Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwie Sarmacje w "Christianitas"
Kamil napisał(a):doszła dziś, zamawiałem ją w piątek, więc patrząc na weekend - bardzo szybko się sprężyli.
Ja zamówiłem 27 grudnia, wysłana została 28 i do dziś jej nie ma Sad , zaczynam sie martwić

[ Dodano: 2006-01-04, 14:40 ]
Nareszcie doszła przesyłka Smile
Teraz tylko słuchać :gwizd:

PS
Artur masz już ten skan płyty ??
[i]Nawet drzewa próchnieją przedwcześnie
A przecież istnieją - bezgrzesznie.[/i]
Odpowiedz
I do mnie dziś przyszła bardzo ładna książeczka z jeszcze ładniejszą płytą Smile Właśnie jej słucham - świetna sprawa! Polecam!
Bo źródło wciąż bije...
Odpowiedz
Owszem, książeczka ładna, płyta ładna nawet bardzo, tylko szkoda, że gamonie nie zrobili do płyty okładki. Ech...
Odpowiedz
GSz napisał(a):szkoda, że gamonie nie zrobili do płyty okładki. Ech...
Nie można mieć wszystkiego. A jak jesteś uparty i masz drukarkę to sam sobie zrobisz. Smile
Bo źródło wciąż bije...
Odpowiedz
Wczoraj dopiero Christianitas dostarczono do pludrackiego miasta Torunia i niedawno ono nabyłem, a teraz słucham płyty.

Do grudniowego numeru Christianitas w 2004 dołączono płytę z kolędami mistrza Kowalskiego, w 2005 "Dwie Sarmację", aż strach pomyśleć, co będzie w tym roku Smile

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zapoznania się z innymi dokonaniami Jacka Kowalskiego!

PS A odnośnie okładki, jak najbardziej się zgadzam - do kolęd przynajmniej na ostatniej stronie pisma zamieszczono coś, co choć mogło zań uchodzić. A w tym... :x Ale nie można mieć wszystkiego Smile
Daremnie szukamy jakiegoś jednego silnie rozkrzewionego korzenia, jakiegoś skrawka żyznej i zdrowej gleby: wszędzie pył, piach, zdrętwienie i martwota. (NT)
Odpowiedz
Panowie, bez paniki. Wystarczy Nero, Word i skan płyty, żeby wykombinować sobie jakąś okładeczkę. W załączniku dołączam to co mogę zaoferować Wink.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Marius Magnus napisał(a):Wczoraj dopiero Christianitas dostarczono do pludrackiego miasta Torunia
dobrze, ze nie czekałem aż dotrze :>

podobnie jak Kamcio Tongue byłem miło zaskoczony mnie, że tak szybko działają w tej fundacji. Pieniądze wysłałem jakoś wieczorem czy w nocy w czwartek przed świętami, a w piątek 23.12 wysłali mi pismo. Dotarło pierwszego dnia po świętach. Brawo.

marek
Odpowiedz
Rzeczywiście, szybko działają. Ja dostałem pismo dzisiaj. Jakość może nie rewelacyjna, ale nie jest wcale taka zła.
W tym temacie również jest dyskusja o "dwóch Sarmacjach", z naciskiem na osobę Jacka Kowalskiego.
Odpowiedz
Pismo wczoraj zamówione Big Grin Teraz tylko czekać, aż przyjdzie pan zwany listonoszem z dobrą nowiną Big Grin A konkretnie z zamówionym pismem Tongue
"In the city od blinding lights..."

--------------------------
http://www.triadapoetica.art.pl
http://www.gentlemanschoice.pl
http://www.krest.pl
Odpowiedz
Zdobyłem samą płytę. Bardzo miło się słucha nowej aranżacji piosenek Jacka. Przypominają się koncerty... Jacek sam z gitarą a w głosie aż słychać, że się dobrze bawił Smile
Odpowiedz
Za chwilę idę kupić do Empiku egzemplarz Christianitas dla przyjaciela Smile

A tak swoją drogą, polecam numery 11/12 (tolkienowski) i 19/20 (ten z zamieszczonymi kolędami Kowalskiego)

Pozdrawiam serdecznie!
Daremnie szukamy jakiegoś jednego silnie rozkrzewionego korzenia, jakiegoś skrawka żyznej i zdrowej gleby: wszędzie pył, piach, zdrętwienie i martwota. (NT)
Odpowiedz
Dopisuję się do listy Smile - właśnie dziś dostałam pismo z płytką (wysłane we wtorek). Swoją drogą, to pisemko ma objętość podręcznika akademickiego :lol:
Odpowiedz
Karol napisał(a):Swoją drogą, to pisemko ma objętość podręcznika akademickiego
Którego na przykład? :o
Odpowiedz
ann napisał(a):Którego na przykład?
Służę przykładem: prof. Włodzimierz Starosolski "Konstrukcje żelbetowe wg PN-B-03264:2002" tom I, Warszawa 2003. Stron 440.

I dużo innych, sam mam cztery takie... przynajmniej. :]
Odpowiedz
wbpolsl napisał(a):"Konstrukcje żelbetowe wg PN-B-03264:2002" tom I, Warszawa 2003. Stron 440.
O rany... naprawdę ktoś pisze i czyta takie "książki" ?

Pozdrawiam
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
A dlaczego na płycie nie ma utworu "Według Gombrowicza narodu obrażanie"? Przeca Jacek wykonywał go podczas owej "sesji" z Kowalskim. Może wydawca uznał go za mało "sarmacki"...
Odpowiedz
albo nie wlazło czasowo. Chociaż faktycznie dziwne, mniej tu Zbroja pasowała tak patrząc.
Odpowiedz
wbpolsl napisał(a):prof. Włodzimierz Starosolski "Konstrukcje żelbetowe wg PN-B-03264:2002" tom I, Warszawa 2003. Stron 440
Tylko tyle? Big Grin
Odpowiedz
ann napisał(a):Tylko tyle?
W obu tomach w sumie 800. Plus (lekko licząc) 200 stron norm: żelbetowej, cementowej, obciążeń, śniegowej, wiatrowej...
Wy, humaniści, nigdy nie zrozumiecie sensu "Inżynierów z Petrobudowy". :drunk: :wink:
Odpowiedz
wbpolsl napisał(a):W obu tomach w sumie 800. Plus (lekko licząc) 200 stron norm
historia nowożytna: 600 + 700 + 1000 stron lektur :lol:
wbpolsl napisał(a):Wy, humaniści, nigdy nie zrozumiecie sensu "Inżynierów z Petrobudowy"
dlaczego niby?
Odpowiedz
Ale nie róbcie bałaganu :| . Tu jednak o płycie gadamy...
Odpowiedz
Ale ja się tylko chciałam dowiedzieć, do jakiego podręcznika Karol przyrównała to pisemko :roll:
Odpowiedz
A jak rozwiązaliście problem okładki :?:
Ja wyciąłem obrazek z wewnętrznej strony tylniej okładki pisma (czarno- białe, ale cóż.. ):wink:
I czci Wallenrodyczny styl z dwuznaczną miną na dwóch twarzach
Odpowiedz
Ja chyba, tak jak poprzednio, nijak tego nie będę rozwiązywał, a jezeli już, to za pomocą długopisu, którym na kopercie napiszę tytuły utworów.

Faktycznie, gamonie z tych wydawców - żadnych kosztów więcej, a Ci, którzy kupili pismo dla płyty, mieliby obie okładki kolorowe i porządnie wykonane :evil:
Odpowiedz
To ja muszę się przyznać, że nie znoszę kopert, są bardzo niewygodne.
Dlatego m.in nie podoba mi się wydanie boxu. Staram się więc we własnym zakresie coś wykombinować. Na przykład nie wyobrażam sobie trzymać na stałe płyty w książce tak jak to miało miejsce w przypadku "Tunelu". Jak rozwiązałem ten problem można zobaczyć w załączniku. Pozdrówka
Odpowiedz
No o i w koncu ja tez sie dorwalem do tego "Christainitas" !
O rany !
Duze tomisko, przeslecze nad nim wiele wieczorow. Czegoz tam nie ma ! Nawet jakies rekolekcje mojego Marszalka Jurka, od ktorych zamierzam zaczac... Dzieki, wielkie dzieki wszystkim za namiary na to wydawnictwo.
Do tomiska dolaczona jest tez plastikowa podstawka pod piwo. Tez sie przyda.
Wszystkich pozdrawiam.
Dobranoc
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
thomas.neverny napisał(a):Do tomiska dolaczona jest tez plastikowa podstawka pod piwo.
Mówisz o płycie? Wink Wink Wink
Odpowiedz
A co, bo tam jest tez jakas plyta ?

Jak na razie jestem zajety czytaniem kazania o tym ze mozemy naprawde zbudowac nowe panstwo...

O Rany Jurek !
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
Wreszcie miałem okazję zapoznać się z wiadomą płytą :roll:
Nie wiem tylko po co dołączyli do niej taką cegłę (chodzi tu zarówno o ciężar realny jak i metaforyczny - typu artykuł o "homobolszewizmie" :lol: ).
Wracając do płyty - muszę przyznać, że mnie nie zachwyciła (nie wiem czy kiedykolwiek widziałem Dwie Sarmacje w Ti-wi - jeśli nawet to bardzo dawno):
Z Kowalskiego spodobała mi się właściwie tylko "Pieśń o bitwie pod Mozgawą" ( Wink )
Co do wykonań JK - w piosenkach z "Sarmatii" IMO wyraźnie daje się odczuć brak Łapińskiego (te wszystkie wstawki "chóralne", np. "Prosi nas o dokument, że jest Polakiem" itp. Smile );
pozostałe wykonania nie wyróżniają się niczym szczególnym Sad
Z utworów "wspólnych": "Pieśń konfederatów barskich" wyszła nawet całkiem nieźle, "Polonez biesiadny" już IMO gorzej :|
Poza tym jakość nagrań faktycznie nie jest idealna Sad
Ogólnie płyta nadaje się głównie jako "gadżet kolekcjonerski" :roll:

Pozdrawiam
Zeratul

P.S. Gdyby ktoś chciał się jeszcze zaopatrzyć w Christianitas, to w poznańskim Empiku mają jeszcze ~20 egzemplarzy (o popularności tegoż periodyku może świadczyć fakt, że jego odnalezienie zajęło gościowi z magazynu ~15 minut - co jest dość ciekawe jak na 400-stronicowe czasopismo [raczej rzuca się w oczy] :wink: )
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
No ja zamówiłem i czekam już półtora tygodnia.... :x
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz