Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wznowienie Antologii
Witam

Spieszę podzielić się z Państwem dobrą i, wydaje się, dość wiarygodną nowiną. Otóż, dowiedziałem się dwa dni temu, podczas krótkiego pobytu w Warszawie, że pewna instytucja rządowa, dysponując odpowiednimi funduszami, planuje wznowienie Antologii Poezji Jacka Kaczmarskiego. Szef instytucji, którego mieliśmy przyjemność poznać, zapowiedział, że chciałby aby wznowienie Antologii nastąpiło ja najszybciej. Użył słowa "niebawem", zapytany kiedy może dojść do prezentacji wznowienia.

Przepraszam za nieco enigmatyczny ton tego posta, ale piszę tyle, ile mi napisać wolno.

pozdrawiam
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz
To jest BARDZO dobra wiadomość Smile Dzięki za informację Olaffie! Wink
Bo źródło wciąż bije...
Odpowiedz
olaff22 napisał(a):wznowienie Antologii Poezji Jacka Kaczmarskiego
To znaczy, że dwóch poprzednich już nie można dostać :?:
Odpowiedz
gredler, od jakiegoś czasu cieżko...
Odpowiedz
Proszę nie śmiejcie się z mojej głupoty, ale powiedzcie mi co to jest antologia, bo ja nie za bardzo wiem
Odpowiedz
agaciczek napisał(a):Proszę nie śmiejcie się z mojej głupoty, ale powiedzcie mi co to jest antologia, bo ja nie za bardzo wiem
A śpiewak także był sam
Ale źródło wciąż bije...
Odpowiedz
Olaff22 to wspaniała wiadomość :!: Czekam zatem z niecierpliwością na kolejne informację ... A może któregoś pięknego dnia przechodząc koło księgarni ujrzę ją na półce Wink (toż to brzmi jak sen)
... Wyrwij murom zęby krat
Zerwij kajdany, połam bat ...
Odpowiedz
"Nie ma nic prawdziwszego od snu" Big Grin
A ludzie dziewczynę wśród przekleństw gwałcili
I włosy jej ścięli, i ręce spalili.
Powołał ją Pan na gnój.
Odpowiedz
adam_now napisał(a):Olaff22 to wspaniała wiadomość
Też mi się tak wydaje. Jeśli tylko w sprawę zaangażują się odpowiedni ludzie, będziemy mogli się cieszyć wznowieniem. Na tym wszak powinno zależeć każdemu prawdziwemu miłośnikowi twórczości JK.
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
olaff22 napisał(a):Na tym wszak powinno zależeć każdemu prawdziwemu miłośnikowi twórczości JK.

No pewnie. Ciekawe tylko, czy w III wydaniu antologii znalazłoby się coś więcej niż w poprzednich (coś innego niż "Tunel", wiersze, które nie były publikowane).

A gdyby była dołączona płyta... ej, życie, życie...
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Odpowiedz
gredler napisał(a):A gdyby była dołączona płyta... ej, życie, życie...
Płyta musi być :!: ... wszak była już w poprzednim wydaniu.
gredler napisał(a):Ciekawe tylko, czy w III wydaniu antologii znalazłoby się coś więcej niż w poprzednich
A to byłoby bardzo miłe ze strony wydawcy i zarazem mocno pożądane. W końcu kolejne wydanie, to dobry moment na niewielkie (choćby i kosmetyczne) zmiany Smile
Odpowiedz
Tylko umówmy się co do jednego"
ja napisałem, że pewna instytucja PLANUJE sfinansować wznowienie Antologii. To nie jest jeszcze równoznaczne ze stwierdzeniem, że wznowienie na pewno się ukaże. Po porstu są plany, sa podmioty, którym zależy na sfinansowaniu i wydaniu Antologii. Sprawa - o ile wiem - jest w toku. I tyle. Co z tego będzie? Zobaczymy.
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
Okej, Olaffie, pozwól choć pomażyć...
[b][i][size=75]ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají[/b][/i][/size]
Odpowiedz
olaff22 napisał(a):Tylko umówmy się co do jednego, ja napisałem, że pewna instytucja PLANUJE sfinansować wznowienie Antologii.

Doskonale rozumiem olaffie22, Ty nam po prostu dałeś nadzieję ... :!: A to już coś Smile
Odpowiedz
Wie ktoś jaki to byłby ewentualnie przedział cenowy?
Ile kosztowało poprzednie wydanie? :roll:

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Ok 100 zł, potem spadło do 75 zł.
Odpowiedz
Artur napisał(a):Ok 100 zł, potem spadło do 75 zł.
Dzięki Big Grin
Pozostaje mieć nadzieję, że nie wyjdzie równocześnie z suplementem do boxu :wink:

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):Pozostaje mieć nadzieję, że nie wyjdzie równocześnie z suplementem do boxu
A co tam, nieważne kiedy i z czym zbiegnie się wydanie książki, najważniejsze by ukazała się jak najwcześniej Smile :!: Najwyżej się weźmie pożyczkę z banku, albo coś sprzeda ... np. komputer :wink:
Odpowiedz
No do takiej antologii można by dodać sporo utworów mało znanych, a czasem i nieznanych...
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
adam_now napisał(a):
Zeratul napisał(a):Pozostaje mieć nadzieję, że nie wyjdzie równocześnie z suplementem do boxu
A co tam, nieważne kiedy i z czym zbiegnie się wydanie książki, najważniejsze by ukazała się jak najwcześniej Smile :!: Najwyżej się weźmie pożyczkę z banku, albo coś sprzeda ... np. komputer :wink:
To nie jest najlepszy pomysł - potem okaze się że nie dowiedziałeś się czegoś bardzo ważnego z powodu braku komputera Wink
[size=75][i]Ciągle mam czarny palec od pisania
I w oczach ciągle coś na kształt płomyka
Poetycznego...stąd mię częsciej wita
Poetą - ten, co widzi, niż co czyta.[/i][/size]
Odpowiedz
Przemek napisał(a):No do takiej antologii można by dodać sporo utworów mało znanych, a czasem i nieznanych...
?

KN.
Odpowiedz
KN. napisał(a):
Przemek napisał(a):No do takiej antologii można by dodać sporo utworów mało znanych, a czasem i nieznanych...
?
No, choćby "Ballada o fryzjerze na parterze" , czy też "Nad trumną Bieruta" (o ile dobrze pamiętam tytuł). W poprzednich edycjach ich nie było, ale z uwagi na to że utwory te pojawiły się wśród nas, teraz należałoby jednak dołączyć jhe do antologii.
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
Odpowiedz
Jeśli będzie kolejne wydanie, znajdą się tam te utwory.

KN.
Odpowiedz
...a nawet nie napisanych - te są z reguły najlepsze Wink SmileSmileSmile
[color=maroon][size=84][b]Krokiem adekwatnym do rozwoju zdarzeń
Idę przed siebie i marzę:)[/b][/color][/size]
Odpowiedz
i np. dołożyć "Gajowego" czy jak to tam szło?

Ale jeżeli to jest wznowienie, to raczej skończy się na dodruku tylko.
Jak się będzie miało ukazać nowy wydanie to pewnie KN wstawi ankietę z pytaniem jaki będzie ono miało tytuł Wink
Odpowiedz
Artur napisał(a):Ale jeżeli to jest wznowienie, to raczej skończy się na dodruku tylko.
Nie, nie. Wznowienie - gdyby do niego doszło - zawierałoby Tunel, libretto Kuglarzy i wisielców i kilkanaście tak zwanych utworów rozproszonych.

Wiersze, o których pisał Przemek, nie znalazły się w dotychczasowych wydaniach antologii, bo sam Jacek je stamtąd usunął, uznając za niewarte publikacji. Wśród nich były jednak utwory, które już wcześniej zaistniały w świadomości odbiorcy, jak na przykład Dwie rozmowy z Kremlem (obecne na Głupim Jasiu). Ponieważ jedną z pożądanych cech antologii ma być kompletność twórczości poetyckiej JK, należało te utwory przywrócić. Tak się częściowo stało w drugim wydaniu. Mam nadzieję, że ewentualne kolejne wydanie będzie już w stu procentach kompletne, choć wciąż uważam, że nie ma sensu zamieszczanie wszystkich wierszy bez wyjątku i wbrew woli JK, a tylko dlatego, że istnieją.

KN.
Odpowiedz
Artur napisał(a):Ale jeżeli to jest wznowienie,
To nie jest wznowienie. To ewentualnie będzie wznowienie. Nie pisz tak, jakby cała sprawa była już pewna.
Artur napisał(a):Ale jeżeli to jest wznowienie, to raczej skończy się na dodruku tylko.
u kurrr.... :zalamany: Chłopie, to ewentualnie będzie wznowienie a nie dodruk. A o dodruku wznowienia nawet nie ma co na razie marzyć :zalamany:
Ty, wypasiony na Ikacu -
Odpowiedz
KN. napisał(a):libretto Kuglarzy i wisielców i kilkanaście tak zwanych utworów rozproszonych.
A czemu go nie było teraz? Też sobie Jacek nie życzył?
Odpowiedz
Nie było, bo nie mieliśmy tego w wersji elektronicznej. W wersji papierowej zresztą też nie.

KN.
Odpowiedz
olaff22 napisał(a):Spieszę podzielić się z Państwem dobrą i, wydaje się, dość wiarygodną nowiną. Otóż, dowiedziałem się dwa dni temu, podczas krótkiego pobytu w Warszawie, że pewna instytucja rządowa, dysponując odpowiednimi funduszami, planuje wznowienie Antologii Poezji Jacka Kaczmarskiego. Szef instytucji, którego mieliśmy przyjemność poznać, zapowiedział, że chciałby aby wznowienie Antologii nastąpiło ja najszybciej. Użył słowa "niebawem", zapytany kiedy może dojść do prezentacji wznowienia.

Przepraszam za nieco enigmatyczny ton tego posta, ale piszę tyle, ile mi napisać wolno.

pozdrawiam
Pomysł ciekawy. Instytucja jakaś, rządowa, dostała propozycję dofinansowania, a wydać Antologię chce wydawnictwo i człowiek, z którym Jacek nie chciałby pewnie już mieć cokolwiek wspólnego, stąd nie sądzę, by szybko doszło do wydania tejże Antologii. Smile
To, co ważne- odbywa się w głębi...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości