Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Troll
#1
Mając na uwadze konfliktowe zachowanie się użytkownika Szymona na forum, celowe ataki personalne zarówno na użytkowników jak i moderatorów i administratorów, prowokowanie przepychanek słownych i ogólne pieniactwo po kilkunastodniowej naradzie w "grupie trzymającej władzę" uznaliśmy, że pasuje on idealnie do internetowego Trolla i takąż rangę otrzymuje. Jednocześnie chcemy go uprzedzić, że kolejne takie destrukcyjne zachowanie i spamowanie będziemy karać w następnej kolejności ostrzeżeniami.
#2
Zamiast go do siebie przekonać, chcecie go zrazić. Wychodzi Wam to bardzo poprawnie! Wasza sprawa, ale jak na mój gust dawanie "Trolla" jest po pierwsze bez sensu, bo Szymon będzie i tak tym, kim był, będzie atakował tak, jak atakuje i miał swoje zdanie tak jak dotychczas. Po drugie, to jest piętnowanie czyli dość barbarzyński zwyczaj.

Czy danie mi Warchoła coś zmieniło? Nie! Absolutnie nic! Warchoł tylko legitymizuje to, co i tak robiłem od dawna, to jaki byłem i jestem. Teraz mam wręcz obowiązek co jakiś czas trochę namieszać. Warchoł to jest ranga! A nie jakiś mdławy artysta.

A Szymon? Jak chcecie go wypieprzyć, to lepiej od razu dajcie 6 ostrzeżeń i bedzie po sprawie. Po co te pozory? Po co ta procedura? Kiedyś ktoś dostał z marszu 3 ostrzeżenia i nie było kwestii. Potem mu to umorzono i obecnie "Banita" jest "Głupim Jasiem". Wszystko można! Big Grin

Z Szymonem trzeba było próbować działania na zasadzie: jak się nie da siłą, to trzeba podstępem. Jak nie można przekonać, to trzeba kupić.

Popatrzcie na Moderatorów. Są grzeczni jak baranki. Wszyscy pieją równym falsetem w chórze adoratorów Administracji. Zajmują się głównie przenoszeniem tematów, względnie ruganiem Szymona za OffTopiki. Wystarczyło Moderatorem dać skromny zakres obowiazków i złudzenie władzy.
#3
Proponujesz zeby mianowac Szymona "Moderatorem" ? :niespodzianka:
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
#4
thomas.neverny napisał(a):Proponujesz zeby mianowac Szymona "Moderatorem" ?
Hmmm, proponuję to za dużo powiedziane. Raczej sugerowałem, iż działania polegające na piętnowaniu i próbach upokorzenia nie działają na takich, jak Szymon. S. jest zbyt niezależny i ma zbyt silne poczucie własnej wartości, aby można go było tak prosto upokorzyć.

Dlatego sugeruję działanie w drugą stronę na zasadzie, jak nie można pognębić, to trzeba sobie zjednać. A nic tak nie zjednuje ludzi (przy namniej na początku), jak wspólne dzielenie władzy (choćby była tak złudna, tak niewielka jak ta tutaj na Forum).

Szymon Moderatorem? A czemu nie? Czemu nie mozna zrobić w Karczmie działu pod nazwą "Polityka" i tam puścić Szymona? Niech się wyżywa! Dyskusje polityczne są z reguły ostre, obfitują w wycieczki osobiste, utarczki słowne i ataki personalne. Czyli są znakomitym miejscem dla osobowości takich, jak Szymon. Niech się dział "polityka" rządzi osobnymi prawami, odwrotnymi niż całe forum i niech tych anty-praw pilnuje Szymon!
#5
Paweł Konopacki napisał(a):Wasza sprawa, ale jak na mój gust dawanie "Trolla" jest po pierwsze bez sensu
Ależ skąd, Pawle. Dla Artura to ma głęboki sens. Jaśnie Oświeconego Administratora po prostu nieco zirytował poniższy tekst i w taki sposób postanowił się "zemścić" :rotfl: Dziwnym trafem, kiedy się najbardziej w mniemaniu wielu Osób "awanturowałem" to nikt mi nie zmienił rangi... a teraz kiedy napisałem coś mało pochlebnego na temat Artura to od razu "Troll" :rotfl: Szczególnie interesujące jest to także ze względu na fakt, że przez jakieś pięć dni w ogóle nie było mnie na Forum :rotfl:
Szymon napisał(a):Widzisz, Arturku. Różnica między nami polega między innymi na tym, że ja nie jestem tak cholernie obłudny jak Ty. Z Twoją zasadniczością (grzeczny Arturek co zawsze siedział w szkole na wszystkich lekcjach, nigdy nie tknął papieroska i brzydzi się alkoholem...) to Ty jesteś znacznie bliżej "Naszego Dziennika" niż ja.
Artur napisał(a):i spamowanie
:rotfl: :rotfl: :rotfl: Spamowanie ?? !! Poczytaj sobie posty Ann w stylu
"NazwaUżytkownika bleble dSmile " czyli jakby nie patrzeć większość Jej wypowiedzi (zresztą, żeby było jasne - mi to w ogóle nie przeszkadza - niech sobie każdy pisze co chce, na miarę swoich możliwości...)

Może porozmawiamy spokojnie jak Ci, Arturze, bardziej będzie księżyc sprzyjał, bo chwilowo jest chyba nienajlepiej.

Pozdrawiam
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
#6
Jestem zszokowana. Nie sądziłam, że przyjdzie mi kiedyś bronić Szymona, bo przez pewien czas bez wątpienia byłam osobą najczęściej przez Szymona atakowaną i ośmieszaną, a jednak pomysł z "Trollem" zupełnie mi nie pasi. Nie wiem jak to było z rangą "Warchoł", ale wydawało mi się, że na taką rangę to się zainteresowana osoba musi zgodzić! Nikt nikomu w państwie prawa nie nadaje tytułów obraźliwych!!!!! Nawet jeśli owy "troll" nie jest wulgarny to tylko może zachęcać do większej agresywności, albo w ogóle nie zrobi wrażenia na Szymonie - Paweł nazwał to poczuciem własnej wartości, ja jestem bliższa zadufaniu w sobie, ale oboje się zgadzamy, że to jest działanie bezsensowne. Dla mnie to taka decyzja "polityczna" jak z Chodorkowskim i jeszcze zrobicie z niego męczennika wolności...Zaczynam się skłaniać ku poglądowi, że państwo Admini mają ze sobą jakieś problemy i odreagowują je na forum, bo nie wmówicie mi, że nadanie komuś rangi troll służy przejrzystości czy lepszemu funkcjonowaniu forum...
#7
Szymon napisał(a):Ależ skąd, Pawle. Dla Artura to ma głęboki sens. Jaśnie Oświeconego Administratora po prostu nieco zirytował poniższy tekst i w taki sposób postanowił się "zemścić"
No wiesz, Twój tekst, tak gwoli scisłości, był obraźliwy. Dlatego nie dziw się, że Art chciał się jakoś odegrać. Tylko, że rewanż, który sobie obmyślił, nie jest żadnym rewanżem.
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):Zaczynam się skłaniać ku poglądowi, że państwo Admini mają ze sobą jakieś problemy i odreagowują je na forum, bo nie wmówicie mi, że nadanie komuś rangi troll służy przejrzystości czy lepszemu funkcjonowaniu forum...
.
Czy Państwo Admini mają ze sobą jakieś problemy, to ja - przyznam - nie wiem.
Ale wiem, ze raczej "mało znają Makiawela". I to jest problem.
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):Nie wiem jak to było z rangą "Warchoł", ale wydawało mi się, że na taką rangę to się zainteresowana osoba musi zgodzić! Nikt nikomu w państwie prawa nie nadaje tytułów obraźliwych!
Po pierwsze, być może w państwie prawa nikt nikomu, samodzielnie i bez zgody zainteresowanego nie nadaje obraźiwych tytułów. Ale Forum nie jest państwem prawa. Jest maciutkim państeweczkiem kolebiącym się gdzieś w bezkresie wirtualnej rzeczywistości. Tu obowiązują prawa osobne.

Po drugie, mnie np. ranga Warchoł nie obraża. Mnie żadna ranga, jaka by nie była, nie jest w stanie obrazić. Ale jeśli juz, to wolę być Warchołem niż np. Kaczmarologiem czy Artystą. Jest tak dlatego, że o jakości rangi Warchoł stanowię tylko ja sam. Jestem jedynym Warchołem, co mnie niezwykle cieszy.
Natomiast gdyby mi dali Artystę, musiałbym być w jednym rzędzie zarówno z Broodką czy Tomkiem Susmędem, jak i z Gertrudą albo Staszkiem. O ile Broodkę czy Tomka uważam za prawdziwych artystów, o tyle dokonania artystyczne Gertrudy czy Staszka są, w moim odczuciu, wątpliwej jakości. A zatem taka mieszanina mi się nie odpowiada.
Albo Kaczmarolodzy. Do jednej kupy zebrano Karol, MacB, Dyla, KN i Majka. O ile Majek, Dyl czy KN to faktycznie znawcy wybitni, o tyle MacB i Karol są zwyczajnymi słuchaczami JK, których wiedza nie wykracza poza pewien przyzwoity poziom (w zasadzie mówię o MacB, bo wiedzy Karol w ogóle nie było mi dane pozanć). A wiec za taki twarzyski kogoel mogel serdecznie dziękuję.

A tak jeszcze wracając do Szymona, moim zdaniem Szymon reaguje czsami mocno nieadekwatnie do sytuacji. Wali z grubej rury do wróbla, oburza się, denerwuje czy też obrzuca epitetami - zazwyczaj na wyrost. Ale też ta nerwowość i nieadekwatność reakcji Szymona nie jest jakoś wybitnie szkodliwa, męcząca czy destrukcyjna. No bo w czym Szymon zaszkodził forum? Co swoim zachowaniem zdestabilizował? Jest na forum od listopada u.r. i jakoś to państewko nadal działa.
Ja bym nawet zaryzykował tezę, że dzięki ludziom takim, jak Szymon (trochę wybuchowym, trochę nadgorliwym, z poglądami, z poczuciem własnej wartości, trochę aroganckim) zbiorowości normalnie funkcjonuja, nie pogrążając się w "lenistswie i nudzie". Przy odrobinie zastanowienia - sądzę - można cechy szymonowego charakteru z pożytkiem dla wszystkich wykorzystać lub w każdym razie zniwelować ich - przyznajmy - niewielką szkodliwość.
#8
Zgoda forum to nie państwa prawa, ale nie znaczy to,że prawa nim rządzące muszą być takie przy, których ideowi demokraci skręcają się ze złości w grobie...
Tak się domyślałam, że Tobie warchołowanie odpowiada, a co mówi Szymon o trollowaniu?
Ale kto wie może niedługo też dostanę jakąś unikalną rangę i zrozumiem ich wartość...
#9
Paweł Konopacki napisał(a):Karol są zwyczajnymi słuchaczami JK, których wiedza nie wykracza poza pewien przyzwoity poziom (w zasadzie mówię o MacB, bo wiedzy Karol w ogóle nie było mi dane pozanć).
Dostrzegasz sprzeczność Pawle? Skąd wiesz, że wiedza Karol nie wykracza poza pewnien poziom, skoro jej nie poznałeś? Wink
#10
Simon napisał(a):Skąd wiesz, że wiedza Karol nie wykracza poza pewnien poziom, skoro jej nie poznałeś?
Faktycznie, określenie "przyzwoity poziom" jest na wyrost.
#11
Markowa !

Oczywiscie ze "panstwo prawa" ! A ponizszy fragment regulaminu powinien Ci pomoc w ustaleniu o czyje prawo chodzi :

"3. 8 - W sprawach spornych i nieobjętych regulaminem rację mają moderatorzy i administratorzy.
3. 9 - Jeśli administratorzy i moderatorzy nie mają racji - patrz punkt 3.8"

Big Grin

(NB : O ile mnie pamiec nie myli to przedtem byly te punkty jeszcze bardziej zwiezle : byla mowa tylko o adminach; teraz, jak widzisz, odpowiedzialnosc zostala rozlozona...).
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
#12
Artur napisał(a):Mając na uwadze konfliktowe zachowanie się użytkownika Szymona na forum, celowe ataki personalne zarówno na użytkowników jak i moderatorów i administratorów, prowokowanie przepychanek słownych i ogólne pieniactwo po kilkunastodniowej naradzie w "grupie trzymającej władzę" uznaliśmy, że pasuje on idealnie do internetowego Trolla i takąż rangę otrzymuje.
Aż tyle dni Wam to zajęło? Kuurczę... i taka decyzja... Tylko, że naprawdę wątpię, czy to najlepsze wyjście... Bo dokładnie tak, jak napisał Olaff, nadanie mu takiej rangi to legitymacja tego całego "trollowania", tak, jak byście powiedzieli: trolluj sobie dalej, widać, że to bardzo lubisz, więc damy Ci taką fajną rangę żeby się nikt nie czepiał, jakby co to przecież jesteś Trollem, a jak wiadomo, trolle lubią "trollować" :rotfl: i tak dalej. To tak, jakbyście - z całym szacunkiem - usprawiedliwiali samych siebie przed społecznością forumową, że nie dajecie (z nieznanych mi powodów) ostrzeżenia, więc zasłaniacie się rangą, która pozornie jedynie stanowi karę, a tak naprawdę wyróżnia spośród tłumów, podnosi taką osobę do rangi "elity elit" etc. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, żeby Syzmon "trollował" sobie dalej, bo to całkiem zabawne niekiedy i faktycznie... zajmujące, mimo, że rzadko kiedy merytoryczne - ale jak go znam (a znam całkiem dobrze) to tylko się ucieszy i będzie się z tą rangą obnosił jak z orderem... Szkoda zachodu - jeśli chcecie go naprawdę w jakiś sposób ukarać a nie nagradzać.... Smile

Ale ja bynajmniej nie namawiam do tego :rotfl: , hłe, hłe, hłe
pozdrawiam
#13
to te opisy typu Warchoł, Troll są za karę?? :o kurde a ja od początku mojego pobytu na forum chciałem mieć coś takiego.. Smile)
#14
mejdejo napisał(a):to te opisy typu Warchoł, Troll są za karę?? :o kurde a ja od początku mojego pobytu na forum chciałem mieć coś takiego.. Smile)
Ja już chciałam poprosić o Warchoła, ale stwierdziłam, że to dla zasłużonych. Nie wiedziałam tylko jakie zasługi trzeba mieć :rotfl:
śni inny byt jurajski gad
#15
partycja napisał(a):Nie wiedziałam tylko jakie zasługi trzeba mieć
Trzeba, trzeba! Warchoła sie tak za nic, jak Kaczmarologa, nie dostaje. To są - uważasz córko - lata pracy. To jest nadludzki wysiłek w nieludzkich warunkach. To pot i łzy, nieprzespane noce, deszcze zacinające po twarzy, ludzie niechętni, psy kąsające.

Dopiero teraz, po okresie upokorzeń i zniewag, można wreszcie z dumą przeczytać:
mejdejo napisał(a):kurde a ja od początku mojego pobytu na forum chciałem mieć coś takiego..
Tak jest, ranga Warchoła stała się obiektem westchnień! Bo Warchoł to jest - uważasz córko - znak firmowy! To jakość i rzetelność! Warchoł to połączenie kompetencji kaczmarologicznej z niebywałą wręcz upierdliwością w dowodzeniu własnej racji!

Jak - droga córko - zdestabilizujesz kiedyś pracę forum na tyle, że je zamkną na kilka, czy kilkanaście godzin, to wówczas porozmawiamy o tym, czy należy Ci się szlachetny tytuł Warchoła. A póki co, musisz się zadowolić zwykłą rangą.
#16
Zapomniales zaznaczyc ze ta Twoja w/w upierdliwosc byla « nieludzka », meczaca itd itp glownie dla innych… :rotfl:

A czy ja moglbym miec podtytul (rang) “Golem” ? Bo zaczalem lysiec i byloby mi z takim podtytulem do twarzy… :Smile No i troche by sie czlowiek wyroznial wsrod tej tluszczy…
Z gory dziekuje za pozytywne zalatwienie mojego podania. Confusedlonik:
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
#17
Koniec żartów. Zainteresowany już wie za co go "doceniono". Zamykam


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości