Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Radio Maryja"
#31
Natomiast mnie bardzo interesuje, dlaczego robi się nagonkę na media zależne od struktur innych niż "postępowe"- czyli "liberalne", cudzysłów nie jest przypadkowy.
Khamul, twierdzenie, że Rydzyk ciągnie za sznurki dowodzi, że zupełnie nie wiesz, kto to są Kaczyńscy.
To nie Kaczyńskim zależy na RM, to RM zależy na Kaczyńskich- podobnie jak za poprzedniej kadencji to nie Miller chciał mieć wpływy w Wyborczej, tylko redaktorzy Wyborczej chcieli być jak najbliżej Rządu. Afera Rywina pięknie to pokazała.
in montibus veritas
#32
A wracając do tematu, czy ktoś z was widzi pozytywny wpływ RM na polskie społeczeństwo? Np. dociera z Mszą świętą do tych, którzy nie mogą już opuszczać domu. Chodzi mi o pozapolityczną działalność RM, która wbrew temu co się trąbi odgrywa większą rolę w działaniu tego radia.
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#33
Pod względem edukacyjnym (głownie w zakresie spraw społecznych) nie ma lepszego radia. Inna sprawa, że oni mają swoją optyke widzenia wielu spraw.

Prawda, że większość innych stacji poza może państwową "Dwójką" to pod tym względme kompletne zera, przynajmniej wśrod komercyjnych (opieram sie na moich toruńsko-warszawskich doświadczeniach). Nietrudno więc zostać liderem. Wśród ślepych jednooki jest królem.
#34
MJ napisał(a):Inna sprawa, że oni mają swoją optyke widzenia wielu spraw.
Fakt, na szczęście wszystkim jest wiadomo co to za optyka i wie z jakim dystansem czasem trzeba tego słuchać.

Z tego co piszesz wynika, że jednak RM spełnia jakś misję i dodajmny misje, której inne media nie bardzo chcą się podjąć. A dlaczego?
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#35
Markowa <!-- s:) --><img src=\{SMILIES_PATH}/smile.gif\" alt=\":)\" title=\"\" /><!-- s:) -->' napisał(a):A wracając do tematu, czy ktoś z was widzi pozytywny wpływ RM na polskie społeczeństwo? Np. dociera z Mszą świętą do tych, którzy nie mogą już opuszczać domu.
Tu trzeba przyznac rację. Transmisje Mszy Św. pomagają wielu ludziom. Są także z tego co wiem (z tego co usłyszałem będąc u babć /chyba taka jest liczba mnoga od babciaWink/) różańce, Drogi Krzyżowe, Koronki i inee okolicznościowe nabożeństwa.
#36
Markowa:) napisał(a):Z tego co piszesz wynika, że jednak RM spełnia jakś misję i dodajmny misje, której inne media nie bardzo chcą się podjąć. A dlaczego?
Zapewne dlatego, że nie mają nic do zaoferowania w tej dziedzinie. Nie interesuje ich propagowanie właściwych postaw moralnych - być może dlatego, że jest to za trudne. Inne media nie chcą narażać się na wyśmianie i zapewne jak ognia boją się porównań z "ciemnogrodem" i innych określeń używanych przez GW, Tok FM i bratnie im środowiska. Jedyną odpowiedzią na Radio Maryja, niejako konkurencją dla niego mogłoby być radio katolickie, niezależne od Rydzyka. Wygląda na to, że Kościół nie jest w stanie zająć jasnego stanowiska w sprawie RM - być może dlatego, że RM, wyłączywszy poglądy polityczne (o ile w ogóle można tak nazwać zbiór zabobonów i bzdur, które opowiada o. Rydzyk) ojca dyrektora spełnia w sumie dosyć pozytywną (w oczach Kościoła) rolę propogatora katolicyzmu.

To co mówi Rydzyk jest po prostu śmieszne. Twierdzenie, że liczba etatowych słuchaczy RM jest równa liczbie czytelników GW, słuchaczy Tok FM itp to absurd. Wpływ Rydzyka na Polaków siłą rzeczy jest dalece mniej szkodliwy niż wpływ niezliczonych redaktorów "demokratycznych" mediów. A to już nie jest śmieszne.

Pozdrawiam serdecznie
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
#37
W całej rozciągłości się z Tobą zgadzam. Choć konkurencyjne radia katolickie istnieją, tylko ponieważ są apolityczne mniej się o nich mówi, no i są to rozgłośnie regionalne, które siłą rzeczy nie trafią tak daleko jak RM.
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
#38
Załączam, jako potwierdzenie tego co mówilem w tym temacie wcześniej:

TV Trwam może zarobić miliony na reklamach

Wkrótce na antenie telewizji Trwam pojawią się reklamy. Są juz pierwsi zainteresowani. - poinformowała "Gazeta Wyborcza", powołując się na informacje podane przez stację. Zdaniem ekspertów, stacja może zarobić kilkanaście milionów rocznie.
"Dotychczas o. Tadeusz Rydzyk podkreślał, że Radio Maryja i TV Trwam są jedynymi niezależnymi mediami m.in. dzięki temu, że nie czerpią zysków z reklam i nie manipuluje nimi żaden kapitał" - informuje "Gazeta Wyborcza".
Zmiana podyktowana jest, zdaniem stacji, "dobrem polskich przedsiębiorców". Telewizja Trwam może być atrakcyjna np. dla producentów leków i instytucji finansowych oferujących kredyty gotówkowe. Stacja przyciągnie też niższymi cenami mniejsze firmy, które dotąd nie korzystały z reklamy telewizyjnej.
Swoje zainteresowanie obecnością na antenie TV Trwam wyraził Maciej Bukowski, prezes firmy Telezakupy Mango.
"Widzowie Telewizji Trwam to dla nas idealni klienci: kobiety powyżej 35. roku życia i osoby starsze. Tacy ludzie to zdecydowana większość osób, która robi telezakupy w Mango" - mówi Bukowski, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

źródło: onet.pl
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zasłyszane w Radiu Maryja dauri 486 75,029 02-03-2012, 01:50 PM
Ostatni post: M.S.
  Radio internetowe Karol 5 2,660 06-22-2008, 06:23 PM
Ostatni post: stepniarz
  Kto zaczyna awantury? ;) czyli OT z "Nowa płyta JK&quot Duch77 14 5,514 04-08-2008, 01:42 AM
Ostatni post: Duch77
  Offtopic gramatyczny z tematu "Co prawda to prawda&quot dauri 25 9,030 03-29-2006, 08:30 PM
Ostatni post: mejdejo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości