURA!!
Wszystkie mp3 ktore sciagnalez lub zrippowales od znajomych sa legalne. Jezeli je KUPILES od pirata, to jestes paserem i wtedy mozesz pojsc siedziec. Tak samo jesli je sprzedajesz, bo wtedy jestes zlodziejem. Ale sciaganie z netu mp3-jek jest w 100% legalne! Choc i publikowanie juz niekoniecznie. (to co pisze, jest w 100% pewne, czytalem wiele opracowan prawniczych na ten temat i rozmawialem o tym z organami scigania )
Odpowiedz
duchx napisał(a):ze tak powiem - BZDURA!!
Wszystkie mp3 ktore sciagnalez lub zrippowales od znajomych sa legalne. Jezeli je KUPILES od pirata, to jestes paserem i wtedy mozesz pojsc siedziec. Tak samo jesli je sprzedajesz, bo wtedy jestes zlodziejem. Ale sciaganie z netu mp3-jek jest w 100% legalne! Choc i publikowanie juz niekoniecznie. (to co pisze, jest w 100% pewne, czytalem wiele opracowan prawniczych na ten temat i rozmawialem o tym z organami scigania )

nie wierze w to... bo jesli to jest legalne, a JEST TO KRADZIEZ, to chyba cos tu jest nie tak... Przeciez artysta, ktorego mp3 sie sciaga raczej kasy za to nie dostaje, nie? (MOwie teraz o P2P, a nie o legalnych samplach ze stron oficjalnych)
Odpowiedz
Cytat:dla scisłości korsarz był na usługach konkretnego państwa co mu dawało pewne przywileje, pirat na usługach własnych...
dokładnie... nie wszyscy wiedzą że na przykład Wikingowie byli raz piratami a raz korsarzami... ale to nie to Forum więc nie rozwijajmy może... ćśśśś....
a tak wracając do wątku to jeśli faktycznie przegrywanie mp3 od kumpla nie jest niczym zdrożnym to właśnie się dowiedziałem ze mam o jedno przewinienie mniej...Wink

Pozdrawiam niniejszym...
Mateo Strunnik
Odpowiedz
Kurde patrzcie mam samą legalną muzę :o
To tylko jeszcze jeden przykład na to ze prawo w polsce jest delikatnie mówiac dziwne... :]
Najpierw nasienie
----------
Odpowiedz
duchx napisał(a):Ale sciaganie z netu mp3-jek jest w 100% legalne! (...) Wszystkie mp3 ktore sciagnalez lub zrippowales od znajomych sa legalne

Od znajomych. Ale ściągając z sieci z pewnością nie ściągasz mp3 od znajomych. Chyba, że jesteś w stanie to zagwarantować...
Odpowiedz
ann napisał(a):
duchx napisał(a):Ale sciaganie z netu mp3-jek jest w 100% legalne! (...) Wszystkie mp3 ktore sciagnalez lub zrippowales od znajomych sa legalne

Od znajomych. Ale ściągając z sieci z pewnością nie ściągasz mp3 od znajomych. Chyba, że jesteś w stanie to zagwarantować...

a jak oni moga mi udowodnic to, ze NIE sciagam mp3 od znajomych?
Odpowiedz