Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O Jacku Kaczmarskim na bieżąco
Ania, Marzec 31st, 2002, 9:30pm
Słowo sie powiedziało to trzeba postanowienia realizować. :wink: Artur zasugerował, że dobrze by było oprócz grupy (na która większość wyemigrowała) również i na forum podawać informacje i wiadomości, o których grupowicze donoszą sobie na bieżąco. Mnie się napisało, że może wobec tego jakiś nowy temat założyć i stąd ta propozycja do której mam nadzieję, że dołączą ci co najwięcej nowych informacji zapodają na grupie. Smile
Mam nadzieję, że nic nie pokręce a jakby nawet to koleżeństwo na pewno mnie sporostuje. W chwili obecnej wiadomo już, że organizotorem akcji pomocy dla Jacka jest Pan Krzysztof Nowak. Pojawiła się w międzyczasie wiadomość o koncie Fundacji jednakże, zapożyczam cytat z widomości od Ludwika: "(...)Konto tej fundacji z Poznania być może będzie dobre
tzn. będzie można z
niego przekazać pieniądze bezpośrednio Jackowi, ale na to trzeba jeszcze
kilka dni poczekać.(...)".
W planach następne Koncerty, tak jak ten w Harendzie grany "Dla Jacka".
W oczekiwaniu na oficjalne konto, niektórzy rozpoczęli szukanie sponsorów Smile
Rodzą sie także nowe pomysły na formę pomocy ale o tym jak będą już jakieś konkrety.
Jeśli coś pominęłam to proszę uzupełnijcie moją wypowiedź Smile

Ula, Marzec 31st, 2002, 10:00pm
Równolegle (chyba, bo nie wiem, czy się kontaktują) do pana Nowaka działa pan Poniedzielski.
Planowane są koncerty: 18.04 w Kielcach i 19.04. w Warszawie (tylko nie pamiętam dokładnie gdzie, chyba na placu Narutowicza)Jeśli ktoś ma jakieś dokładniejsze informacje, to proszę o uzupełnienie... Smile

Artur, Kwiecien 1st, 2002, 12:13am
Tak...
Jak coś to zwracajcie się do Warszawiaków i ludzi z okolic. Niestety prowincja jest dość mocno do tyłu z bierzącymi informacjami. Taki już los małych miasteczek... . Na szczęście niektórzy robią ponad normę ( Ludwik, Kraśny, Ula, Ania, Agnieszka i inni, o których zapomniałem, bo nagle przybyło mi adresów w skrzynce pocztowej i nie wszystkich jeszcze pamiętam ).

Ula, Kwiecien 1st, 2002, 9:54am
Nie przesadzaj Artur, po prostu każdy robi, co może i tak powinno być!
Niestety muszę Ci zwrócić uwagę, na pominięcie przez Ciebie bardzo ważnej osoby, która wprawdzie nie jest Warszawy ale działa równie intensywnie jak cała nasza piątka: to Edytka z Łodzi!!!!! :*
Ty też przecież dużo robisz: zmieniłeś stronę, założyłeś listę itp.
Myślę jednak, że pomniki będziemy sobie na wzajem wystawiać, kiedy już cała ta afera z chorobą Barda się skończy, teraz trzeba działać!!!!!
Wszystkich zainteresowanych pomocą Jackowi Kaczmarskiemu zapraszam na listę dyskusyjną. Staramy się przeprowadzić bezposrednią zbiórkę pieniędzy (w oczekiwaniu na pojawienie się konta fundacji) od fanów Kaczmarskiego z Warszawy i okolic. Mamy zamiar przekazać je wspomnianemu wcześniej panu Nowakowi, który przekazałby je z kolei Jackowi. Niestety niektórych informacji potrzebnych do tej akcji (np. prywatnych numerów telefonów)nie możemy podać na forum. Proszę więc o kontakt z grupą dyskusyjną albo ze mną na adres: <!-- e --><a href="mailto:fenomenalny303@poczta.fm">fenomenalny303@poczta.fm</a><!-- e -->
Liczy się na przwadę każda pomoc! Smile

Krasny, Kwiecien 1st, 2002, 12:07pm
Zgadza się! Apelujemy do ludzi z Warszawy / okolic o pieniądze na zrzutkę na Jacka zanim rozpocznie się zakrojona na szersza skale akcja pomocowa. Na razie mamy 220 złotych potrzeba jeszcze jakieś dwa razy tyle. Pieniądze przekażemy bezpośrednio do organizatora - pana Krzysztofa Nowaka.
<!-- e --><a href="mailto:fenomenalny303@poczta.fm">fenomenalny303@poczta.fm</a><!-- e -->
<!-- e --><a href="mailto:krasnyj@go2.pl">krasnyj@go2.pl</a><!-- e -->
Liczy sie także TWOJA pomoc!

Ania, Kwiecien 3rd, 2002, 6:42pm
Mam nadzieję, że nie popełnę gafy zamieszczając wiadomość jaka na grupie podał Ludwik:
"Uwaga!
Dzieje się wiele rzeczy, ale chyba najważniejszym dziś było
skontaktowanie się bezpośrednio z Jackiem Kaczmarskim. Kaczmarski
przebywa teraz w Gdańsku u swojej żony, nie leży w szpitalu, chodzi na
zabiegi bioenergoterapeutyczne i szuka lekarzy. Jego ton był
generalnie optymistyczny ("Choroba jest dla człowieka", "To nie
pogrzeb", "Przez tą chorobę dowiedziałem się, że mam duzo więcej
przyjaciół, niż wcześniej pesymistycznie sądziłem", "Moi bliscy
denerwują się bardziej niż ja, a lekarze zalecają się nie stresować").
Przekazałem bardowi pozdrowienia od nas wszyskich i uzyskałem aprobatę
działań włączając to upublicznienie sprawy i poważniejsze
przedsięwzięcia, jak sponsorzy itp (Arturze, do dzieła!). Jutro mam
dostać od Jacka potwierdzenie tego, że konto fundacji Ludzie dla Ludzi
jest poprawne i można je wykorzystać. A więc od jutra ruszamy!
Potrzebne są kontakty prasowe, z managerami zespołów i z potencjalnymi
sponsorami, oraz wszelkie pomysły i inna pomoc".

Artur, Kwiecien 3rd, 2002, 6:48pm
Uprzedziła mnie no...ja to chciałem podać :wink: Smile
Żartuje, tu rządzi Ania! To jej obowiązek ( od tej chwili :wink: )

Ludwik, Kwiecien 3rd, 2002, 7:01pm
Widze, ze mam juz rzeczniczke prasowa :wink:

Ania, Kwiecien 3rd, 2002, 7:33pm
Tak to już jest trzeba się szybko orientować coby w tyle nie zostać :wink: Ale brakuje jeszcze jednej informacji. Potrzebujemy pomocy w rozklejeniu 500 plakatów w Warszawie (związanych z koncertem,który odbędzie się 19 kwietnia) Smile

Ula, Kwiecien 4th, 2002, 12:50am
W sprawie plakatów: chętnych proszę o zgłaszanie się do mnie Adres: <!-- e --><a href="mailto:fenomenalny303@poczta.fm">fenomenalny303@poczta.fm</a><!-- e -->
mam nadzieję, że odzew będzie trochę większy niż po prośbie o pieniądze... Tym razem nie staramy się dotrzeć do Waszych skarbonek, ale wykorzystać tężyznę fizyczną lub chęć jej wyrobienia, a w zamian oferujemy bezpłatną pracę w zbożnym celu w młodym i sympatycznym zespole Tongue
Pozdrawiam i czekam na Wasze maile
Ula

kati, Kwiecien 4th, 2002, 4:06pm
Juz wyslalam maila do Ani i Uli, ale jeszcze tu oficjalnie chce powiedziec, ze chcialam pomoc przy plakatach. Chociaz tak chcialabym pomoc Mistrzowi. Jesli cos jeszcze moge pomoc - dajcie znac, nie bede siedziec bezczynnie.

Ludwik, Kwiecien 4th, 2002, 6:55pm
Zapraszam wraz z Kraśnym na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.jk.prv.pl">www.jk.prv.pl</a><!-- w -->. Tam będziemy zamieszczać najbardziej aktualne wiadomości, już teraz jest kilka nowości!
Pozdrawiam,
Ludwik
PS Propagujcie te wiadomosci, dzis juz bylo z zyciu z kropka o JK i koncercie

Artur, Kwiecien 4th, 2002, 7:20pm
Ta wiadomość stawia pod znakiem zapytania sens tego pokuju na forum... Większość wieści pochodziła właśnie od was.

Ludwik, Kwiecien 4th, 2002, 7:25pm
Przepraszam, ale nie jest to naszym zamiarem! Po prostu chcemy usprawnic maksymalnie informowanie o akcji, zwlaszcza, ze ten adres ma trafic do duzej ilosci odbiorcow. Bedziemy i tu cos pisac

Krzysztof Nowak, Kwiecien 4th, 2002, 9:00pm
Cześć! Witam wszystkich! Nie spodziewałem się, że w sieci aż tak wiele mówi się o Jacku. Sporo za sprawą Ludwika, którego mam przyjemność znać.
Może na początek kilka słów wyjaśnień. Po pierwsze, akcję pomocy Jackowi organizujemy wszyscy, choć nie przeczę, że tym koncertem w Harendzie 26 marca udało mi się poruszyć lawinę. Najgorsze jest to, że wielu ludzi popiera pomoc, ale każdy myśli, że Jacek na pewno jest już pod dobrą opieką. Owszem, jest, ale pomagać musimy wszyscy.
Następna ważna sprawa. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Jacek pojedzie do szpitala w Szwajcarii, a koszty każdego dnia pobytu są spore. Info o chorobie daliśmy już do mediów, więc pieniądze mam nadzieję się znajdą.
I na koniec prośba. Ci, którzy mają telefon do Jacka proszeni są o niedzwonienie. Tam ten telefon dzwoni bez przerwy. Wczoraj Jacek skarżył się, że ktoś zadzwonił przed 12 w nocy. Intencje miał w porządku, ale Jacek naprawdę potrzebuje spokoju. Proszę więc, nie dzwońcie. Ludwik ma numer do mnie na komórkę w razie pilnych spraw. Mejl do mnie <!-- e --><a href="mailto:gwidosz@interia.pl">gwidosz@interia.pl</a><!-- e --> Pozdrawiam. KN.

Anna, Kwiecien 7th, 2002, 3:47pm
ja mam tylka jedna watpliwosc. Dlaczego Jacek nie moze leczyc sie za darmo w Australii? Ma do tego prawo, a z tego co wiem maja tam swietna opieke medyczna.MOze jest jakis specjalny powod dla ktorego wybral Szwajcarie, nie wiem, ale wydaje mi sie, ze pieniadze moglyby sie przydac momus bardziej potrzebujacemu. Pozdrawiam Smile

Grzegorz Majewski, Kwiecien 7th, 2002, 4:27pm
Jacek nie leczy się w Australii dlatego, że , jak sam mówi, tam byłby numerem statystycznym w szpitalu.
Z tego co wiem to pod koniec tygodnia Jacek jedzie do kliniki w Szwajcarii z Panem Krzystofem Nowakiem.
Pozdrawiam.

Ania, Kwiecien 8th, 2002, 10:17pm
Na bieżąco o Jacku Kaczmarskim można poczytać w dzisiejszym Super Expresie Smile a jeśli nie zdążyliście kupić polecamy zajrzeć na stronę internetową (artykuł w całości) <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.se.com.pl">www.se.com.pl</a><!-- w --> :wink:

Artur, Kwiecien 8th, 2002, 10:35pm
Tak udało się...miejmy nadzieję, że to nie pierwsza okładka z Jackiem :wink: Im głośniej tym lepiej, byle nie przesadzić i nie przeszkadzać Kaczmarskiemu telefonami w nocy...
Z tego miejsca chiałbym też podziękować pani Iwonie Leonczuk, autorce artykułu.
Dziękuje w imieniu swoim i tych, którzy się pod tym podpiszą :wink:

Ania, Kwiecien 8th, 2002, 10:38pm
No to strzeliłam gafę, pewnie że się pod tym podpisuję nawet powinnam od tego zacząć umieszczając wzmiankę :wink:

Iwona Leończuk, Kwiecien 10th, 2002, 9:40am
1. Przeczytałam podziękowania dla mnie i spieszę donieść, że było mi miło, ale to niezbyt zasłużone podziękowania, bo po prostu robię co uważam za słuszne i tyle.
2. Rozmawiałam wczoraj z Jackiem. Wyjeżdża pod koniec tygodnia, a od poniedziałku będzie już miał zabiegi. Jest w dobrej formie - mam nadzieję, że to constans.
3. Płyta "Mimochodem" jest prawie gotowa. Rozważany jest obecnie termin jej wydania. Premiera może być już na przełomie maja i czerwca. Jednak ze względów marketingowych (w tym czasie wejdzie do sklepów mnóstwo popowej tandety) być może termin zostanie przesunięty na wrzesień. Wydawcy bardzo zależy, żeby zrobić wszystko jak najlepiej i żeby płyta miała dobre wejście.
4. To tyle co wiem na dziś. Aha zgłosili się do mnie harcerze, którzy chcą zorganizować koncert. Nie wiem, czy im się uda, ale można ich wykorzystać do pomocy np. przy plakatowaniu - mam namiary i mogę w każdej chwili je udostępnić.
Pozdrawiam.

Vitkacy, Kwiecien 10th, 2002, 3:30pm
Jednakże bmyślę, że bardzo by się dobrze sprzedawała, zwłaszcza, że akcja pomocy Mistrzowi będzie juz wtedy bardzo glośna.
Zwłaszcza, jeśli część pieniedzy za plyty wędrowałaby na odpowiednie konto... Ale jak juz napisałem w Łódź w Pomocy Dla Mistrza - jeszcze nie bardzo wiadomo jaka jest dokladnie nazwa Banku...

Ania, Kwiecien 10th, 2002, 8:32pm
W dzisiejszym Programie TVN "Kropka nad i" Monika Olejnik spytała Ministra Zdrowia:
-Panie Ministrze na koniec ostatnie pytanie. Czy pomoże Pan Jackowi Kaczmarskiemu?
Odpwiedź brzmiała:
-Pomogę.
Smile

Artur, Kwiecien 10th, 2002, 11:13pm
Ciekawe jak? Czy musieli go pokazać w telewizji by się przejół. Zresztą co mógł odpowiedzić...Ja bym na niego nie liczył. Nie siadajmy na laurach i dalej róbmy swoje...
Zresztą - czy ktoś zamierzał odpoczywać, bo minister coś powiedział :wink:

Olenka, Kwiecien 11th, 2002, 12:12am
Na pewno nie ja, czas na odpoczywanie bedzie, jak zalatwimy i zbierzemy pieniazki. A na pana Ministra? :roll:

Iwona Leończuk, Kwiecien 12th, 2002, 10:48am
Z ostatniej chwili: "Mimochodem" ukaże się już w połowie maja, a cały dochód Polskie Radio przekaże na leczenie Jacka.

Pta, Kwiecien 12th, 2002, 11:34am
Chcialem powiedziec tylko, ze jestem zbulwersowany.
Trafilem na ta strone zeby znalezc numer konta, na ktory mozna wplacac pomoc dla Jacka Kaczmarskiego. Zaczalem przegladac strone i jeden z pierwszych postow jakie czytam na forum, to jakis gostek z warszawki, ktory pisze ze jak co to tylko warszawa bo prowincja jest do tylu z 'bierzacymi' informacjami, i ze 'taki jest los malych miasteczek'.
Sugeruje zeby tenze facet najpierw nauczyl sie ortografii, chyba ze w warszawie obowiazuja jej inne zasady niz 'na prowincji', a dopiero potem czepial sie 'prowincji', z ktorej zapewne sam niedawno dopiero przyjechal (jak zdecydowana wiekszosc tzw. warszawiakow).
A pozostalym uczestnikom listy troche sie dziwie: czy nie zdajecie sobie sprawy ze tolerowaniem takich wypowiedzi zniechecacie ludzi do udzielania wlasnie konkretnej pomocy? Mnie osobiscie cos takiego odrzuca, i gdyby to nie byla powazna sprawa, to bym juz w zyciu na ta strone nie zajrzal.
Pozdrawiam,
Pta

Wirtualna Polonia, Kwiecien 12th, 2002, 12:08pm
Wiadomosc ta zamiescilismy w naszym serwisie informacyjnym
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.wirtualnapolonia.com">www.wirtualnapolonia.com</a><!-- w -->
Redakcja Wirtualnej Polonii

Jacek Kaczmarski jest bardzo poważnie chory. 2002-04-12 (09:59) Wirtualna Polonia

---- Original Message -----
From: marek.brzezinski
To: wirtualna polonia
Sent: Friday, April 12, 2002 2:10 AM
Subject: W sprawie Jacka Kaczmarskiego

Szanowni Panowie
Jacek Kaczmarski jest bardzo poważnie chory. Dowiedziałem się o tym z Polskiego Radia.Nie ma pieniędzy na tak kosztowny zabieg jaki go czeka. na <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.of.pl">http://www.kaczmarski.of.pl</a><!-- m --> znajduje się numer konta na który można wpłacać pieniądze przeznaczone na zabieg.
Wydaje mi się, że ten człowiek, który tyle zrobił dla nas Polaków i nad Wisłą i zagranicą powinien się spotkać się w wdzięcznością tych którzy czerpali siłę z jego piosenek i jego twórczości w czasach niewesołych dla nas. Teraz takie chwile przyszły dla Niego -a więc może pora na rewanż z naszej strony.

Serdecznie Panow pozdrawiam

Marek Brzeziński Francja

Od redakcji:
Jeszcze dzis redakcja Wirtualnj Poloni wplaci 100 Euro
Społeczna Fundacja Ludzie Dla Ludzi
ul. Garbary 5, 61-866 Poznań
Pekao S.A. I Oddział Poznań
12401747-01618062-2700-401112-107
Hasło: "Jacek"
Tytułem : "Pomoc dla Jacka Kaczmarskiego w chorobie"

Ania, Kwiecien 12th, 2002, 7:06pm
Super Smile Ciekawe czy jeszcze na jakichś serwisach informacyjnych znalazły sie takie informacje?

Olenka, Kwiecien 13th, 2002, 7:13am
O Jacku jest na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.poloniacalgary.com">www.poloniacalgary.com</a><!-- w -->, /na glownej stronie/
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.polonialife.com">www.polonialife.com</a><!-- w -->, /glowna strona/
<!-- m --><a class="postlink" href="http://go.to/naszapolonia">http://go.to/naszapolonia</a><!-- m --> w Holandii

Olenka, Kwiecien 13th, 2002, 7:22am
Na stronie w Holandii trzeba wejsc na Apele.
Wlasnie sprawdzilam i zauwazylam, ze nie podane jest haslo, wiec je wyslalam do Grace Wychowanskiej, autora strony.

Vitkacy, Kwiecien 13th, 2002, 5:31pm
Nadal czekam na odpowiedź, najlepiej od Pana Nowaka, albo po prostu od kogoś "w temacie", czy na konto mogą wpływać pieniądze w obcej walucie... Np. jakby ktoś w Stanach chciał wpłacić 20$...
Ania powiedziała, że chyba tak, ale chyba, to nie jest jeszcze 100%-towa informacja...

Ula, Kwiecien 13th, 2002, 8:31pm
Przepraszam,że nie w bieżącym temacie, ale zauważyłam, że nikt nie odpowiedziała Pta...
Znowu wchodzę Ani, czyli rzecznika prasowego Big Grin : posta, który tak Cię zbulwersował, wysłał Artur z Torunia. Warszawa nie uważa się za nic lepszego niż jakiekolwiek miasto czy wieś w Polsce i nikt z nas nie napisałby czegoś takiego. Liczą się działania, a nie lokalizacja! Smile
Przepraszam wszystkich Warszawiaków, że wypowiadam się w ich imieniu, ale mam nadzieję,że podzielacie moje zdanie... :roll:
Ula z Warszawy

Ania, Kwiecien 13th, 2002, 10:34pm
Coś Ty Ula - bardzo się cieszę, że odpowiedziałaś bo ja już od wczoraj zastanawiałam się jak to napisać.
Nadawca tej wypowiedzi chyba nie do końca dokładnie się wczytał w cały wątek tematyczny i to stwierdzenie Artura odczytał zupełnie inaczej (niż w rzeczywistości autor miał na myśli).
Wydaje mi się, że to co napisałaś to sedno sprawy liczą się działania, to co każdy robi i jaki to przynosi efekt. Zdarza się ze czasami ktoś coś źle odczyta i wtedy własnie robi się takie nieporozumienie.
A co do tej uwagi z ortografią - to bez przesady, każdemu może się byczek trafić i nie należy tak na głos zwracać uwagi - to można było zrobić subtelniej- niekoniecznie przez Forum
No mam nadzieję, że w mojej wypowiedzi byków nie ma bo wtedy już na pewno będzie po mnie - suchej nitki na człowieku nie zostawią.

Ania, Kwiecien 13th, 2002, 10:44pm
Vitkacy! Do mojego chyba można dołączyć wypowiedź Olenki: " W Calgary cala Polonia wie o Jacku dzieki stronie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.poloniacalgary.com">www.poloniacalgary.com</a><!-- w -->, ludzie wplacaja indywidualnie dotacje na Jacka konto w Polsce." :wink: To chyba wskazanie :wink:

Artur, Kwiecien 13th, 2002, 11:55pm
Co ja znów powiedziałem? Smile . Z tą Warszawą to chodziło mi o to, że niektórzy ludzie tam mieszkający bardzo dobrze się znają i są dobrze zorganizowani i poinformowani z bezpośredniego źródła więc kożystam z ich informacji. Nie miałem na myśli, że coś robią lepiej czy coś. Zobaczmy na Łódź jak się stara. Nie chciałem nikogo tu urazić. Przecież Toruń też jet malutki :wink:

Jarek, Maj 5th, 2002, 11:28pm
Niestety również choruję na nowotwór(mam białaczkę). Chciałbym na bieżąco znać przebieg i postępy choroby Jacka.Bardzo mocno wierzę , że nam obu się uda przezwycieżyć tę okrutną chorobę. JACKU jestem z tobą od dwudziestu kilku lat i pozostanę zawsze. BĘDZIEMY ZDROWI, zobaczysz.

Ania, Maj 18th, 2002, 10:44pm
Pawle! Mam nadzieję, że nie będziesz miał nic przeciwko temu jak umieszczę treść Twojego posta z grupy na forum?
Smile Ania

"Tych, którzy jeszcze nie czytali dzisiejszej "Gazety Wyborczej"
pragnę poinformować, że w dzisiejszym wydaniu tego dziennika
znajduje się krótki list Jacka Kaczmarskiego o następującej treści:

"Według wszelkiego prawdopodobieństwa minie sporo czasu, zanim będę mógł podziękować wszystkim osobiście, dlatego odwołuję się do bardziej pośredniej formy gazetowej, żeby wyrazić wdzięczność za wszelką pomoc w walce z moją
chorobą. Serdecznie pozdrawiam."
Jacek Kaczmarski ( z kliniki w Innsbrucku)".

Artur, Maj 19th, 2002, 12:21am
Osobiście raczej bym nie oczekiwał Smile
Ale w formie wiersza bardzo bym oczekiwał

Ania, Maj 19th, 2002, 12:32am
Artur co tak skromnie? :wink:
Ja tam czekam na następne wiersze, programy, książki...