Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nadchodzi "Świadectwo" Jacka Kaczmarskiego
Znaczy co, "Świadectwo" ??? Czyli już jest w sprzedazy ?
MJ napisał(a):Sen Katarzyny II

Dlaczego nie dali pierwszej części snu Katarzyny?
Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
MJ napisał(a):Dlaczego nie dali pierwszej części snu Katarzyny?
Wyborne, Marku :wink:

Pozdrawiam serdecznie
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Na płycie podane jest jako "Limeryki o narodach" po prostu, bez podziału :?
Odpowiedz
Artur napisał(a):Na płycie podane jest jako "Limeryki o narodach" po prostu, bez podziału
Arturze,
Ja skorzystałem z
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/programy/swiadectwo/swiadectwo.php">http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/ ... dectwo.php</a><!-- m -->

ogólnie polecam tę stronę

marek
Odpowiedz
Przemek napisał(a):Czyli już jest w sprzedazy ?
Śmiem wątpić. Ani śladu po "Świadectwie" w Empiku i Merlinie, wygląda na to, że jak na razie jedynym miejscem gdzie można znaleźć choćby okładkę i spis utworów jest Wiadoma Strona Smile (tutaj należne ukłony w stronę Administratorów)

Pozdrawiam
MJ napisał(a):ogólnie polecam tę stronę
:rotfl:

Widzę, że Ci dzisiaj wyjątkowo dopisuje poczucie humoru, Marku Smile

Pozdrawiam
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
MJ a jak byś inaczej to zaznaczył, skoro jest mylące?
Odpowiedz
Artur napisał(a):MJ a jak byś inaczej to zaznaczył, skoro jest mylące?
Aha, rozumiem, że na płycie jest to 1 utwór, a na potrzeby podlinkowania tylko podzieliłeś na 2? Tak sobie pomyslałem, ale oczywiście najpierw kliknąłem "Wyślij". Można było się domyślić, tym bardziej, że to wszystko mieści się pod numerkirm "8". No cóż...

Niemniej Snu Katarzyny I jak nie było tak nie ma. :>

marek
Odpowiedz
MJ napisał(a):Aha, rozumiem, że na płycie jest to 1 utwór
Tak, na płycie jest to jeden utwór Smile
Odpowiedz
MJ napisał(a):Aha, rozumiem, że na płycie jest to 1 utwór, a na potrzeby podlinkowania tylko podzieliłeś na 2?
Dokładnie. Jacek nie zrobił przerwy, na płycie to ładnie wyglada, ale na stronie trzeba to jakoś zaznaczyć, bo ludzie szukając tekstu znajdą tylko połwę.
MJ napisał(a):Niemniej Snu Katarzyny I jak nie było tak nie ma.
Napisz bardzo dobrze podstylizowany a upchniemy Wink
Odpowiedz
A na okładce toż to awatar Multana... Smile
[color=maroon][size=84][b]Krokiem adekwatnym do rozwoju zdarzeń
Idę przed siebie i marzę:)[/b][/color][/size]
Odpowiedz
Zastanawiam się po co właściwie Kaczmarski nagrał tę płytę. Po pierwsze, są to znane piosenki i oprócz "Limeryków II" są dostępne na oficjalnych płytach. Po drugie, nie jest to koncert, tylko nagranie studyjne, a jak sam Mistrz mówił, znużyło go "śpiewanie do ściany". Nagrywanie w studiu tego, co już wszyscy słuchacze znają jest naprawdę dziwne. Spodziewałem się, że będą to piosenki bardzo mało znane (jak np. "Grajek"). Gdy tylko płyta ukaże się w sklepach, zaraz ją kupię, ale i tak jestem trochę rozczarowany.
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Odpowiedz
Równie dobrze, moznaby się zastanawiać, po co wydawać taki np.box, skoro na poszczególnych plytach piosenki się powtatrzają i to wiele razy.
Co do Świadectwa, dobrze że są przynajmniej Limeryki, które rzeczywiście nigdy nie zostaly nagrane studyjnie. Aczkolwiek, nie spodziewam się rewelacji, bo fakt faktem że ten rodzaj twórczości, najpeilej brzmi w nagraniach koncertowych.

Kuba
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):Równie dobrze, moznaby się zastanawiać, po co wydawać taki np.box
Z tym się nie zgodzę, bo box zawiera płyty nigdy nie wydane w Polsce i wszystkie nagrania są zremasterowane, więc to jest trochę inna sprawa. A "Świadectwo" to, szczerze mówiąc, odgrzewane kotlety, chociaż w nowym wykonaniu.
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Odpowiedz
Wiesz, w tej sytuacji kiedy Jacka juz nie ma wśród nas, to uważam że każde nagranie jest bardzo cenne.
Przecież wiadomo, że nikt na tym kokosów nie zbije, nie czrujmy się:/ Więc żadnej interesowności bym sie tu nie dopatrywał. Poza, oczywiście naszym wspólnym interesem bogacenia płytoteki nagrań JK.

Kuba
Odpowiedz
Ależ jak najbardziej doceniam wydanie tej płyty z punktu widzenia miłośnika i kolekcjonera twórczości JK. Nie zapominajmy jednak, że pomysł powstania płyty zrodził się w 2000 roku, czyli za życia Artysty. Próbuję zatem zrozumieć skąd taki pomysł u Kaczmarskiego.
Odpowiedz
gredler napisał(a):Zastanawiam się po co właściwie Kaczmarski nagrał tę płytę.
Była już o tym mowa. Nagrał ją bo takie było wówczas zapotrzebowanie. Chodziło o to, by stworzyć płytę zawierającą najbardziej znane i lubiane przez publiczność piosenki, o które często JK proszono podczas koncertów.
Rzecz w tym, że kiedy JK pięć lat temu wchodził do studia, by zrealizwoać projekt, nikt nie spodziewał się chroba Kaczmara zmobilizuje Pomaton do wydania dwóch bardzo podobnych płyt, które ukazały sie w ramach Złotej Kolekcji Pomatonu. Mam oczywiście na myśli "Źrodło" i "Pokolenie". Moim zdaniem te dwa albumy w zupełności zaspakajają zapotrzebowanie na album z gatunku greatest hits. A jeśli się do tego doda absolutnie rewelacyjny "Live", zasadność finalizowania powziętej 5 lat temu inicjatywy staje - moim zdaniem - pod dużym znakiem zapytania.

Inna sprawa: dziwi mnie pojawienie się na płycie "Naszej klasy 92" i "Limeryków o narodach II" Nie przypominam sobie by to były jakoś szczególnie popularne piosenki Jacka. Ich obecność w dyskusjach na Forum i Liście też jest raczej incydentalna.
Odpowiedz
Idea była prosta i oczywista. Jacek postanowił nagrac płyte z piosenkami ka które najczęsciej był proszony na koncertach. ja co prawda na koncercie pamietam że prosiłem o "Rublowa", ale Mistrz odparł że nie ma ściągi do tej piosenki, a przygotowane miał kwity do tych najpopularniejszych o które proszą "przeciętni słuchacze" i właśnie takie utwory zawiera "Świadectwo". Co prawda o tytułowy utwór, to chyba w ostatnich latach nie proszono na koncertach, ale zdaje sie że Jacek go lubił Smile
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Mnie jednak zastanawia, jaki sens ma wydawanie na płycie utworów, o które prosili niegdyś słuchacze podczas koncertów, szczególnie jeśli są one dostępne na innych wydawnictwach (wyjątkiem jest druga część Limeryków o narodach)? Przecież uczestniczy koncertów chcieli raczej usłyszeć na żywo dany utwór, nagranie stydyjne to jest jednak zupełnie co innego. To odonośnie samej idei płyty - ale skoro zamysł był samego Jacka Kaczmarskiego to dyskutować z tym niepodobna. Wygląda na to, że rzeczone wydawnictwo jest po prostu wprowadzeniem w życie pomysłu Kaczmarskiego(ciekawe, że przez pięć lat nie znalazły się na to środki - przecież na przykład w 2003 roku nie ukazała się żadna nowa płyta JK.?), ale raczej nie służy specjalnie rozpowszechnianiu Jego Twórczości.
Co innego gdyby tak zdecydowano się wydać wreszcie suplement do boxu... Podejrzewam, że teraz znowu nastąpi opóźnienie suplementu (zapewne celowe), jako, że "rynek będzie nasycony "Świadectwem" :wink:

Ja oczywiście mam zamiar nabyć tę płytę (okładka jest, moim skromnym zdaniem, rewelacyjna Smile ), kiedy tylko się ona ukaże - jednakże ilu się znajdzie takich jak my? Gotowych za kilkadziesiąt złotych usłyszeć "Limeryki o narodach II" i nowe, studyjne wykonania w większości powszechnie znanych piosenek Kaczmarskiego? Bo przecież "Nasza klasa 92" znajduje się na płycie dodanej do "Tunelu". Ja się akurat nie dziwię obecności tej ostatniej na płycie - wszak wszyscy znają "Naszą Klasę", niemniej jednak poza Kaczmarofilami mało kto zna jej drugą (a w zasadzie trzecią) część, a wolno przypuszczać, że o istnienie tejże JK. często pytano.

Reasumując - ja osobiście bardzo, bardzo się cieszę, że ta płyta ukazała się na rynku
(no prawie), chociaż, prawdę powiedziawszy, żałuję, że są to li tylko nagrania studyjne i to (wyłączywszy Limeryki o Narodach II) piosenek dostępnych (w większości nawet powtarzających) się na innych, oficjalnych wydawnictwach.

Czy bardziej zasadnym nie byłoby na przykład wznowienie wydawnictwa Koncert'97, które, delikatnie mówiąc, jest dzisiaj trudno dostępne? Dobór utworów jest podobny - z tym, że wzbogacony o wiele nowszych piosenek, nieznanych szerszej publiczności z nagrań koncertowych.

Pozdrawiam serdecznie
[b][i]
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Szymon napisał(a):Czy bardziej zasadnym nie byłoby na przykład wznowienie wydawnictwa Koncert'97
To się znajduje na ftpie.

Ostatnie wypowiedzi prowadzą - moim zdaniem - do jednego, bardzo oczywistego, wniosku: Jackowi Kaczmarskiemu brakowało porządnego menedżera, który umie połączyć prawa rynku muzycznego z promowaniem prawdziwej sztuki.
Odpowiedz
gredler napisał(a):To się znajduje na ftpie
Wierzę Ci na słowo. Znajduje się na ftpie do którego ma dostęp kilkadziesiąt czy też może kilkaset (?) osób. To nie jest żaden argument.
gredler napisał(a):Jackowi Kaczmarskiemu brakowało porządnego menedżera, który umie połączyć prawa rynku muzycznego z promowaniem prawdziwej sztuki.
Zapewne brakowało. Szkoda.

Pozdrawiam
[b][i]
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Oczywiście, że nie jest to żaden argument, bo nawet nie miał nim być. Po prostu takie spostrzeżenie. Zgadzam się z Tobą, że dobrze by było to wznowić.
Odpowiedz
gredler, Szymon taka mała uwaga. O ftp sobie dyskutujcie na pw. Bo jak się ktoś zgłosi do mnie z jakiegoś wydawnictwa o co chodzi to ja będe miał problemy a nie Wy.

A Świadectwo tak jak napisał Przemek, to piosenki o które proszono i dodam, że troszkę inaczej zagrane i zaśpiewane - Starzy Ludzie w autobusie... zdziwicie się Smile
Odpowiedz
Ups, przepraszam najmocniej. Już na forum nie użyję słowa na f.
Artur napisał(a):zdziwicie się
Czyżbyś był już w posiadaniu tej płyty? W Trójmieście jeszcze jej nie ma.
Odpowiedz
Artur napisał(a):gredler, Szymon taka mała uwaga. O ftp sobie dyskutujcie na pw. Bo jak się ktoś zgłosi do mnie z jakiegoś wydawnictwa o co chodzi to ja będe miał problemy a nie Wy.
Masz rację. Możesz nawet wykasować te dwie wypowiedzi :wink: Ja nie mam bladego pojęcia co się znajduje na trzech literach, więc o tym nie dyskutuję. Zwróciłem tylko uwagę Gredlerowi na to, że to nie jest żaden argument - z czym się zresztą zgodził.
Artur napisał(a):A Świadectwo tak jak napisał Przemek, to piosenki o które proszono i dodam, że troszkę inaczej zagrane i zaśpiewane - Starzy Ludzie w autobusie... zdziwicie się
To Ty już słuchasz, Arturze? Smile Zazdroszczę. Chyba do tygodnia powinno się pojawić w dobrych sklepach muzycznych? Wiesz coś o tym?

Pozdrawiam serdecznie

P.S. Gredler - Artur, zdaje się, uzyskał dostęp do płyty drogą nieoficjalną :wink: (tj. dzięki uprzejmości Wydawcy...prawda?)
[b][i]
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Artur napisał(a):gredler, Szymon taka mała uwaga. O ftp sobie dyskutujcie na pw. Bo jak się ktoś zgłosi do mnie z jakiegoś wydawnictwa o co chodzi to ja będe miał problemy a nie Wy.
nie będziesz miał żadnych problemów, tylko grzecznie poprosisz wydawnictwo by się od Ciebie odpie.... z uzasadnieniem że ftp to nie jest twoja broszka i nie masz ochoty się interesujesz się prywatnym sprawami innych osób.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
nie ukrywam, że i dla mnie zawartość tej płyty jest pewnym rozczarowaniem. Liczyłem na więcej piosenek nieopublikowanych (chyba) jak dotąd, np Ostatnia mapa kraju, Górnicy, Trolle, Latarnie, Ballada o okrzykach, Oblężenie, Edykt orła, Teza don Kichota, Pompeja II, Egzamin? te wszystkie Portrety, Folies-Bergeres... Może nie wszystkie z tych piosenek są "tak uniwersalne, jak chciałoby się, aby były" niemniej "warto je śpiewać". A przede wszystkim wielu chetnie by je usłyszało, z niżej podpisanym (to, co krąży w sieci niestety nie zawsze jest zrozumiałe ze względu na zakłócenia jakości).

marek
Odpowiedz
A ja bym chętnie usłyszał Rycerzy Okrągłego Stołu (w wersji nienagrywanej z odbiornika RWE w Polsce :winkSmile, Barana, Pannę, Bar w Folies-Berger, Tezę Don Kichota, Karierę Nikodema Dyzmy, Zbigniewowi Herbertowi, Ofiarę, Balladę czarno-białą itp itd., bo wyłączając Rycerzy znam je tylko w wersji pisanej.

Ale jak się nie ma co się lubi... :wink:

Pozdrawiam
[b][i]
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Nie tylko na tefepie czy jak tam zwal...
Ja akurat znalazlem u cioci Kazii czy tez u Klapouchego...
Smile
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
Z Ciocią Kazią i Kłapouchym też nie mam niestety styczności.

Pozdrawiam
[b][i]
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Dołączam do rozczarowanych wydawnictwem. Kolejny składak-debeściak. Tak jakby wydawcy zależało na przyciągnięciu kupujących znanymi skądinąd tytułami, a nie zależało na poszerzeniu zbiorów ludzi o dotąd nieznane/niewydane utwory.
Odpowiedz