Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okradziony grób Jacka
#1
Warszawskie "hieny" cmentarne dały znać o sobie. Skradzione zostały "struny" z grobu Jacka, które łączyły dwie skały. Sad
Odpowiedz
#2
To była kwestia czasu, jeżeli małe krzyże kradną to co dopiero dość znacznej wagi pręty żelazne :/.Teraz warto się zastanowić, czy wstawiać nowe i czekać aż znów poniosą, czy zastąpić czymś imitującym metal :/. Inna rzecz, że wydawało by się, że taki cmentarz powinien być bardziej pilnowany...
Odpowiedz
#3
Smutne... Rzeczywiście chyba wykonanie strun z czegoś czego nie można sprzedać w skupie złomu byłoby najlepszym rozwiązaniem.
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
#4
8o .... no cóż.. pewnei dla nich to był grób jak grób. Nie wiedzą kto to jest Aleksander Kwaśniewski, to co tu mówić o tym, że wiedzieli kto to jest Jacek Kaczmarski.. Chyba tylko człowiek może robić coś takiego jak okradać groby..
Odpowiedz
#5
Rzeczywiście smutne i do tego nagminne...Też myślę, że najlepiej mniej wartościowy materiał wybrać, no ale nie nam decydować.
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
Odpowiedz
#6
mejdejo napisał(a):Chyba tylko człowiek może robić coś takiego jak okradać groby..
człowiek?
Odpowiedz
#7
Ech , szkoda nawet komentować ... :/
To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
nasza odmowa niezgoda i upór
mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku
w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia
Odpowiedz
#8
Byłem przedwczoraj na Powązkach (pierwszy raz na grobie JK.) - jest tak zasypany śniegiem, że nawet nie widać Kto Tam Leży. Płonął tylko jeden (!) znicz i grób wyglądał na bardzo, bardzo zapuszczony... A przecież wydawałoby się, że w Stolicy jest tylu wielbicieli JK. To też jest smutne.

Pozdrawiam
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
#9
Coma napisał(a):człowiek?
w sensie homo sapiens sapiens, bo z ludźmi mają oni niewiele wspólnego
Odpowiedz
#10
Smutna sprawa, tak jak z reztą każdy okradziny grób.Totalny brak szacunku niezależnie od tego kto tam spoczywa.
Yet we lost though, again...
Odpowiedz
#11
Trudno się z Wami nie zgodzić - ale raz jeszcze stanowczo zapytuję - dlaczego na Miejscu Spoczynku JK. zalega chyba kilkutygodniowa warstwa śniegu i lodu?

Pozdrawiam serdecznie
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
#12
Żeby upozorować obecność skradzionych strun Smile
Odpowiedz
#13
Michal napisał(a):Żeby upozorować obecność skradzionych strun Smile
Ale zawalona śniegiem tudzież lodem jest sama płyta...a struny jak rozumiem znajdowały się "na górze"...
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
#14
Takim burakom trzeba wyrywać ręce przy samym tyłku....
Nie ten umiera co właśnie umiera, lecz ten co żyjąc w martwej kroczy chwale
Odpowiedz
#15
Skoro te pręty były stalowe, to chyba nic tańszego z metalu sie nie da wstawic, może z tworzywa sztucznego lepiej...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
#16
Tylko żeby jeszcze wyglądało w miarę elegancko... Heh, do czego to dochodzi, że trzeba specjalnie pilnować grobów, które z samej swojej natury powinny być nietykalne... 8o
[b][size=85]Dziś gra się słońcem football-match ogromny!
Bóg strzela gole - po ludzku, wspaniale!
Dziś skok na ziemię z nieba karkołomny,
Cesarskie cięcie i salto mortale![/size][/b]
Odpowiedz
#17
To niestety jest plaga "ogólnokrajowa"...
Kradnie się wszystko - nawet sztuczne kwiaty...
Odpowiedz
#18
Szymon napisał(a):Trudno się z Wami nie zgodzić - ale raz jeszcze stanowczo zapytuję - dlaczego na Miejscu Spoczynku JK. zalega chyba kilkutygodniowa warstwa śniegu i lodu?

Pozdrawiam serdecznie
Posprzątałeś ten śnieg?
Odpowiedz
#19
Dyl napisał(a):Posprzątałeś ten śnieg?
Na tyle na ile było to możliwe po ciemku przy dziesięciostopniowym mrozie bez żadnych narzędzi - to nie był puszek tylko bardzo mocno zmrożona warstwa śniegu z lodem.

Jeśli ktoś mieszka blisko i ma taką możliwość to może doprowadzić grób do porządku - ja byłem w Warszawie pierwszy raz od dwunastu lat, nie licząc przesiadek na lotnisku i nie miałem przy sobie skrobaczki, miotełki czy czegoś w tym rodzaju...

Pozdrawiam
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
#20
No tak - co by nie mówić,to pytanie Szymona jest dość celne moim zdaniem...
Odpowiedz
#21
byłam na grobie Jacka na wszystkich świętych w 2004 w 2005 niestety nie mogłam, więc nawet nie wiedziałm tego nagrobka.


co do kradzieży to ludzie już nic nie szanują... niestety
pewni wieczności, niepewni chwili...
Odpowiedz
#22
Ludzie, nie przesadzajcie. Miałem ostatnio nieprzyjemność uczestniczenia w dwóch pogrzebach i nie przypominam sobie żebym widział j a k i k o l w i e k odśnieżony grób. Tego się po prostu chyba nie praktykuje. Poza tym, skuwanie lodu z kamiennej płyty w kilkunastopniowy mróz może grozić po prostu jej uszkodzeniem. Inna sprawa to ilość kwiatów czy palących się lampek. Pora roku jest jednak taka, że nie zachęca specjalnie do wizyt na cmentarzu. Nie demonizujmy. Pozdrawiam
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
#23
I pewnie panom złomiarzon starczyło na wino.
To jest żałosne co w tym kraju się dzieje.
Bo źródło wciąż bije...
Odpowiedz
#24
lodbrok napisał(a):nie przypominam sobie żebym widział j a k i k o l w i e k odśnieżony grób. Tego się po prostu chyba nie praktykuje. Poza tym, skuwanie lodu z kamiennej płyty w kilkunastopniowy mróz może grozić po prostu jej uszkodzeniem
No niby tak, ale dobrze by było, gdyby chociaż napis był widoczny... Zajęło nam sporo czasu, zanim udało się go choćby w minimalnym stopniu odśnieżyć (z braku czegokolwiek innego przy pomocy rękawiczek...).
Pozdrawiam
Odpowiedz
#25
Eliszeba napisał(a):No niby tak, ale dobrze by było, gdyby chociaż napis był widoczny... Zajęło nam sporo czasu, zanim udało się go choćby w minimalnym stopniu odśnieżyć (z braku czegokolwiek innego przy pomocy rękawiczek...).
No więc właśnie... Kiedy przyszliśmy nie widać było nawet jednej (!) litery z napisu.
De facto zatem nie wiadomo było Kto Tam Leży. A było tam sporo odśnieżonych, dobrze utrzymanych płyt nagrobnych - tych o których możnaby napisać (jedynie na podstawie "cmentarnych obserwacji" oczywiście), że więcej ludzi o nich pamięta - niż o JK. :/ Zapewne napiszecie, że najważniejsza jest pamięć, która wyraża się przeżywaniem wciąż na nowo Jego Twórczości, Wsłuchiwaniem się w Słowo i tym podobne. Co więcej - ja się z Wami zgodzę! Ale czy to oznacza, że Miejsce Spoczynku JK. powinno być tak dalece zaniedbane? Śmiem wątpić!

Pozdrawiam
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
#26
Nie no Szymonie przesadzasz stanowczo ( a od tego jak wiedomo są fachowcy). Zaśnieżony grób to nie jest "dalece zaniedbany" grób. Ja na grobie Jacka byłam 2 razy mimo, ze mieszkam w Warszawie. Ktoś może powiedzieć, ze to zamało...dla mnie nie. Komuś może nie podobać się śnieg leżący na płycie nagrobnej....mnie się podoba (choć wiem, ze utrudnia odnalezienie grobu).
"Przed wszystkim cofaj się przezornie,
Nic nie jest tym, czym miało być.
Groźne - co zdaje się bezbronne,
Siła się umie w słabym skryć."
Odpowiedz
#27
Duzo tego śniegu by musiało być, by go nie było widać.
Odpowiedz
#28
Kochani, czy wy nie robicie z grobu Jacka jakiegoś uswięconego miejsca pielgrzymek? Szacunek i zaduma jak najbardziej, zapalenie świeczki, kwiaty też. Ale nie oczekujcie, że wszyscy miłośnicy twórczości Jacka bedą zasuwać co kilka dni na cmentarz i sprzątać snieg. Jak często jesteście na grobach swoich najbliższych? Dwa, trzy razy w roku? Jeśli odeszli niedawno, może trochę częściej. Nie oczekujcie jakiegoś inferno zniczy co niedziela, bo jest to śmieszne. Zgadzam się z lodbrokiem. Lepiej, żeby grób zasypał na kilka miesięcy śnieg, niż miały na nim gnić przez miesiąc kwiaty. Czy kiedy obstawicie grób zniczami i obsypiecie kwiatami, przychodzicie w kilka dni potem to uprzątnąć? Nie sądzę. Więc nie oczekujcie, że inni za was to zrobią.
Odpowiedz
#29
piotru napisał(a):Lepiej, żeby grób zasypał na kilka miesięcy śnieg, niż miały na nim gnić przez miesiąc kwiaty.
Akurat kwiaty, jak tylko się pojawią, zaraz znikają i są sprzedawane ponownie. W sumie jedna wiązanka obsługuje kilka grobów
piotru napisał(a):Czy kiedy obstawicie grób zniczami i obsypiecie kwiatami, przychodzicie w kilka dni potem to uprzątnąć?
Chyba dawno na cmentarzu nie byłeś. Już tam są tacy,którzy się tym zajmują - z niezłym zyskiem.
Odpowiedz
#30
Paweł Konopacki napisał(a):Akurat kwiaty, jak tylko się pojawią, zaraz znikają i są sprzedawane ponownie. W sumie jedna wiązanka obsługuje kilka grobów
Paweł Konopacki napisał(a):Chyba dawno na cmentarzu nie byłeś. Już tam są tacy,którzy się tym zajmują - z niezłym zyskiem.
Pawle, nie mogę Tobie zaprzeczyć, bo nie chcę nawet, ale pijesz do innego problemu. "Recykling" wiązanek dotyczy jedynie wiązanek sztucznych i tych większych. Żaden "przedsiebiorczy" sprzedawca nie zabiera z grobów pojedyńczych, żywych kwiatów, które przez kilka godzin zdążyły podwiędnąć czy półwypalonych zniczy. Wystarczy zajrzeć na cmentarze w kilka dni po Święcie Zmarłych, by zobaczyć stosy zwiedłego kwiecia i "śmietniki" na grobach. Wielu ludzi tak robi. Pamięta w swięto, nie pamieta w tydzień po. Przecież tak było po pogrzebie Jacka. Przypomnij sobie dyskusje na forum, jak ktoś zwracał uwagę na śmietnik na grobie nieuprzątniety w kilka tygodni po pogrzebie.
Nie zmieniaj tematu. Ja piję do biadolenia, że zasypany sniegiem grób przy 20 stopniowym mrozie i pojedyńcza swieczka jest nazywana nieuprzątniętym i zaniedbanym grobem, Ty zaczynasz o "recyklingu" cmentarnym. Daj spokój.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Największy na świecie fan Jacka Kaczmarskiego Bragiel 15 11,273 05-02-2021, 05:54 PM
Ostatni post: Bragiel
  Nieustająca nagonka na Jacka Kaczmarskiego-brońmy godności Jacka Bragiel 0 715 05-02-2021, 09:19 AM
Ostatni post: Bragiel
  Muzeum Jacka Kaczmarskiego Bragiel 10 7,489 03-16-2016, 12:11 PM
Ostatni post: Bragiel
  Choroba alkoholowa Jacka Kaczmarskiego Bragiel 36 19,810 05-05-2014, 10:02 PM
Ostatni post: Kuba Mędrzycki
  Jak skończył Jacka "lekarz" Przemek 337 113,403 04-30-2014, 10:02 PM
Ostatni post: Luter
  Chrzest Jacka! Cziomi;-) 218 85,777 04-28-2014, 03:46 PM
Ostatni post: Luter
  8. rocznica śmierci Jacka Luter 19 9,279 04-17-2012, 07:22 PM
Ostatni post: Przemek
  Festiwal Piosenki Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije" Ania15 4 2,954 02-06-2011, 10:12 PM
Ostatni post: Simon
  Grób JK - wyszukiwarka Zeratul 0 1,601 10-13-2010, 02:56 PM
Ostatni post: Zeratul
  Lekarz Jacka Ania15 1 2,183 08-10-2010, 04:29 PM
Ostatni post: Kuba Mędrzycki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości