Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A my nie chcemy...
dzięki za odpowiedź Smile Kuba, poczekam na film, bo, Zeratulu, mam tylko soundtrack (którego, jak się pewnie już domyślasz) jeszcze nie przesłuchałam. Natomiast istnieje prawdopodobieństwo, że nadrobię to w najbliższym czasie Big Grin
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):Kubo - odpowiadałem jodynce Wink
Acha, w takim razie przepraszam.
W każdym razie, aby uzupełnić dyskusję o wersji Wójcickiego "A my nie chcemy...", załączam wykonanie piosenki z filmu Magdaleny Łazarkiewicz "Ostatni dzwonek". W pliku oznaczonym tytułem filmu, umieściłem też "Modlitwę o wschodzie słońca".
Odpowiedz
no to nadrobiłam.
Kurcze, trzeba było od razu, że tam jest "Miejcie nadzieję"!
To jest świetny utwór.

Ale też ogromne wrażenie robi na mnie "Zakazane zostało".
Odpowiedz
jodynka napisał(a):Kurcze, trzeba było od razu, że tam jest "Miejcie nadzieję"!
Czyli wiersz Asnyka do muzyki z "O krok"? Wink
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):
jodynka napisał(a):Kurcze, trzeba było od razu, że tam jest "Miejcie nadzieję"!
Czyli wiersz Asnyka do muzyki z "O krok"? Wink
Że wiersz Asnyka, to wiem. Wink Że do muzyki z "O krok" to nie wiem (co to jest "O krok"?).

Ale ten utwór po prostu znam. Smile To taki punkt orientacyjny, światełko w tunelu dla człowieka zagubionego w meandrach filmowych... Wink

A wracając do "A my nie chcemy":
kurcze, ten fragment audio, który, Kubo, wrzuciłeś, zmienia bardzo mój punkt widzienia na Wójcickiego śpiewającego tę piosenkę.

Rzeczywiście, to, co jest na youtube, zmasakrowało to wykonanie. To, co Ty podrzuciłeś, jest rewelacyjne. Ten wzrok... Ten wyraz twarzy...
chapeau bas.
Odpowiedz
jodynka napisał(a):Ten wzrok... Ten wyraz twarzy...
Słowem - Świr. Ale chyba głos Ci się nie podobał?
Odpowiedz
Jacek Wójcicki jest tu świetny i... mimo ekspresji wcale się nie męczy. On tak jak niektórzy ma sposób na takie śpiewanie. Kiedyś mnie prześladował jego utwór "Marszałek Koniew", polecam. A w 30 sekundzie widać nieżyjącego już bardzo dobrego gdańskiego aktora - Henryka Bistę, grywającego w sporej liczbie polskich filmów. Moja żona go bardzo lubiła.
Odpowiedz
Andrzej J. napisał(a):Jacek Wójcicki jest tu świetny i... mimo ekspresji wcale się nie męczy.
I zwróć uwagę na "drobny" szczegół - przez całe ponad minutowe ujęcie(bez cięć), nawet pół powieki mu nie drgnie. Smile
Odpowiedz
Jaśko napisał(a):
jodynka napisał(a):Ten wzrok... Ten wyraz twarzy...
Słowem - Świr. Ale chyba głos Ci się nie podobał?
Nie. Głos Wójcickiego mi się nie spodobał. Ale w TYM fragmencie audiowiualnym w żaden sposób mnie nie razi. A ekspresja jest tu niesamowita. Właśnie przez te niemrugające powieki i wyraz twarzy Wójcickiego.
Odpowiedz
Andrzej J. napisał(a):Kiedyś mnie prześladował jego utwór "Marszałek Koniew", polecam.
Mnie właśnie prześladuje Smile
Odpowiedz
stopawel napisał(a):
Andrzej J. napisał(a):Kiedyś mnie prześladował jego utwór "Marszałek Koniew", polecam.
Mnie właśnie prześladuje
Tak, "Marszałek Koniew" bez wątpienia wielki jest! Smile
Odpowiedz
stopawel napisał(a):
Mnie właśnie prześladuje Smile
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=KCb3LwD1FMo">http://www.youtube.com/watch?v=KCb3LwD1FMo</a><!-- m -->
Andrzej
Odpowiedz
Dzięki, Andrzeju! Nie wiem, co w sobie ma ten utwór, ale mnie od czasu do czasu też prześladuje!
Ja go mam nagranego z benefisu J.W. i jakoś ciągle robi na mnie wrażenie! Smile
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz
da sie ściagnąć "A my nie chcemy uciekać stąd". "Trio" Skarzyskie grało to i nawet płytę mam więc jeśli ktoś chciałby posłychać prosze pisać Smile

w wykonaniu Łukasza,Zica i Wozi'ego.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości